Kako secete bebi nokte

odgovora

Objavljeno

Au,tesko pitanje.Sa malim makazicama,ne umem grickalicom,pokusala sam.Moja Masa je mnogo nemira i ne dozvoljava mi da joj secem nokte,sinoc sam uspela kad je zaspala,a pre neki dan samo sam joj na jednoj ruci isekla jer se drala kao magarac.A na nogama,pa mislim da bi do Srbije stigla sta radi.Mada je sada pocela da stavlja prste od noge u usta pa dok se zanima sa jednom nogom ja iskoristim da na drugoj nozi isecem nokte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malom grickalicom od prvog dana do dan danas... :)

Isto

pokusala sam sa makazicama ali n ije islo, a kako je u paketu bila i grickalica probala sam sa njom i uspela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa makazama i do sada nikada nisam imala nikakvih probelma. U pocetku sam joj seskacala dok spava a sad vec i kada je budna i ne pravi nikakav problem cak joj je interesantno to da gleda i bas se umiri ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od rođenja makazicama, ali ne za bebe, nego ove koje ja koristim za sebe. Na rukama daje bez problema, a na nogama kada se dogovorimo, a to traje danima...pa jednu nogu i da, ali drugu nema šanse i onda počinje plač-predstava...ali ja to na brzinu...što se mora, mora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kupila neke nukove makazice super su,ali jedva uspevam da mu isecem noktice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Akiju secem noktice bebecim makazicama, ali nikako ne mogu lepo da mu skratim, jer su mi te makazice nekako mnogo debele. Jedva pridjem nokticu. A nema potrebeda cekam da zaspi. Ne mogu da verujem koliko je miran i strpljiv kad uzmem da mu skratim noktice. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskljucivo joj secem nokte malim makazicama i cak mi dozvoljava i gleda dok joj secem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicnim makazicama za odrasle i bez ikakvih problema... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makazicama za bebe, u budnom stanju. :)

Mada, cini mi se da cemo u bliskoj buducnosti imati problema jer vec sada vuce noge i trza jako (ruke sredimo bez negodovanja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam klincima nosila te rukavice koje su ih jako nervirale,samo su tresli sakice dok ih ne skinu!!! imam odlicne nuk-ove makazice sa kojima im secem nokte,ali ih i to secenje nervira pa ostanem kod tog sredjivanja noktiju po 15min,svadjajuci se sa njima da ne mlate rukama!!! A nokti im rastu ko iz vode,taman ih iseces,sutra opet grebu kao zileti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto sam i Veci tako i danas Ogiju secem noktice dok spava.Veca je sada velika i sa njom nema nikakvih problema.Sacekam da se Ogi uspava pa lepo isecem noktice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim smo sigli kuci iz porodilista,prvo vece sam joj isekla noktice dok je bila budna.

Tako radimo i dan danas.Uvek joj secem nokte kad je budna u toku dana.

Smatrala sam da je greska roditelja da secu noktice dok dbebe spavaju,jer to onda kasnije za njih postaje trauma.

Moja beba se vec navikla na tu uobicajenu radnju,strpi se 2 min i gotovo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim smo sigli kuci iz porodilista,prvo vece sam joj isekla noktice dok je bila budna.

Tako radimo i dan danas.Uvek joj secem nokte kad je budna u toku dana.

Smatrala sam da je greska roditelja da secu noktice dok dbebe spavaju,jer to onda kasnije za njih postaje trauma.

Moja beba se vec navikla na tu uobicajenu radnju,strpi se 2 min i gotovo!!

Danka, to može da se promeni :D . Tako je i moja ćerka do skora puštala da joj sečem nokte, a u poslednjih mesec dana nema šanse!!!! Ne da i gotovo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, to može da se promeni :D . Tako je i moja ćerka do skora puštala da joj sečem nokte, a u poslednjih mesec dana nema šanse!!!! Ne da i gotovo!!!!

Ooooo nooooo!!!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da je nisi stipila :o

Ma, ne, nema veze sa tim. Jednostavno tera inat :wacko: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vasim bebama brzo rastu nokti na rukama i uspete li da ih lepo isecete i kad,dok spava ili kad je budna?

Mojoj rastu srasno brzo a i ne uspem da joj ih isecem skroz,dva puta sam joj uhvatila jagodicu i pustila joj krv,dusa me je bolela zbog toga,sad imam strah kad trebam to da radim...

[/quot

Imas grickalicu za bebe, malena je i super je, iz dva poteza gotovo. Stavim joj crtani i to joj drzi paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od prvog dana mojoj Katarini secem nokte dok je budna i to grickalicom za bebe.

Prvi put sam pokusala kad je spavala i odmah se probudila. Odustala sam od te varijante i navikla se da bude mirna dok to radimo. Obicno mi sedi u krilu posle kupanja i pricamo i zabavljamo se. Uglavnom, nije bauk. Ali valjda zavisi od bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nase prvo secenje noktiju je izgledalo ovako:

uzela sam makazice i kao da pocnem ali sam bila tako uplasena i sva sam se tresla.. onda sam zajedno sa noktom uhvatila i malo prstica i krv je krenula a Luka poceo da place. uspanicila sam se i ja pocela da placem. stavila mu gazicu i zvala mm koji je izasao do prodavnice i sve sto sam mu kroz plac rekla bilo je GDE SI KAD DOLAZIS i prekinula vezu. on je dotrcao kuci , Luka prestao da place i stalo krvarenje odma ali ja sam plakala ceo dan..

kasnije smo imali metodu koja je bila jako dobra i uvek palila. voleo je da se ljubi, to u zivotu nisam videla. samo da nasloni obraz na nekog da ga neko ljubi i radi mu sta hoces. stavim ga da lezi na krevet, mm pored njega i ljubi ga a ja secem nokte..

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama rastu noktici na svaka 3 dana!Nemam problema da mu isecem,uglavnom je dobar,odvucem mu paznju nekako,ili uglavnom se mm krevelji pored,malecki se smeje,i ja cap-cap iseckam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas za sada nema problema kad su noktici u pitanju,sjecem ih grickalicom jer nisam vjesta sa makazicama,u pocetku sam ih sjekla dok spava a kada sam pokusala dok je budna i vidjela da se ne buni...mnogo mi je lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, sečenje noktića je jedina stvar oko bebe koju ne radim ja, to radi mm. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusala sam da mu secem dok spava, ne budi se ali se trza cim mu uhvatim sakicu,ja mom dragoljupcetu secem nokte dok rucka na flasicu:D Jeste da zvuci ocajno ali sta cu kad je tad najmirniji, mm ga hrani a ja seckam i super ! Dva puta nedeljno , rastu kao iz vode , ako jednom preskocim odmah na licu izadje kazna u vidu strafti , kao indijanac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusala sam da mu secem dok spava, ne budi se ali se trza cim mu uhvatim sakicu,ja mom dragoljupcetu secem nokte dok rucka na flasicu:D Jeste da zvuci ocajno ali sta cu kad je tad najmirniji, mm ga hrani a ja seckam i super ! Dva puta nedeljno , rastu kao iz vode , ako jednom preskocim odmah na licu izadje kazna u vidu strafti , kao indijanac :D

I Vasilije se uvek trgne ako mm pokuša da mu seče nokte dok spava. Zato mu obično pusti da gleda Crazy Frog i bude miran kao bubica! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Vasilije se uvek trgne ako mm pokuša da mu seče nokte dok spava. Zato mu obično pusti da gleda Crazy Frog i bude miran kao bubica! :)

Za divno cudo,nikada Nikoli nisam sjekla noktice dok spava,uvijek dok je budan i bez problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad je budan i sa grickalicom. ne znam sa makazicama :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.