Prevremeni porođaj

odgovora

Objavljeno

ja sam iz makedonije i ja najbole znam kako se osecas ja samm izgubila bebu pre mesec dana izgubila sam mog paolo nakon 3 dana rodjenja ceo svet mi je srusen rodila sam ga sa carskim rezom i nakon 3 da aje prestaoo disati jos uvek sam u soku jos uvek necu da verujem da sma izgubila mog sina mog andeo....moram dalje tako moras i ti sad neznam koli treba da pauziram za da bi opet pokusala da bidem u drugo stanje ........ja sam u jakoj depresiju necu nista da gledam necu da izlazim saki dna placem nema vise ni suza pricam sa slikom .......da bih mogla d aga vratim ja bih ga odma vratila ali nemogu moram se pomniriti ali jako tesko ide:((((((((((((((((((( :(

:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam iz makedonije i ja najbole znam kako se osecas ja samm izgubila bebu pre mesec dana izgubila sam mog paolo nakon 3 dana rodjenja ceo svet mi je srusen rodila sam ga sa carskim rezom i nakon 3 da aje prestaoo disati jos uvek sam u soku jos uvek necu da verujem da sma izgubila mog sina mog andeo....moram dalje tako moras i ti sad neznam koli treba da pauziram za da bi opet pokusala da bidem u drugo stanje ........ja sam u jakoj depresiju necu nista da gledam necu da izlazim saki dna placem nema vise ni suza pricam sa slikom .......da bih mogla d aga vratim ja bih ga odma vratila ali nemogu moram se pomniriti ali jako tesko ide:((((((((((((((((((( :(

Jako mi je zao,bas mi je tuzno postalo kada sam procitala tvoju pricu.Budi jaka i hrabra,imaces ti ponovo svoju bebu,samo hrabro napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam iz makedonije i ja najbole znam kako se osecas ja samm izgubila bebu pre mesec dana izgubila sam mog paolo nakon 3 dana rodjenja ceo svet mi je srusen rodila sam ga sa carskim rezom i nakon 3 da aje prestaoo disati jos uvek sam u soku jos uvek necu da verujem da sma izgubila mog sina mog andeo....moram dalje tako moras i ti sad neznam koli treba da pauziram za da bi opet pokusala da bidem u drugo stanje ........ja sam u jakoj depresiju necu nista da gledam necu da izlazim saki dna placem nema vise ni suza pricam sa slikom .......da bih mogla d aga vratim ja bih ga odma vratila ali nemogu moram se pomniriti ali jako tesko ide:((((((((((((((((((( :(

:( :( Reči nemam... :( Jako mi je žao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam iz makedonije i ja najbole znam kako se osecas ja samm izgubila bebu pre mesec dana izgubila sam mog paolo nakon 3 dana rodjenja ceo svet mi je srusen rodila sam ga sa carskim rezom i nakon 3 da aje prestaoo disati jos uvek sam u soku jos uvek necu da verujem da sma izgubila mog sina mog andeo....moram dalje tako moras i ti sad neznam koli treba da pauziram za da bi opet pokusala da bidem u drugo stanje ........ja sam u jakoj depresiju necu nista da gledam necu da izlazim saki dna placem nema vise ni suza pricam sa slikom .......da bih mogla d aga vratim ja bih ga odma vratila ali nemogu moram se pomniriti ali jako tesko ide:((((((((((((((((((( :(

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo moje price..trudicu se da ne budem predugacka al zelim da podelim s vama jer je to vec godinu dana I NIKADA SE NECU POMIRITI S TIM...Prosle godine tacno 19 aprila bila sam u 6stom mesecu u 7h sam se probudila u jakim bolovima i ako mi je trudnoca bila kako treba sve super mogla sam da poletim eto jedan dan je promenio sve!Otisla sam kod svog gin. i rekla mi je da idem pravo u bolnicu ZEMUNSKU..javila sam se tamo I DR.ME PREGLEDAO I REKAO DA IMAM KONTRAKCIJE I DA MORAM DA OSTANEM U BOLNICI..Odveli su me u sobu dali neku infuziju I VISE NIKO!!!ALI NIKO OD LEKARA IL SESTARA ME NIJE POGLEDAO,NITI OBISAO DA VIDI STA SE SAMNOM DESAVA DAL su se kontrakcije smanjile kako se sve odvija...bILA SAM JAKO UPLASENA A I ZAPANJENA DA NIKO NE DOLAZI OD DOKTORA DA ME OBUDJE A JA U NENORMALNIM BOLOVIMA VRISTIM.. u POLA 12 uvece dobijem bolove na 3min zamolim devojku koja je lezala pored mene da pozove nekog jer sam mislila da cu umreti jer nznam sta me snaslo..doktorka dolazi samo mi povecava infuziju i odlazi...za 5 min zamolim istu devojku da ode po nekoga jer je bio kraj doslo mi da skocim kroz porozor koliko me bolelo,Doktorka dolazi pregleda me i kaze pa ti se poradjas pravo u salu!!!!ODVELI SU ME U SALU I IZ 3ceg napona sam se porodila....beba je rodjena sa 550g...odneli su ga u salu pored i ubrzo doneli da se pozdravim s njim jer ga voze na neunatologiju u bg...odmah su mi rekli da se ne nadam mnogo...posle 2h dosla je babica i rekla pa statije sto places pa mlada si imaces dece DA SAM MOGLA POJELA BI JE OD BESA...jer je to tako rekla kao da je to sasvim normalno...POSLE 3 DANA SU NAM javili da beba nije prezivela...dalje da vam ne pricam....Toliko sam ogorcena na njih jer su mogli da mi pomognu na vreme al niko nije mogao da dodje da vidi situaciju....Sad sam u 8 mesecu trudnoca se vodi kao visokorizicna al jos malo i gotovo nadam se da ce biti sve uredu...AL samo onaj ko je prosao kroz pakao kao ja zna da takva tragedija ostaje urezana za ceo zivot.... Ne prodje ni dan da se ne setim svega toga :,(...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kika, žao mi je, a je l' su oni tebi samo infuziju dali s' obzirom na bolove koje si trpela? Nikakvu terapiju? Je l' se zna razlog zbog čega se sve to desilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kika , rasplakala si me :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, tako mi je žao :( ...ne mogu da verujem kakva neodgovornost!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada sam pitala koji je razlog rekli su da sumnjaju na infekciju neku i da ce uraditi test,ja sam sve moguce testove uradila i sve je bilo uredu i sve je bilo cisto! kada sam pitala sta se onda dogodilo oni su mi rekli samo jednostavno priroda je tako htela!!! a da vam ne pricam na kako brz nacin su me pustili iz bolnice bez ikakvih problema i ljubaznoscu...kao da su zeleli da me se sto pre rese!kasnije kada sam otisla kod moje doktorke kod koje sam vodila trudnocu i rekla sta se desilo zena je bila u soku! i rekla da ako zelim mogu da ih tuzim!al to dugo traje a oni meni bebu ne mogu vratiti i to bi samo odugovlacilo se i ja nista ne bi postigla s tim i bilo bi mi jos teze...Ponekda kad rzmislim da sam castila neku sestru doktora odmah kad sam usla u bolnicu mozda bi i obratili paznju na mene malo al sta sam ja znala jos prva trudnoca..nisam znala da to ide tako s novcem...TO JE STRASNO! Cak i neki celavi doktor koji me je pustio kuci mi je tutnuo vizit kartu da dodjem kod njega privatno da se lecim i da dodje suprug i kao on garantuje da cu ostati trudna!budala ja nznam gde se nalazim al vi da ne poverujete sta oni rade kad se pacijent izgubi u takvoj situaciji...Naravno nikad nisam otisla kod njega..posle par meseci sam normalno ostala u drugom stanju al uz savet da mirujem samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( kika jako mi je zao.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada sam pitala koji je razlog rekli su da sumnjaju na infekciju neku i da ce uraditi test,ja sam sve moguce testove uradila i sve je bilo uredu i sve je bilo cisto! kada sam pitala sta se onda dogodilo oni su mi rekli samo jednostavno priroda je tako htela!!! a da vam ne pricam na kako brz nacin su me pustili iz bolnice bez ikakvih problema i ljubaznoscu...kao da su zeleli da me se sto pre rese!kasnije kada sam otisla kod moje doktorke kod koje sam vodila trudnocu i rekla sta se desilo zena je bila u soku! i rekla da ako zelim mogu da ih tuzim!al to dugo traje a oni meni bebu ne mogu vratiti i to bi samo odugovlacilo se i ja nista ne bi postigla s tim i bilo bi mi jos teze...Ponekda kad rzmislim da sam castila neku sestru doktora odmah kad sam usla u bolnicu mozda bi i obratili paznju na mene malo al sta sam ja znala jos prva trudnoca..nisam znala da to ide tako s novcem...TO JE STRASNO! Cak i neki celavi doktor koji me je pustio kuci mi je tutnuo vizit kartu da dodjem kod njega privatno da se lecim i da dodje suprug i kao on garantuje da cu ostati trudna!budala ja nznam gde se nalazim al vi da ne poverujete sta oni rade kad se pacijent izgubi u takvoj situaciji...Naravno nikad nisam otisla kod njega..posle par meseci sam normalno ostala u drugom stanju al uz savet da mirujem samo...

Čuj priroda? U šestom mesecu? Priroda "radi" u prvim nedeljama, a ne u 6-om mesecu, ali to je standardan odgovor, kad ne znaju šta da odgovore očajnoj majci, kad ne znaju kako da pokriju svoju grešku. Uvek oni imaju izgovor, uglavnom isti "Priroda je tako htela" :angry:

Da, garant bi te drugačije gledali da si im tutnula koji dinar/evrić u džep :angry:

Tužno, jako, i nažalost sve češća situacija u našim porodilištima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čuj priroda? U šestom mesecu? Priroda "radi" u prvim nedeljama, a ne u 6-om mesecu, ali to je standardan odgovor, kad ne znaju šta da odgovore očajnoj majci, kad ne znaju kako da pokriju svoju grešku. Uvek oni imaju izgovor, uglavnom isti "Priroda je tako htela" :angry:

Da, garant bi te drugačije gledali da si im tutnula koji dinar/evrić u džep :angry:

Tužno, jako, i nažalost sve češća situacija u našim porodilištima...

i onda pricaju kako je sve vise spontanih ..pa naravno kad nece da rade svoj posao za koji su placeni,nadrndane babice takodje doktrori i za sve je potreban silan novac ako hoces da sve bude kako treba! toliko sam ogorcena .....uf :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i onda pricaju kako je sve vise spontanih ..pa naravno kad nece da rade svoj posao za koji su placeni,nadrndane babice takodje doktrori i za sve je potreban silan novac ako hoces da sve bude kako treba! toliko sam ogorcena .....uf :(

Evo ovde imaš link pa pogledaj, počela je emisija koja govori upravo o mitu i korupciji u srpskim porodilištima, neljubaznosti i nezainteresovansti ginekologa za trudnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovde imaš link pa pogledaj, počela je emisija koja govori upravo o mitu i korupciji u srpskim porodilištima, neljubaznosti i nezainteresovansti ginekologa za trudnice

joj strasno sve mi je ovo poznato!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj strasno sve mi je ovo poznato!

Takodje , kao sebe da slusam ... srecom pa smo mi iz te price izasli zivi i zdravi i normalni ali zato sledeca beba malo duze ceka ... Nadam se samo da ce emisija imati uspeha u budjenju svesti i posebno savesti dr i mr gospode ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene :(

devojke moramo biti jake I ICI DALJE KAKO ZNAMO I UMEMO...al ko je od nas normalan posle toga...ja mislim da sam se promenila...sve je to uticalo na mene...Bas sam suprugu pustila emisiju da odgleda on se mnogo iznervirao i upravu je u kakvoj mi drzavi zivimo ma takve ljude treba..uf zaista je OVO LUDNICA! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj suprug je sad gledao :) A ja kontaktirala ekipu ;) Pruzicu im podrsku a predlozila sam im i da se malo ukljuce na ovaj forum ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikice, dušo, drži se, samo gledaj svog supruga i ovu novu bebu, pusti to što je bilo, prevaziđi to kako znaš i umeš, niko i ništa ti neće onu prvu bebu vratiti, a samo ti možeš da sačuvaš svoje zdravlje i svoju porodicu. Oni su ti i sad i uvek najvažniji, nemoj da tuguješ, od toga nema ništa. Stisni zube sad. Odmah. Danas. Najteže je dok se rešiš da stisneš zube, posle kad shvatiš da moraš zbog ovog deteta koje će ti, Bože pomozi, biti zdravo, lepo i veliko, biće i tebi lakše. Ovo nisu prazne priče, i ja prolazim kroz pakao već skoro 2 meseca, ali sam rekla sebi isto što ti je rekla ta babica -- da će biti još dece i da sam ja i suprugu a i sebi potrebna zdrava, vesela, brbljiva kao što sam bila, i da niko neće brinuti o meni ako ne brinem ja sama.

Drži se, draga, svi smo uz tebe, svi ti šaljemo po malo svoje hrabrosti da ovo što pre prebrodiš sa svojom porodicom i da rodiš zdravo bepče i da uživate svi jedni u drugima.

A to što kažeš za korupciju, pričaju mnogi... lično još nisam imala gorka iskustva (zanemariću nemar u pojedinim domovima zdravlja), ali sam uverena da 200g kafe i neki slatkiš i gvozdena vrata otvaraju. Kad se mora, mora se. Nije ni njima lako, nije to lak posao, i, da, jesu ga sami birali, ali malo ljudskosti mi prema njima, malo oni prema nama, i biće nam svima bolje.

hvala ti puno na ovoj podrsci i hvala vam sto ste uz mene....Mnogo je lakse kad nekome ispricas ono sto te mucilo,muci i mucice,jeste da trebam da se skoncentrisem i da mislim na ovo malo sada al ja to ne mogu,trudim se koliko god mogu i umem al ne ide...24h mislim na svoju prvu bebu i pitam se ZASTO!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da misliš! Reci sebi da to nije bila beba nego plod. Gledaj na nju kao na neuspeo pokušaj. Verovatno nešto i nije bilo dobro, sačekaj obdukciju pa ćeš čuti. Misli na svoje drugo dete, onom prvom više ne trebaš, njega gore sad ima ko da čuva, a ovo novo ima samo tebe i nemoj zbog tog što je umrlo da zapostaviš ovo drugo.

:blink: uf uf :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora tako, NSanja... Mora tako... Možda je brutalno, ali što pre raščistiš s tim, biće lakše... Bar je meni oba puta bilo lakše tako... a sve znamo šta u stvari osećamo... ja sam morala tako da se izborim s tim.

Blago tebi kad mozes tako , ja ne mogu ni sad da zaboravim moju bebu koju sam zamisljala kao slatku malu cupavu devojcicu sa imenom Ana , u 8 nedelji sam je izgubila , ni osetila je nisam ko svet ali nikad je necu zaboraviti i uvek cu zaliti za njom koliko god godina proslo i koliko god drugih beba doslo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf...zene...ja citam i ne mogu da verujem....priroda?to je njima najlakse da kazu...uzas..ko nas leci dobro smo i zivi.

tuga velika,al kika sad ces imati drugu bebicu i njoj se moras posvetiti,znam da ce uvek iznad glave cucati to pitanje zasto,ali sad ti je ova beba prioritet...mojoj tetki je prva cerka umrla posle nedelju dana,srcana mana tako su rekli,i odmah je ostala trudna,i verujem da se nikad nije pomirila sa tom cinjenicom,ali je morala zbog sebe same,zbog svoje druge cerke..tesko jeste,ali druge nema nego da se to prevazidje.Slazem se da to nije ni malo lako i da ce to dugo trajati,ali toj bebici u stomaku treba nasmejana i rasterecena mamica,pa se zbog nje potrudi. zelim ti svako dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam tek procitala :( Bolje da nisam ... Izvini za onakvu rekaciju molim te , malo sam se zacudila ... Ti prolazis uzas sad u odnosu na ono sta sam ja prosla ... Divim ti se na snazi i zelim ti uskoro puno decijeg smeha , radosti i srece mila Tangerina :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.