Godišnji posle porodiljskog od predhodne godine

odgovora

Objavljeno

Zenske,porodiljsko bolovanje mi istice 22.10.Da li je bolje ici prvo na godisnji ili da otvorim bolovanje od mesec dana(dace mi pedijatar na oba deteta po 15 dana)?Kako se placa to bolovanje,65 ili 100%?

Da znam da li mi se vise isplati prvo godisnji-tu dobijam prosek zadnja tri meseca-ili bolovanje?Nekada je bolovanje na dete bilo 100%placeno,a sad vise ne znam,niti moj knjigovodja zna!Hvala vam unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je bolje ici prvo na godisnji ili da otvorim bolovanje od mesec dana(dace mi pedijatar na oba deteta po 15 dana)

Prvo otvori bolovanje od mesec dana pa uzmi godišnji pa opet bolovanje

Kako se placa to bolovanje,65 ili 100%?

100% - tako je meni bilo isplaćeno tih zadnjih mesec dana bolovanja koje sam produžavala upravo tako kao što bi i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo otvori bolovanje od mesec dana pa uzmi godišnji pa opet bolovanje

100% - tako je meni bilo isplaćeno tih zadnjih mesec dana bolovanja koje sam produžavala upravo tako kao što bi i ti.

Ok,hvala ti puno.

Neke mame iz Akijevog vrtica su mi rekle da je bolovanje 65%,pa sam se zato nasla u dilemi.

U toku nedelje idem kod pedijatra da mi otvori bolovanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,hvala ti puno.

Neke mame iz Akijevog vrtica su mi rekle da je bolovanje 65%,pa sam se zato nasla u dilemi.

U toku nedelje idem kod pedijatra da mi otvori bolovanje!

Ajde, da ti još jednom potvrdim, kada pogledam u svom rešenju kako su uradili pa ti javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde, da ti još jednom potvrdim, kada pogledam u svom rešenju kako su uradili pa ti javljam.

Vazi,Ana,hvala ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je def. 100% ALI zato što sam ja bila prijavljena na minimalcu a po zakonu naknada ne može biti niža od zvanične minimalne zarade u Srbiji. To znači da, ako primaš minimalac, ne dobijaš 65 odsto od minimalca, nego ceo iznos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je def. 100% ALI zato što sam ja bila prijavljena na minimalcu a po zakonu naknada ne može biti niža od zvanične minimalne zarade u Srbiji. To znači da, ako primaš minimalac, ne dobijaš 65 odsto od minimalca, nego ceo iznos.

Ja nisam na minimalcu,primam celu platu,ali hvala ti na trudu.Mozda se javi jos neko ko ima slicno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam na minimalcu,primam celu platu,ali hvala ti na trudu.Mozda se javi jos neko ko ima slicno iskustvo.

Ja nisam prijavljena na minimalac, kod nas u firmi je 30% manje kad si na bolovanju, bez obrzira da li je bolovanje za dete, ili tvoje (ovo je slučaj kada istekne porodiljsko)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam prijavljena na minimalac, kod nas u firmi je 30% manje kad si na bolovanju, bez obrzira da li je bolovanje za dete, ili tvoje (ovo je slučaj kada istekne porodiljsko)

Hvala Ivancice.Opet cu do knjigovodje,da vidim da li je saznala nesto.U pravnim savetima su mi rekli da se placa 100%,tako da vise ne znam sta mi je ciniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako iskoristiti stari godisnji u prosveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko da mi odgovori, da li imam pravo da sada u septembru,posle porodiljskog, koristim godisnji iz 2011.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na žalost, ne. Njega si mogla da koristiš do juna tj zaključno sa julom 2012.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko da mi odgovori, da li imam pravo da sada u septembru,posle porodiljskog, koristim godisnji iz 2011.?

Po pravilu ne, ali ja sam recimo dogovorila sa poslodavcem da "prenesem" i taj godišnji tako da sam ga koristila posle porodiljskog. Ne znam kako su oni to papirološki rešili, ali meni je super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sad sam gledala oni su mene sve vreme drzali na trudnickom pa onda na porodiljskom...nista onda makar ovaj iz 2012 . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se dogovorila sa poslodavcem tako da sledece godine po isteku porodiljskog koristim godisnji iz 2012 godine, ali sam morala da pocnem da ga koristim u ovoj godini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se dogovorila sa poslodavcem tako da sledece godine po isteku porodiljskog koristim godisnji iz 2012 godine, ali sam morala da pocnem da ga koristim u ovoj godini.

Da, imaš pravo ako ga počneš u godini za koju ti sleduje odmor. :)

Prekineš bolovanje na nedelju dana, ako treba - samo nemojte odmor da vam propadne (meni moj jeste <_< )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko da razmotri moj slucaj, da bih mogla da se pripremim na vreme! Na odrzavanju trudnoce sam od jula ove godine (pre toga sam iskoristila godisnji za ovu godinu). Na porodiljsko idem krajem januara (termin mi je sredinom februara 2013). Znaci istice mi porodiljsko krajem januara 2014 godine. Koliko sam razumela iz komentara i clanova zakona ja imam pravo posle porodiljskog da iskoristim godisnji odmor iz 2013 godine (mogu posle porodiljskog odmah da odem na godisnji). A posle 01.07.2014. redovno da koristim godisnji odmor iz 2014. Fakticki, ja bih mogla u 2014 da iskoristim zaostali godisnji iz 2013 i ceo godisnji iz 2014.

Da li sam u pravu? Ako ne, recite mi koji nacin postoji da ja iskoristim taj godisnji (iz 2013)?

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno si shvatila kako treba. Samo proveri u tvom kolektivu da javiš na vreme da ćeš korisiti godišnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porođajno mi je isteklo 27.6. na šta su mi vezali godišnji 2011 ali su mi odobrili samo dva dana, do 29.06. ostatak mi ne daju. dali je to po zakonu ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na žalost jeste jer po zakonu zaključno sa 30.06 mora da se iskoristi godišnji iz prethodne godine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni porodiljsko istice 30.12.2012. znaci ako 31.12. odem na godisnji mogu ga u celosti koristiti? I ako uzmem svih 20 dana da li ce mi u to racunati neradne dane zbog praznika ili ce se produziti za te dane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako 31.12. odem na godisnji mogu ga u celosti koristiti?

Daaa, bez ikakvih problema (govorimo o gidišnjem iz 2012)

I ako uzmem svih 20 dana da li ce mi u to racunati neradne dane zbog praznika ili ce se produziti za te dane?

Uh e to stvarno ne znam :( ali mislim da se računaju samo radni dani. Za ovo ti nisam pouzdana pa najbolje da se još neko javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni pre zapocinjanja trudnickog bolovanja (jun 2011) nisu hteli da daju godisnji da koristim a u decembru sam otisl na porodiljsko.Meni sad onda propada ceo godisnji? Trebam da se vratim na posao 17.12.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni pre zapocinjanja trudnickog bolovanja (jun 2011) nisu hteli da daju godisnji da koristim a u decembru sam otisl na porodiljsko.Meni sad onda propada ceo godisnji? Trebam da se vratim na posao 17.12.

Vladana, mislim da su bas u nezgodno vreme otvorila bolovanje, pa ti zato nisu ni dali godisnji. Posto do 30.06. treba da se iskoristi g.o. od prethodne godine, znaci u tvom slucaju 2010, pa ti zato nisu ni dali g.o. za 2011. Vracas se na posao u decembru 2012, a trebala si iskoristiti godisnji do 30.06.2012. Trebali su ti to objasniti i mogla si da prvo uzmes mesec dana bolovanja, pa onda iskoristis ceo godisnji, pa opet otvoris bolovanje. S tim da imas pravo da iskoristis ceo g.o. iz 2012 do 30.06.2013, sto znaci mozes odmah po isteku porodiljskog da trazis g.o. za 2012 godinu. Nadam se da sam ti pomogla i da si me razumela ;-) Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na nesrecu radim u 2 skole (po 50%). I mislim da je jedan direktor voljan da izadje u susret, drugi bas i ne... Kako to resavati Boga pitaj :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.