Nesvjestica i slabost

odgovora

Objavljeno

Ne znam postoji li tema sorry ako ima ali interesuje me da li je normalno u 25 nedelji osjećati nesvjesticu i slabost toliko da ne mozete ni da se krecete ni bilo sta drugo sem lezanja.

Jutros sam se probudila i sve je bilo OK dok nisam odvela cerku u skolu, umalo se nisam srusila 3-4 puta do kuce, kako ustanem iz kreveta imam zelju samo da opet legnem jer nemam snage, soba mi se kompletna vrti u krug. Kako mi krene nagon za povracanje tako iste sekunde moram u toalet "vrsiti nuzdu" ali se ni jednom nisam ispovracala. Inace, sinoc sam bila savrseno zdrava.

Jeli to sve normalno, jeste osjecale tako nesto? Meni to nekako vise lici na gripu nego na trudnocu ... nisam sigurna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da si ok prosla, ali bas da je sve ok, nisam sigurna. Skokni do obliznje apoteke, za pocetak i izmeri pritisa, a drugo (kad ides na kontrolu?) proveri secer kakav ti je. Elem, moja drugarica je (uh slagacu te ako je bilo u 5 mesecu) imala iste simtome i samo se onesvestila. Hitno su je prebacili u bolnicu i izvadili sve nalaze i utvrdili da ima malko povisen secer.

U svakom slucaju nemoj nigde sama da ides dok se ne osetis bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani mozda nije nista sttrasno, mozda se beba tako namestila pa ti priotiska neki veliki krvni sud otuda slabost, meni se desavalo par puta tokom trudnoca nista za paniku

u svakom slucaju poseti gin jedan pregled vise nece da skodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer sam skoro mjerila 5,4 .. nista strasno ...

Vjerovatno je do pritiska ili me je ovo vrijeme jednostavno uspavalo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manjak gvožđa...normalna pojava u trudnoći. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovo lici na nisko gvozdje. Idi obavezno sutra da proveris krvnu sliku. Ja koristim ferum lek (ide na recept, inace jedna kutija je oko 410 do 420 dinara). Grozdje, spanac, borovnica, pasulj, grasak, kopriva.... To su ti namirnice kojima mozes da saniras manjak gvozdja... Uz to idu narandze, kivi... sve sto ima vitamin C u sebi. Ne kombinuj sa mlekom, sirom, jogurtom (zbog kalcijuma - on ometa apsorpciju gvozdja), nego pravi pauzu izmedju unosa ta dva tipa namirnica bar dva sata..

Mozda ti jednostavno pritisak varira zbog promene vremena. Lezi, odmaraj, ne forsiraj se. Pa normalno je da u trudnoci imas i dane kad nisi fit i nisi top...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.