Odvikavanje od cucle

odgovora

Objavljeno

chimama, jeste da je ovo tema odvikavanje od dude, al mozda da mu ponudis dudu umesto caja uvece i da ti spava celu noc...pa onda za par meseci kad mu duda predje u naviku, ukines nju...to bar lakse ide....

ne znam ni sama...ili ostavi ga bez caja skroz, dve noci ce ti plakati i necete spavati, ali bar ces se resiti te muke.....

Hmm,dobra ideja!

Neznam ni sama sta vise da mislim... Odkad smo probali da mu ukinemo flasicu jos je vise vezan za nju... :( I mora do vrha da mu bude napunjena cajom,nikako manje... <_< Sad jedno vreme mozemo zaboraviti na nove pokusaje,malo cemo sacekati da ovo lose iskustvo padne u zaborav... A ako nam seka stigne dotad,mozda ga nagovorimo da je da njoj,ili cemo probati tvoju ideju,ili staviti vodu umesto caja,ili cemo baciti i nema nazad... joooj... mislim da ce ovo biti teze i od odvikavanje od pelena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

vi sve imate problem odvici vase bebane od jedne dude,a ja sam morala Jovanu da odviknem od dvije! :( Mislila sam da ce to biti prava nocna mora!Preko dana nosi samo jednu i to ponekad,ali kad podje spavati moraju biti dvije.I to su potpuno identicne.I dok se uspavljuje,ona ih mjenja u usitma i kad zaspi jedna mora biti u ruci i ona je trlja izmedju prstiju.Ali juce smo imale nezgodu.Poslije popodnevnog spavanja,sjela je na solju(posto i to ucimo,a nosu ne mozemo smisliti,ali to je druga tema!)i pricajuci duda je upala u solju!Pravo sam iskoristila situaciju i rekla joj da je rijeka odnjela dudu.Nije se bunila,ali kad je posla spavati trazila je nekoliko puta drugu dudu.Opet sam joj rekla kako je dudu odnjela rijeka i ona se zadovoljila samo sa jednom.Mada sam morala lezati kraj nje dok nije zaspala.Danas je zaspala sama i nije ni spomenula drugu.E sad kako cemo se rijesiti ove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

vi sve imate problem odvici vase bebane od jedne dude,a ja sam morala Jovanu da odviknem od dvije! :( Mislila sam da ce to biti prava nocna mora!Preko dana nosi samo jednu i to ponekad,ali kad podje spavati moraju biti dvije.I to su potpuno identicne.I dok se uspavljuje,ona ih mjenja u usitma i kad zaspi jedna mora biti u ruci i ona je trlja izmedju prstiju.Ali juce smo imale nezgodu.Poslije popodnevnog spavanja,sjela je na solju(posto i to ucimo,a nosu ne mozemo smisliti,ali to je druga tema!)i pricajuci duda je upala u solju!Pravo sam iskoristila situaciju i rekla joj da je rijeka odnjela dudu.Nije se bunila,ali kad je posla spavati trazila je nekoliko puta drugu dudu.Opet sam joj rekla kako je dudu odnjela rijeka i ona se zadovoljila samo sa jednom.Mada sam morala lezati kraj nje dok nije zaspala.Danas je zaspala sama i nije ni spomenula drugu.E sad kako cemo se rijesiti ove..

hahahaha...ovo jos nisam cula!!!! e deca su haos stvarno....:)

pa cekaj sad malo da se navikne na novonastalu situaciju, tipa jedna duda i slicno, pa onda nek ti i druga upadne u solju...:)

nemoj joj samo sve u isto vreme, i jedna duda, i druga , pa jos i pelene....suvise im je to :)

veruj mi , mi smo se dude zacas odvikli, ja je isekla i to je to, ali zato pelene nikako......znaju svi za nas slucaj :):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmm,dobra ideja!

Neznam ni sama sta vise da mislim... Odkad smo probali da mu ukinemo flasicu jos je vise vezan za nju... :( I mora do vrha da mu bude napunjena cajom,nikako manje... <_< Sad jedno vreme mozemo zaboraviti na nove pokusaje,malo cemo sacekati da ovo lose iskustvo padne u zaborav... A ako nam seka stigne dotad,mozda ga nagovorimo da je da njoj,ili cemo probati tvoju ideju,ili staviti vodu umesto caja,ili cemo baciti i nema nazad... joooj... mislim da ce ovo biti teze i od odvikavanje od pelena...

srecno.....i nemoj bas da cekas seku, da ne budu dva shoka u isto vreme...em stigla seka em sad ona uzima sve :)

bar ja tako mislim...ali opet ti znas svoje dete najbolje....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kopiracu post :D

joj sto ne kazes za cuclu imam ekstra foru

citali smo pricicu o dabru sa sve slikovnim prikazom kako dabar gricka drvo da napravi sebi kucicu pa sam ga ucila kako dabar secka zubicima

i onda mi padne na pamet fora da mu je dabar pregrizao cuclu i ne radi sad

makazama sam odsekla vrh kolko da ne moze da dudli

za 7 noci se odvikao bez neke preterane drame

jeste se budio i bilo mu je tesko ponovo da zaspi al nije bilo neke histerije il sl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi napokon uspeli da se odviknemo od cucle... nije bilo toliko strašno koliko što sam očekivala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf .... cuca je zakon, cik pokusajte da odviknete djete od cuanja palca .... NEMA SANSE. Moja Ancica je cucala prst i rat smo vodili, jedva smo uspjeli da je odviknemo kada je imala 3 GODINE i to sam morala da navijam sat u toku noci i provjeravam da li je stavila palac u usta pa vadi i tako mjesecima ..... Cucu bacite i gotova proca a sa palcem vas uvijek zezne, sakrije se negdje, umiri i cuca palac. Inace od pocetka je odbijala dudu i htjela samo palac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

vi sve imate problem odvici vase bebane od jedne dude,a ja sam morala Jovanu da odviknem od dvije! :( Mislila sam da ce to biti prava nocna mora!Preko dana nosi samo jednu i to ponekad,ali kad podje spavati moraju biti dvije.I to su potpuno identicne.I dok se uspavljuje,ona ih mjenja u usitma i kad zaspi jedna mora biti u ruci i ona je trlja izmedju prstiju.Ali juce smo imale nezgodu.Poslije popodnevnog spavanja,sjela je na solju(posto i to ucimo,a nosu ne mozemo smisliti,ali to je druga tema!)i pricajuci duda je upala u solju!Pravo sam iskoristila situaciju i rekla joj da je rijeka odnjela dudu.Nije se bunila,ali kad je posla spavati trazila je nekoliko puta drugu dudu.Opet sam joj rekla kako je dudu odnjela rijeka i ona se zadovoljila samo sa jednom.Mada sam morala lezati kraj nje dok nije zaspala.Danas je zaspala sama i nije ni spomenula drugu.E sad kako cemo se rijesiti ove..

;) ha ha,e bas mi je drago cuti da jos neko ima dve dude...Moja mrvica je siso do 13 meseci i tako se uspavljivao.Odvikla sam ga od takvog uspavljivanja sa dve dude. Peva dok se uspavljuje,mumlja i menja,jednu pa drugu i takozaspi. Preko dana ih uopste ne trazi.Od kako sam ga prestala dojiti spava po celu noc...i konacno sam se malo odmorila...sada citam ova odvikavanja i hvata me panika da mi opet slede neprespavane noci... :( .Za koji dan puni 15 meseci i ja jos uvek nemam snage da se uhvatim u kostac sa ponovnim nespavanjem,a i njega mi je zao da mu se stalno nesto uskracuje...dusa moja najdraza!!!

javite nam kako je proslo ovo duplo odvikavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali dudu do skoro i bas smo se vezali za istu. Nije bilo sanse da mrdnemo negde, a da nemamo dudu, spavanje se podrazumevalo uz dudu, nocu kad se probudi ili sam nadje dudu i stavi je ( u snu) ili kenjka dok mu je mi ne vratimo. Nisam mnogo planirala kad cu ga odvici od dude, ali naisla mi prilika sa 18 meseci njegovih. Bili smo u setnji i njemu je ispala duda, ja rekla da nema vise dude, izgubili smo je i ostavila je u kolica. Nisam ni ocekivala da ta prica prodje, jer sam tako znala nekad da mu kazem, cisto da je manje cucla, jer mnogo balavi sa njom. Medjutim :) kad smo stigli kuci, i kad je prvi put posse toga trazio dudu ja mu rekla da smo je izgubili, secas se da ti je ispala iz kolica, i on iskulirao!!! :o Trazio je jos nekoliko puta, pre spavanja jos 2-3 dana, ali sam o pita za nju, kazemo nema, izgubio si, secas se tad i tad, i nikakav problem!!! Ja ne mogu da verujem da je to tako proslo, jos uvek cuvam dude za ne daj boze :D, iako je proslo vec nekoliko nedelja, pita ponekad za nju, ali ne kad idemo na pavanje, sto mi je prosto neverovatno, jer ja ne znam da je ikad zaspao bez dude, sem kao novorodjence!

Zelim vam svima tako lako odvikavanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao sansajn covece,balgo tebi. Moja Jana takodje ima dve dude i neprestano ih trazi i menja. Dok je bila mladja koristila je samo za uspavljivanje,onda se pre par meseci prehladila i bila je sva kenkava i od onda se ne odvaja od dude tokom celog dana.Nekad uspem da je iskuliram i skrenem joj paznju na nesto drugo ali je sve to jako kratkod daha. Duda je duda. Planiram da kada budem malo vise vremena sa njom, primenim ono odsecanje vrha,ali samo na jednoj,druga neka bude citava,zlu ne trebala.Jaoooooooo mrzim kod sebe sto u samo startu pokazujem ne odlucnost. Jako sam slaba na svoje cedo,kao i vecina mama, pretpostavljam. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali, tj. luda mama jos uvek cuva 4 dude!!! 4!!! Ja i da sam htela sve daih posakrivam, uvek bi se nasla neka koju je on ko zna gde bacio i samo je odjednom nadje! To me je dovodilo do ludila, nit je cista, a on je vec drzi u ustima pitaj boga od kad... Ja sam imala toliku frku od odvikavanja da nisam smela ni da citam ovaj podforum, a kamoli da pomislim da predjem na odvikavanje. Ali eto ispade to bolje nego sto sam mislila da moze ( a i to se uvek desava drugima, a ne meni)!

I on se vezao za dudu kad je bio bolestan, valjda im je to klasika, smiruje ih, ali kad smo je "bacili" e onda sam morala da se borim sa svima oko mene koji su mi govorili da je rano, maaaaliii je on, pa to mu je uteha, pa kako ce on to, blablablaaaa! Oni su mi bili gori nego 5 dece.

Samo opusteno, sto manje razmisljas o tome, bice bolje (bar iz mog iskustva :P ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo starijoj s godinu dana makli dudu iz dnevne upotrebe. Ostavili smo ju samo za spavanje. Obzirom da strucnjaci kazu da je bitno da dijete ostavi dudu do 3 godine, nismo se pretjerano zurili maknuti joj i preko noci. U nekoliko navrata smo joj predlagali razne nagrade ako ju maknemo, ali nije uspjelo. U medjuvremenu sam ja ostala trudna, rodio se brat i nisam joj htjela govoriti da je ona velika i da mora maknuti dudu da nebi mislila kako je "nova beba" u boljoj poziciji od nje. No, jednog dana smo se setali i u izlogu s igrackama je ugledala Hello Kitty fotic. Pitala me mogu li ga joj kupiti, a ja sam joj rekla da je to za veliku djecu i da, ako hoce fotic, mora maknuti dudu kako bi i ona bila velika. Pristala, kupili fotic, dosli doma, ona je sama makla dudu i vise ju nikada nije zatrazila. Ono sto zapravo zelim reci je da neke stvari ne treba forsirati, vec dodju same po sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzite nam palceve!od danas pocinjemo sa odvikavanjem!mislila sam da joj samo sakrijem dudu i da to brzo presjecemo,medjutim dvoumim se,jer bojim se da ce nastati histerija.pa razmisljam da krenem sa taktikom busenja rupice.sta god,bice uzasno,jer je bas vezana za nju.ali sam cvrsto rijesila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mom detetu odsekla dude, onaj deo sto se stavlja u usta i dala mu,on da ih stavi one mu ispadnu :P I tako posle 3 dana,sam ih je bacio ;)

kakva si ti carica....nisam se ovako nasmejala na neki post odavno.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzite nam palceve!od danas pocinjemo sa odvikavanjem!mislila sam da joj samo sakrijem dudu i da to brzo presjecemo,medjutim dvoumim se,jer bojim se da ce nastati histerija.pa razmisljam da krenem sa taktikom busenja rupice.sta god,bice uzasno,jer je bas vezana za nju.ali sam cvrsto rijesila.

drzimo palceve. mi smo je presekli. nije to njima histerija, vec ostanu u cud kako to sad "pukla duda" :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je sad problem sto jos uvek ujutru i uvece pijemo mleko na flasicu. ali nema sanse sad i od toga da se odvikavamo. jer taman smo se pelena resili, tj jos uvek se borimo sa tim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uspjeli smo!proslo je mnogo lakse i blaze nego sto sam mislila da ce biti.odsjekla sam joj vrh dude,i jednostavno sama ju je bacila.probala je da je stavi u usta i kad vidi da ne ide izbaci.pitala me je sto se duda "pokajila"i da je"zatojim"i "zakpsijem"ali sam joj rekla da su njeni ostri zubici presjekli dudu i da je sad puno ljepsa bez nje.i upalilo je.malo nam je problem uspavljivanje,ali cemo i to ubrzo vratiti u normalu.

odlazimo sa ove teme,ali ostajemo na onoj najdrazoj,odvikavanje od pelena.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uspjeli smo!proslo je mnogo lakse i blaze nego sto sam mislila da ce biti.odsjekla sam joj vrh dude,i jednostavno sama ju je bacila.probala je da je stavi u usta i kad vidi da ne ide izbaci.pitala me je sto se duda "pokajila"i da je"zatojim"i "zakpsijem"ali sam joj rekla da su njeni ostri zubici presjekli dudu i da je sad puno ljepsa bez nje.i upalilo je.malo nam je problem uspavljivanje,ali cemo i to ubrzo vratiti u normalu.

odlazimo sa ove teme,ali ostajemo na onoj najdrazoj,odvikavanje od pelena.. :lol:

cestitamo za dudu!!! eto nije bilo strasno!!!

a sad nazad na uvek aktuelnu "odvikavanje od pelena" :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmm i ja istu muku mucim sa dudom. :( Moj bebac ima punih 6 meseci i od pre 5 dana poceli da ga muce zubici i od tad nece ni tecnost da pije na flasicu(osim mleka) i nece dudu,a ona mu je samo sluzila za uspavljivanje,tako da je sad opsti haos kad treba da zaspi.Muci se,ja mu stavim i vidim da bi hteo da je drzi u ustima ali odmah napravi neku facu i izbaci je...onda pocinje plac,ja mu ponovo stavim,umiri se na par sekundi i cim je izbaci,place jos vise...Jedino se nadam da kad izbiju zubici,ponovo prihvati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Joj, ljudi, sve je to lepo i sjajno kada citam, ali ne znam kako cu ja....Moje dete ima 17 meseci i poslednjih dana joj je cucla najveci prijatelj. Cini mi se da do pre 10 dana nije bilo tako. Koristila je samo nocu i preko dana kad spava, a sad je trazi i preko dana, njusi po kuci dok je ne nadje....poludecu. Sta mislite da li je vreme da je odvikavam od cucle ili da je pustim jos malo?????? Molim vas za savet, ocajna sam. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

skoro sam gledala prilog o odvikavanju deteta od cucli...najbolje je reci da je odnela vila duda ..mi smo nasoj cerki rekli da je odnela maca..nikakvih problema nije bilo pomirila se s tim odmah..nema i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih odvikavala...bar još malo...

Zanimljiv primjer kako je moja tetka odvikla klinca:

Svim dudama odrezala(ono što ide u usta)...bilo mu čudno i samo ju odbacio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih odvikavala...bar još malo...

Zanimljiv primjer kako je moja tetka odvikla klinca:

Svim dudama odrezala(ono što ide u usta)...bilo mu čudno i samo ju odbacio...

Ova fora je uspesno prosla kod moje bratanice i bratica. I nikakav problem nije postojao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jel si tu novu dudu kupila istu marku tj isti model kao i te sto je izgubio ili si potpuno nove vrste ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce otkrili-poso je Teo stalno uzimao sekinu dudu a meni dojadilo da perem svaki minut,posle 100x recenog da ne dira,bla bla,lepo sam umocila u "Eros Pista" ljuti namaz od extra ljute paprike i tog momenta je izvadio i nema sanse da ce ponovo probati... :D Malo okrutno ali jaaaaaako efikasno... ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.