Gde se nalazi tema o....?

odgovora

Objavljeno

Juce sam postavila temu na forumu PORODJAJ-Prirodni porodjaj,naslov teme Ubice ili doktori u Sabackom porodilistu ali danas ne mogu nigde da je nadjem,sta se desava,zna li neko?Slabo sam na bebcu pa ne mogu da se snadjem.Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, ne mogu da verujem ni ja ne mogu da nadjem... :huh: pazi kad nema ni mog posta u toj temi (a gledala sam u istoriji svojih postova) :blink:

Tema je ladno izbrisana komplet!!!!!!! :angry:

Nadam se da administrator ima dobro objasnjenje za ovakav postupak!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguće da je tema izbrisana? Sramota :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jučer sam na ovom forumu pročitala i komentirala na temi o nesavjesnosti ginekologa u Čakovačkoj bolnici (ispravite me ako griješim) i umorstvo bebe jer lekar nije dozvolio carski rez...

Autorica tog texta je napomenula da je več par puta pisala o tome i da joj je text obrisan, pa me zanima dal itko zna šta se desilo sa tim textom, dali je opet obrisan, i ako je, onda administratori ovog foruma neka se izjazne zašto je to napravljeno?

I još jednom bih poručila za sve one koje ne mogu nač pravdu u svojoj zemlji, postoji međunarodni sud za ljudska prava koji nije korumpiran i gdje pravda uvjek pobjeđuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jučer sam na ovom forumu pročitala i komentirala na temi o nesavjesnosti ginekologa u Čakovačkoj bolnici (ispravite me ako griješim) i umorstvo bebe jer lekar nije dozvolio carski rez...

Autorica tog texta je napomenula da je več par puta pisala o tome i da joj je text obrisan, pa me zanima dal itko zna šta se desilo sa tim textom, dali je opet obrisan, i ako je, onda administratori ovog foruma neka se izjazne zašto je to napravljeno?

I još jednom bih poručila za sve one koje ne mogu nač pravdu u svojoj zemlji, postoji međunarodni sud za ljudska prava koji nije korumpiran i gdje pravda uvjek pobjeđuje.

Izgleda je obrisana ta tema..a zbog čega, čekamo odgovor admina :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam postavila tu temu,radi se o lekarima u Sabackoj bolnici do juce je bila na portalu.Ne mogu da verujem da su je izbrisali,ja sam samo rekla istinu,nista nisam izmislila,radi se o decijem zivotu,pa i ja sam majka.Ako neko nesto sazna neka mi javi sta se desilo sa temom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jučer sam na ovom forumu pročitala i komentirala na temi o nesavjesnosti ginekologa u Čakovačkoj bolnici (ispravite me ako griješim)...

U pitanju je porodilište u gradu ŠABAC u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dali je moguce da su je obrisali i to bez objasnjenja :angry:

sram ih bilo,za ono sto im trebamo sami nam stave teme a ono sto im odgovara oni izbrisu,za ono oko zakona nam nisu odgovorili a ovo sa ovim zlocinom izbrisali,pocinjem da sumnjam u bebca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi i ja,i ovako nisam bila bas aktivna na forumu dok se nije desila ova tragedija,ali stvarno nije u redu ako su izbrisali bez ikakvog obavestenja.Pa imaju moje podatke,mail,mogli su bar da me obaveste.Ne mogu da kazem da nisam mnoge stvari naucila na ovom forum,jer sam ovde sama a prva trudnoca,dosta mi je pomogao,ali ovo je bas bezobrazluk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje da se putem pp obratiš bebcu da razjasniš situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec jesam,cekam odgovor,malo pre sam to uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec jesam,cekam odgovor,malo pre sam to uradila.

Slađa je u pravu. Mislim da kad su zivoti u pitanju, treba da se reaguje. Ti rece da je neki advokat reagovao. Znam da ozaloscenim roditeljima nije do preganjanja i prepucavanja sa lekarima (isticem da je Lekarska komora u Srbiji poprilicno jaka i da dobro stiti struku i svoje clanove), ali jednostavno NE SME da se cuti kad postoji sumnja na nesavesno i licemerno obavljanje svog posla (TO NIJE MOJ PACIJENT!!!!???? ) Pardon?!?!?! Pomozite mi da razumem o cemu se ovde radi... Ja bih rekla o svesnom negletu (advokati ce znati sta ovo znaci) u obavljanju obaveza, kojim je izazavana smrt jedne bebe.

Ne sme da se cuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PREKO PP, to nije ok. Jer i ja ocekujemo objasnjenje ZASTO!!!!!!! Nadam se da ce objasnjenje biti javno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PREKO PP, to nije ok. Jer i ja ocekujemo objasnjenje ZASTO!!!!!!! Nadam se da ce objasnjenje biti javno!!!!

Slazem se sa tobom!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sta pisete i ne verujem... Ne pojavljujem se cesto na forumu u poslednje vreme, pa bas i nisam u toku... Ovo je HAOS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim me budu obavestili zasto su skinuli temu sa foruma i ja cu vas.Mada ne verujem da cu dobiti objasnjenje,jer sad sam citala pravila portala i pise da ukoliko poruke nije u skladu sa propisima nece je objavljivati i nisu duzni da daju objasnjenje zasto.Ovde su skinuli temu jer su smatrali(verovatno)da nije u skladu sa propisima foruma.Mislim da cemo biti uskracene za odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mogu vjerovati da su ponovo izbrisali taj tex! Kolko se sječam u tom tekstu nisu bili imenovani nesavjesni doktori iako po mom mišljenju TREBALI BI BIT!

Neželim, nemogu zamislit bol bilo kog roditelja da na takav način izgubi djete, i premalo su bilo koje riječi utjehe, jer utjehe nema, al duševna (kakva takva) satisfakcija je pravda i čin da se takvo što ne ponovi!

neznam kakvo je sudstvo u Srbiji, al u Makedoniji ne samo sudstvo več sve javne institucije su jako korumpirani i ukoliko nemaš dovoljno za podmazivanje, unaprijed znaš da če se taj slučaj il razvlačit godinama il bit izgubljen. Zato sam pomenula i međunarodni sud za ljudska prava u Strazburgu protiv koji je ne korumpirani i gdje pravda uistinu pobjeđuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si MAMA BOJANA ali mislim da ona nema snage da se bori dalje,juce sam se cula sa njom,strasno,ne moze da prica,mozda da prodje neko vreme,ali bojim se da tade ne bude kasno,da ne upropaste jos nekoga.Svi mi mozemo da pricamo ja bih ovako ili onako,ali ne daj Boze da se iko ikad vise nadje u takvoj situaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Srbiji je sve korumpirano(i zdravstvo,sustvo,skolstvo)ama bas sve.Ja imam snage i volje i ne mogu vam opisati koliko sam ogorcena i puna besa,ali misli da ona nema snage da se bori.Sladjo covek kad se nadje u takvoj situaciji zeli samo da pobegne od ljudi i da bude sam.Citam u novinama 10 godina vode spor protiv jednog doktora iz privatne klinike,pogresno operisao pacijenta.Njega nema a njegovi roditelji se deset godina vuku po sudovima.Treba sve to psihicki izdrzati.A on i dalje radi,mirne savesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si MAMA BOJANA ali mislim da ona nema snage da se bori dalje,juce sam se cula sa njom,strasno,ne moze da prica,mozda da prodje neko vreme,ali bojim se da tade ne bude kasno,da ne upropaste jos nekoga.Svi mi mozemo da pricamo ja bih ovako ili onako,ali ne daj Boze da se iko ikad vise nadje u takvoj situaciji.

Ma ona svakako mora da tuguje, i to nece trajati kratko. Radujes se necujem dolasku na svet 9 meseci, osecas ga kako se pomera u tebi, sve sto radis - radis da bi se to bice razvilo, jedes da bi ono raslo, i bilo zfravo, cuvas se od prevremenog porodjaja, zamisljas na koga ce da lici... Na mamu? Na tatu? Mozda na baku ili deku?... Kakve ce oci da ima? Ko ce da odabere ime? Da li ce mama da ima mleka? Koliko pelena mesecno? Hoce li biti najlepsa na svetu? Sigurno ce biti najlepsa beba na svetu...

Ne moze to lako da se preboli. Nadam se da je muz uz nju, da bar imaju jedno drugo...

Znam kakvi kasapini znaju da budu ginekolozi mada mi je tesko da to prihvatim. Ne mogu da verujem da je nekoga bas briga... Ne mogu. Zene na porodjajnom stolu za neke od njih su komadi mesa, a ne osobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ona svakako mora da tuguje, i to nece trajati kratko. Radujes se necujem dolasku na svet 9 meseci, osecas ga kako se pomera u tebi, sve sto radis - radis da bi se to bice razvilo, jedes da bi ono raslo, i bilo zfravo, cuvas se od prevremenog porodjaja, zamisljas na koga ce da lici... Na mamu? Na tatu? Mozda na baku ili deku?... Kakve ce oci da ima? Ko ce da odabere ime? Da li ce mama da ima mleka? Koliko pelena mesecno? Hoce li biti najlepsa na svetu? Sigurno ce biti najlepsa beba na svetu...

Ne moze to lako da se preboli. Nadam se da je muz uz nju, da bar imaju jedno drugo...

Znam kakvi kasapini znaju da budu ginekolozi mada mi je tesko da to prihvatim. Ne mogu da verujem da je nekoga bas briga... Ne mogu. Zene na porodjajnom stolu za neke od njih su komadi mesa, a ne osobe.

Strašno je to..posmatrati nečije muke a da te nije briga ni malo..nastavljaš da piješ kafu, dok se neka žena previja od bolova i moli te da joj pomogneš..moj slučaj nažalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takvo ponasanje od strane BEBCA ,NAZALOST,ne tyreba da vas cudi... njihova politika i jeste da NE OBJAVE nista sto NIJE U SKLADU SA NJIHOVIM VBIDJENJEM I POLITIKOM.

meni se doduse nije dogadjalo da mi ovde sa foruma izbrisu postove ili nesto,ali sam primetila da kada sam ostavljala komentare na neke tekstove koje su objavljivali na portalu,ako im se ne svidja NE OBJAVE...i naravno NISU MI NA PP DALI ODGOVOR ZASTO....

predpostavljam da im politika sajta ne dozvoljava (da bi sami sebe zastitili) da objavljauju imena lekara i bolnica i bilo kakve tvrdnje koje nisu potkrepljene cinjenicama,vec spadaju u domen ,,rekla-kazala``

ali mislim da su to mogli drugacije da rese...na nekim forumima,ako neko i p[omene ime osobe ili institucije,administrator ime izbrise i napise ,,ime poznato administratoru sajta``,pako hocedakopa dalje-nek izvoli....ovakva vrsta totalitarizma mi se ne svidja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovih dana kao padobranac na forumu, ali sam morala da odreagujem na tu temu. Zasto je izbrisana? Mi smo o razlicitim porodilistima iznosile misljenje- bilo je i losih, pa niko nije brisao te postove. Zasto se brise tema, kada je autor mogao biti obavijesten ako je potrebno da se promijeni naslov (iako je sasvim odgovarao)???

Zasto ne UPOZORITI i ostale trudnice na sta mogu naici, da bi se mogle kako-tako zastititi??? Zar mi ovde ne razmijenjujemo misljenja i iskustva???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage forumašice,

Razumemo da se interesujete šta se desilo sa temom UBICE ILI DOKTORI U ŠABAČKOM PORODILIŠTU, ali ne razumemo zašto optužujete Bebac zbog toga.

Bebac forum je mesto koje služi za izražavanje stavova i iznošenje iskustva na temu roditeljstva i potpuno je opravdano baviti se pitanjima i otvarati teme koje, nažalost, predstavljaju našu ružnu svakodnevnicu.

Međutim, moramo znati svi zajedno da Bebac forum podleže aktuelnim zakonima, konkretno mislimo na Zakon o javnom informisanju, prema kome ne možemo nikoga nazvati UBICOM, a da za to nema sudske presude. Problematičnije od svega je što se naslovom implicira da su SVI DOKTORI ŠABAČKOG PORODILIŠTA UBICE, što je apsolutno nedozvoljena retorika. Nama je jasno da živimo u zemlji u kojoj se putem medija ljudi nazivaju ubicama, lopovima, pedofilima, ali vas molimo da takva komunikacija izostane sa Bebca.

To znači, da je tekst imao drugačiji naslov on bi i dalje postojao, a vi biste mogli da učestvujete u diskusiji.

Napominjemo, da je iznošenje imena lekara, naziva porodilišta, institucija u kontekstu koji ih povezuje sa smrcu i ubistvima, nemoguce objaviti dokle god ne postoji sudska presuda.

Takodje treba da se zapitate da li ono sto se napise, se moze i dokazati. Narocito kada su u pitanju lekari, jer se nebrojeno puta desilo da ni za šta nisu odgovarali iako je svima jasno da je odgovornost postojala.

Radi vase informacije Bebac se iz dana u dan bori protiv nesavesnih lekara, problematičnih farmaceutskih kuca, korumpirane administracije… I zbog toga smo vrlo često na sudu.

Najbolji primer vam je činjenica da smo tuženi od strane jedne farmaceutske kuće, za koju je i Ministarstvo zdravlja potvrdilo da je proizvodila štetne AD kapi koje su u sebi čak imale i gljivicu Candidu.

I naravno, oni nisu odgovarali u zemlji Srbiji zbog toga, a mi smo na sudu.

I zato vam napominjemo, MI SMO NA ISTOM ZADATKU. I mi smo roditelji kao i vi. I mi se svakodnevno borimo sa nepravdom koja je tako ogoljena, sa beskrupuloznom korupcijom u zdravstvu, sa posledicama koje nosi loš odnos lekara prema svima nama, ali svakako nemamo pravo da sve lekare jednog porodilišta nazovemo ubicama. Ako takvu retoriku mnogi i koriste u zemlji Srbiji, dajte da se mi po tome razlikujemo.

Hvala Vam na razumevanju.

Bebac.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bebac na objasnjenju! U pravu ste,devojke od sad da pazimo kako se izrazavamo.

Ipak mislim da bi bilo dobro da oformimo neku grupu ili sta vec pa da pokusamo da se borimo za pravdu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.