Odvikavanje od cucle

odgovora

Objavljeno

Ni ja to ne volim. Nikada ga nisam pustala da place, ne znam ni kako bih to izvela... :unsure: Danas, pred spavanje, popeo se na krevet, pa trazi:"Gde, gde?" i kada je nije nasao, sleze ramenima i kaze:"Nema".. Bas mi ga je bilo zao... Dala sam mu, a koji osmijeh sam dobila zauzvrat, ne moze se nicim platiti! :wub: Polako cemo. Cini mi se da cemo je moci izbaciti postepeno, on je mamin mali pametni djecak! :wub:

:lol: :lol: :lol: E tako nekako. Bice ono:"Starci, poceli ste da me smarate.. Dogovorite se vec jednom." :lol:

Ma samo polako - daj mu, i pričaj da je veliki i da mu ne treba coka. Nama je ovo upalilo bez da smo se cimali da mu sad sa namerom izbacimo cuculu.

Čak to nismo ni imali u planu, samo smo iskoristili to što mu je bilo zanimljivo da je baci kad kažemo da je bljak i da nam je mnogo lep bez nje.

I jedan dan smo je sklonili da je ne vidi i nije je ni tražio.

Pisala sam već o tome. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada mi nije padalo na pamet da odvikavam dete od laze.Imamo bar jedno pet lazica i Jana ih obozava.Dosta sam citala i slusala da ne treba zbog razvijanja govora davati,ali to nema nikakve veze ocigledno,jer Jana samo melje.

Sisa je samo kad spava i kad se vozi kolima.Znaci kad idemo negde nosimo je obavezno.

Skoro sam zaboravila sa je ponesem,sedela je pozadi i nije se cula,nijednom nije pomenula lazu.Sto znaci da bi mogla i bez nje.

Uvece zaspi sa lazom,ali cim zaspi ona ispadne tako da je ni preko noci ne sisa,vec samo dok zaspi.

Ne zelim da je odvikavam ,sigurna sam da ce sama vremenom ostaviti.

Kad se rodi beba reci cemo joj da je to za male bebe. :D Uostalom kupicu im jos ako treba pa samo nek sisaju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da napisem kako smo se mi odvikli laze. Kad je imao gingivitis mazala sam mu gingival koji je njemu bio odvratan, i kad bih mu posle toga dala lazu on je bacao, tako tri dana i ja prekinem da mu je nudim i sakrijem je, ma ljudi ni ne pominje je kao da je nije koristio.

Isto se desilo i u nasem slucaju, pre par dana sa 22 meseca starosti. URAAAA ZA GENGIGEL!!!! Ali mislim da je ovde bila kombinacija Gengigela i puknute dude, jer je samo nju voleo i nije hteo novu....tako da je to dobitna kombinacija. Sve je trajalo 2-3 dana bez i jedne suze. S tim sto smo mu mi svaki put kada trazi davali dudu ali namazanu Gengigelom, on je lizne i odmah zafrljaci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je bolje:

Pustiti bebu da sisa palac, ili joj dati da se navikne na cuclu?

Da li mislite da će beba pre da se odvikne od cucle, nego od sisanja palca?

Znam dete koje ima 4 godine i ne prestaje da sisa palac. Žena je rodila drugo dete koje je oko godinu dana i ne vadi prst iz usta (mama ne da cuclu)...

Tu dilemu smo imali i mi, ali smo se odlucili za dudu, jer kada dodje vreme da se odvikava od te navike, lakse ce dudu da "pojede mis", "da se baci", "da pobegne" i sl. nego prstici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada mi nije padalo na pamet da odvikavam dete od laze.Imamo bar jedno pet lazica i Jana ih obozava.Dosta sam citala i slusala da ne treba zbog razvijanja govora davati,ali to nema nikakve veze ocigledno,jer Jana samo melje.

Sisa je samo kad spava i kad se vozi kolima.Znaci kad idemo negde nosimo je obavezno.

Skoro sam zaboravila sa je ponesem,sedela je pozadi i nije se cula,nijednom nije pomenula lazu.Sto znaci da bi mogla i bez nje.

Uvece zaspi sa lazom,ali cim zaspi ona ispadne tako da je ni preko noci ne sisa,vec samo dok zaspi.

Ne zelim da je odvikavam ,sigurna sam da ce sama vremenom ostaviti.

Kad se rodi beba reci cemo joj da je to za male bebe. :D Uostalom kupicu im jos ako treba pa samo nek sisaju. :D

I ja sam odustala od odvikavanja jer sad kad dodje bebica znam da ce otimati bebi dudu i nece joj biti drago da beba ima a njoj je zabranjena.Ipak smo jos mali da bi shvatili neke stvari. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam odustala od odvikavanja jer sad kad dodje bebica znam da ce otimati bebi dudu i nece joj biti drago da beba ima a njoj je zabranjena.Ipak smo jos mali da bi shvatili neke stvari. :rolleyes:

E zbog ovoga se nama Anita nije navikla na dudu ;) Sad kad joj je ponudimo,ona je samo pljuje. Ali zato su joj pesnice stalno u ustima -_-

Kad nam je bio Deda Mraz, dogovorili smo se da mu Luna da svoje dve dude, zato sto joj je on doneo poklone. Neverovatno, ali to je upalilo :o Znaci ne da nisam verovala da ce uspeti nego sam celoj toj prici prisla vise kao nekoj igri, medjutim ona je sinoc zaspala bez dude, danas je jednom pala i bas se udarila, zatrazila je dudu, ali kad sam je podsetila da ju je dala D. Mrazu, smirila se, i veceras je opet zaspala bez dude :huh: Uvek je ona trazi, samo je treba podsetiti i to je to. Pa eto i dalje sam u neverici, skroz mi je cudno da provodimo dane bez dude :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Lunu... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se cini da smo se opet vratili dudi.Juce je toliko plakala- vristala dok sam je uspavljivala,nikako nisam mogla da je smirim,na kraju sam joj stavila dudu u usta i zaspala je istog momenta.Bilo mi je tesko sto sam joj vratila dudu ali bas mnooogooo place kad je uspavljujem i samo je duda smiri. Mozda jos nismo spremni za odvikavanje.Stvarno ne mogu da je slusam kad se jadna toliko zaceni od plakanja. :(

joj pa zasto.....ne mogu da verujem.ja sam tek sad videla i da si pokusala sa mojojm metodom i da ste se vratile cucli :rolleyes: ....nemoj da popustas,kad god pocne da place umocis u senf i ponudis i odbice svaki put.....meni je stefan desetak dana kmecao i plakao nocu ali je prestao ,sad ima 14 meseci i od oktobra ne nosi cuclu ,mnogo bolje spava nocu,ne budi se svaki cas kao ranije kad mu ispadne.molim te istraj u tome.ne razumem zasto majke dozvoljavaju deci preko godinu dana da sisaju cucle,pa to je ubistvo za zube i inace...prljavo je ,deca su velika,vuku se po podu ,cucla ispada pa je vracaju....ma uzas jedan ....molim te probaj opet i javi..ali da znas ,sigurno ce desetak dana kmecati,cim joj ponudis onako umazanu cuclu senfom prestace da place kad skonta i zaspace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj pa zasto.....ne mogu da verujem.ja sam tek sad videla i da si pokusala sa mojojm metodom i da ste se vratile cucli :rolleyes: ....nemoj da popustas,kad god pocne da place umocis u senf i ponudis i odbice svaki put.....meni je stefan desetak dana kmecao i plakao nocu ali je prestao ,sad ima 14 meseci i od oktobra ne nosi cuclu ,mnogo bolje spava nocu,ne budi se svaki cas kao ranije kad mu ispadne.molim te istraj u tome.ne razumem zasto majke dozvoljavaju deci preko godinu dana da sisaju cucle,pa to je ubistvo za zube i inace...prljavo je ,deca su velika,vuku se po podu ,cucla ispada pa je vracaju....ma uzas jedan ....molim te probaj opet i javi..ali da znas ,sigurno ce desetak dana kmecati,cim joj ponudis onako umazanu cuclu senfom prestace da place kad skonta i zaspace

Ona je dudu uzimala samo za uspavljivanje.Pre neki dan nismo uspeli da nadjemo dudu (ona je negde u krevetu zaturila) i uspela je da zaspi bez nje.Posle smo je nasli ali nisam htela da joj je opet dam. Evo treci dan bez dude,trazi je ali ja joj kazem da smo je izgubili i da cemo sutra kupiti drugu i zaspi.A nasa mala seka ne zeli dudu tako da smo sklonili i njenu pa ne moze da joj krade.Sad se definitivno ne vracamo dudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona je dudu uzimala samo za uspavljivanje.Pre neki dan nismo uspeli da nadjemo dudu (ona je negde u krevetu zaturila) i uspela je da zaspi bez nje.Posle smo je nasli ali nisam htela da joj je opet dam. Evo treci dan bez dude,trazi je ali ja joj kazem da smo je izgubili i da cemo sutra kupiti drugu i zaspi.A nasa mala seka ne zeli dudu tako da smo sklonili i njenu pa ne moze da joj krade.Sad se definitivno ne vracamo dudi.

Mislim da to i treba na taj način raditi....ništa na silu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je odvikavaje uspelo!Vise ne trazi dudu,kad god je trazila ja sam joj govorila da smo izgubili i da cemo kupiti drugu.Sad pre spavanja popije mleko i tako i zaspi,uz flasicu ali odma joj uzmem,cim zaspi,ne dozvoljavam joj da pije u snu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je odvikavaje uspelo!Vise ne trazi dudu,kad god je trazila ja sam joj govorila da smo izgubili i da cemo kupiti drugu.Sad pre spavanja popije mleko i tako i zaspi,uz flasicu ali odma joj uzmem,cim zaspi,ne dozvoljavam joj da pije u snu.

Svaka cast! :) Ja se sve plasim da cu na ovoj temi biti neko poooduze vreme, sudeci da mi je beba zavisna od cucle :( Ali bar u svakom trenutku znam da cucla moze da mu zameni sisanje palca i cime moze u trenutku da se smiri... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast! :) Ja se sve plasim da cu na ovoj temi biti neko poooduze vreme, sudeci da mi je beba zavisna od cucle :( Ali bar u svakom trenutku znam da cucla moze da mu zameni sisanje palca i cime moze u trenutku da se smiri... :rolleyes:

Imate vi jos ihahaj vremena da pocnete da se nervirate oko ukidanja cucle. Moj luka je toliko voleo dudu da je goviro "draga moja duda pukla " kad sam je isekla. A to je bilo sa tacno dve godine :)

Pelene su veci problem, duda manje vise, cini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast! :) Ja se sve plasim da cu na ovoj temi biti neko poooduze vreme, sudeci da mi je beba zavisna od cucle :( Ali bar u svakom trenutku znam da cucla moze da mu zameni sisanje palca i cime moze u trenutku da se smiri... :rolleyes:

Ma imate jos vremena,i mi smo bili zavisni od cucle,nije htela da zaspi bez nje i eto kad sam se najmanje nadala ona se odvikla!Odvicice se kad bude spreman za to.Samo opusteno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma imate jos vremena,i mi smo bili zavisni od cucle,nije htela da zaspi bez nje i eto kad sam se najmanje nadala ona se odvikla!Odvicice se kad bude spreman za to.Samo opusteno!

Ma daaa, Luna je do dana kad je ostavila dudu, bila nerazdvojna od nje! Ja uopste nisam verovala da cemo se ikad odvici :lol: Ali eto, ona odlucila i sad je neemaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim i ja da su nam veci problem pelene nego duda....ali i ja sam to`kao` pokusala da sklonim i da im ne dajem vise ali bas nisam mogla da je slusam kako tuguje za dudom..ali ona je bas tugovala -i naravno koristimo je samo kad spavamo i lutkicu obavezno.....cim nema dude,ne treba nam ni lutkica bacaju je.Sve je to do nas kako mi mozemo da ih slusamo i da izdrzimo...sa prvim sa sve nekako sa lakocom i sve na vreme ,sada mi je on pravi andjeo.Kad su stigle njih dve ,sve me nekako mrzi tj zao mi ih,kao ajde jos su male-GRESKA-znam...No ,polako uspecemo,nadam se da cu uskoro i to da sredim pa da se bacimo na pelene.Jedna mi vec trazi kad ide da kaki,tako da nam je pelena cista :Dljubimmm vasss pa se javljam sa novostima :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna, kolika su ti djecica? :)

Mi jos koristimo dudu, sve u 16-st! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna, kolika su ti djecica? :)

Mi jos koristimo dudu, sve u 16-st! :D

Najstariji ima 3 i po godine,a bliznakinje 17 meseci!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo sam srecna :)

H je danas zaspala bez cucle. Inace koristimo je samo kad ide da spava.

I smislim ja danas da kad popije mleko da joj ne dam nekih 20 sekundi i tako svaki dan da povecavam vreme za 10sek dok ne dodjemo do toga da zaspi bez nje.. Kad ono medjutim, dete nit je trazilo, samo se okrenula na stomak i zaspala u roku od minut i 40 sekundi :lol: brojala sam :lol:

Da li je bila umorna il sta, ne znam, ali sutra cu opet tako, da joj dajem samo ako bas ne bude mogla da zaspi :)

Nadam se da ce ovo odvikavanje proci bez problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo sam srecna :)

H je danas zaspala bez cucle. Inace koristimo je samo kad ide da spava.

I smislim ja danas da kad popije mleko da joj ne dam nekih 20 sekundi i tako svaki dan da povecavam vreme za 10sek dok ne dodjemo do toga da zaspi bez nje.. Kad ono medjutim, dete nit je trazilo, samo se okrenula na stomak i zaspala u roku od minut i 40 sekundi :lol: brojala sam :lol:

Da li je bila umorna il sta, ne znam, ali sutra cu opet tako, da joj dajem samo ako bas ne bude mogla da zaspi :)

Nadam se da ce ovo odvikavanje proci bez problema ;)

Obično to bude mnogo lakše i brže no što mi mame očekujemo. :)

Držim fige da bez problema to izgurate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaa :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ena jos uvek vuce cuclu, kako je starija sve je vise trazi. Probala sam da joj malo secnem, ne znaci joj nista, vuce je kako god okrenes. Koliko je sve sa Anjom islo brzo i lako, sada je ova zabiberila skroz. Uopste nemam ideju kako da joj je ukinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ena jos uvek vuce cuclu, kako je starija sve je vise trazi. Probala sam da joj malo secnem, ne znaci joj nista, vuce je kako god okrenes. Koliko je sve sa Anjom islo brzo i lako, sada je ova zabiberila skroz. Uopste nemam ideju kako da joj je ukinem.

Opet ja :D Kaži joj da je kakana i daj joj da je sama baca.... Iza kreveta - iza kreveta... Posle dva tri dana neće je ni tražiti.

Samo bih zbog pijenja noću savetovala da se prvo rešite cucle, pa posle nekog perioda pijenja. Da je ne opteretiš sve odjednom, biće joj to mnogo tužno ;) da se odvaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja :D Kaži joj da je kakana i daj joj da je sama baca.... Iza kreveta - iza kreveta... Posle dva tri dana neće je ni tražiti.

Samo bih zbog pijenja noću savetovala da se prvo rešite cucle, pa posle nekog perioda pijenja. Da je ne opteretiš sve odjednom, biće joj to mnogo tužno ;) da se odvaja :)

Ma kakvi ne pomaze nista da joj se prica, ja joj kazem da je to ruzno, da ne valja, da baci a ona sa sve nje u ustima prica "kaka" a ne vadi je uopste. Uglavnom kad ustane i treba da jede izvadi je sama i ja je tad sklonim,ali ako joj ja izvucem iz usta pa to je histerija teska.U stvari dolazim do zakljucka (posto sam pisala na par tema) da je ovo moje dete veoma svojeglavo, tvrdoglavo i blago histericno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi ne pomaze nista da joj se prica, ja joj kazem da je to ruzno, da ne valja, da baci a ona sa sve nje u ustima prica "kaka" a ne vadi je uopste. Uglavnom kad ustane i treba da jede izvadi je sama i ja je tad sklonim,ali ako joj ja izvucem iz usta pa to je histerija teska.U stvari dolazim do zakljucka (posto sam pisala na par tema) da je ovo moje dete veoma svojeglavo, tvrdoglavo i blago histericno.

Pa ništa onda ti nastavi da pričaš, a ona će već da popusti... Pre ili kasnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.