Ultrazvučni pregledi

odgovora

Objavljeno

:(

Ja idem jednom mesecno na UZ i mislim da je to dovoljno.

Bas sam bila u cetvrtak i malo sam se smorila,posto mi je dr. rekla da je beba sitnija za 7 dana...

Pa ne mogu svi radjati decu od 4kg.

Ali dobro,nije tema za to... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trenutno u 6/oj nedelji,po uz bih trebala biti u 7/oj tj.fetus je sitniji nego sto bi trebao da bude.Registrovana je srcana radnja,malo smo porasli u odnosu na prvi put...Da li je neko imao slicnih iskustava

:{

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trenutno u 6/oj nedelji,po uz bih trebala biti u 7/oj tj.fetus je sitniji nego sto bi trebao da bude.Registrovana je srcana radnja,malo smo porasli u odnosu na prvi put...Da li je neko imao slicnih iskustava

:{

Sarita, nemoj da se sekiras... To se cesto desava kad treba da se ustanovi trudnoca, na samom pocetku. Mene su 2puta vracali, nije bilo otkucaja srca ploda, pa kao dodji za 10 dana! Pa kao plod je manji, neke 2nedelje se tu ne uklapaju sa datumom zadnje menstruacije... Ma oni i njihovi proracuni! Pa svaka zena je individua za sebe, niko to tacno ne moze da izracuna. Na kraju se ispostavilo da je sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: JelenaNS u pravu si!Nedaj Boze da ides kod dva lekara reci ce ti razlicito!Sa prvim detetom sam imala mnogo tezak porodjaj,da bi se ispostavilo da su mi omasili termin za 15 dana...tako da ne vredi razmisljati puno,samo opusteno! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba se preterano nervirati, svaki bebac je drugaciji, a UZV aparati kod nas inisu bas najprecizniji.

U svetu se radi 5 ultrazvuka u trudnoci, osim ako nema nekog rizika ili sumnje na nesto

A ja stvarno volim da idem, da slusam srce, da vidim ako sisa palac, pa se ceska, pa me udara.... i da mi gin kaze da je sve uredu.

Idem sledece nedelje, u sedmom sam mesecu, jedva cekam, i nadam se beba ovaj put nece biti stidljiva da vidimo sta je, zlato mamino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-_- ja sam jednom mesecno isla na ultra zvuk i to mi je dovoljno a vaginalni pregled nisam imala do dana porodjaja jer nije bilo potrebe za tim...posto je sve bilo u redu i sve se vidi na ultra zvuku... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni je rekao u sestom mesecu da me vise nece pregledavati vaginalno..a ja:pa kako cemo znati stanje grlica?

kaze:lepo ga vidim i sa ultrazvukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam isla jednom mesecno na obican UZ,a onda od 6 meseca i na UZ sondom bas zbog grlica,tj da se vidi je li i koliko otvoren.Imala sam bas ceste lazne kontrakcije,moguce da je i zato,a moguce i da je cista mamipara (tj,sigurno ima i toga).Al ajd ti reci dr kad ti kaze da dodjes da neces.Sve radis zarad mirne savesti.

A u 9-om sam bukvalno visila na UZ,valjda svakih nedelju dana sam isla.A ja sam inace ovde izgleda jedina koja je jako strahovala pred svaki UZ (sta ce mi dr reci,da li je sve ok,naslusas se svakakvih prica,jel) i meni se bas nikako nije mililo da idem.Ali ja sam i inace panicar po prirodi ;)

Al zato kad ti kaze da je sve ok i da je beba zdrava i napredna,ma nema vece srece!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trenutno u 6/oj nedelji,po uz bih trebala biti u 7/oj tj.fetus je sitniji nego sto bi trebao da bude.Registrovana je srcana radnja,malo smo porasli u odnosu na prvi put...Da li je neko imao slicnih iskustava

:{

Ja da ne ponavaljam,ista je situacija kao tvoja,6-ta.nedelja, a po njihovoj 7-8/ja.Srcana radnja vidljiva,ali i dalje sam zabrinuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekajte jos dve nedelje, mojoj bebi srce nije ni kucalo u 7oj, i mislili su po velicini da je mozda peta nedelja, vecina lekarabi me odmah ocistila, ali moj je sacekao i u devetoj nedelji se na UZ u prikaze fetus koji je sustigao normalni velicinu, sa otkucaima srca kao u lokomotive.

I posle jos puno pregleda, dr. je jednom konstatovao da ovo dete sigurno nema srcanu manu!

I mozda i niste trudne toliko, 2 nedelje je normalno omasiti, to ce se pokazati.

Nadam se da sam vam dala nadu i snagu, bitno je da ne ocajavate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre sam bila na ultrazvuku abdomena, pa je doktorka pogledala i malo ispod :D

Začudila se da imam toliku bebu jer mi se uopšte ne vidi. I kaže da će biti mali otporaš, sa uzdignutom pesnicom :D

Za 9 dana idemo na 4d ultrazvuk da vidimo kako se guvža guzonja :)

Devojke, ne brinite i ne sekirajte se, ako je registrovana srčana radnja, možete da odahnete. Što manje brige, to više šansi da bebiron bude dobro. A svaka vaša sekiracija utiče na bebu, tako da samo o lepom mislite, barem je sada lepo vreme pa neće biti teško :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre sam bila na ultrazvuku abdomena, pa je doktorka pogledala i malo ispod :D

Začudila se da imam toliku bebu jer mi se uopšte ne vidi. I kaže da će biti mali otporaš, sa uzdignutom pesnicom :D

Za 9 dana idemo na 4d ultrazvuk da vidimo kako se guvža guzonja :)

Devojke, ne brinite i ne sekirajte se, ako je registrovana srčana radnja, možete da odahnete. Što manje brige, to više šansi da bebiron bude dobro. A svaka vaša sekiracija utiče na bebu, tako da samo o lepom mislite, barem je sada lepo vreme pa neće biti teško :)

I like it

i slazem se u potpunosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage cure,ja sam bila na ultrazvuku i sve je u redu pocetak 7 nedelje,ali doktor kaze kalendarski treba da ulazis u 9 nedelju,tako da bi beba trebala biti veca.Drago mi je da je sve u redu,ali sam zabrinuta.Ima li neka iskustva u vezi toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pufnice, i tvoj lekar mora znati da je se u svako racunanje strarosti ploda mora uracunati i plus-minus dve nedelje.

Ne brini, meni je receno da sam trudna 5 nedelja, i za dve nedelje sam bila u devetoj, tako da ne brini. Od onda je sve teklo po tom drugom racunanju, precizno se beba uklapala u norme, a danas bila na UZ i kaze dr, beba je teza 200g nego sto je mislio da ce biti, ali da ni to ne znaci nista - svako dete je individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla jednom mesecno, bez vaginalnog ultrazvuka i pregleda. Doktor mi je rekao da se ne preporucuje vaginalni pregled trudnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pufnice, i tvoj lekar mora znati da je se u svako racunanje strarosti ploda mora uracunati i plus-minus dve nedelje.

Ne brini, meni je receno da sam trudna 5 nedelja, i za dve nedelje sam bila u devetoj, tako da ne brini. Od onda je sve teklo po tom drugom racunanju, precizno se beba uklapala u norme, a danas bila na UZ i kaze dr, beba je teza 200g nego sto je mislio da ce biti, ali da ni to ne znaci nista - svako dete je individualno.

[/quote

Verovatno znas koliko ova iskustva znace hvala puno, tu smo da pomognemo jedna drugoj, pozdrav <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod mene je slicna situacija, doktorica racuna da sam u 28+2 a trenutno sam u 31. nedelji, i naravno tezina odgovara 31. nedelji cak su i krupniji.......nosim dvije bebe,

Jedno je evidencija koju vode doktori a drugo je stvarna trudnoca, tu uvijek ima odstupanja,,,,,,mada to nista ne znaci.

Tvoja beba ce napredovati svojim tempom, nemoj da te to brine. Pa bolje da je sitnija, lakse ces je roditi, a sitnije bebe munjevito dobijaju na kilazi kada doje

..........Znam iz iskustva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage cure,ja sam bila na ultrazvuku i sve je u redu pocetak 7 nedelje,ali doktor kaze kalendarski treba da ulazis u 9 nedelju,tako da bi beba trebala biti veca.Drago mi je da je sve u redu,ali sam zabrinuta.Ima li neka iskustva u vezi toga.

Pozdrav svima, i savjet Pufnici. Ne brini, sto se tice velicine ploda, isti problem je imala moja sestra i jos je plod sporo napredovao i to negdje do polovine trudnoce su je "prestrasili" ljekari, ali na kraju je sve ispalo kako treba, rodila je djevojcicu od 3,5 kg, koja je super napredovala po rodjenju, sada ima tri godine i najljepsa je Mitrovcanka sigurno.

Jos jedan pozz i kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, i savjet Pufnici. Ne brini, sto se tice velicine ploda, isti problem je imala moja sestra i jos je plod sporo napredovao i to negdje do polovine trudnoce su je "prestrasili" ljekari, ali na kraju je sve ispalo kako treba, rodila je djevojcicu od 3,5 kg, koja je super napredovala po rodjenju, sada ima tri godine i najljepsa je Mitrovcanka sigurno.

Jos jedan pozz i kiss

Hvala,veliki pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Pufnice... osmeh na lice, opusti se uživaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Pufnice... osmeh na lice, opusti se uživaj!

hvala,jos kad mi ovakvo srculence kaze lakse je,ljubim lutkicu... ;)B):rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Pufnice... osmeh na lice, opusti se uživaj!

;):rolleyes:;):rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da ti je lakše i mi tebi šaljemo poljubac i uživkaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.