Moždana bočna komora

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima

26 nedelji sam i na poslednjem UZ mi je receno da je prednja bocna komora bebe 8.2 mm.Doktor mi je ukazao na komoru koja je jos u granicanma normalnog i zakazao pregled za dve nedelje.Medjutim,doktor iskazao izvjesnu zabrinutost,jer ista ne bi trebala da e povecava u naredne dve nedelje.

Da li je neko imao slicno iskustvo ili je u pitanju samo moja zabrinutost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ti druge nego da prozivis dvije najgore nedelje u zivotu a do tada pitaj svog porodicnog ljekara o cemu je rijec ili potrazi jos jedno misljenje.

Ne mora da znaci da je ista strasno, situacija u stomaku mame se moze promjeniti bukvalno preko noci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ja to znam!!!!

Juce sam potrayila misljenje drugog doktora, i rekao mi je da postoji diskretno prosirenje i predlozio ekspertni ultrazvuk na koji cu naravno icii!!!Mada taj isti doktor mi je rekao da sam njegov pacijent on to ne bi smatrao alarmatno!!!Sama sebi postavljam svakakva pitanja, a ne nalazim odgovore na ista!!!Pitam se da li mozda ja grijesim u nekim mojim aktivnostima, ishrani, ponasanju.....ali, jedno veliko NISTA!!!

Ne mogu da fukcionisem dok ne vidim i taj ekspertni ultrazvuk....Da li je jos neko imao slicna iskustva, da mi mozda pomogne u razrjesivanju mogucih dilema?

Buduca mama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ja to znam!!!!

Juce sam potrayila misljenje drugog doktora, i rekao mi je da postoji diskretno prosirenje i predlozio ekspertni ultrazvuk na koji cu naravno icii!!!Mada taj isti doktor mi je rekao da sam njegov pacijent on to ne bi smatrao alarmatno!!!Sama sebi postavljam svakakva pitanja, a ne nalazim odgovore na ista!!!Pitam se da li mozda ja grijesim u nekim mojim aktivnostima, ishrani, ponasanju.....ali, jedno veliko NISTA!!!

Ne mogu da fukcionisem dok ne vidim i taj ekspertni ultrazvuk....Da li je jos neko imao slicna iskustva, da mi mozda pomogne u razrjesivanju mogucih dilema?

Buduca mama

Imam slican problem, ja sam u 24. nedelji i na kontroli pre neke tri nedelje je moja doktorica bez ikakvog razloga predlozila da uradim ultrazvuk kod nekog od njenih lolega, cisto da bi imali jos jedno misljenje. Nije mi ni palo na pamet da sa bebom nesto nije uredu sve dok nisam otisla kod drugog ginekologa i docekana pitanjem da li moja doktorica na nesto sumnja. Onda je uz pokazao blagu asimetriju mozdanih komora. Inace proporcije bebine glavice su odgovarale periodu u kome sam tada bila. Beba se razvijala u skladu sa svojim tadasnjim uzrastom. Ranije radjen dabl test je bio dobar. Juce sam bila na kontroli zbog te asimetrije, i dalje je prisutna ta asimetrija komora, nema povecavanja, beba je i dalje razvijena u skladu sa svojim uzrastom. Receno mi je da to nije opasno, ali da moze da bude ako dodje do povecavanja te razlike izmedju komora. Moram na cesce kontrole i verujem da cu na svakoj od sada ici pod pritiskom i sa strahom da se stanje ne pogorsa. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.