Odvikavanje od cucle

odgovora

Objavljeno

Ima li neka mama koja je bebu od par meseci pokušala da odvikne od cucle? Mi imamo problem, jer V. sa svoja 4 meseca ni jedno spavanje ne može da protekne bez cucle. Dok je budan ne traži je, ali kada dođe vreme za dremku ili redovno spavanje uveče, obavezna je cucla. Ne traži mi da ga ljuljuškam u rukama, već samo da ga spustim na stomak, dam mu cuclu i on će sam zaspati. Možda cucla i ne bi bila toliki problem da je malo veći i da sam zna da je vrati nazad u usta kada mu ispadne. Noću kada spava, od okretanja glavice, ispadne mu, pa se onda probudi u neka doba i traži je nazad, pa onda moram da ustajem, a ukoliko to bude vreme kada treba da siki, ja pomislim da je to problem tj da je gladan, dam mu da siki, ali on onda besan neće, već hoće culcu, pa vriska, vratim ga u krevet, dam cuclu i zaspi. To sve traje možda 10-ak minuta, ali ne mogu ja da znam da li on tada hoće cuclu ili da ručka, jer nekada stvarno ručka, a nekada, kada nije gladan, iako mu je vreme da siki, samo hoće da mu se vrati cucla u usta. Sa cuclom se sam uspavljuje možda 2-3 nedelje, ne dugo, ali dovoljno dugo da me to izluđuje. Danas sam probala da mu za njegovu tridesetominutnu dremku ne dam cuclu, ali se nakon 2 minuta haotične vriske i dreke toliko zacrveneo i preznojao da je to bilo nešto strašno. Svekar i svekrva su mi krenuli trubiti kako ne bih trebala da ga mučim, da to treba postepeno, i da mu vratim cuclu, i rekli da ja njega ne mogu tako odjednom odvići od nje. A na koji ja to način mogu "postepeno" malu bebu da naučim da zaspi bez cucle, osim da joj, jednostavno, ne dajem cuclu???!!! Mislim da nema načina, eto. Niti mogu da isečem taj silikonski deo, niti mu reći da je neko ukrao, ili da je nema, pojela maca, niti mu reći da on sam nekome da jer je on isuviše mali da bi išta razumeo ili sam uradio. A da mu umačem cuclu u nešto pa da mu se zgadi, ne znam da li će tako krenuti da odbija i siku (jer siki). Ako neko ima savet bilo kakav, dobro bi mi došao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi, ja nekako mislim da tako maloj bebi ne smeta cucla. Ali, ja sam moje dete od godinu i po dana uspesno odvikla tako sto sam seckala dudu. Znaci prvo odsecem bukvalno silikonski vrh, pa za par dana malo vise i posle vrlo kratkog vremena je odbacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije stvar u tome da li mu smeta ili ne, nego zbog spavanja, sto ne moze bez nje. To je nama problem, i silno budjenje i ustajanje nocu i vracanje cucle u usta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ivana tvoja beba je jos mala i dobro sto je prihvatio dudu, neka deca nece nista. Do prve godine refleks sisanja je jako izrazen tako da se smiruju uz siku, dudu, flasicu , prstice i jako je vazno da taj refleks bude i zadovoljen.  Budjenje beba /decice je normalno, bice noci kad ce spavati lepo pa ce biti da ce se non stop buditi, to je tako i tad im treba blizina, uteha, nesto poznato itd. Ja mislim da je tebe stigao umor i stalno budjenje/ustajanje iscrpljuje dodatno i veruj mi sve mame su to prosle i prolaze, moj savet je kad beba odmara i spava, da isto odmaras i spavas da bi imala snage za dalje. I mozes  da mu prikacis dudu za pidzamu za lakse pronalazenje a i on ce vremenom nauciti da je sam stavi u usta i igrace se. 

Izmenjeno od strane Venera
Strelac84 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka mama koja je bebu od par meseci pokušala da odvikne od cucle? Mi imamo problem, jer V. sa svoja 4 meseca ni jedno spavanje ne može da protekne bez cucle. Dok je budan ne traži je, ali kada dođe vreme za dremku ili redovno spavanje uveče, obavezna je cucla. Ne traži mi da ga ljuljuškam u rukama, već samo da ga spustim na stomak, dam mu cuclu i on će sam zaspati. Možda cucla i ne bi bila toliki problem da je malo veći i da sam zna da je vrati nazad u usta kada mu ispadne. Noću kada spava, od okretanja glavice, ispadne mu, pa se onda probudi u neka doba i traži je nazad, pa onda moram da ustajem, a ukoliko to bude vreme kada treba da siki, ja pomislim da je to problem tj da je gladan, dam mu da siki, ali on onda besan neće, već hoće culcu, pa vriska, vratim ga u krevet, dam cuclu i zaspi. To sve traje možda 10-ak minuta, ali ne mogu ja da znam da li on tada hoće cuclu ili da ručka, jer nekada stvarno ručka, a nekada, kada nije gladan, iako mu je vreme da siki, samo hoće da mu se vrati cucla u usta. Sa cuclom se sam uspavljuje možda 2-3 nedelje, ne dugo, ali dovoljno dugo da me to izluđuje. Danas sam probala da mu za njegovu tridesetominutnu dremku ne dam cuclu, ali se nakon 2 minuta haotične vriske i dreke toliko zacrveneo i preznojao da je to bilo nešto strašno. Svekar i svekrva su mi krenuli trubiti kako ne bih trebala da ga mučim, da to treba postepeno, i da mu vratim cuclu, i rekli da ja njega ne mogu tako odjednom odvići od nje. A na koji ja to način mogu "postepeno" malu bebu da naučim da zaspi bez cucle, osim da joj, jednostavno, ne dajem cuclu???!!! Mislim da nema načina, eto. Niti mogu da isečem taj silikonski deo, niti mu reći da je neko ukrao, ili da je nema, pojela maca, niti mu reći da on sam nekome da jer je on isuviše mali da bi išta razumeo ili sam uradio. A da mu umačem cuclu u nešto pa da mu se zgadi, ne znam da li će tako krenuti da odbija i siku (jer siki). Ako neko ima savet bilo kakav, dobro bi mi došao!

Ivana, moj djecak ima 16 mj.i cuca je glavna za spavanje, ali se ne budi u toku noci kada zaspi.. Sto se tice sisanja u toku noci, meni je jedna bas poznata i dobra pedijatrica rekla da beba od 3-4 mj.uopste nema potrebe za nocnim podojima i da je to samo patnja za mamu. Ja sam 2-3 veceri dala cucu umjesto sike i izbacio je te nocne podoje... A, inace, dojila sam ga 11 mj. Izuzetno napredna beba, zdrava... prestrala sam zbog trudnoce, bila sam previse iscrpljena, mucnine krenule, nisam jela danima... Znam ti ne dadoh odgovor na pitanje, ali htjedoh ti reci za te nocne podoje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je tebe stigao umor i stalno budjenje/ustajanje iscrpljuje dodatno I mozes  da mu prikacis dudu za pidzamu za lakse pronalazenje a i on ce vremenom nauciti da je sam stavi u usta i igrace se. 

Moguće da me i to iritira. Mislim, ne dešava se često da tako, da kažem, zavitlava-da neće da siki već da hoće cuclu. Ali par puta je bilo da mi to uradi 2 puta u toku jedne noći u razmaku od 2 sata.

Čak sam razmišljala da mu stavim gumicu na cuclu, pa oko glave, kao što je maska za ronjenje što ide oko glave :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, moj djecak ima 16 mj.i cuca je glavna za spavanje, ali se ne budi u toku noci kada zaspi.. Sto se tice sisanja u toku noci, meni je jedna bas poznata i dobra pedijatrica rekla da beba od 3-4 mj.uopste nema potrebe za nocnim podojima i da je to samo patnja za mamu. Ja sam 2-3 veceri dala cucu umjesto sike i izbacio je te nocne podoje... A, inace, dojila sam ga 11 mj. Izuzetno napredna beba, zdrava... prestrala sam zbog trudnoce, bila sam previse iscrpljena, mucnine krenule, nisam jela danima... Znam ti ne dadoh odgovor na pitanje, ali htjedoh ti reci za te nocne podoje..

Moj V. zadnjih dana spava u svom krevetiću i prvo spavanje mu traje oko 6 sati (s tim da se par puta probudi jer mu ispadne cucla, ili sanja nešto pa se trgne i prasne u plač). Spavao je tako i pre ali sam onda, silom prilika, bila primorana da ga prebacim kod nas u krevet jer su me strašno leđa bolela, pa čisto da skratim sebi muke i da izbegnem konstantno ustajanje iz kreveta. Elem, Kada tako dugo spava i probudi se da sisa tako negde oko 2 ili 3, to bude redovan obrok. posle se ponovo probudi oko 5 ili 6, nešto malo siki, i posle oko pola 9, 9 je redovno ustajanje. Jeste da je i on baš fino napredna beba, ali vidim da mu treba. A što se cucle tiče, ne znam kako bih ga i mogla prevariti da nastavi da spava kada se probudi da ručka kada mu je cucla već u ustima hahaha. Neka on fino siki dokle god hoće, a kada mu noćni podoji postanu bespotrebni, on će ih sam izbaciti, neću ni na šta da ga silim. Hvala ti u svakom slučaju na savetu ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, dobro, svako dijete je prica za sebe... Znao je i D po noci da zaplace iznenada, uglavnom je to krenulo kada su krenuli zubici, tako da moze biti i od toga... Tada je znao plakati i htio je kod nas u krevet... 2-3 veceri je tako bilo, i kada sam skontala da ce se "preseliti" u nas krevet, 2-3 veceri sam pustila da malo i otplace... Sada spava u svojoj sobi u kreveticu, i bolje spava nego kod nas u sobi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li to odjednom zaplače jer ga muče zubići ili sanja nešto, ne znam stvarno. Mada se to dešava zadnjih, otprilike, mesec dana. Ali to je već promašena tema. Bilo kako bilo, Izdržaću još malo dok on sam ne bude znao da stavi cuclu u usta kako treba. Za sada ume da je uhvati kada mu ispadne, ali ne zna lepo da je stavi u usta, a ponekad je dovuče do ispod usta, pa je cilja i kljuca glavom kao kakva koka :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da su i zubici u pitanju a naucice  sigurno brzo kako cuclu da stavi u usta kad je vec hoce, moj beban nije hteo nista , ni flasicu, posle je pio iz case i tako na cevcicu. A budjenje dva puta nocu je za nas bila super noc:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hoce je ali samo kada treba da spava. A ako mu se stavi cucla u usta dok je budan, onda je pljune (citaj katapultira).

Uglavnom se budi 2 puta da sisa, eventualno 3, ali se zato probudi i bar 2-3 puta jer mu je ispala cucla, ili bude ta iznenadna vriska. Bilo je dana kada se i cesce budio da sisa, da se ne lazemo, ali nije ih bilo mnogo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.