Odvikavanje od cucle

odgovora

Objavljeno

Ma bas sam Legenda, al ona glupa. Sinoc ga uspavala bez cucle, doduse duze je trajalo uspavljivanje al nema veze. Probudio se usred noci i malo zaplakao, ja mu dam cuclu kad on hoce vode... bas sam bila ljuta na sebe jer je naravno nastavio da spava sa cuclom :angry: . Umesto da mu nudim sta bilo drugo ja odmah cuclu.... uh...

Spavao je kad si mu vratila, zaboraviće, polako....

Ništa strašno...

:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako. Aleksa ne koristi cuclu ni pred spavanje niti u toku dana, jedino sporije ide spavanje ali on uopste ne kenjka, ne place, ne trazi je.... I sad se ja pitam, da li mu je uopste i trebala cucla ovako dugo??? On je nju uvek trazio kad mu je na vidiku, ili smo je mi (a uglavnom mm) davali kad kod bi jadnicak nesto zatrazio. Definitivno sam ja pogresila, tj odavno sam je trebala prestati davati.

Boze svasta, pa odvikao se za dva dana... kako nekad gresimo sa decom... Cak je veceras ugledao jednu (onako providna je), ja je nabrzinu sakrila, on se onako zamislio i samo mi se nasmejao...Sad, mozda ju je prepoznao a mozda i nije....

Uglavnom, posle mog iskustva sa cuclom i pelenama, ubedjena sam da je lakse odvikavanje dok su mali. Mozda ce cuclu traziti kada krenemo u vrtic, da mu bude uteha, ali s obzirom da ne prica, pravicu se da ga ne razumem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo,ja sam mojima ukidala sa 18meseci,vi imate 3 vise,ali to je to,otprilike ,kada ako nisu preterano vezani,ako se koristi samo za spavanje ,moze da se lako resi.Sto se tice vrtica,verovatno ce posegnuti za necijom tudjom tamo,ali nece to biti povratak na strau ljubav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako. Aleksa ne koristi cuclu ni pred spavanje niti u toku dana, jedino sporije ide spavanje ali on uopste ne kenjka, ne place, ne trazi je.... I sad se ja pitam, da li mu je uopste i trebala cucla ovako dugo??? On je nju uvek trazio kad mu je na vidiku, ili smo je mi (a uglavnom mm) davali kad kod bi jadnicak nesto zatrazio. Definitivno sam ja pogresila, tj odavno sam je trebala prestati davati.

Boze svasta, pa odvikao se za dva dana... kako nekad gresimo sa decom... Cak je veceras ugledao jednu (onako providna je), ja je nabrzinu sakrila, on se onako zamislio i samo mi se nasmejao...Sad, mozda ju je prepoznao a mozda i nije....

Uglavnom, posle mog iskustva sa cuclom i pelenama, ubedjena sam da je lakse odvikavanje dok su mali. Mozda ce cuclu traziti kada krenemo u vrtic, da mu bude uteha, ali s obzirom da ne prica, pravicu se da ga ne razumem :)

Svi uglavnom ovako radili, pa se zato oduži druženje sa cuclom.

Eto, gotovo za dva dana i bez prblma :)

t2002.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Aleksa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast Legenda. Bravo Akiii :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako. Aleksa ne koristi cuclu ni pred spavanje niti u toku dana, jedino sporije ide spavanje ali on uopste ne kenjka, ne place, ne trazi je.... I sad se ja pitam, da li mu je uopste i trebala cucla ovako dugo??? On je nju uvek trazio kad mu je na vidiku, ili smo je mi (a uglavnom mm) davali kad kod bi jadnicak nesto zatrazio. Definitivno sam ja pogresila, tj odavno sam je trebala prestati davati.

Boze svasta, pa odvikao se za dva dana... kako nekad gresimo sa decom... Cak je veceras ugledao jednu (onako providna je), ja je nabrzinu sakrila, on se onako zamislio i samo mi se nasmejao...Sad, mozda ju je prepoznao a mozda i nije....

Uglavnom, posle mog iskustva sa cuclom i pelenama, ubedjena sam da je lakse odvikavanje dok su mali. Mozda ce cuclu traziti kada krenemo u vrtic, da mu bude uteha, ali s obzirom da ne prica, pravicu se da ga ne razumem :)

Ne, nisi ti pogriješila, nemoj sebe kriviti. Nema draga moja ništa loše što su se dvije godine družili sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo se za popodnevno spavanje uspavali bez cucle!Nije je ni trazila,bez problema je zaspala (mada je bila dosta umorna),u snu se probudila placuci (trazila je cuclu) i ja joj dam ali joj za 10 minuta izvucem i nastavila je da spava.Videcemo kako cemo veceras.Mislim da je veliki problem i u meni jer ja bi da je odviknem a nekako mi zao a znam da je bolje sto pre.Bojim se da ako veceras bude zaplakala i zatrazila svoju dudu da cu ja popustiti.A zao mi da joj isecem,ne znam sta mi je,nekako me strah. :(:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nisi ti pogriješila, nemoj sebe kriviti. Nema draga moja ništa loše što su se dvije godine družili sa njom.

Ma znam Filipa, ali bas bezveze sam mu je gurala.

Kaze mm ''Ma da, sad si ti kriva sto si mu i pelene stavljala" :lol:

Vladana, nemoj posustati, tek sad vidim kolika je ta cucla glupost....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam Filipa, ali bas bezveze sam mu je gurala.

Kaze mm ''Ma da, sad si ti kriva sto si mu i pelene stavljala" :lol:

Vladana, nemoj posustati, tek sad vidim kolika je ta cucla glupost....

Ja naravno nisam izdrzala i dala joj cuclu! :angry: Moracu da je odsecem ovih dana pa onda nema povratka i popustanja. Nadam se da nece biti mnogo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis da je problem u nama ne u njima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec par mjeseci razmisljam da Mihi oduzmem dudu. :rolleyes:

Koristi je samo pred spavanje, za utjehu mu je dam samo ako je negdje gdje ima puno ljudi, a on nece da se smiri. Pocela me nervirati onda kada se poceo buditi zato sto mu ispadne, a ja mu je revnosno svaki put vracam u usta... <_<

I da... Vec par puta mi se desilo- mazimo se po krevetu, ljubimo, golicamo i smije se, super je raspolozen (duda u ustima), ja mu je vadim, a on momentalno pocinje da place. :angry:

Samo mi treba prava taktika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da sam uspela dete NAVICI na cuclu OPET. Zakacio virus u vrticu, bio je bas kenjkav i ja mu je sama dam.... Strasno, sad se vezao za nju, valjda se boji da cu mu je uzeti, prosto je ne ispusta iz ruku... Danas je vaspitacica predlozila da od ponedeljka pocnemo zajedno da ga odvikavamo... Licno mislim da ce bas bas tesko ici... Ne znam sta mi bi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ja juce dnevnike moje starije dece i ukidala sam im flasicu i cuclu sa 18 meseci Janku,sa 17 Luki,pa rekoh Magi devojcica ona moze i sa 16 :lol: :lol:

Danas pocnem da joj dajem tecnost na solju obicnu kad ona pije(pitam se ko li je nauci),znaci ukunuli smo flasicu.

Sad uspela da zaspi bez cuce,ali videcemo veceras!

Za flasicu sam sigurna da nece trebati ,a za cuclu nisam sigurna pa necu jos da se preterano hvalim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ja juce dnevnike moje starije dece i ukidala sam im flasicu i cuclu sa 18 meseci Janku,sa 17 Luki,pa rekoh Magi devojcica ona moze i sa 16 :lol: :lol:

Danas pocnem da joj dajem tecnost na solju obicnu kad ona pije(pitam se ko li je nauci),znaci ukunuli smo flasicu.

Sad uspela da zaspi bez cuce,ali videcemo veceras!

Za flasicu sam sigurna da nece trebati ,a za cuclu nisam sigurna pa necu jos da se preterano hvalim :rolleyes:

Ja bih da se hvalim,ali ode post na drugu stranu,ne zapazi niko! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma devojčica je to :rolleyes: ...i to velika :wub: ...ima da nadmaši braću u svemu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja naravno nisam izdrzala i dala joj cuclu! :angry: Moracu da je odsecem ovih dana pa onda nema povratka i popustanja. Nadam se da nece biti mnogo problema.

Samo da se "pohvalim" da jos uvek nisam odsekla vrh cucle,jos se druzimo sa njom (a rekla sam PAR DANA)! Strasno,bas sam katastrofa,a sve mi nekako zao.Definitivno cu je odseci uskoro,pre druge bebe,nemam jos puno vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se "pohvalim" da jos uvek nisam odsekla vrh cucle,jos se druzimo sa njom (a rekla sam PAR DANA)! Strasno,bas sam katastrofa,a sve mi nekako zao.Definitivno cu je odseci uskoro,pre druge bebe,nemam jos puno vremena.

A ponekad i zaspi bez cucle ali obavezno se probudi ubrzo i ako joj ne dam onda nece vise da spava,a nije naspavana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ja juce dnevnike moje starije dece i ukidala sam im flasicu i cuclu sa 18 meseci Janku,sa 17 Luki,pa rekoh Magi devojcica ona moze i sa 16 :lol: :lol:

Danas pocnem da joj dajem tecnost na solju obicnu kad ona pije(pitam se ko li je nauci),znaci ukunuli smo flasicu.

Sad uspela da zaspi bez cuce,ali videcemo veceras!

Za flasicu sam sigurna da nece trebati ,a za cuclu nisam sigurna pa necu jos da se preterano hvalim :rolleyes:

Tri dana bez cucle i flasice,ja bih rekla o d v i k n u t i ! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri dana bez cucle i flasice,ja bih rekla o d v i k n u t i ! :rolleyes:

Bravo!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri dana bez cucle i flasice,ja bih rekla o d v i k n u t i ! :rolleyes:

Bravo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri dana bez cucle i flasice,ja bih rekla o d v i k n u t i ! :rolleyes:

Da, čestitam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri dana bez cucle i flasice,ja bih rekla o d v i k n u t i ! :rolleyes:

Jel joj samo jednostavno nisi dala i ona nije trazila ili si joj odsekla?Koju tehniku si primenjivala,vidim da je uspesna,cestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel joj samo jednostavno nisi dala i ona nije trazila ili si joj odsekla?Koju tehniku si primenjivala,vidim da je uspesna,cestitam!

Odjedanput ukinula i nema vise!

Nekad malo teze zaspi,nekad moram da je sasnem,nekad je nocu prebacim do mene u krevet,ali cucu ne vracam.Ne kazem ja da se ona bas ne buni,ali nema vracanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,moj sin ima deset i po meseci.Pre cetiri dana sam mu ukinula cuclu i to na jedan veoma jednostavan nacin.Inace on je bio zavisnik za cuclom.Od 6-7 meseca je koristi samo kad sp[ava i kad smo negde u gostima pa pocne da place.Od komsinice sam dobila savet posto je ona isto tako odvikla cerku koja je imala tada 18 mneseci.Samo cuclu umocite u senf i dajte detetu,momentalno se zgadio,ja mu nudim ponovo on ookrece glavu i gura moju ruku u kojoj je bila cucla.taj dan i sutradan sam mu nudila par puta da vidim da li ce hteti da je uzme medjutim svaki put mi je gurao ruku.Ynaci yadatak sto posto obavljen bez mnogo muke.Prvu noc je malo bio kenjkav,plakao ali sad je vec sve ok eto posle cetiri dana sve je normalno kao da je nikad nije sisao.licno milim da dete do godinu dana treba da izbaci cuclu...moj savet senf i uspecete sigurno.....javite rezultat ako neko odluci da pokusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.