Odvikavanje od cucle

odgovora

Objavljeno

hehehe, mogu da zamislim njegovu facu ... Nece mu nista hvaliti .. Mene i moju seku je nana odvikla od dude i to za 5 min. stavila dude na sank ,i na njih ljutu alevu i kaze ajde sad uzmi slobodno i GOTOVO ..... I mi smo mislili tako neki nacin da odviknemo klince ali nije bilo potrebe ,sami se odvikli ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja osobno ne bih lagala djetetu da je tako mu dragu dudu odnjela vila, maca ili nesto trece. Djeca su zlopamtila i, koliko god se to nama cini suprotnim, pamte jaaako dugo. Hocu reci, ta za nas sitna laz moze rezultirati da se kasnije dijete boji te iste vile ili mace. Ako ste se bas odlucili za tako naglo odvikavanje, onda sam radije za varijantu probusiti dudu iglom da im postane nezanimljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednostavno rekla detetu da nema više dude, da je on veliki dečak i da mu duda ne treba. Bilo je tri noći buđenja, i prestalo.... skoro je našao dudu u džepu od prsluka i doneo mi je sa rečima, Aca nije beba, nece dudu :)

Imao je godinu ipo kad sam mu uzela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorian koristi dudu kad se uspavljuje. Inace ga ne uspavljujem od 8 meseca vec to sam radi...verovatno ga duda smiri. Evo sad ce 20 meseci i jos uvek je koristi. Ne znam kada poceti sa odvikavanje. Cekamo drugu bebu pa se sve nadam da cu tad moci da mu objasnim da je on veliki i da mu ne treba...Ovde su sa dudama malo meksi pa ih deca koriste i do 3 godine i niko se ne cudi. Meni je to malo preterano pa bi ipak ranije da mu je izbacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se pohvalim, da smo se konacno resili varalice.. ;)

Tacnije sama je bacila. Kupili joj mi novu Nukovu varalicu, a njoj nije odogovarala, bila je drugacijeg oblika, pa je samo drzala u rukama, staru sam joj kao bacila i pomirila se sa tim, i vise nije htela uopste dudu. Vec dva dana je ne trazi, mislim da je to to. :D

A za nekih mesec dana, kada skroz zaboravi na cuclu, prelazimo na odvikavanje pelena, pa se vidimo u toj temi... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je tačna priča da dugo korišćenje dude (kod bebica koje imaju zube) mogu da izvrše deformaciju zubića? Jel to još jedna od babskih priča ili stvarno ima istine u tome?

Ovo naravno pitam jer je to meni za sada jedini razlog zašto bih Emiliju uskoro krenula da otvikavam od dude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ima slučajeva...ali ja na osnovu drugih klinaca iz neposredne okoline ne vidim tu pojavu...npr: ja nikada nisam cuclala dudu, a imam tu deformaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uspjeli smo!proslo je mnogo lakse i blaze nego sto sam mislila da ce biti.odsjekla sam joj vrh dude,i jednostavno sama ju je bacila.probala je da je stavi u usta i kad vidi da ne ide izbaci.pitala me je sto se duda "pokajila"i da je"zatojim"i "zakpsijem"ali sam joj rekla da su njeni ostri zubici presjekli dudu i da je sad puno ljepsa bez nje.i upalilo je.malo nam je problem uspavljivanje,ali cemo i to ubrzo vratiti u normalu.

odlazimo sa ove teme,ali ostajemo na onoj najdrazoj,odvikavanje od pelena.. :lol:

ovo je bilo prije dva mjeseca,da bismo prije deset dana vratili dudu!jovana nije pravila problem sto nema dude i bila sam presrecna sto je to tako lako bacila,da sam samo petnaest dana posle skinula joj i pelene.to je isto lako proslo,da bi odjednom pocela da pravi problem oko spavanja.nije htjela da zaspi!sjedila bi do 2,3 sat nocu.znala sam po 2 sata da je ljuljam na rukama ili da je nosam dok ne zaspi,a to nisam radila ni kad je bila mala beba.nema sta nisam pokusavala,cak joj ne dam da spava preko dana i opet isto.cak smo i vratili krevet u nasu sobu.u oktobru smo je prebacili u njenu sobu i u veliki krevet.valjda je to bilo previse za nju.ona je sve lako prihvatala,ali vjerovatno je morala da negdje "pukne".tako da sam joj vratila dudu.njene radosti.prvih petnaest minuta ju je samo gledala i govorila:moja draga duda,joj kako mi je lepa!i sad polako vracamo spavanje u normalu.uspije zaspati oko 11 i spava cijelu noc.vise je i ne uspavljujem.a dudu uzima samo kad ide spavati i to ne svaki put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je tačna priča da dugo korišćenje dude (kod bebica koje imaju zube) mogu da izvrše deformaciju zubića? Jel to još jedna od babskih priča ili stvarno ima istine u tome?

Ovo naravno pitam jer je to meni za sada jedini razlog zašto bih Emiliju uskoro krenula da otvikavam od dude.

Mislim da nema veze sa cuclom, vec da je stvar genetike. Barem nam je tako stomatolog rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne odvikavamo se jos uvek,ali nije joj prijatelj tokom celog dana, kada je ne vidi i ne trazi je. Uvece i tokom dana za spavanje joj je dam,ali nije uvek preko potrebna,bas ako je nervozna. Inace je vec dva-tri meseca sklanjam od nje, nenamerno, jednostavno mi je navika da sklanjam sve sto nije na mestu i ona je ne trazi. Igra se sa igrackama, kada je zedna sama uzme flasicu, nju joj uvek ostavim u blizini. Licno, da mi nije ovakva situacija, ne bih pocela sa odvikavanjem pre bar godinu i po dana.

Sto se problema oko zubica tice varalice nisu problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo počeli da se odvikavamo...

Ne krijem od njega, kad je uzme - što je samo uveče - danju se uspavljuje zbez nje, nekad i uveče - ja mu kažem kako je veliki momak i da baci coku, šte će mu. Zavrljači je dete preko kreveta na pod i ne traži je više... :lol:

Od sokića i vode noću se jedva odvikavamo... Sad ne damo, pa je buđenje i drama dok ne popije dva srka.... Proći će... Uskoro se nadam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i mi treba da krenemo sa ovim. Sve mi žao i odlažem za sutra sa nekim bezveznim izgovorima. U svakom slučaju ću u toku ove nedelje krenuti tako što ću odfikariti gumeni deo cuce. Uh, već mi se steže srce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i mi treba da krenemo sa ovim. Sve mi žao i odlažem za sutra sa nekim bezveznim izgovorima. U svakom slučaju ću u toku ove nedelje krenuti tako što ću odfikariti gumeni deo cuce. Uh, već mi se steže srce

Pa otprilike je to vreme kad je pogodno da se krene,ja sam stariju decu sa 18 odvikla od varalice i flasice(mladji je koristio flasicu).Ali i ja sam u tom odvikavanju gresila sa rezanjem gume,to sam negde bila cula,ali kod mene nije imalo efekta,jer kad se recne guma automatski dete vise ne moze da vuce i nastupa haos,jer je promena odjednom.Ako dete puno koristi cuclu,svesti potrebe samo za spavanje,a onda kad vec razume ukinuti.Moja deca nisu koristila preterano preko dana,tako da je ta faza koriscenja samo za spavanje prosla lako,a posle kad sam resila da i tada ukinem bio je problem samo kako ce se uspavljivati,ali nekoliko veceri uz njih dok se meskolje i gotova stvar.Meni je islo od ruke,nadam se tako i sa ovom bebom,ali opet kao i u svemu svako dete je drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa otprilike je to vreme kad je pogodno da se krene,ja sam stariju decu sa 18 odvikla od varalice i flasice(mladji je koristio flasicu).Ali i ja sam u tom odvikavanju gresila sa rezanjem gume,to sam negde bila cula,ali kod mene nije imalo efekta,jer kad se recne guma automatski dete vise ne moze da vuce i nastupa haos,jer je promena odjednom.Ako dete puno koristi cuclu,svesti potrebe samo za spavanje,a onda kad vec razume ukinuti.Moja deca nisu koristila preterano preko dana,tako da je ta faza koriscenja samo za spavanje prosla lako,a posle kad sam resila da i tada ukinem bio je problem samo kako ce se uspavljivati,ali nekoliko veceri uz njih dok se meskolje i gotova stvar.Meni je islo od ruke,nadam se tako i sa ovom bebom,ali opet kao i u svemu svako dete je drugacije.

Moj mali nema još 17 meseci, ali mu non stop ponavljamo da je veliki i da je baci - i baca je! Već dve večeri se uspavljujemo bez nje - i ako nam je pored kreveta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali nema još 17 meseci, ali mu non stop ponavljamo da je veliki i da je baci - i baca je! Već dve večeri se uspavljujemo bez nje - i ako nam je pored kreveta. :)

Super,ako ste uspesni dve veceri,onda nema nazad,slobodno je skloni.

Ja kazem da ne znam kako je sa onom decom koja su po ceo dan koristila cucu,mi nismo bili toliki zavisnici i nama je odvikavanje islo glatko.A sa nepunih 17 je super,ima dece od tri godine koja jos uvek vuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, sveli smo do minimuma korišćenje cuce. Već skoro sigurno pola godine samo pred svako spavanje je uzima i to joj se obraduje više nego meni.

Fora sa odsečenom cucom je uspelo kod moje snaje za oba deteta a čitam da je ovu "taktiku" koristilo i pomoglo nekim članicama foruma.

Nisam više pametna šta da primenim. Znam samo da je jedna stvar najvažnija, kada se izbaci NIKAKO je više ne vraćati.

Znači tvoja preporuka je da se više ne daje u opšte (čak ni osečena)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, sveli smo do minimuma korišćenje cuce. Već skoro sigurno pola godine samo pred svako spavanje je uzima i to joj se obraduje više nego meni.

Fora sa odsečenom cucom je uspelo kod moje snaje za oba deteta a čitam da je ovu "taktiku" koristilo i pomoglo nekim članicama foruma.

Nisam više pametna šta da primenim. Znam samo da je jedna stvar najvažnija, kada se izbaci NIKAKO je više ne vraćati.

Znači tvoja preporuka je da se više ne daje u opšte (čak ni osečena)?

Ma probaj ti sve kako mislis,ali kad je secnes,dete je odmah odbaca jer ona vise nema funkciju,pa ako nije dovoljno spremna bice plakanja.Prekidas kad imas bar jednu dve uspesne noci kao ivancica,dok ne uspes bez cuce da spojis bar 48sati,bez problema ne smatraj uspesnim.Ako je ostalo koriscenje samo na spavanju,osmisli kako ce se uspavljivati i nocu kad se promeskolji,da li ce to biti tvoje prisustvo,zagljaj ili nesto trece.Evo moja beba voli da se zagnjuri u carsav i da ga gomila oko lica,tako da vec ima neku vrstu "utehe".Mladji sin je imao "utehu"ruka preko lica moja ili mm.Krenite pa polako i izvestavaj nas.Ako mislis da je spremna,ti probaj i sa secenjem,ali imaj jednu celu u rezervi,ako krene nesto mimo plana :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...mi ćemo čekati da se sam odvoji od dude. Ona mu predstavlja svojevrsnu utjehu i ne želim da mu to oduzimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma probaj ti sve kako mislis,ali kad je secnes,dete je odmah odbaca jer ona vise nema funkciju,pa ako nije dovoljno spremna bice plakanja.Prekidas kad imas bar jednu dve uspesne noci kao ivancica,dok ne uspes bez cuce da spojis bar 48sati,bez problema ne smatraj uspesnim.Ako je ostalo koriscenje samo na spavanju,osmisli kako ce se uspavljivati i nocu kad se promeskolji,da li ce to biti tvoje prisustvo,zagljaj ili nesto trece.Evo moja beba voli da se zagnjuri u carsav i da ga gomila oko lica,tako da vec ima neku vrstu "utehe".Mladji sin je imao "utehu"ruka preko lica moja ili mm.Krenite pa polako i izvestavaj nas.Ako mislis da je spremna,ti probaj i sa secenjem,ali imaj jednu celu u rezervi,ako krene nesto mimo plana :rolleyes:

Da,

ja Stefija tešim tako što mu šapnem, spavaj bebo - tu je mama... i on se samo okrene na drugu stranu. :)

Daće bog da se održimo...

Ne traži je....

Ne znam da li sam spomenula, ali smo mu preko dana kad spava izbacili ranije, a od kako nam spava jednom dnevno - i ne stigne da traži, uspavljuje se preko dana za par minuta... :rolleyes:

Ja verujem kad izbacimo cuclu i flašicu sa vodom/sokom noću da ćemo tek tad da odahnemo od buđenja noću. :rolleyes:

Sad mi se sve čini da se samo za to i budi... Mada su mi to neki i rekli, al opet nema pravila - ima dece što ništa od ovoga ne koriste pa se bude 4 godine noću - ko moja sestričina... :rolleyes:

Još kad bi pelene vako... ko joka... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,

ja Stefija tešim tako što mu šapnem, spavaj bebo - tu je mama... i on se samo okrene na drugu stranu. :)

Daće bog da se održimo...

Ne traži je....

Ne znam da li sam spomenula, ali smo mu preko dana kad spava izbacili ranije, a od kako nam spava jednom dnevno - i ne stigne da traži, uspavljuje se preko dana za par minuta... :rolleyes:

Ja verujem kad izbacimo cuclu i flašicu sa vodom/sokom noću da ćemo tek tad da odahnemo od buđenja noću. :rolleyes:

Sad mi se sve čini da se samo za to i budi... Mada su mi to neki i rekli, al opet nema pravila - ima dece što ništa od ovoga ne koriste pa se bude 4 godine noću - ko moja sestričina... :rolleyes:

Još kad bi pelene vako... ko joka... :rolleyes:

e pa pelene sam ja samo sa prvim prosla skolski,sa drugim traumaticno,citaj odgovarajucoj temi,a sa cucom nije bilo strasno,ali i meni taj posao tek predstoji,mozda curica zaprzi corbu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja Anja je bila zavisnik o dudi pogotovo kad sam drugi put rodila,bas sam se brinula kako cemo to izbaciti medjutim islo je lakse nego sto sam se nadala,imala je 20 meseci i taj dan sam bila ljuta na nju i za kaznu nema dude,kad je posla na spavanje malo sam joj probusila i dala ali ona je tako bacila i rekla kako joj se nuki pokvario... plakala je malo,podnosljivo,tako je bilo i uvece,ostale sam pobacala da nebih dosla u iskusenje da joj dam... jos tri veceri je pitala za nju i jedno vreme nije je ni pominjala,sad s vremena na vreme ukrade sekinu valjda da je mine zelja :lol: naravno cim me vidi vadi je iz usta i prica to je Enino nije Anjino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo već nedelju dana bez cucle... :):):):)

A za par dana puni 17 meseci... Rekli smo mu da je veliki da mu ne treba da je baci.

Bacao je par dana preko kreveta, pa smo je sklonili i bez problema smo je se rešili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan bila kod mame na ceo dan i kad je Magi trebala da spava ja vidim zaboravili smo cuclu.Krenem da je uspavljujem ljuljanjem,ma ni da cuje,dere se,samo tako.Proslo je jos nekoliko sati i ona se bas izmori,ja je ljusnem tada i uspava se nekako.Mada ja mislim,da je doprinela i promena mirisa i sredine.Uvece pricam mm dozivljaj,a on me pita,pa posto je proslo tako da joj ne vracamo.A ne,ne mogu ljuljati,kad dodje u fazu razumnu,da joj se moze objasniti,da cuce nema,a ni maminog ljuljanja onda je odvikavam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan bila kod mame na ceo dan i kad je Magi trebala da spava ja vidim zaboravili smo cuclu.Krenem da je uspavljujem ljuljanjem,ma ni da cuje,dere se,samo tako.Proslo je jos nekoliko sati i ona se bas izmori,ja je ljusnem tada i uspava se nekako.Mada ja mislim,da je doprinela i promena mirisa i sredine.Uvece pricam mm dozivljaj,a on me pita,pa posto je proslo tako da joj ne vracamo.A ne,ne mogu ljuljati,kad dodje u fazu razumnu,da joj se moze objasniti,da cuce nema,a ni maminog ljuljanja onda je odvikavam :lol:

Ma još je mala, ima vremena... Kad bude razumela da joj ne treba, ko moj Stefi - baciće je :D

;)

Ima dece pa ih vuku i po 3 godine i ništa im ne fali...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam planirala Natasu uskoro da odviknem od cucle,ali ne znam kako ce to ispasti jer nam uskoro stize nova beba.Da li bi trebala da je odviknem pre nego sto stigne beba (ali bojim se da ako vidi kod bebe cuclu da ce opet traziti) ili kad beba dodje onda nekako da probam da joj objasnim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.