Igracke od 'Kineza'

odgovora

Objavljeno

Moje dete ima godinu i po dana i jos uvek mu je sve zanimljivo ali nista ga ne drzi bas dugo. Kada bi se vezao za neku igracku, temu, crtani ili sta slicno, mozda bi i izdvojila pare da mu kupim kvalitetnu igracku, ali ovako mu kupujem igracke od 'Kineza' da vidim sta ga zanima i da mu ponudim razlicite stvari. To su za sada bile gumene/plasticne zivotinje, bubnjevi, lopte, autici i sl... Problem je sto stalno slusam o tome kako su takve igracke hemijski neispravne, toksicne, a moje dete ih nekada stavlja u usta. Ja mu naravno to branim ali desava se...

Za 350 din sam mu kupila celu farmu, a neke nemacke, koje su verovatno kvalitetnije kostaju 300 din komad (zivotinja).

Svaku igracku, pre nego mu dam, operem alkoholom i dezidermom.

Da li je to dovoljno? Sta vi radite? Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam stvarno bila strašno protiv kineskih igračaka i do pre par meseci nisam mu davala ništa od toga, pogotovo ne u uzrastu kad je stavljao u usta.

Sada je već veći, i sad mu kupim i neku kinesku glupost, jer vrlo brzo izgustira igračke, ali i tada gledam da na deklaraciji stoji da je proizvedeno od netoksičnih materijala. Takođe sve prvo perem alkoholom ili asepsolom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nesto pocinjem i da sumnjam u to da je jedna plastika toksicna a druga nije,mislim da je samo u pitanju kvalitet a da pricaju kako je toksicno samo da se narod nebi masovno okrenuo njima jer toliko su skupe igracke a oni ih tako brzo izgustiraju da ne vredi ni kupovati kvalitetnije...pogledajte koliko manipulisu i sa lekovima i dr stvarima,ko da bolju ponudu taj je ispravan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nalazila u izvestaju o opasnim igrackama i igracke koje nisam kupovala kod Kineza....tako da stvarno ne znam sta da kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nalazila u izvestaju o opasnim igrackama i igracke koje nisam kupovala kod Kineza....tako da stvarno ne znam sta da kazem...

pa upravo to me je i pokolebalo da pocnem da razmisljam o tome dal su stvarno toksicni ili je nesto drugo u pitanju...ako cemo posteno neki od razloga sto su njihovi proizvodi jeftiniji je sto nisu nekog kvaliteta,npr.plastika je mnogo tanja nego kod skupljih,imaju najjeftiniju radnu snagu a kolegenice ekonomiste se secaju da smo ih izucavali u preduzetnistvu bas zbog toga sto su se opredelili za kopiranje brendova ali sa manjim kvalitetom i dosta nizom cenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste.Kada kupujem skuple igracke,to radim bas zbog kvaliteta.Ove kineske mi se odmah raspadnu.Ali nesto za sta mi nije bitno da traje ne znam ni ja koliko,moze i njihovo.Dok je sve gurala u usta ipak sam izbegavala kineske,za svaki slucaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka sto puta više voli kineske igračke nego skupe :huh: . Kada se rodila mi smo u početku brdo para trošili na skupe markirane igračke koja ona nije htela ni da pogleda. Na primer, dobila je neku chicco-vu muzičku edukativnu igračku koja je i klavijatura i neka muzička zezancuja, a kada se okrene podloga je za slaganje kockica (koje su fenomenalne), a opet više voli neko kinesko đubre koje stvara užasne zvuke od kojih ne može da se živi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili je Kinesko ili je Tursko.... Za sad igracke nisu interesantne, mnogo vise ga zanimaju lonci, poklopci, flase.... i slicne stvari. Igracaka je bas puno dobio, pola bih bacila, ali me je sramota, ipak je poklon. S obzirom da je mali, kupili smo par igracaka u apoteci, one tzv ''pametne igracke'', uglavnom da se ni jedan deo ne moze odvojiti (zbog gutanja )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma 99% igracaka sto skupih sto jeftinih rade kinezi tako da.. ;) dodje ga na isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno joj ne kupujem ni plasticno, a kamo li kinesko! Mm i jakupujemo igracke od prirodnih materijala- drveta, tkanine, papira, posudje od metala isl. Ne secam se da sam joj kupila nesto plasticno, da me ubijes.

Ali posto imamo rodjendane, Bozice i ostala slavlja, nadobijala se i plasticnih, naravno. 99% su kvalitetne, a ono sto nije (tipe one sitne kojima se pune rodjendanske vrecice) ja sklonim i ne dajem joj da se time igra. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma 99% igracaka sto skupih sto jeftinih rade kinezi tako da.. ;) dodje ga na isto

Jeste, sve igračke se proizvode u Kini, ali nisu isti standardi za evropske brendove koji imaju proizvodnju u Kini i igračaka koje se kupuju u kineskim radnjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, sve igračke se proizvode u Kini, ali nisu isti standardi za evropske brendove koji imaju proizvodnju u Kini i igračaka koje se kupuju u kineskim radnjama.

jasno da nisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam na odgovorima. Malo ste me utesile :) Vidim da sve slicno razmisljamo. :)

Volela bih da vise kupujem igracke od drveta, tkanina i ostalih prirodnijih materijala ali ih uglavnom nema po prodavnicama ili su jako skupe.

Na zalost nisam bas ni vesta u pravljenju igracaka, mada pokusavam. Nabavila sam veliku kartonsku kutiju (od bojlera) u nadi da ce mom detetu biti interesantno da se provlaci kroz nju ali nije mu interesantno :( Imamo mali stan tako da ce kutija morati da leti napolje :)

Ovo mi dade ideju, otvaram novu temu ,igre/igracke iz domace radinosti' pod naslov kako preziveti zimu u kuci.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skepticna po tom pitanju

Skoro su kod nas plasirali neku igracku tj barbiku za 0,50e (1,00 KM) i svi su poletili da kupe tu igracku. Uspostavilo se da im je glava otrovna, da sadrzi neke teske metale i u dodiru sa pljuvackom moze da izazove ozbiljna ostecenja jetre. To je samo jedan primjer tako da joj radije improvizujem ili kupim jednu igracku ali vrijednu.

Naravno da sa malim djetetom ne mozes tako jer njih nista dugo ne drzi ali opet covjek mora biti oprezan.

Kada narucujem paketice za firmu vodim racuna o tome da strogo ne budu kineske igracke pa narucujem robu posebno i pravim paketice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sklanjam ih,ne mogu miris da im podnesem.Ogi je dobio nesto od takvih,automobilcice je sve polomio,nekoliko puta sam i ja kad stanem na neki.I onda pravac u kantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volim kada ih Anita dobija, uglavnom ih i ja sklanjam ili ih bacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nesto pocinjem i da sumnjam u to da je jedna plastika toksicna a druga nije,mislim da je samo u pitanju kvalitet a da pricaju kako je toksicno samo da se narod nebi masovno okrenuo njima jer toliko su skupe igracke a oni ih tako brzo izgustiraju da ne vredi ni kupovati kvalitetnije...pogledajte koliko manipulisu i sa lekovima i dr stvarima,ko da bolju ponudu taj je ispravan...

Složila bih se sa ovim, nije u pitanju što je od Kineza, nego što je mnogo jeftinije, pa ih malko truju da se svi ne presele da kupuju kod njih... :D

Magična tabla za crtanje je u Idei koštala 500 dinara, a kod njih identična košta 250.

Ja ih ne volem jer su se zabili u svaki ćošak, i da imaju generalno ona spec miris, imaju, ali nema ko kod njih nije svratio da nešto pogleda pa i kupi ;)

Mislim da su njihove igračke samo lošija klasa (kvalitet) od onih koje se prodaju u poznatim prodavnicama, jer ćete na masi igračaka u našim omiljenim radnjama naći da su napravljene u PRC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slučajnost ili ne...juče kada sam došla sa posla, frapirala sam se kada sam vidjela kod Filipa neku igračku sa bonbonama...MADE IN P.R.C. Kupila mu komšinica...hvala Bogu da nije pojeo niti jednu...kada sam otvorila to tako zasmrdjelo na buđ...užas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slučajnost ili ne...juče kada sam došla sa posla, frapirala sam se kada sam vidjela kod Filipa neku igračku sa bonbonama...MADE IN P.R.C. Kupila mu komšinica...hvala Bogu da nije pojeo niti jednu...kada sam otvorila to tako zasmrdjelo na buđ...užas.

SREĆA pa nije pojeo...

Uh.... :angry: komšika... komšika... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno kako to može proći kontrole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magična tabla za crtanje je u Idei koštala 500 dinara, a kod njih identična košta 250.

Ja ih ne volem jer su se zabili u svaki ćošak, i da imaju generalno ona spec miris, imaju, ali nema ko kod njih nije svratio da nešto pogleda pa i kupi ;)

Evo ja se prva javljam da znam da kupim kod njih pa čak i dva puta za Emu igračku (prvi put neka drvena mini puzla i pre par dana upravo tu magičnu tablu).

Samo da napomenem da štetne igračke se nalaze i u brendiranim prodavnicama i hiper marketima. Pa samo pogledajte listu "zabranjenih" igračaka koja se nalazi na Bebac.com portalu i sami će te videti da se nalaze i "brendirane" igračke.

Iskreno treba biti obazriv prilikom svake kupovine igračaka bilo da je reč o "kineskim" ili "markiranim" igračkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se nakupovala kod Kineza tih drvenih igracaka, a najvise drvenih magneta za frizider. Sad sluze i za ves masinu kad smo na nosi. Svaka igracka ima svoje mesto. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi nemamo Kineze direktno da odem kod njih da kupim, ali sve je manje vise njihovo...

To je znaci ta evropska unija? :lol: Nema Kineza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali bombone u prodavnicama...auuu to je baš previše... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se nakupovala kod Kineza tih drvenih igracaka, a najvise drvenih magneta za frizider. Sad sluze i za ves masinu kad smo na nosi. Svaka igracka ima svoje mesto. :lol:

:rolleyes: :rolleyes:

A drvene podmetače za vruće šerpe? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.