Odvikavanje od cucle

odgovora

Objavljeno

Ja sam planirala Natasu uskoro da odviknem od cucle,ali ne znam kako ce to ispasti jer nam uskoro stize nova beba.Da li bi trebala da je odviknem pre nego sto stigne beba (ali bojim se da ako vidi kod bebe cuclu da ce opet traziti) ili kad beba dodje onda nekako da probam da joj objasnim?

Ako već hoćeš da je odvikneš tako malu, savet:

Mislim da treba da počneš što pre, pa dok druga beba dođe da ona lepo zaboravi na coku i ne traži je uopšte :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ema već drugi dan bez cuceee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ema već drugi dan bez cuceee :)

Bravo za Emu :):):) Moj Ogi ne moze bez njegove ''suse''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ema već drugi dan bez cuceee :)

Bravo za Emu! Koju taktiku ste primenili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taktika je "nema cuce" i sklonili su je sa vidika. Ni ne pominje je. Ona je sada u Loznici (kod mojih) i za sada je više nego savršeno. Tako da mislim da smo se ovog leta barem cuce rešili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taktika je "nema cuce" i sklonili su je sa vidika. Ni ne pominje je. Ona je sada u Loznici (kod mojih) i za sada je više nego savršeno. Tako da mislim da smo se ovog leta barem cuce rešili.

SUper, bravo!!!

Ja kao se tešim, možda ne bacimo pelene, ali cucu i jedno spavanje preko dana smo uspeli... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znamd ali sam vec pisala,ali mi(citaj:mm) smo posle prvog rodjendana odsekli vrh sa cucle i on je bacio,nije mu vise bilo zanimljivo.Mada ja sam bila za to da mu prvo izbacim mleko u pola noci,pa cucu,ali mm me preduhitrio i izbaci u cucu,pa sam onda ja muku mucila sa nocnim mlekom,ali evo i to je iza nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petak, 12.08.2011., smo bacili dudu u kantu za smeće. Upala duda u pješčanik i Filip je bacio u smeće pa ju odnijeli čika smećari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petak, 12.08.2011., smo bacili dudu u kantu za smeće. Upala duda u pješčanik i Filip je bacio u smeće pa ju odnijeli čika smećari...

bravo-009.gif

bravo-009.gif

bravo-009.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, neka je sa srećom :wub:

(...shmrc ... "Sad si odrastao mali veseljače" ) meni još uvek nekako tugaljivo kada vidim Emu kako spava bez cuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto Ana...uhvatila me neka tuga, još uvijek me hvata...nisam mogla vjerovati da će me to odvikavanje tako stezati u želucu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja bi Natasu da odviknem od dude,pogotovu sto ce za koji mesec druga beba sa (verovatno) novom dudom,ali stalno razmisljam da li je rano za odvikavanje.Mislim da je bolje da je zaboravi dok stigne beba ali ne znam da li da pocnem vec sad.Mislila sam da i ja upotrebim tehniku "pokvarena" duda,da joj odsecem vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo...imam ih i ja, ali ih čuvam za realizovanje jedne ideje.

Čula sam da u Švedskoj postoji jedno drvo, gdje mame kače poslednje dude svojih klinaca, uredno spakovane u plastične vrećice sa posvetom...

Tako da ja želim to da uradim na našem lokalnom igralištu...ima jedno drvo, naraslo za tu ulogu...pa te pozivam da budete dio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo...imam ih i ja, ali ih čuvam za realizovanje jedne ideje.

Čula sam da u Švedskoj postoji jedno drvo, gdje mame kače poslednje dude svojih klinaca, uredno spakovane u plastične vrećice sa posvetom...

Tako da ja želim to da uradim na našem lokalnom igralištu...ima jedno drvo, naraslo za tu ulogu...pa te pozivam da budete dio...

Zanimljivo.

A koliko je sigurno da se to drvo neće dirati i doći neko i poskidati cucle?

Sad mislim koliko zaštićeno...?

Zanima me, jer bi mi posle bilo još više žao da je neko pokida jer mu tako naišlo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legendo...imam ih i ja, ali ih čuvam za realizovanje jedne ideje.

Čula sam da u Švedskoj postoji jedno drvo, gdje mame kače poslednje dude svojih klinaca, uredno spakovane u plastične vrećice sa posvetom...

Tako da ja želim to da uradim na našem lokalnom igralištu...ima jedno drvo, naraslo za tu ulogu...pa te pozivam da budete dio...

uuu, ima sama celog da ga okitim ;). Super ideja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...mi ćemo čekati da se sam odvoji od dude. Ona mu predstavlja svojevrsnu utjehu i ne želim da mu to oduzimam.

Eto, blago vama, Filip je bas onako kako si ti htela. Ja ako to pustim bice do prvog razreda osnovne...:(. Mada, ni mm niti moja mama nisu bas raspolozeni da ga odviknem, on cim pocne da place oni mu uvale cuclu, uopste ne pokusaju nesto drugo. Meni dodje da ih sve pobacam vani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja bi Natasu da odviknem od dude,pogotovu sto ce za koji mesec druga beba sa (verovatno) novom dudom,ali stalno razmisljam da li je rano za odvikavanje.Mislim da je bolje da je zaboravi dok stigne beba ali ne znam da li da pocnem vec sad.Mislila sam da i ja upotrebim tehniku "pokvarena" duda,da joj odsecem vrh.

Ja sam maleckoj tako uradila, pojela kuca i tacka, 2-3 dana je bilo tesko uspavljivanje uvece ali i to se brzo zavrsilo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, te dude... Dzaba smo svasta pokusavali, muci se pa mi trazi da mu vratim. A i tacno zna gde se kupuju u apoteci koja je 50m od nas i u kojem redu stoje za njegov uzrast.... Bez mede i dude ne spava. Preko dana ih ne trazi, samo za spavanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, te dude... Dzaba smo svasta pokusavali, muci se pa mi trazi da mu vratim. A i tacno zna gde se kupuju u apoteci koja je 50m od nas i u kojem redu stoje za njegov uzrast.... Bez mede i dude ne spava. Preko dana ih ne trazi, samo za spavanje....

Pa ti mislis da ce je ostaviti kad dodju bebe(da pokloni bebama),a mozda ce tada zbog te promene,moguce ljubomore i sl se jos vise vezati za dudu.Tako da nemoj da se razocaras ako tako bude.Bice i to iza vas...polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti mislis da ce je ostaviti kad dodju bebe(da pokloni bebama),a mozda ce tada zbog te promene,moguce ljubomore i sl se jos vise vezati za dudu.Tako da nemoj da se razocaras ako tako bude.Bice i to iza vas...polako...

Valjda ce da ostavi dudu ako ne pre onda kad bude spavao sa devojkom a ne sa medom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ceo dan bez cucle, cak je i zaspao bez cucle. Makar se neodvikao do 7 godine, ja sam i ovim prezadovoljna. Mada je nervozan, ali osip mu se oko usana povukao. Videcu da li cu uspeti veceras da ga uspavam bez nje. Joj, bas me nerviraj cucle, a po navici gledam u apoteci samo u njih :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ceo dan bez cucle, cak je i zaspao bez cucle. Makar se neodvikao do 7 godine, ja sam i ovim prezadovoljna. Mada je nervozan, ali osip mu se oko usana povukao. Videcu da li cu uspeti veceras da ga uspavam bez nje. Joj, bas me nerviraj cucle, a po navici gledam u apoteci samo u njih :angry:

Javi kako je prošlo.

Mi smo je se rešili očas posla, ja sam očekivala razvlačenje... I razvlačenje. A upalila je priča da je baci da mu ružno stoji, jer je veliki... I tako je bacao nekoliko dana preko kreveta i to je to...

A i što neko reče, neće nositi kad bude spavao sa devojkom ;). Sve to jednog dana bude - juče :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napred Legendo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bas sam Legenda, al ona glupa. Sinoc ga uspavala bez cucle, doduse duze je trajalo uspavljivanje al nema veze. Probudio se usred noci i malo zaplakao, ja mu dam cuclu kad on hoce vode... bas sam bila ljuta na sebe jer je naravno nastavio da spava sa cuclom :angry: . Umesto da mu nudim sta bilo drugo ja odmah cuclu.... uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bas sam Legenda, al ona glupa. Sinoc ga uspavala bez cucle, doduse duze je trajalo uspavljivanje al nema veze. Probudio se usred noci i malo zaplakao, ja mu dam cuclu kad on hoce vode... bas sam bila ljuta na sebe jer je naravno nastavio da spava sa cuclom :angry: . Umesto da mu nudim sta bilo drugo ja odmah cuclu.... uh...

Ne sekiraj se,pa bila si bunovna :rolleyes:

Polako bice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.