Ultrazvučni pregledi

odgovora

Objavljeno

A u NF je drugacije, on samo premeri bebu vidi da li je sve OK, da mi jednu slicicu, a ni ne pokaze mi bebu :(... Ali je gleda na 4D svaki drugi put, kao najvise zbog razvoja organa, ako se rodi prerano, a sad se vec ozbiljno nadam da nece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa, radila u 24+5 :)

Platila sam nesto manje od 80 evra (7800), ali je pregled trajao pola sata, a meni pomogao da se mnogo opustim :) Prebrojao joj je prstice, utvrdio da je razvoj mozga odgoarajuci, pregledao gornje nepce, kicmu, sve unutrasnje organe, pogotovo srce i mom muzu i meni pokazivao kako se nasa beba smeje, zeva i plezi :) Meni licno te slicice i taj DVD cesto daju snage za sve ono sto je tesko :rolleyes:

pa4-SL-40.jpg

I njene nogice :)

mt2-SL-43.jpg

Heheh a mala liči na tebe...bebac mali... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh a mala liči na tebe...bebac mali... :)

Lutkica mamina, meni vise lici na mm, mada posto i mm i ja smo jako slicnih crta, bice tesko utvrditi na koga bebica lici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ee bebo stvarno ti je miskica prava mala lutkica,isto je i kod ove dr.sto ja hocu da idem bas tako kako si napisalai stoji tako opis na sajtu i rekla je mm kad ju je zvao to sve radi pregled nepca da nema nekih pauknuca nedaj boze zecije usnice i sve bas detaljno objasnila, i rekla je da bi bilo super da ako zelim doci u ovoj ili sledecoj nedelji mislim da cu ici...

Blago vama...i ja sam baš htela da ga vidim. Trebalo je da skupim pare pa da gledam. A mm KAO nije ga interesovao ni pol, nego kad sam već ja navalila na dr. a i on je bio tu pa je saznao... Ili sam trebala da podbodem sveki...kapiram da i ona sad gori od radoznalosti... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ee bebo stvarno ti je miskica prava mala lutkica,isto je i kod ove dr.sto ja hocu da idem bas tako kako si napisalai stoji tako opis na sajtu i rekla je mm kad ju je zvao to sve radi pregled nepca da nema nekih pauknuca nedaj boze zecije usnice i sve bas detaljno objasnila, i rekla je da bi bilo super da ako zelim doci u ovoj ili sledecoj nedelji mislim da cu ici...

Stvarno je lepo iskustvo i meni je vredelo svaki dinar... Ipak budes mirnija nekako kad vidis da sve izgleda kako treba, najvise sam se uplasila kad je gledao delove mozga i krvne sudove u glavici, kada sam videla da je sve u redu, bilo mi je mnogo lakse :)

Ako si u prilici i ako finansijski mozes, toplo ti preporucujem.... I obavezno uvedi muza, mnogo im je lep dozivljaj kad najzad vide naseg malog "Sutka", jer mi osetimo nase bebe, a oni samo mogu da gledaju nase velike tibe i da osete pokrete preko nase koze, kada vide bebu, to ih zaista zblizi sa malim osmim putnikom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BeboD, stvarno liči na tebe ;)

Preslatko izgleda. Znam kada sam ja išla na početku trudnoće to je ličilo na sve samo ne na bebu. Uh kada se samo setim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BeboD stvarno liči na tebe ;)

Preslatko izgleda. Znam kada sam ja išla na početku trudnoće to je ličilo na sve samo ne na bebu. Uh kada se samo setim

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa, radila u 24+5 :)

Platila sam nesto manje od 80 evra (7800), ali je pregled trajao pola sata, a meni pomogao da se mnogo opustim :) Prebrojao joj je prstice, utvrdio da je razvoj mozga odgoarajuci, pregledao gornje nepce, kicmu, sve unutrasnje organe, pogotovo srce i mom muzu i meni pokazivao kako se nasa beba smeje, zeva i plezi :) Meni licno te slicice i taj DVD cesto daju snage za sve ono sto je tesko :rolleyes:

pa4-SL-40.jpg

I njene nogice :)

mt2-SL-43.jpg

jaoj kako su lepe slicice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda malo vise devojcicu ali nije mi toliko bitno zato sto mi je prva beba a volela bih da imam i jedno i drugo :) Ti :rolleyes:

:rolleyes: I ja sam bas isto takvog misljenja. Prva mi je beba, sve mi je jedno, ali bi malkice vise volela da je devojcica. Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: I ja sam bas isto takvog misljenja. Prva mi je beba, sve mi je jedno, ali bi malkice vise volela da je devojcica. Videcemo...

I mm i ja smo jako zeleli devojcicu, bili smo kao, ma nek' je zivo i zdravo, prvo nam je, ali smo nekako zudeli za devojcicom i eto ispunila nam se zeljica :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes li mi reci koliko zena treba da ima ekspetnih ultrazvukova u trudnoci 2 ili 3.....

Ja sam radila 3

U 12. u 16. i u 22 sam radila FES...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa, radila u 24+5 :)

Platila sam nesto manje od 80 evra (7800), ali je pregled trajao pola sata, a meni pomogao da se mnogo opustim :) Prebrojao joj je prstice, utvrdio da je razvoj mozga odgoarajuci, pregledao gornje nepce, kicmu, sve unutrasnje organe, pogotovo srce i mom muzu i meni pokazivao kako se nasa beba smeje, zeva i plezi :) Meni licno te slicice i taj DVD cesto daju snage za sve ono sto je tesko :rolleyes:

pa4-SL-40.jpg

I njene nogice :)

mt2-SL-43.jpg

Jao evo nase Milane... :rolleyes: :rolleyes: :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao evo nase Milane... :rolleyes: :rolleyes: :)

Lutkica mamina :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvoncice 79, sta je bilo na euz?

meni je dr radila u domu zdravlja ekspertni, onaj u 12 nedelji..

na fetalnu kardiografiju me je ipak poslala u betaniju..

ma, mamice samo opusteno ako nema razloga za brigu UZIVAJTE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srce vratili ste se sa zlatibora videla sam slikice super su ..Ma da bila u Betaniji sve je ok beba bas velika imao je 520gr covece okrenuo se glava dole al ja bila nesto pod stresom i jedan dan mi se beba nije mrdnula ja se uspanicila pa ssam neki dan isla ponovo kod moje doktorke jer mi je Pavle bas nisko isve ok kaze da u 30 nedelji u Betaniji uradim jos jedan ekspertni i onda da dodjem posto je sve ok a taman mi to pred 9 mesec svakako me odma u 9 salju u Betaniju a ja cu se potruditi sto pre da je CR malo veze malo ostalo ....:)))

ma, opusti se samo!!!

ljubac za tebe i bebana!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce na kontroli kod ginekolo0ga a radio mi je uz. 8 nedalja mi je trudnoce a rekao m i je juce da mi se poceo otvarati grllic maternice i da moze dpoci do spontanog. Dao mi je utrogestan na osam sati da pijem i 2 injekcije progesteron na dva dana,znaci prvu sam primila juce a drugu sutra a nalozio mi je i strogo mirovanje i dao uput za bolnicu ako bas prokrvarim. Zanima me da li je neka od vas imala ovakvu situaciju? Namucila sam se da zatrudnim a sad se jako plasim spontanog. please help!!! :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce na kontroli kod ginekolo0ga a radio mi je uz. 8 nedalja mi je trudnoce a rekao m i je juce da mi se poceo otvarati grllic maternice i da moze dpoci do spontanog. Dao mi je utrogestan na osam sati da pijem i 2 injekcije progesteron na dva dana,znaci prvu sam primila juce a drugu sutra a nalozio mi je i strogo mirovanje i dao uput za bolnicu ako bas prokrvarim. Zanima me da li je neka od vas imala ovakvu situaciju? Namucila sam se da zatrudnim a sad se jako plasim spontanog. please help!!! :( :( :(

Ja sam inekcije dobila u raanom cetvrtom zbog opasnosti od kasnog spontanog, zato sto se grlic otvarao, celu trudnocu sam na odrzavanju, trebalo mi je dugo da zatrudnim i razumem tvoj strah...

Moj savet: lezi, najbolje bi bilo na lezi bok, ne saginji se ni u kom slucaju, ne protezi se da dohvatis nesto sto je visoko, ne dizi nista teze od bukvalno 1kg, probaj da apstiniras, sex pokrece kontrakcije, sacekaj neko vreme...

Od inekcija bi trebalo da se opet zatvoris na neko vreme... Ako ti je za neku utehu, ja sam se do sestog borila sa pobacajem, a od kraja sestog sa prevremenim porodjajem, a evo me jos malo u devetom, ja se nadam da cu izvuci do kraja... Nisu sve trudnoce lake i iako lezim vec 7 meseci, 4 najstroze, ne ustajem osim do dr i WC-a, nema toga sto ne bih uradila da ona sto duze ostane unutra :)

Dobro je da su to videli na vreme i da su ti dali utrogestan, pomoci ce ti, ali zapamti da je mirovanje jedini siguran nacin da izbegnes da nesto krene nizbrdo... Pozdrav, nadam se da sam ti bar malo pomogla

I da, pitaj dr na sledecem pregledu da li treba da stavis serklaz kad uzdjes u cetvrti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce na kontroli kod ginekolo0ga a radio mi je uz. 8 nedalja mi je trudnoce a rekao m i je juce da mi se poceo otvarati grllic maternice i da moze dpoci do spontanog. Dao mi je utrogestan na osam sati da pijem i 2 injekcije progesteron na dva dana,znaci prvu sam primila juce a drugu sutra a nalozio mi je i strogo mirovanje i dao uput za bolnicu ako bas prokrvarim. Zanima me da li je neka od vas imala ovakvu situaciju? Namucila sam se da zatrudnim a sad se jako plasim spontanog. please help!!! :( :( :(

Samo lezi i miruj kako ti je dr. rekao. Ali nemoj ni da se mrdneš, bukvalno, nek ti i vodu u krevet donose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj hvala vam puno. Odmaram,lezim po ceo dan. Svekrva je bila danas da mi sredi stan a muz me pazi ko malo dete tako da se nadam da ce biti ok. Jedino cerkici nije jasno zasto je mama ne uzima na ruke i zasto ne jurim sa njom ko pre...ali samo da bude sve ok.da dobije ona batu ili seku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,bila sam danas na uz.i dr kaze da se u kavumu uterusa vidi jedan gm pravilnog oblika sa jednim vitalnim embrionalnim odjekom srce=pokreti=crl19.6 a postoji i jedan smezurani gm bez vidljivog embrionalnog odjeka... sta to znaci? Za par dana cu ici na 4d uz.da vidimo posto kaze da na ovom starom uz.nemoze precizno da vidi a ja sam jako nstrpljiva sta to znaci,pa ako neko zna please heeeelp!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da imaš jedan plod koji je zdrav i prav a to drugo... zbilja nisam baš sigurna pa pošto nisam sigurna ne bih i da lupetam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,bila sam danas na uz.i dr kaze da se u kavumu uterusa vidi jedan gm pravilnog oblika sa jednim vitalnim embrionalnim odjekom srce=pokreti=crl19.6 a postoji i jedan smezurani gm bez vidljivog embrionalnog odjeka... sta to znaci? Za par dana cu ici na 4d uz.da vidimo posto kaze da na ovom starom uz.nemoze precizno da vidi a ja sam jako nstrpljiva sta to znaci,pa ako neko zna please heeeelp!!! :D

Pa, možda si zato i imala komplikacije jer isi imala dve jajne ćelije, s tim da je jedna oplođena a druga nije, pa se organizam zbunio, jer nije znao da li treba sad menstruacija ili ne. Ako je tako, nemoj ništa da brineš, to se često desi i to nije ništa strašno, samo mora dr. da ti prati sve da bi sprečila eventualni problem. Ali sve ovo je neko moje nagađanje, pouzdaj se u dr. i miruj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni po UZ sam jedna nedelja manje al nije ni cudno jer sam zatrudnela skoro pred mentruaciju,kasnije mi je ovulacija nije na sredini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu kod mene u zavisnosti od lekara i ultrazvuka šeta termin između 3. i 16. aprila...ne bih se ja nešto brinula oko toga. Ne mogu oni da budu baš precizni jer je tebi ovulacija onda kad tvoje telo smisli, a dr. gledaju po pravilima...a pravila su za ženu koja ima menstruaciju na 28 dana i ovulacija joj je 14 dana ciklusa. Tako da sve je to okvirno, jer nisu sve žene iste pa tako ni ovulacije nisu u isti dan. Prema UZ je preciznije, ali vidiš meni i dva UZ pokazuju dve stvari...A samo ovaj mali zna kad će da krene napolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni svaki put na UZ odrede drugi datum porodjaja. Krenuli su od 7.juna pa dogurali do pocetka maja.

A pošto nosiš dvojke, vrlo je moguće i da ćeš poraniti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.