Igracke od 'Kineza'

odgovora

Objavljeno

Drage moje , ja ne volim kineze ali da nam nema njih nebi imali ni sta obuti ni sta obuci ... Ne mislim na kineze iz bloka , nego na Kinu generalno> Sve se tamo proizvodi a nacin proizvodnje i distribucije je isti za sve , kako za markirane tako za ove najjeftinije.

Oni imaju identican proizvod u 5 nekad 3 cene , pa ti biraj , razlika je u kvalitetu materijala i u finoci izrade ... Nisam verovala kada sam videla Scholove prizvode , Bata obucu , o Replay i Miss sixty i slicni brendovi da ne govorim ...

Ovi iz bloka su najeftinija varijanta , sto se kaze koliko para toliko muzike.Moja svekra je kupila Marku nedavno zvecke , sa dve se igra i voli ih a jednu sam odmah sklonila jer na njoj ima sitnih delova koji se skidaju i koje bi mogao da proguta ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jezim od tih igracaka od Kineza,i ne volim kad mom detetu to smece kupuju,zato sto polazim od sebe i nikad mi nije palo na pamet da necijem detetu odnesem nesto takvo,prepuno sitnih delova sto otpadaju,plastika je ocajnog kvaliteta,lako se lomi,dete moze ocas-posla da proguta nesto.Pre mesec dana je Sergej imao rodjendan i izmedju ostalog je dobio i par takvih igracaka koje sam ja sklonila,a jednom kamionu sam sve sto je bilo klimavo,sitno,lako otpadalo i bilo nesigurno poskidala,pa sad moze da se igra.A kad se rodio dobio je neke zvecke od Kineza koje su jako loseg kvaliteta,nikad mu ih nisam dala.Ne mogu da odbijem poklon ili da ga bacim,pogotovo ako je neko blizi u pitanju,ali ljudi stvarno treba da razmisle pre nego sto necijem malom detetu odnesu nesto takvo.

Dok je bio bas mali kupovali smo mu Disney plisane igracke,Fisher price i Chicco plasticne igracke,koje su fantasticno napravljene od jake plastike tako da moze da ih baca i ispusta do mile volje,nista im nije,a sada ga najvise zanimaju serpe,lonci i poklopci.

Licno,nisam za igracke koje se prodaju po nasim kineskim radnjama,ali ako neko bas nema drugih mogucnosti onda treba dobro da bira sta uzima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: :rolleyes:

A drvene podmetače za vruće šerpe? ;)

O, da. Imam 2 u obliku ribe i to je jedno vreme bila omiljena igracka. Mada, voli on i sada varjace i drvene kasike... meni je to cool!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se prva javljam da znam da kupim kod njih pa čak i dva puta za Emu igračku (prvi put neka drvena mini puzla i pre par dana upravo tu magičnu tablu).

Samo da napomenem da štetne igračke se nalaze i u brendiranim prodavnicama i hiper marketima. Pa samo pogledajte listu "zabranjenih" igračaka koja se nalazi na Bebac.com portalu i sami će te videti da se nalaze i "brendirane" igračke.

Iskreno treba biti obazriv prilikom svake kupovine igračaka bilo da je reč o "kineskim" ili "markiranim" igračkama.

Slažem se sa ovom izjavom... inače odeš da kupiš nazovi kvalitetnu igračku i pogledaš....made in Kina....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa ovom izjavom... inače odeš da kupiš nazovi kvalitetnu igračku i pogledaš....made in Kina....
Bas tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa ovom izjavom... inače odeš da kupiš nazovi kvalitetnu igračku i pogledaš....made in Kina....

Bas tako...

Kao što već rekoh - jeste da se sve igračke proizvode u Kini, ali nisu isti standardi proizvodnje evropskih brendova i igračaka koje se kupuju u kineskim prodavnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što već rekoh - jeste da se sve igračke proizvode u Kini, ali nisu isti standardi proizvodnje evropskih brendova i igračaka koje se kupuju u kineskim prodavnicama.

Tacno jer i oni masu stvari rade po licenci i te stvari su tri puta skuplje i kvalitetnije od onih autenticnih kineskih (sareno, plasticno, pisti kao drekavac)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno...ja još nijednom nisam ušla u prodavnicu kod Kineza... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su igracke u Aksi i drugim "markiranim" prodavnicama zadovoljavajuceg kvaliteta? moze li neko da postavi link tih zabranjenih igracaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su igracke u Aksi i drugim "markiranim" prodavnicama zadovoljavajuceg kvaliteta? moze li neko da postavi link tih zabranjenih igracaka?

Link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

yl5-Chicco.jpg

mi imamo identican dubak koji je placen bas skupo u aksi a kad okrenes ono made in kina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram napisati..Pre par meseci smo za D kupili malu pisi brisi tablu u radnji gde se inace prodaju pino,fisher price i slicne igracke..Platili smo je blizu 1000 din.Pre neki dan sam bila kod kineza i vidim identicnu tablu za 300 din,kasnije sam takvu videla i u aksi.Isto je i sa garderobom,sve sto imate u ne brendiranim buticima imate i na pijaci,sve je turska roba,a mahom nje ima i kod kineza,znam to sa sigurnoscu zato sto mm-ov brat radi sa tim..Inace ovo pisem kao razocarana mama koja je svoje dete po svaku cenu zelelo da sacuva od ozloglasenih kineskih igracaka ali eto do sada nisam kupovala kod njih,ali sam iygleda kupovala njihove igracke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka ja mislim da kupujemo njihovo sve, nebitno da li kod njih ili na drugom mestu. To nam je sto nam je, koliko god se trudili da ih izbegnemo opet cemo da naletimo na njih. Sto zbog njihove moci na citavom trzistu, sto zbog nasih finansijskih mogucnosti, mentaliteta i sl.

Ja se licno i ne opterecujem puno, ulazim kod njih, ako mi se nesto dopadne i ucini pogodno kao zanimacija za dete, uzela bih, nemam taj trip "Necu, zato sto je kinesko". Mogu da "necu" ako prestavlja opasnost za dete zbog tehnickih karakteristika, sumnjivog mi je materijala i sl, ali samo zato sto je od Kineza me nece spreciti da ga kupim. 

Moraju i Kinezi od nekog da zive, (od mene) :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram napisati..Pre par meseci smo za D kupili malu pisi brisi tablu u radnji gde se inace prodaju pino,fisher price i slicne igracke..Platili smo je blizu 1000 din.Pre neki dan sam bila kod kineza i vidim identicnu tablu za 300 din,kasnije sam takvu videla i u aksi.Isto je i sa garderobom,sve sto imate u ne brendiranim buticima imate i na pijaci,sve je turska roba,a mahom nje ima i kod kineza,znam to sa sigurnoscu zato sto mm-ov brat radi sa tim..Inace ovo pisem kao razocarana mama koja je svoje dete po svaku cenu zelelo da sacuva od ozloglasenih kineskih igracaka ali eto do sada nisam kupovala kod njih,ali sam iygleda kupovala njihove igracke.

Da li vam je ta tabla jos u funkciji? Ako jeste nemoj da se brines, klasična iz kineske radnje ne bi izdržala duze od deset dana. 

Sve je kinesko, različit je samo kvalitet. Koliko para toliko muzike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste jos uvek je koristi,a cak je i cupkao po njoj,ali sam 100 posto sigurna da je ista tabla u pitanju,ista je deklaracija i pakovanje,boje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kupim nekad D kinesku igračku. 

Ima dosta kvalitetnih igračaka, ali tako neke drndavce (traktore, loptice, autiće) kupim kod Kineza. U kraju nemam gde da mu kupujem igračku, a nekad bih ga obradovala pa ga odvedem da izabere šta želi. On ne lomi igračke i sve su nam žive i čitave. Naletela sam par puta u fensi prodavnicama na iste ali iste igračke po pet puta skuplje (prosečna igračka koju kupujem je oko 150 dinara kod čajniza). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo recimo moje dete je sad u fazonu dinosaurusa.

U radnjama je od 200-1000 jedan, a kod kineza puna kesa 200 din.

Medjutim, plastika kod kineza je jako krta i videla sam kod rodjake da je odrizao/slomio rep nekoj zivotinji te sam to odlucila da kupim u radnji.

Kod igracaka sto stavlja u usta i sto mi bitno da ne pojede otrove gledam da kupim nesto sa znakom CE ili bar nekim sertifikatom.

Ove ostale igracke za drndanje sto bi rekli, nikakav problem kod kineza.

Tablu za crtanje smo platiti 800 din, doduse u nekoj prodavnici igracaka je kupljena ali je tu mahom kineska roba.

I imao je kos na stubu, kvalitet nikakav ali kosta 800 din.

Taj stub je nazalost izgubio (posto je iz delova a delove je nosio u parkic) pa razmiljsam ponovo isti da mu kupim.

Ne daje mi se 4000-5000 na fisher price ili sta vec kad znam da sluzi u iste svrhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene A nije nikad nesto bogzna trpao igracke u usta te nisam nikad nesto brinula s te strane, medjutim s tim igrackama sa kioska bio je uvek problem sto je to jako slabo a on ne bas nezan i odmah slomi pa sila smeća i komadića po kuci. Te igracke dobijao je uglavnom od mojih kad su išli u šetnju, on vidi igracke i zakuka da mu kupe a oni naravno popuste. Sto se tice FP igračaka cena im jeste jača ali kod A su sve u nepromenjenom stanju otkako su kupljene, bas su izdrzljive. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.