Prevremeni porođaj

odgovora

Objavljeno

Nova sam na forumu pa bih da dam podršku majkama koje su se porodile pre vremena... Do duše i ja imam takvo iskustvo... Moja devojčica je rodjena u 25-oj nedelji trudnoće... Bila je teška 720gr. ,duga 34cm... Svi mogući problemi su se okomili na nju... Krvarenje na mozgu II stepena, kalirala je sa 720gr. na 600gr. , pluća nisu bila dovoljno razvijena pa je intubirana, bila je u izuzetno kritičnom stanju... Pedijatar mi se nakon porodjaja obratio ovim rečima: "rodili ste živo žensko dete, ekstremno nezrelo...da ste se porodili nedelju dana ranije to bi bio pobačaj a ne porodjaj, mada je i ovo više pobačaj nego porodjaj".... Zamislite tu situaciju.... Ne daj Bože nikome... Svi ti silni aparati prikopčani na vaše dete, zatim cevčica u plućima za disanje, sonda u ustima za hranjenje,gaza na očima zbog sunčanja (jer je dobila žuticu) , sve silne transfuzije krvi, dobijanje po 5-10 gr. (težine) na dan,a već sutra izgubi 20gr. težine... Sve te muke koje su je spopale,sve je ona to prebrodila... Zatim je dobila kilu (bruh) na preponi... Morali su to da joj operišu...Bogu hvala operacija je prošla dobro.... Puštena je kući nakon 4,5 meseca ležanja u bolnici, prvo na intenzivi,posle na neonatologiji i na kraju na hirurgiji... Otpuštena je kući sa 3kg i 250gr... Inhalirali smo se (zbog pluća) na svaka 3h sa 2 različita leka.... Sada nakon 16 meseci, moja devojčica se idalje inhalira ali samo jednom dnevno, pluća su joj dobro, narasla je velika, ima 9 kg. ,visoka 73cm... Ima 9 zubića, prohodala je, progovorila po koju reč... Parira svojim vršnjacima, ne kasni u razvoju,razvija se kao i svako normalno dete...doktori su prezadovoljni njome , s' obzirom na to u kojoj je nedelji rodjena... U suštini, mi smo sad veliki i lepi i ništa nam ne fali... Vidimo, čujemo, imamo zube, pričamo , hodamo, sve radimo kao da smo na vreme rodjeni... E,da...s' obzirom na to da je imala krvarenje na mozgu (kao i svaka prevremeno rodjena beba) moram da pomenem da se to nama povuklo nakon 2 meseca... i nemamo nikakvih problema sa tim...Bili smo kod neurologa,radili smo EEG glave i nalaz je uredan... Obe hemisfere mozga se simetrično razvijaju i mozak je dovoljno razvijen za njen trenutni uzrast... Tako da mi nemamo potrebe više nikada da idemo kod neurologa ili na EEG mozga...Tako nam je rečeno !!! Tako da, drage mame ako ste se našle u sličnoj situaciji kao i ja ,samo imajte volju, veru i ne gubite nadu i sve će biti OK... Beba će vam porasti veeeeeeelikaaa i biće lepa kao i naša sad !! Sve te neprespavane noći, sva ta neizvesnost ,nervoza, suze...sve se isplatilo..Moja beba je DOBRO i to je najvažnije !!! :rolleyes:

Puno pozdrava od nas!!!!! :lol:

ena1116, Anchica14 i Ivanajucky volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Srecna mama bas si me rasplakala sad , divno, dirljivo i hvala Bogu sa srecnim krajem. Tvoja mala princezica na zrnu graska je borac za primer , svaka cast mamice , zelim vam puno , puno , srece i radosti !

PS DOBRODOSLA NA FORUM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna mama, svaka cast na hrabrosti i na svemu sto ste izdrzali. Vidim da je sad sve ok, ljubi svoju princezu i dobro nam dosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna_mama svaka cast! Dobro dosla dva borca - i ti i tvoja beba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna mama, stvarno imas razlog da budes srecna mama! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećna mama BRAVO ZA VAS DVE JAKE CURE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Srecna mama bas si me rasplakala sad , divno, dirljivo i hvala Bogu sa srecnim krajem. Tvoja mala princezica na zrnu graska je borac za primer , svaka cast mamice , zelim vam puno , puno , srece i radosti !

PS DOBRODOSLA NA FORUM!

Ona je u stvari to zrno graska :lol: Jako jako me je obradovao ovaj post Srecne mame!!! Divno! Mogu misliti koja je to sreca sada kad pogledas svoje dete... A onaj dr kako je mogao onako nesto da kaze?? Uh kako nemaju vise ni zrno ljudskosti :angry: Treba mu odvesti sad devojcicu, da vidi na sta lici taj "pobacaj"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna mama divno, da se eto sve odvijalo kako treba, sad si i srecna i ponosna! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he hee...Hvala vama na lepim željama... To je samo ukratko napisana priča o mom borcu..Nisam htela da detaljišem, jer nije baš za priču... ali zamislite da ležite u bolnici 4 duuugaaa dana sa puknutim vodenjakom i čekate da krene porodjaj, bebu jedva da osetite da se pomera...ne znate šta će biti s' njom... a tek momenat kad se porodite,beba ne zaplače, skupi se 5-6 doktora oke nje, zagledaju je,a vama niko ništa ne govori... Daju vam anesteziju, očiste vas...i tek nakon 2h se probudite nemate pojma šta se dešava...Niko vam ne prilazi da kaže bilo šta vezano za bebu,ne znate ni dal' je živa,a znate da nije zaplakala pri rodjenju... ja sam tako ležala na tom stolu i plakala sve dok se nije pojavio taj pedijatar i "ohrabrio" me tom rečenicom da je moje dete ekstremno nezrelo i da je više pobačaj nego porodjaj...da se ne zna šta će biti s' njom...Pa je onda prebace na dečiju kliniku ,ja ostanem u porodilištu, bez nje...sve majke imaju bebu u sobi,a ja bez bebe.... Nakon toga non-stop zovem bolnicu da pitam za bebino stanje,da bi mi oni rekli "stanje je za sad stabilno,ali ne znamo šta će biti u narednih pola sata"... I 2 nedelje nakon porodjaja sam otišla u bolnicu da budem sa njom... verujte da sam se svačega nagledala i naslušala.... ali ne bih sad o tome....Jer meni je od svega ovoga najvažnije da je ona sada dobro, živa ,zdrava, vesela i izuzetno nemirna devojčica :-) A što se tog pedijatra tiče (s' porodjaja) i njegove rečenice : "više pobačaj nego porodjaj" -imamo moj muž i ja momente kad naša beba pravi haos,pa mi kažemo : "Vidi ti šta naš pobačaj radi,čuda stvara" :-) Ali dobro ne uzimam ja njemu ništa za zlo,jer on je smatrao da je to izuzetno mala beba rodjena sa samo 720gr. i mislio je da neće preživeti,ali se prevario... Sve je ona preživela i istrpela... I sad nam pravi haos :lol: No, postavila sam slike tj. poslala sam 2 slike ovde u bebac album,pa kad ih odobre- možete videti moju princezu :lol:

ena1116 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he hee...Hvala vama na lepim željama... To je samo ukratko napisana priča o mom borcu..Nisam htela da detaljišem, jer nije baš za priču... ali zamislite da ležite u bolnici 4 duuugaaa dana sa puknutim vodenjakom i čekate da krene porodjaj, bebu jedva da osetite da se pomera...ne znate šta će biti s' njom... a tek momenat kad se porodite,beba ne zaplače, skupi se 5-6 doktora oke nje, zagledaju je,a vama niko ništa ne govori... Daju vam anesteziju, očiste vas...i tek nakon 2h se probudite nemate pojma šta se dešava...Niko vam ne prilazi da kaže bilo šta vezano za bebu,ne znate ni dal' je živa,a znate da nije zaplakala pri rodjenju... ja sam tako ležala na tom stolu i plakala sve dok se nije pojavio taj pedijatar i "ohrabrio" me tom rečenicom da je moje dete ekstremno nezrelo i da je više pobačaj nego porodjaj...da se ne zna šta će biti s' njom...Pa je onda prebace na dečiju kliniku ,ja ostanem u porodilištu, bez nje...sve majke imaju bebu u sobi,a ja bez bebe.... Nakon toga non-stop zovem bolnicu da pitam za bebino stanje,da bi mi oni rekli "stanje je za sad stabilno,ali ne znamo šta će biti u narednih pola sata"... I 2 nedelje nakon porodjaja sam otišla u bolnicu da budem sa njom... verujte da sam se svačega nagledala i naslušala.... ali ne bih sad o tome....Jer meni je od svega ovoga najvažnije da je ona sada dobro, živa ,zdrava, vesela i izuzetno nemirna devojčica :-) A što se tog pedijatra tiče (s' porodjaja) i njegove rečenice : "više pobačaj nego porodjaj" -imamo moj muž i ja momente kad naša beba pravi haos,pa mi kažemo : "Vidi ti šta naš pobačaj radi,čuda stvara" :-) Ali dobro ne uzimam ja njemu ništa za zlo,jer on je smatrao da je to izuzetno mala beba rodjena sa samo 720gr. i mislio je da neće preživeti,ali se prevario... Sve je ona preživela i istrpela... I sad nam pravi haos :lol: No, postavila sam slike tj. poslala sam 2 slike ovde u bebac album,pa kad ih odobre- možete videti moju princezu :lol:

O, kakva priča - naježila sam se.

Nek je ona zdrava i samo nek vam ne da da sednete. ;)

jedva čekam slikice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, kakva priča - naježila sam se.

Nek je ona zdrava i samo nek vam ne da da sednete. ;)

jedva čekam slikice :)

Evo sličice su ubačene,pa pogledaj :-))) Moja mala princeza na 2 fotografije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećna mama, ti si presrećna i hrabra mama :wub: ali tvoja devojčica je hrabirca i borac "na kvadrat" :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a možeš i na taj tvoj link,medju tim bebama je 12-ta po redu (za sad) :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna mama mnogo si hrabra i zaista srecna mama, to kroz sta ste vi prosli uh, jojjj ne zelim ni da mislim kako ti je bilo, moja bebica je bila 10 nedelja duze od tvoje u stomaku (isto je prevremeno rodjena) pa sam bila kao luda u pocetku dok nismo krenuli da napredujemo, iako je sve bilo u savrsenom redu mislim da taj osecaj straha nikad mi nece proci, a kako je tebi bilo to samo ti i tvoj suprug znate svaka cast na borbi i hrabrosti mali zvrk je premeden...:wub:

Da li su ti doktori rekli sta je uzrok pucanja vodenjaka ?

Eh, to kako sam se ja osećala i kroz šta sam sve prošla, ne bih poželela nikada nikome ! To je sad iza mene, mada će zauvek ostati taj strah u meni.... A to kako izgleda beba od 34cm i 720gr. to ne možete ni da zamislite ako niste videli uživo, verujte mi... Moja mama,sestra, tata...oni su bili upućeni u sve, videli su je na slikama i sa 720gr. i sa 1.300 i td. kako je napredovala tako sam je ja slikala, imam izradjene sve slike da joj pokažem kad poraste kolika je bila... Mada ni slika ne može da dočara kako izgleda ta beba i kolika je zapravo...Jer kad se slika samo beba,nema sa čim da se uporedi ,pa i ne izgleda tako mala... Ali, dan nakon porodjaja otišli smo u dečiju bolnicu da je vidmo,sestra nam pokazuje inkubator i govori da se tamo nalazi naša beba...Sve dok se nismo skroz primakli inkubatoru,nismo ni videli da nešto ima u njemu...Eto toliko je bila mala i sitna... Imam sliku gde ona ima samo nedelju dana, u inkubatoru je bila naravno, ja sam stavila ruku pored nje i tako smo slikali... Ona je veličine kao moje dve šake,a njena čitava šaka je kao moj nokat od kaziprsta, verovali ili ne.... A što se tiče tvog pitanja za vodenjak, to sam odmah napisala...Lečena sma kao zbog obilnog sekreta koji se pojavio tokom trudnoće...Pa je glupa "doktorica" pokušala da ga zaleči sa Fluomizin vaginaletama,ali te vaginalete samo trenutno ubijaju bakterije i smanjuju sekret...I čim prestaneš sa korišćenjem sekret se vrati... Meni kad je pukao vodenjak,otišla sam kod jednog ginekologa koji mi je uradio UZ i rekao da je plodova voda iscurila.ali je beba vitalna i živa... Pa sam otišla u SM kod drugog ginekologa koji mi je isto rekao i pitao me da li imam pojačan sekret... ja sam mu rekla sve ovo što sam vama napisala,a on je na to samo odmahnuo rukom i rekao : "Pa ona nije normalna"... Znači od infekcije mi je pukao vodenjak! Zato su me 4 večeri u NS iznutra ispirali (jako neprijatno i bolno) da ne bi infekcija prešla na bebu jer vodenjaka nema! I u svakom slučaju hvala Bogu bebi nije bilo ništa od tog sekreta... ali se zato rodila u 6-tom mesecu sa tolikom gramažom i toliko nezrela... I vi onda idite kod državnih ginekologa, čekajte po čitav dan za pregled i desiće vam se što i meni... Samo 2 nedelje pre porodjaja sam bila na redovnom pregledu da bi moja doktorka rekla SVE JE OK ! I eto kako je bilo ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li smem ovo da napišem ili se smatra kao reklama,ali ako smatrate da je reklama, nadležni neka obrišu post... Imate na sajtu B92 ,tema ZDRAVLjE - moja borba, tu ima naš članak i 2 slike ...jedna kad smo bili u inkubatoru a druga kad smo malo porasli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas su mu radili EG,i doktorka kaze da je nalaz uredan,s tim sto ja ne znam sta to znaci!:(

Nocas je imao par kriza i pad seturacije...:(A ja ne mogu da budem sa njim,osim onih 15,20 min dnevne posete. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas su mu radili EG,i doktorka kaze da je nalaz uredan,s tim sto ja ne znam sta to znaci!:(

Nocas je imao par kriza i pad seturacije...:(A ja ne mogu da budem sa njim,osim onih 15,20 min dnevne posete. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li smem ovo da napišem ili se smatra kao reklama,ali ako smatrate da je reklama, nadležni neka obrišu post... Imate na sajtu B92 ,tema ZDRAVLjE - moja borba, tu ima naš članak i 2 slike ...jedna kad smo bili u inkubatoru a druga kad smo malo porasli...

Videla sam sliku iz galerije... Mala je pravi zvrk :wub:

A ovd etražim vašu priču, ali se ne snalazim...

http://www.b92.net/zdravlje/moja_borba.php

Kako se zove, baš bih volela da pročitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam sliku iz galerije... Mala je pravi zvrk :wub:

A ovd etražim vašu priču, ali se ne snalazim...

http://www.b92.net/zdravlje/moja_borba.php

Kako se zove, baš bih volela da pročitam...

Mala sosa Iris

to je prica Srecne mame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam iz makedonije i ja najbole znam kako se osecas ja samm izgubila bebu pre mesec dana izgubila sam mog paolo nakon 3 dana rodjenja ceo svet mi je srusen rodila sam ga sa carskim rezom i nakon 3 da aje prestaoo disati jos uvek sam u soku jos uvek necu da verujem da sma izgubila mog sina mog andeo....moram dalje tako moras i ti sad neznam koli treba da pauziram za da bi opet pokusala da bidem u drugo stanje ........ja sam u jakoj depresiju necu nista da gledam necu da izlazim saki dna placem nema vise ni suza pricam sa slikom .......da bih mogla d aga vratim ja bih ga odma vratila ali nemogu moram se pomniriti ali jako tesko ide:((((((((((((((((((( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam iz makedonije i ja najbole znam kako se osecas ja samm izgubila bebu pre mesec dana izgubila sam mog paolo nakon 3 dana rodjenja ceo svet mi je srusen rodila sam ga sa carskim rezom i nakon 3 da aje prestaoo disati jos uvek sam u soku jos uvek necu da verujem da sma izgubila mog sina mog andeo....moram dalje tako moras i ti sad neznam koli treba da pauziram za da bi opet pokusala da bidem u drugo stanje ........ja sam u jakoj depresiju necu nista da gledam necu da izlazim saki dna placem nema vise ni suza pricam sa slikom .......da bih mogla d aga vratim ja bih ga odma vratila ali nemogu moram se pomniriti ali jako tesko ide:((((((((((((((((((( :(

:( :( :( :( :( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam iz makedonije i ja najbole znam kako se osecas ja samm izgubila bebu pre mesec dana izgubila sam mog paolo nakon 3 dana rodjenja ceo svet mi je srusen rodila sam ga sa carskim rezom i nakon 3 da aje prestaoo disati jos uvek sam u soku jos uvek necu da verujem da sma izgubila mog sina mog andeo....moram dalje tako moras i ti sad neznam koli treba da pauziram za da bi opet pokusala da bidem u drugo stanje ........ja sam u jakoj depresiju necu nista da gledam necu da izlazim saki dna placem nema vise ni suza pricam sa slikom .......da bih mogla d aga vratim ja bih ga odma vratila ali nemogu moram se pomniriti ali jako tesko ide:((((((((((((((((((( :(

Zao mi je :(

Ako ti nesto znace reci - uz tebe sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

big-smiley-crying.gif

jako jako jako mi je zao paolo , necu da tesim jer tu utehe nema ali cu ti reci da je mali andjeo dobila svoju zasluzenu srecu i da sada uziva u majcinstvu , sto i tebi zelim !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.