Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Kam,ja sam takodje imala krvarenje iz nosa,samo odjednom krene i to u zadnjem trimestru a meni nikad u zivotu nije krvario nos,mislim da nije vezano za fraxi ali svakako pitaj dr kad ga vidis

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto mozzo znaci i ti. Ma desavalo se i meni u prethodnim trudnocama zapusen nos, malo krvi tu i tamo kad istresem. Ali sinoc je bilo bas dosta, kasljala sam i pljuvala krv i tresla nos i bas je bila onako sveza, crvena. Ja sam pod stresom ovih dana, stalno mi se nesto bez veze desava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje,ja primam Fragmin(al mu to dodje a isto kao faxiparin).Primam ga jedanput dnevno od 5000.Sama sebi dajem inekcije jer stvarno ne mogu da se cimam svaki dan do doma zdravlja.Bila sam na kontroli kdo mog hematiliga,i on mi je rekao da sad prestanem da dajem sebi u stomak I pocnem da dajem u butinu sa prednjeg desnog dela.Zato sto mi je stomak pretvrd I pitao me je da li kad dajem inekciju izadje mala kao kapiljica iz koze,rekla sam mu da sam primetila da u poslenjih par puta se upravo to desilo.Zato mi je rekao da od sad sebi dajem inekcije u butinu.Imam kontrolu za 8 nedelja a do tad da kontrolisem na 3 nedelje d-dimer.Da li jos neka od vas daje sebi u butinu?Rekao m I je takodje da grese u domovima zdravja sestre jer daju u ruku a ruke su  najprokrvljenije I da je najbolje davati u stomak i u butine.Meni su kad sam bila u bolnici par dana naravno sestre dok jos to nisam znala davale fragmin u ruku.I to jos bolnica nije imala fragmin nego sam morala da donosim svoj.Veliki pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, ja sam po savetu hematologa do kraja 12.nedelje davala u stomak, a posle toga butine i ruke naizmenicno. U bolnici vidim da zene primaju uglavnom u ruke. Sad kada sam bila u bolnici meni su davali njihov. I lekovi svi njihovi, utrogestan, cak i folnak. I dali mi za jos par dana da ponesem kuci lekove, fraksi ne. 

Inace, ruke su mi sad kriticnije sto se cvorova tice. Desnu sam sigurno 10 dana morala da stedim, mazala hepalpan i gavez..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje,ja primam Fragmin(al mu to dodje a isto kao faxiparin).Primam ga jedanput dnevno od 5000.Sama sebi dajem inekcije jer stvarno ne mogu da se cimam svaki dan do doma zdravlja.Bila sam na kontroli kdo mog hematiliga,i on mi je rekao da sad prestanem da dajem sebi u stomak I pocnem da dajem u butinu sa prednjeg desnog dela.Zato sto mi je stomak pretvrd I pitao me je da li kad dajem inekciju izadje mala kao kapiljica iz koze,rekla sam mu da sam primetila da u poslenjih par puta se upravo to desilo.Zato mi je rekao da od sad sebi dajem inekcije u butinu.Imam kontrolu za 8 nedelja a do tad da kontrolisem na 3 nedelje d-dimer.Da li jos neka od vas daje sebi u butinu?Rekao m I je takodje da grese u domovima zdravja sestre jer daju u ruku a ruke su  najprokrvljenije I da je najbolje davati u stomak i u butine.Meni su kad sam bila u bolnici par dana naravno sestre dok jos to nisam znala davale fragmin u ruku.I to jos bolnica nije imala fragmin nego sam morala da donosim svoj.Veliki pozdrav.

Nikad nisam davala u butine, samo u stomak i ruke, ja sam primala fragmin od 2500. Nisam imala modrice niti cvorove, vodila sam racuna gde bockam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo devojke. da li se nekanod vas susrela sa padom trombocita u trudnoci? pored trombofilije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mogu trombociti da padaju. Zato se kod trudnoca sa trombofilijom i kontrolise krvna slika na 15 dana. Meni su sad malo pali (186) ali su i dalje u granicama. Cula sam cak i za slucajeve da iskljuce terapiju ako pocnu da padaju. Nadam se da te prati hematolog. On ce ti najbolje reci sta da radis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mogu trombociti da padaju. Zato se kod trudnoca sa trombofilijom i kontrolise krvna slika na 15 dana. Meni su sad malo pali (186) ali su i dalje u granicama. Cula sam cak i za slucajeve da iskljuce terapiju ako pocnu da padaju. Nadam se da te prati hematolog. On ce ti najbolje reci sta da radis. 

Da naravno. Meni su inace trombociti niski ispod 150 i van trudnoce ali ne padaju osim u trudnoci. Sa prvom si isli do 80 i to je bilo ok po misljenju hematologa. Ali evo sada 38 nedelja trombociti 50 , sve ostalo manje vise ok, cak je i fraksiparin iskljucen na par nedelja oni jos vise pali. Prate me na dva tri dana. Hvala Vam na odgovoru :-* 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, bitno je da oni prate situaciju, a ti si svakako na samom kraju. Da li si hospitalizovana? Ovde trudnice pred kraj na Fraksiparinu prate uglavnom u bolnici do porodjaja. Pretpostavljam da onda neces primati terapiju posle porodjaja, tj. verovatno zavisi od rezultata. Bitno je da si pod kontrolom. Sve najbolje! I meni uskoro stize bebica. Kada ti je termin? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, bitno je da oni prate situaciju, a ti si svakako na samom kraju. Da li si hospitalizovana? Ovde trudnice pred kraj na Fraksiparinu prate uglavnom u bolnici do porodjaja. Pretpostavljam da onda neces primati terapiju posle porodjaja, tj. verovatno zavisi od rezultata. Bitno je da si pod kontrolom. Sve najbolje! I meni uskoro stize bebica. Kada ti je termin? :)

Hvala :) Nisam hospitalizovana, videcemo sutra kakvo je stanje. U Nisu ne hospitalizuju pred kraj trudnice na fraksiju, ali opet zavisi i od nalaza predpostavljam. Tako je,  prate ali bas sam se zabrinula.. Hvala puno, sve najbolje zelim i ja vama :) jel tako? znaci prolecne bebe :) meni je termin 10.4. a tebi? kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro sam, hvala. Ja zapravo ne znam kad mi je termin jer su prvo racunali 26.04. tj.to je po mentruaciji, pa su ga pomerali na 9.04.jer beba zuri po nedeljama. U medjuvremenu su mi dijagnostikovali i GD. 

Ovde u Kragujevcu hospitaliziju pred kraj ako se trudnica ne porodi blizu termina. Bas sam u utorak bila kod hematologa i to pitala. Kaze ocekujte planirani porodjaj. Ali ja se uglavnom poradjam na pola devetog meseca tako da simnjam da ce moci da se planira. Kaze i ako krene kod kuce nista strasno jer niko se ne poradja za pola sata.

Razmisljam da malo pomerim vreme jer sam do sada primala oko 18-19h..da bude posle rucka odmah..jer obicno porodjaji pocinju nocu..

Stizu nam nase prolecne bebice uskoro. :) I ja sam malo zabrinuta.. Ajde javi se i ovde sta se desava. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle porođaja su mi smanjili dozu Fraksiparina sa 0.6 na 0.4 zbog kilaže. Nisam primila 36h, od poslednjeg primanja je prošlo 12h do porođaja i onda posle porođaja posle 24h su nastavili da mi daju. 

Hematolog je rekla da dođem na kontrolu 3 nedelje posle porođaja. Inače, nisam bila kod nje od sredine marta. Posle sam bila hospitalizovana. Sad planiram 30.04.da odem. Posle je poslednja kontrola 6nedelja od porođaja i onda se ukida F. 

Sada mi je frka više od tog ukidanja nego dok sam ga primala. Nekako iako mi je dosta bockanja ipak se osećam sigurnije uz njega. Ne znam ni šta sve treba da pitam hematologa, moram se pripremiti. I dalje krvarim, ne primećujem da se nešto pojačava od F, nije obimno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas na kontroli kod hematologa, treća nedelja od porođaja. Svi rezultati su mi super, Hgb nikad u životu toliko visok, d-dimer 34 i ostalo sve super. Zbog kilaže (51kg) da smanjim još na 0.3 tri nedelje i da onda ukinem. Ne treba kontrola, mislila sam da ima još jedna kroz 6ned, ali dr kaže da ne treba. Kontrola KS za 3mes kod moje dr. 

Pitala šta sam dobila, kako se beba zove. Ja mislim pita onako. Posle vidim da je na izveštaju iskucala i njeno ime. :)

Malo sam se zaplakala kad sam izašla napolje. Ne mogu da verujem da je gotovo. I da posle ovoliko meseci ne treba da više idem kod hematologa. Vredi sve, vredi svih muka i svake inekcije. Presrećna grlim svoju devojčicu. :wub:

Margaritta i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam, pitala sam postoji li išta na treba da obratim pažnju. Rekla je i napisala na izveštaju ne savetujem oralnu kontracepciju, ne gojaznost i ne pušenje. Pitala sam za neke intervencije, operacije, rekla je ništa, sve kao i ostali. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar Vam dan, neznam gde da postavim temu.........treba mi pomoc i savet ako je neko imao slicnu situaciju i kakvu terapiju je koristila......za deset godina braka, imala sam cetri spontanih pobacaja na pocetku setog meseca trudnoce, svi nalazi u toku trudnoce su bili uredni a na posteljici je cetri puta bio konstatovan infarkt na posteljici, jednom je bio "missed"-prazan gestacijski  mesak, svi nalazi obdukcije su bili uredni, posle vise privatnih ordinacija i gomile potrosenih zivaca napokon smo posle brda analza koje su sve bile uredne, prosle godine odradili odradili PAI-1 koji je bio pozitivan na Homozigot 4g-4g, kao i na analizu za Homocistein koja je takođe bio povisen cetri puta.....Sada sam ponovo trudna u trecem mesecu i od pocetka imam terapiju Folnu kiselinu i Bedoksin za Homocistein, koji je sada u granicama normale, a za PAI-1 koristim bebi Aspirin 100mg do 21 nedelje, kada će mi uvesti po preporuci Heparin ili Kleksan ali jos nezanju u kojoj kolicini.....Naime moje pitanje glasi ...da li je neko imao slicnu situaciju, kako ste je resili i na osnovu cega se odreduje kolicina Heparina ili Kleksan....HVALA  SVIMA UNAPRED..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar Vam dan, neznam gde da postavim temu.........treba mi pomoc i savet ako je neko imao slicnu situaciju i kakvu terapiju je koristila......za deset godina braka, imala sam cetri spontanih pobacaja na pocetku setog meseca trudnoce, svi nalazi u toku trudnoce su bili uredni a na posteljici je cetri puta bio konstatovan infarkt na posteljici, jednom je bio "missed"-prazan gestacijski  mesak, svi nalazi obdukcije su bili uredni, posle vise privatnih ordinacija i gomile potrosenih zivaca napokon smo posle brda analza koje su sve bile uredne, prosle godine odradili odradili PAI-1 koji je bio pozitivan na Homozigot 4g-4g, kao i na analizu za Homocistein koja je takođe bio povisen cetri puta.....Sada sam ponovo trudna u trecem mesecu i od pocetka imam terapiju Folnu kiselinu i Bedoksin za Homocistein, koji je sada u granicama normale, a za PAI-1 koristim bebi Aspirin 100mg do 21 nedelje, kada će mi uvesti po preporuci Heparin ili Kleksan ali jos nezanju u kojoj kolicini.....Naime moje pitanje glasi ...da li je neko imao slicnu situaciju, kako ste je resili i na osnovu cega se odreduje kolicina Heparina ili Kleksan....HVALA  SVIMA UNAPRED..... 

Zao mi je zbog tvojih gubitaka, neverovatno je da doktori nisu na vreme reagovali. Gde zivis? ja sam na Fragminu bila od utvrdjivanja trudnoce pa do 6 nedelja posle porodjaja. Doza se odredjuje po d dimeru i tvojoj kilazi. Pitaj sve sto te zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo je tema 

https://www.bebac.com/forum/index.php?/topic/1100-fraxiparin-u-trudnoći/&page=19#comment-1267009

Da li si ispitivala i ostale trombofilije ili samo pai? Gde se lečiš?

Samo da pozdravim usput i leni :)

Cao Kam, zaboravih lozinkuni nesto se zablokiralo, tek sad se ulogovah posle ohoho. Nisam ti cestitala, neka ti je ziva i zdrava 100 godina tvoja lepa cera. Jes' videla kakva ljubav? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti, leni.  Baš sam pisala na temi tamo. Vredi svih onih muka. Samo je držim i ljubim po ceo dan. Kaže mm razmazićemo je. Valjda što sam nekako i svesna da će jako brzo porasti i da više bebu nikad neću imati. 

Margaritta i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je zbog tvojih gubitaka, neverovatno je da doktori nisu na vreme reagovali. Gde zivis? ja sam na Fragminu bila od utvrdjivanja trudnoce pa do 6 nedelja posle porodjaja. Doza se odredjuje po d dimeru i tvojoj kilazi. Pitaj sve sto te zanima

Hvala na podrsci i odgovoru........Uradjene su sve moguce analze sto se tice trombofilije, rezultati su negativni na trombofiliju, sem na PAI-1 4g-4g i Homocistein,koji je bio blago povisen......u tri trudnoce sam bila bez terapije i koristila sam samo vitamine  mamavita ili elevit.......gubitak bebe u 24-nedelji ...radjne su analize i bebe je bila bez malformacija, uočene su samo promene na posteljici .......2011 godine je radjen carski rez, beba je izvadjena u 27-moj nedelji , preminula nakon dve nedelje od embolije pluca... Cetrvrta trudnoca po preporuci lekara je uveden Heparin od 0,6 ml od trece nedelje....sa 12 nedelja jeodradjeno ciscene, beba se nije razvila i bio je prazan gestacijski mesak...... Peta trudnoca sa sest nedelja je opet po prepruci lekara uveden Heparin od 0,6 ml, 24-te nedelje gubitak plodove vode, opet gubitak bebe ........2016 godine je uradje PAI-1 i Homocistein po preporuci geneticara iz Subotice, jedine analze na koje sam pozitivna. Homocistein  je regulisan lekovima pre sadasnje trudnoce, sa osam nedelja uveden aspirin 100 protekt, trebalo bi do 21-nedelje da ga koristim ako D-dimer bude mirovao, posle 21-nedelje bi trebalo da koristim Kleksan od 0,4 ml. Za sada je sve uredu i u 12-toj  nedelji trudnoce sam......Da li ste i vi ili neko drugi imao slicnu situaciju sa Homocisteinom ili PAI-1 i kakvu ste terapiju koristili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci i odgovoru........Uradjene su sve moguce analze sto se tice trombofilije, rezultati su negativni na trombofiliju, sem na PAI-1 4g-4g i Homocistein,koji je bio blago povisen......u tri trudnoce sam bila bez terapije i koristila sam samo vitamine  mamavita ili elevit.......gubitak bebe u 24-nedelji ...radjne su analize i bebe je bila bez malformacija, uočene su samo promene na posteljici .......2011 godine je radjen carski rez, beba je izvadjena u 27-moj nedelji , preminula nakon dve nedelje od embolije pluca... Cetrvrta trudnoca po preporuci lekara je uveden Heparin od 0,6 ml od trece nedelje....sa 12 nedelja jeodradjeno ciscene, beba se nije razvila i bio je prazan gestacijski mesak...... Peta trudnoca sa sest nedelja je opet po prepruci lekara uveden Heparin od 0,6 ml, 24-te nedelje gubitak plodove vode, opet gubitak bebe ........2016 godine je uradje PAI-1 i Homocistein po preporuci geneticara iz Subotice, jedine analze na koje sam pozitivna. Homocistein  je regulisan lekovima pre sadasnje trudnoce, sa osam nedelja uveden aspirin 100 protekt, trebalo bi do 21-nedelje da ga koristim ako D-dimer bude mirovao, posle 21-nedelje bi trebalo da koristim Kleksan od 0,4 ml. Za sada je sve uredu i u 12-toj  nedelji trudnoce sam......Da li ste i vi ili neko drugi imao slicnu situaciju sa Homocisteinom ili PAI-1 i kakvu ste terapiju koristili?

Sve trudnoce su vodjene u Novom sadu na Betaniji i u privatnoj u Novom Sadu.....trenutna trudnoca se vodi u Kikindi i kontrolise geneticar u Subotici koji je i nasao u cemu je problem.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf...uveden Heparin, niskomolekularni, tipa Kleksan ili Varfarin i Heparin?

Jesi radila sve analize vezane za stitnu i ogtt sa insulinemijama?

Pai 4g-4g je ozbiljan problem, iako se naziva blazom trombofilijom. Kod skoro svih na forumu korespondirao je sa visokim insulinom. Secer je meni bio ok ali insulin nije, tako je bilo i kod Kam i kod Margarite i jos par clanica. Homocistein visoki je takodje problem, posebno zajedno sa Pai. Sve je ok sad, kad uvedu Kleksan, prepusti se, veruj i moli se. Pri tom ne zaboravi da se zdravo hranis i verujes svom telu. Ako imas mogucnosti posavetuj se u Ns sa Gordanom Mitic, cini mi se da se tako zove doktorica, ona se bavi trombofilijama. U Bg Elezovic i jos jedan. Uputicu te i na jedan hrvatski forum, tamo ih je vise i aktivni su, na bebcu trenutno nema trudnica sa tromb....dok ja ne odlucim da obrnem jos jedan krug :D Sve smo uz tebe...sve smo imale gubitke i sad imamo svoju decu, i ti ces iz ove borbe izaci kao pobednik. Saljem napozitivnijr vibracije tebi i tvojoj bebi :) 

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace je to sto su ti prepisali kao terapiju novi protokol. Trudnicama sa ovim nalazom daje se nmh tek posle 12. nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljanab,bas mi je zao sto si kroz sve to morala da prodjes,to su veliki gubitci i traume,ima ovde zena koje se razumeju u sve ovo,ja sam takodje homozigotni nosilac genotipa 4g 4g i pai 1...ako se to tako kaze...i bila sam na fraksiparinu celu trudnocu a u pocetku trudnoce ni insulin mi nije bio dobar,kao sto Leni kaze to mozda ide jedno sa drugim,nemam neki savet pa samo zelim da ti pruzim podrsku,tu smo da te ohrabrimo:) 

leni, miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, šibni i meni poruku koji je forum u pitanju. 

Biljana, ne mogu ni da zamislim kako ti je teško. Imala sam jedan gubitak u 20.nedelji trudnoće i jedva ga preživeh iako sam već imala dvoje zdrave dece kući. To su strašni gubici. Ja ti svim srcem želim sve najbolje i da se ovog puta sve dobro završi. Tu smo, slobodno piši kad osetim potrebu. Mislim na tebe. 

leni i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.