Ultrazvučni pregledi

odgovora

Objavljeno

Prvi pregled ultrazvukom se radi uglavnom nakon izostanka menstruacije radi utvrđivanja trudnoće. Na prvom pregledu se gleda koliko beba ima u materici i da li postoje otkucaji srca, a na osnovu dužine bebe određuje se verovatan datum porođaja. Trudnica drugi pregled ultrazvukom treba da uradi između 11. i 14. nedelje trudnoće. U periodu između 20. i 24. nedelje radi se treći ultrazvučni pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam vala radila sto uz mada mislim da su bitna četiri ukupno za celu trudnoću ako je naravno sve u redu a sve ovo ostalo je samo cimatanje i uzimanje para ako idete privatno! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se, ali ja sam nekako mirnija kad mi doktor potvrdi iz meseca u mesec da se sve odvija kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su i u drzavnoj bolnici i privatno vec sto puta radili UZ, zato sto imam rizicnu trudnocu. Tako da je i meni lakse kada cesce vidim da je sve u redu. Inace, u normalnim okolnistima bi po meni trebalo ici na UZ u svakom mesecu maximalno, a 4-5 puta normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ne pamtim koliko sam puta do sada radila UZ, svaki mjesec, na svakoj kontroli.....ali nekako se sigurnije osjecam kada mi doktorica potvrdi da je sve ok, i kada na monitoru vidim pokrete svojih bwba i sta one trenutno rade. Onda do narednog puta postanem nestrpljiva, kad cu ponovo vidjeti svoje bebice, jesu li se ubucile, u kakovom su sada polozaju....Smatram da je dobra stvar taj cesti UZ, s obzirom da kazu da nije stetan, inace sam 29. nedelja trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam otisla prvi put kod ginekologa(14 januar) radio mi je vaginalni ultrazvuk,4. februara ponovo vaginalni,pa onda 25 ponovo....svaki put kad odem na kontrolu on mi je to radio....Sto rece JelenaNS nekako sam sigurnija kad mi kaze da je sve ok.Prosle nedelje sam radila onaj ultrazvuk(ne znam kako se kod nas kaze) da se vidi da beba ima sve delove tela...i radila sam test za Daunov sindrom...sve je ok i presrecna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas u ovaj ponedeljak isla na 4d ultrazvuk privatno, to mi je drugi 4d po redu prethodni sam radila u 20oj nedelji. Od pocetka trudnoce na svake 4 nedelje idem na preglede - obican uz kod doktorke u bolnici.

Nego htela bi da obavestim buduce trudnice i sve trudnice koje su na samom pocetku trudnoce, a zive na teritoriji grada Beograda, da je Ministarstvo zdravlja pokrenulo zajedno sa lokalnom samoupravom opstine Zemun i Poliklinikom ANALIFE, projekat „Daj šansu životu“ .

Osnovna ideja je da što veći broj trudnica, naročito onih koje su još u dilemi da li da zadrže trudnoću ili ne, vidi malog *čoveka* od samo tri santimetra kako pleše svoj «Prvi ples života». Pregled je besplatan radi se u 10oj nedelji trudnoce, i zakazuje se na tel. 319-68-08, Poliklinika ANALIFE se nalazi u Zemunu kod Tosinog bunara u ul. Skadarska br. 5.

Ja sam bila i osecaj je fenomenalan, tada sam prvi put videla moju malu bebu od 4,3 cm. Jer do 10nedelje se beba tretira kao plod, a od 10te je ustvari to vec beba.

:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe nase slatke! Radujem se pokretu Daj sansu zivotu, iao nisam ni blizu BG-a, ali mislim da ce to mozda povecati broj maji koje se zaljube u svoje cedo i odluce da ga zadrze.

I slazem se da smo mirnije posle UZ-a, nekad bih kupila taj aparat i stalno visila na njemu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sledećeg četvrtka idem na prvi pregled uopšte. Prije par dana sam saznala da ću imati maju bebu, i veoooma sam srećna i uzbuđena! I jedva čekam taj prvi ultrazvuk, i voljela bih da ga radim svaki mjesec da budem sigurna. da se moja beba pravilno razvija! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem na svake 4 nedelje na UZ.

Jeste da kosta,mozda i nije potrebno ici tako cesto,ali ja npr. idem sutra i jedva cekam da vidim koliko se bebica "ugojila",kako je sad okrenuta,da joj cujem srce,da je vidim kako me sutira i u isto vreme osetim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj Andrijana i ja isto....ja bi svaki dan isla da gledam i pratim kako se menja moj mali mish i kako raste... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

St rece ninuska,da kupimo mi taj aparat pa da ih gledamo svaki dan! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure moje, ja sam u 9. nedelji i do sada sam bila 2 puta na uzv-u. Prvi put u 6. nedelji kada sam saznala da sam trudna i jedva se vidjela mala tačkica, a sad je to već prava mala bebica, ima rukice, nogice, srce kuca, :P ma ja sam presretna. Idem ponovo za 3 nedelje, a do tada moram da obavim sve krvne pretrage, pa sa tim nalazima na uzv. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

St rece ninuska,da kupimo mi taj aparat pa da ih gledamo svaki dan! :D

Da, da! A ja sam se iscudjavala kada sam cula da je Tom Kruz kupio uz aparat da bi svaki dan druzio sa bebicom :rolleyes:

Svaki uz pregled sa nestrpljenjem iscekujem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla privatno par puta, a u bolnici sam imala samo 2 uz-ka i kazu da je to dovoljno!

Ipak nisam bila mirna pa sam privatno isla. Bila bih najsretnija da mi svaki mesec radi uz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam išla privatno svakog meseca, a državno samo jednom, i to početkom devetog meseca!! Inače, termin mi je za 14 dana.....uf...jedva čekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage buduce mame ja sam u 19-oj nedelji trudnoci, i idem jednom mesecno na ultrazvucni pregled, sledece nedelje idemo na prvi nas 4D i jako se radujemo i buduci tata i ja naravno.

Koliko sam shvatila ultrazvucni pregledi su jednom mesecno sasvim ok, a i puno meni znace jer znam da je iz meseca u mesec moj bebac dobro.

Pozdrav svim buducim mamama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas u ovaj ponedeljak isla na 4d ultrazvuk privatno, to mi je drugi 4d po redu prethodni sam radila u 20oj nedelji. Od pocetka trudnoce na svake 4 nedelje idem na preglede - obican uz kod doktorke u bolnici.

Nego htela bi da obavestim buduce trudnice i sve trudnice koje su na samom pocetku trudnoce, a zive na teritoriji grada Beograda, da je Ministarstvo zdravlja pokrenulo zajedno sa lokalnom samoupravom opstine Zemun i Poliklinikom ANALIFE, projekat „Daj šansu životu“ .

Osnovna ideja je da što veći broj trudnica, naročito onih koje su još u dilemi da li da zadrže trudnoću ili ne, vidi malog *čoveka* od samo tri santimetra kako pleše svoj «Prvi ples života». Pregled je besplatan radi se u 10oj nedelji trudnoce, i zakazuje se na tel. 319-68-08, Poliklinika ANALIFE se nalazi u Zemunu kod Tosinog bunara u ul. Skadarska br. 5.

Ja sam bila i osecaj je fenomenalan, tada sam prvi put videla moju malu bebu od 4,3 cm. Jer do 10nedelje se beba tretira kao plod, a od 10te je ustvari to vec beba.

:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se nadovezem na savet pahuljice vezan za Analife kliniku. Potrebno je zakazati pregled sto ranije ( po mogucstvu u sestoj nedelji za desetu ) jer su pretrpani. Ja sam zvala da zakazem za 10-u nedelju kada sam bila u osmoj, ali nisu mogli da mi daju slobodan termin.

A akcija je fantasticna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem jednom mesecno na UZ i mislim da je to dovoljno.

Bas sam bila u cetvrtak i malo sam se smorila,posto mi je dr. rekla da je beba sitnija za 7 dana...

Pa ne mogu svi radjati decu od 4kg.

Ali dobro,nije tema za to... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( mene salju na UZ non stop, bebidzon mi je manji od pocetka trudnoce i nece dr-i da se pomire sa cinjenicom da sam mozda kasnije i zatrudnela. Bezimo sa velicinom i kilazom za ned, nedelju i po, pa cas da dodjem za 2 nedelje pa za 3 kad mi kazu vidimo se za 4 nedelje ja prosto ne verujem, trenutno sam 29 nedelja a od 5 nedelje sam na UZ. Opet svaka beba raste individualno ja mislim da nije strasno? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam do sad išla 5 puta na UZ, od toga u 6 i 7 nedelji na vaginalni UZ da se potvrdi trudnoća. U 6 nedelji je plod bio mnogo mali i nisu se čuli otkucaji srca tako da sam morala ponovo za nedelju dana da ponovim. Sledeći je bio 4D UZ u Analife-u, u okviru akcije Dajte šansu životu - jedno fenomenalno iskustvo kako za mene tako i za ponosnog tatu. Nakon toga je bio u 12 nedelji radi NT i double testa. Kako je ponosni tata želeo da pošto poto sazna pol što je ranije moguće, u 15 nedelji smo otišli ponovo u Analife, saznali da je sa bebcem sve OK, i da ce ponosni tata imati naslednika :D

Inače mislim da je jednom mesečno sasvim dovoljno kako bi mi bile sigurne da nam je sa nasim malim srcima sve u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svaki mesec u trudnoci isla na ultra zvuk, a u devetom mesecu sam isla cak 3 puta - ne iz nuzde vec da bih ja bila mirnija. Pametnica, mislila sam da je to najbolje, a ustvari, ako je sve uredu, dovoljna su tri ultrazvucna pregleda tokom trudnoce. A i sad kad sam uverena da je to dovoljno, kad bih mogla da vratim vreme mislim da bih sve isto uradila: svaki mesec - ultra zvuk :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 4. mesec i dosad sam vec 3 puta bila na UZ. Svaki put kad odem na kontrolu, doktor mi pregleda i bebicu UZ. I bolje... tako se sigurnije osecam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u 9 mesecu svake nedelje radili UZ! Od pocetka do kraja trudnoce isla sam 6-7 puta na UZ. To mi je bilo najlepse, lezim i gledam moju bebanu na ekranu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.