Ultrazvučni pregledi

odgovora

Objavljeno

Mislim da nije kasno, odnosno da to što ćeš biti 25-ta nedelja nije problem. Ako se već radi u vremenskom intervalu od 20-24 nedelje, verovatno nekoliko dana ništa ne znači.

Meni je dr. zakazao double test za 13-tu nedelju i objasnio mi da mi bebac po UZ u odnosu na nedelje trudnoće "kasni" nekoliko dana, taman tada je bio star 12 nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas prvi put otišla u bolnicu na pregled, kao taj EUZ. Nisam imala odabranog lekara. Ta doktorka kod koje su me smestili je morala da ode u porodjajnu salu, pa su sve nas, koji smo kod nje prebacili kod drugog doktora. U nekom momentu je i taj drugi doktor otišao. U međuvremenu je bilo dva hitna pregleda, i jedno 5, 6 preko veze, koji su ušli sa nekom med. sestrom pod ruku. Došla je onda treca doktorka koja me je na kraju pregledala.

Sve u svemu, 4 sata čekanja. Pregled je trajao 15 min. Meni se obratila dva puta, da me pita je l' znam pol, i da mi kaže kontrola za 6 nedelja. Sve vreme je gledala u monitor, koji ja nisam mogla da vidim iz ležećeg položaja. Podučavala je drugu doktorku na specijalizaciji, pa sam samo slušala šta mi sve pregleda. Stvarno sam se osećala da nas pregledaju kao na pokretnoj traci.

U dz i moja privatna doktorka su obe strpljive i lepo mi sve objašnjavaju u toku pregleda. Ovo mi je bilo skroz bzvz!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas prvi put otišla u bolnicu na pregled, kao taj EUZ. Nisam imala odabranog lekara. Ta doktorka kod koje su me smestili je morala da ode u porodjajnu salu, pa su sve nas, koji smo kod nje prebacili kod drugog doktora. U nekom momentu je i taj drugi doktor otišao. U međuvremenu je bilo dva hitna pregleda, i jedno 5, 6 preko veze, koji su ušli sa nekom med. sestrom pod ruku. Došla je onda treca doktorka koja me je na kraju pregledala.

Sve u svemu, 4 sata čekanja. Pregled je trajao 15 min. Meni se obratila dva puta, da me pita je l' znam pol, i da mi kaže kontrola za 6 nedelja. Sve vreme je gledala u monitor, koji ja nisam mogla da vidim iz ležećeg položaja. Podučavala je drugu doktorku na specijalizaciji, pa sam samo slušala šta mi sve pregleda. Stvarno sam se osećala da nas pregledaju kao na pokretnoj traci.

U dz i moja privatna doktorka su obe strpljive i lepo mi sve objašnjavaju u toku pregleda. Ovo mi je bilo skroz bzvz!! :angry:

A pa to ti je tipičan izgled naše bolnice u Srbiji.Sve preko veze,sve pod ruku,ma užas,ali tako ti je.Čeka se do besvesti,da ti se smuči,jer uvek ima nešto što je hitnije...A to što ti se nije obratila zna ona ili predpostavlja da trudnoću vodiš na više mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa to ti je tipičan izgled naše bolnice u Srbiji.Sve preko veze,sve pod ruku,ma užas,ali tako ti je.Čeka se do besvesti,da ti se smuči,jer uvek ima nešto što je hitnije...A to što ti se nije obratila zna ona ili predpostavlja da trudnoću vodiš na više mesta...

Nije neophodno da bude dr ljubazna. Ali nije ni na odmet. Mene samo taj stav navodi da imam nepoverenje i da se pitam da li je obavila pregled dobro i profesionalno, da nije nešto propustila.

U dz moja doktorka je kao osoba prijatna, i naravno temeljna. Sa njom prođem rezultate koje imam sa privatnog pregleda, nije to za vređanje. Nego sam bila objekat za podučavavanje, a ne osoba. Ko neki fikus. To me šokiralo. Kući sam proverila mere sa uz na netu, i u normali su, srećom pa postoje i drugi izvori informacija i drugi doktori.

Ma baš me briga, sledeći put, kad bude kontrola, gledaću da odaberem nekog drugog dr.

I poneću knjigu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima neki sajt sa vrednostima sa uz..da mogu da protumacim one brojke koje dr napise na pregledu?

u 30/31.nedelji sam, beba je glavom okrenuta na dole, jel to normalno? :)

mislim doktor kaze sve je u redu, al bih ja ipak sve to da negde jos proverim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima neki sajt sa vrednostima sa uz..da mogu da protumacim one brojke koje dr napise na pregledu?

u 30/31.nedelji sam, beba je glavom okrenuta na dole, jel to normalno? :)

mislim doktor kaze sve je u redu, al bih ja ipak sve to da negde jos proverim

Normalno je da je beba okrenuta ka dole, verovatno se više neće ni okretati.

A koje brojke te zanimaju?

Imaš par sajtova na kojima možeš da ukucaš BPD, OFD, FL i slično, pa ti izbaci nedelju trudnoće.

Evo npr. ovde: http://www.baby2see.com/medical/charts.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam otisla na prvi UZ u ovoj trudnoci,trecoj po redu.Trudnoca postoji,ali zametka nema.Po poslednjoj menstruaciji sam usla u 8.nedelju trudnoce.Preporuka doktorke je da u toku ove ned jos 2 puta putem krvi uradim betu,pa u pon opet na UZ jer moze beba da se pojavi.Kaze da mozda nisam ostala trudna tada kada mislim da jesam nego mnogo kasnije ,pa je plod mali pa se zato ne vidi.Ukoliko rezultat bude kao i danas moracu na kiretazu.

Jako sam uplasena i razocarana...

Da li neko ima slicno iskustvo ili poznaje nekoga ko je imao?

Unapred HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam otisla na prvi UZ u ovoj trudnoci,trecoj po redu.Trudnoca postoji,ali zametka nema.Po poslednjoj menstruaciji sam usla u 8.nedelju trudnoce.Preporuka doktorke je da u toku ove ned jos 2 puta putem krvi uradim betu,pa u pon opet na UZ jer moze beba da se pojavi.Kaze da mozda nisam ostala trudna tada kada mislim da jesam nego mnogo kasnije ,pa je plod mali pa se zato ne vidi.Ukoliko rezultat bude kao i danas moracu na kiretazu.

Jako sam uplasena i razocarana...

Da li neko ima slicno iskustvo ili poznaje nekoga ko je imao?

Unapred HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam otisla na prvi UZ u ovoj trudnoci,trecoj po redu.Trudnoca postoji,ali zametka nema.Po poslednjoj menstruaciji sam usla u 8.nedelju trudnoce.Preporuka doktorke je da u toku ove ned jos 2 puta putem krvi uradim betu,pa u pon opet na UZ jer moze beba da se pojavi.Kaze da mozda nisam ostala trudna tada kada mislim da jesam nego mnogo kasnije ,pa je plod mali pa se zato ne vidi.Ukoliko rezultat bude kao i danas moracu na kiretazu.

Jako sam uplasena i razocarana...

Da li neko ima slicno iskustvo ili poznaje nekoga ko je imao?

Unapred HVALA!

Ne znam, mila. :(

Pitaćemo pa da vidimo da li neko od aktivnih članova zna nešto o tome....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovako imala loše iskustvo,ali ne mora da znaci,uradi betu,nadajmo se da je kasnila oplodnja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nisi sigurna kada si ostala u drugom stanju onda će se kasnije razviti srčana radnja, tj trudnoća je "mladja" nego što je izračunato. U osmoj nedelji mora postojati srčana radnja koja se čuje/vidi na uz. Na žalost, moguće je da se embrion ne razvija kako treba i da jednostavno, nema srčane radnje iako je došlo do oplodnje. Meni se to dogodilo sa prvom trudnoćom i, kako nije bilo spontanog, morala sam na abortus. Držim palčeve za prvu varijantu! Nemaš druge nego da čekaš... Uteha je što se sam organizam ovako brani od "loših" embriona.... Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam otisla na prvi UZ u ovoj trudnoci,trecoj po redu.Trudnoca postoji,ali zametka nema.Po poslednjoj menstruaciji sam usla u 8.nedelju trudnoce.Preporuka doktorke je da u toku ove ned jos 2 puta putem krvi uradim betu,pa u pon opet na UZ jer moze beba da se pojavi.Kaze da mozda nisam ostala trudna tada kada mislim da jesam nego mnogo kasnije ,pa je plod mali pa se zato ne vidi.Ukoliko rezultat bude kao i danas moracu na kiretazu.

Jako sam uplasena i razocarana...

Da li neko ima slicno iskustvo ili poznaje nekoga ko je imao?

Unapred HVALA!

Mojoj jetrvi se takodje plod u početku nije video pa su sumnjali na "lažnu trudnoću" ali kada je sledeći put otisla plod je bio tu i jasno se video. Ako je lažna trudnoća onda to može biti i neki hormonski poremećaj koji organizam prepoznaje kao drugo stanje. Samo bez nerviranja, videćeš na sledećem uz a ja ti želim da se bebica otkrije i pokaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko isao na 4D ultrazvuk i ako jeste da li je imao problem sa snimkom na disku (prijavljuje mi da je disk prazan, a vidi se da je rezan) i ako je neko i imao problem kako ga je resio (skinula sam dicom program za gledanje, ali i dalje nece, prijavljuje mi prazan disk i dalje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se vratih sad sa prvog UZ, danas sam 6+6 po poslednjoj menstruaciji, a nije mi rekla ništa da li odgovara i po UZ...

To je stari aparat, ono kad morate da imate punu bešiku :P i imam zavaljenu matericu pa je pregled malo teži sa ovim praistorijskim aparatom...

Elem, dr je bila jako suzdržana, rekla mi je da ponovimo UZ za 7 dana, videla je gestacijski mešak 16,2 mm i eho embriona se ne vidi... samim tim ni srculence...

Stalno je ponavljala kako je aparat krš i kako mi je materica zavaljena i eto... ja sad dođoh kući zabrinuta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Schveco mogu misliti kako ti je.... imaš li gde privatno da uradiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma imam, ali nemam kad ovih dana, treba i ovu šmizlu da vodam kod dr., a i kola mi popodne nisu tu... a i mm me ubeđuje da preterujem i da bezveze paničim....

A meni je nekako loše danima, ne umem da vam opišem... nemam neke mučnine, nego neku teskobu, baš se ne osećam normalno, već užasno, ekstremno iscrpljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh Sveco moja draga, molim te nemoj pogorsavati situaciju stresom i brigom. Meni je ponovljen UZ nakon sedam dana i culo se srce. Tih sedam dana koliko sam cekala taj drugi UZ sam pretrnula, saljem ti zagrljaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se vratih sad sa prvog UZ, danas sam 6+6 po poslednjoj menstruaciji, a nije mi rekla ništa da li odgovara i po UZ...

To je stari aparat, ono kad morate da imate punu bešiku :P i imam zavaljenu matericu pa je pregled malo teži sa ovim praistorijskim aparatom...

Elem, dr je bila jako suzdržana, rekla mi je da ponovimo UZ za 7 dana, videla je gestacijski mešak 16,2 mm i eho embriona se ne vidi... samim tim ni srculence...

Stalno je ponavljala kako je aparat krš i kako mi je materica zavaljena i eto... ja sad dođoh kući zabrinuta :(

Tako sam ja radila prva dva UZ, isto na krš aparatu, isto imam zavaljenu matericu, i isto se smorila.

Tek iz trećeg pokušaja, elem kad sam bila 7+4, tek tada se čulo srculence i videla bebica tačkica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma prokleti internet :D da nisam svašta pročitals internetu ne bi bilo ni b od brige kod mene :D

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma prokleti internet :D da nisam svašta pročitals internetu ne bi bilo ni b od brige kod mene :D

Schveco, ja bih na tvom mjestu posla kod jos jednog dr i to po mogucnosti privatno jer zasto dozvoliti jednom "krsu" od aparata da te smori do sledece nedelje...

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Schveco, ja bih na tvom mjestu posla kod jos jednog dr i to po mogucnosti privatno jer zasto dozvoliti jednom "krsu" od aparata da te smori do sledece nedelje...

Verovatno ću tako i uraditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamike, do kada se uz radi vaginalno, odnosno od koje nedelje/meseca pocinje da se radi preko stomaka? Nesto ne mogu da se setim sa sinom dok sam bila trudna kada je ginek. pocela da mi radi preko stomaka... :/ sad u drugoj trudnoci, ginek. mi je rekla da se tamo od neke 20-te pocinje raditi preko stomaka, a to mi je nesto jaaako puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sledece nedelje ulaizmo u 12. nedelju, trebalo bi da vidim da zakazem konacno ekspertni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.