Prevremeni porođaj

odgovora

Objavljeno

Draga Tijana, budi jaka i budi hrabra i moli se Bogu za malisana :)))

Nije mi samo jasno zasto ne mozes biti sa njim??? Uslov da se bude uz bebu jeste da majka ima mleka i naravno da nije bolesna. Ja sam imala jako malo mleka, smesno za reci koliko, 10-20 mililitara ali su mi i sa tom malom kolicinom dozvolili da budem u bolnici.

Sto se tice napredovanja, npreduju sporo, to neka te ne brine. A sto se tice krvarenja, mislis li na krvarenje u glavi ? Moj decak je isto to imao. Postoje 4 stepena. Ako se radi o prvom stepenu, najcesce se to kasnije povucwe i sve bude dobro. A ako je i drugi stepen, sve ima leka i postoji nacin. Pitajte lekara koji vodi dete o kojem se stepenu krvarenja radi, ako se odnosi na krvarenje u glavi.

Svi smo uz Vas i bebicu. Javite kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imao je krvarenje III stepena,a kasniji nalazi su pokazali da jos uvek ima krvarenje ali manjeg stepena.nisam mogla biti sa njim jer tada nije imalo mesta,a sada nemam mleka,mada se jos uvek izmlazam i bude nekoliko kapljica.

za sada fino napreduje,ima 1850gr.Imao je upalu pluca,a kasnije dobio konvuzije,pretpostavljam od temperature(mada dok to nije pomenula).EEg pokazuje da bebac ima konvuzivne napade i pored fenobarbitona koji mu daju. magnetna rezonanca nam je zakazana 30og decembra-TEK,a do tada moramo biti u neizvesnosti i strahu da li je sve u redu....

Hvala svima na podrsci,mnogo nam znaci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, tako mi je drago što je napredovao. On je skoro duplirao težinu. On je mali hrabri borac! Ne kloni duhom nego samo napred, sa verom i nadom.

Osim tog krvarenja koje još nije stavljeno pod kontrolu, izgleda se ostale vitalne funkcije stabilizuju?

Svaki dan sam (a sigurno i ostale mame sa Bepca) uz vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Tijana mnogo si me obradovala sto si nam se javila.... Bas sam se iskreno zabrinula sto te dugo nema sa vestima...

Mali junak bas lepo napreduje... Samo napred u nove pobede i nove radosne momente... Nadam se da ces nas se setiti da kazes sta je bilo na rezonanci, nadam se da ce sve biti kako treba...

Puno hrabrosti i snage ti zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imao je krvarenje III stepena,a kasniji nalazi su pokazali da jos uvek ima krvarenje ali manjeg stepena.nisam mogla biti sa njim jer tada nije imalo mesta,a sada nemam mleka,mada se jos uvek izmlazam i bude nekoliko kapljica.

za sada fino napreduje,ima 1850gr.Imao je upalu pluca,a kasnije dobio konvuzije,pretpostavljam od temperature(mada dok to nije pomenula).EEg pokazuje da bebac ima konvuzivne napade i pored fenobarbitona koji mu daju. magnetna rezonanca nam je zakazana 30og decembra-TEK,a do tada moramo biti u neizvesnosti i strahu da li je sve u redu....

Hvala svima na podrsci,mnogo nam znaci!

Molim se da tvoj bebac što pre bude dobro i da krene svojoj kući. Biće sve divno.Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepa vest od tebe Tijana,navijam za malog. Bori se malisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo polako .... jako bitno u svemu ovome jeste da mama ostane sabrana i bude podrska svome bebanu. Kako vidim lijepo napreduje sto se kilaze tice. jos samo CT i EEG da budu uredni i nemas cega da se plasis .... izvjestavaj nas i dalje, mnogo srece ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Tijana evo da te malo utjesim mi smo prosli isto kao i vi,rodili smo se s 29 tj.i 710 grama,s dijagnozom atrezija anusa i rektuma i jos operaciju hernija i laserku op.oka uz to smo imali i krvarenje u mozgu i jos svasta nesta,4 mj provedenih u bolnici nedaj boze nikome....da ne duljim sada imamo 2 god i 3 mj.10 kg(jer bas ne volimo papati ,al dobro) hodamo,plicamo i redovito zezamo mamu :P .hocu ti samo reci da ti zelimm puno vjere nade i sto je najbitnije pozitvnih misli jer bez toga ja nebih sad bila sva svoja...puno pusa tvom bebacu a tebi drzimm fige da sve to stoicki izdrzis!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Tijana evo da te malo utjesim mi smo prosli isto kao i vi,rodili smo se s 29 tj.i 710 grama,s dijagnozom atrezija anusa i rektuma i jos operaciju hernija i laserku op.oka uz to smo imali i krvarenje u mozgu i jos svasta nesta,4 mj provedenih u bolnici nedaj boze nikome....da ne duljim sada imamo 2 god i 3 mj.10 kg(jer bas ne volimo papati ,al dobro) hodamo,plicamo i redovito zezamo mamu :P .hocu ti samo reci da ti zelimm puno vjere nade i sto je najbitnije pozitvnih misli jer bez toga ja nebih sad bila sva svoja...puno pusa tvom bebacu a tebi drzimm fige da sve to stoicki izdrzis!!!

Dusa mala,svaka cast. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nema sta oni su pravi mali borci svaki trenutak s njima je blagoslov samo hrabro i bit ce sve kako treba....nego tijana jel ima kakvih novosti???drzim fige tebi i tvom malom andjelu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana javi nam kako je prošla magnetna rezonanca? I kako je beba? Molim se za to da sve bude u redu i da tvoja bebicaizraste u jakog dečkića!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno se nadam lepim vestima (bar nesto lepo da cujem ovih dana)... Tijana uz tebe i malog deliju smo svim srcem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TIJANA, SRECNA VAM NOVA GODINA!

PUNO SRECE I ZDRAVLJA I DA STO PRE DODJETE KUCICI... DA SVE LOSE OSTAVITE U OVOJ GODINI KOJA PROLAZI, A DA VAS U NOVOJ PRATI SAMO SRECA, ZDRAVLJE I VESELJE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tijana,nova sam na forumu al da pitam za bebu???i da kazem,moja druga beba je rodjena u 34 nedelji,po rodjenju je dobila zuticu,naravno temperaturu,i konvulzije...hitno je premjestana u neonatalnu kliniku gdje su utvrdili neonatalnu sepsu,i izliv na mozgu....hvala Bogu....izasla je posle 3 nedjelje iz bolnice,infekcija sanirana ali i dalje neke promjene na mozgu usled krvarenja i konvulzija....godinu dana kontrole,mnogo truda,stimulacija,vjezbi i danas ima 2 god8mjes,i 16kg,bez ikakvih posledica...i da ne zaboravim,sa 27 dana je operisala herniju......ne gubi nadu,bice sve u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast bebcu !

Tijana,i ja da pitam,kako je beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, da li je neka od vas u kontaktu sa Tijanom? Ja sam joj poslala pp pre nekoliko nedelja, ali mi nije odgovorila. Nadam se da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, da li je neka od vas u kontaktu sa Tijanom? Ja sam joj poslala pp pre nekoliko nedelja, ali mi nije odgovorila. Nadam se da je sve ok.

Ako neko od administratora zna bar nešto o njoj prezime barem da je nađe na fejsu pa da pita...pa da nam javi...bilo bi dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se bas interesujem da li je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imao je krvarenje III stepena,a kasniji nalazi su pokazali da jos uvek ima krvarenje ali manjeg stepena.nisam mogla biti sa njim jer tada nije imalo mesta,a sada nemam mleka,mada se jos uvek izmlazam i bude nekoliko kapljica.

za sada fino napreduje,ima 1850gr.Imao je upalu pluca,a kasnije dobio konvuzije,pretpostavljam od temperature(mada dok to nije pomenula).EEg pokazuje da bebac ima konvuzivne napade i pored fenobarbitona koji mu daju. magnetna rezonanca nam je zakazana 30og decembra-TEK,a do tada moramo biti u neizvesnosti i strahu da li je sve u redu....

Hvala svima na podrsci,mnogo nam znaci!

mislim da su deca iz "inkubatora" mnogo jaka...

ja sam rodila devojcicu u 31 nedelji,imala je 1,900kg bila je u inkubatoru deset dana,sad ima 13 meseci,i mnogo je naprednija od dece koja su na vreme rodjena,cak je i pre njih prohodala :rolleyes:

samo hrabro znam znam kako ti je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,ovako! Prvo da vam se svima duboko izvinim sto ovako dugo nisam ogovarala!drugo i najbitnije:VUK JE DOBRO!!!!!!! :D,trece: PUNO VAM HVALA NA PODRSCI I I BRIGI!

31og decembra smo dosli konacno kuci.Radio je magnetnu rezonancu na kojoj se vidi da ima cistu i oziljak kao posledicu krvarenja! Doktori su nam rekli da sve moze biti ok uz konstantnu fizikalnu terapiju!i,narravno,bice sve ok.Ubedjena sam u to,jer je Vuk dokazao a je pravi borac!

Radimo svakodnevno vezbice i idemo na redovne kontrole u Bg!

Desetog februara je napunio 5 meseci,a korigovano ima 2 meseca,fino napreduje,smeje s,guce,vokalizuje,prati pogledom itd!

POZDRAV ZA SVE,I JOS JEDNOM PUNO VAM HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Vuče...ma ti si borac kao i tvoja mama...

Sve će biti OK...samo napred hrabro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana predivno!!!! Puno mi je drago da si nam se javila. Iskreno neću da kažem na šta sam sve pomišljala ali drago mi je da je Vuk pravi Vuk :wub: i da je pravi delija. Samo napred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, draga lepe vesti. Tako sam srećna zbog Vuka, duša mala slatka. Samo napred. Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) :) :) ... slatkis mali .... svladace on sve prepreke koje se stave ispred njega ..... nevjerovatno koliko su ta mala krhka bica jaka. Da se odrastlom covjeku odjednom desi tako nesto sumnjam da bi izdrzao i prezivjeo.

bravo za Vuka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.