Dlakice na bebi

odgovora

Objavljeno

Dobar dan mame ,

molim vas pomozite mi sa vasim iskustvom , Chantelle je u 4tom mijesecu i rastu joj dlake i po nogama i po rukama i po usima ,... Bozenece mi valjda dijete biti dlakavo :o

Ima li iko iskustva sa tim. Dlakice su male i crne ali su vidljive

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se desiti ako si imala poremecaj hormona u trudnoci. Licno nemam takvo iskustvo, ali znam da od hormona to moze dete da nasledi ili odredjenih tableta. Ipak, posavetuj se sa Dr. Ne znam kakav je sistem u Africi i kakvi su vam DR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIKAKVI !!!! Zato i pitam ovako okolo , nisam imla nikad poremecaj hormona sto ja znam ....Pila jesam tablete ali sma prestala nekih pola godine prije nego sam zatrudnila ,... inace nikad nisam ni dobila na kilazi niti izgubila , cak i u trudnoci sam dobila samo 8.5 kg ...

E nemam pojma sta i kako da se rijesim ovih dlakurina ... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan mame ,

molim vas pomozite mi sa vasim iskustvom , Chantelle je u 4tom mijesecu i rastu joj dlake i po nogama i po rukama i po usima ,... Bozenece mi valjda dijete biti dlakavo :o

Ima li iko iskustva sa tim. Dlakice su male i crne ali su vidljive

Pa moja devojcica se rodila 'dlakava' ali ja sam pila celu trudnocu hormone. Zatim su te dlacice otpale, ostale su samo iznad guze. A skoro sam videla da po nogicama ima dlacice ( jako malo, vidljive jesu ali samo za mene :lol: ,posto mi ukucani kazu da sam luda sta primecujem ) pravo da ti kazem nisam se nesto zabrinula. Ali mogu pitati pedijatra, u petak idemo na redovnu kontrolu, pa cu ti preneti sta je rekla.

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja djevojcica se rodila totalno cupava ali TOTALNO, cak i po ledjima i pisi - bijele duge dlake. Rekli su mi da ce to vremenom da spadne samo od sebe. Sada je ostalo jako malo dlaka i to po nogicama uglavnom. Ne znam da li ti se beba rodila takva ili su joj pocele rasti nakon rodjenja. Ako se takva rodila vrlo vjerovatno da ce spasti samo od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani , moje je beba imala samo male crne dlakice n apocetku , vrhu leda ali nije vise imala nigdje ,... Ja je ne dojim od 2 og mjeseca i non stop od rodenja je na NOVALAC-u . Sa hranom sam ja licno prezadovoljna , nikad nije pokazala znakov nikakvih alergija niti joj je stolica ikad izostala , jede je normalno i voljno .Tako da mislim da nebi trebalo da je ta hrana, mislim da je nesto u toku trudnoce sto je njoj izazvalo taj rast dlakica . Mislim da se razumijemo nisu sad to neke dlakurine ali ih ja vidim i primjecujem , vijerovatno da ih pokusam pokazat tati od Chantelle on ih ne bi ni vidio ,...

Volila bih vas zamolit ako je bilo koja od Vas u stanju i voljna da upita svog pedija samo da vidi kad bi ove dlakice trebale nestat i koji od uzroka bi mogli biti ?

Ja sam vam unaprijed zahvalna i na samim komentarima i sto ste voljne da podijelite znaje i iskustva sa mnom , puno vam hvala i pozdrav iz vrele Tanzanije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chantelle, ako su to nežne, bele kratke dlačice, to je sasvim normalno kod beba, ne treba uopšte da se uzbuđuješ. Ljudsko telo je prekriveno dlačicama, kao kod svih sisara.

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal , nisu bijele crne su ,... a ja sam plavka prirodna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lea se rodila dlakava...vecina ih je otpala...ali zato na nogama ima jos uvek kratke guste plave dlake...koje ne verujem da ce se smanjivati...cak naprotiv... :unsure:

Chantelle jel tvoj muz tamnoput?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana nije mi muz tame koze ali je smedokos i smedook . Chantelle je povukla na mene ima svijetliju kosicu i zelene oci .

Mene samo brine sto ona nije imala na rodenju dlakice , jel vecina Vas je imala iskustva sa bebama koje su po rodenju imale dlakice , moja Chantelle ih je pocela dobijat tek prije par sedmica .

Ma nisam nesto zabrinuta nego :( fakat ne bi da mi dijete bude dlakavo ,...koja bi majka to volila . :unsure:

Mozda i otpadnu s'vremenom ako pocnu rast vise i vise Boga mi moracu potrazit neku strcnu pomoc ili se spakovat i pravo za Juznu Afriku pa nek tamo vide sta je .

Nemate pojma koliko je divno i sigurno kad imate pedijatra koji zna sta radi i koji ima iskustva sa bijelim bebama ( ovdje ima jedan pedijatar koji je crnac i nema pojma , prva bijela beba mu je bila Chantelle i sav je bio iznenaden kad ju je vidio , nije znao sta ce ... :angry: )

Ah nisam vise pametna ,... mame hvala vam na savijetima i pomoci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete se rodilo dlakavo i crno. I po čelu, i po leđima i po ušima je imao crne dlake. Ima ih još, ali koliko ja vidim počeo je da svetli :) ili možda ja to tako želim da vidim :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete se rodilo dlakavo i crno. I po čelu, i po leđima i po ušima je imao crne dlake. Ima ih još, ali koliko ja vidim počeo je da svetli :) ili možda ja to tako želim da vidim :unsure:

moja se klinka rodila crna,crna i dlakava-dlakava ledja,ramena,rukice cak je i brkove imala :rolleyes: negde oko 4 meseca je vecina dlaka opala,sad vidim da to malo sto je ostalo je jako svetlo-cak i neprimetno!!! tako da verujem da ce i kod vas da odu dlakice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja se klinka rodila crna,crna i dlakava-dlakava ledja,ramena,rukice cak je i brkove imala :rolleyes: negde oko 4 meseca je vecina dlaka opala,sad vidim da to malo sto je ostalo je jako svetlo-cak i neprimetno!!! tako da verujem da ce i kod vas da odu dlakice

Nadam se da će i nama tako da ode..heh a ako i ne...bar će da bude muškarčina sa ljubavnim tepihom :D ...

Sad bar znam što sam imala one užasne gorušice u trudnoći :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da će i nama tako da ode..heh a ako i ne...bar će da bude muškarčina sa ljubavnim tepihom :D ...

Sad bar znam što sam imala one užasne gorušice u trudnoći :lol:

tacno tako i ja sam povracala dan i noc sve do 7 meseca-dobro nisam rodila majmuncice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Mihailo je imao dlacice po ledjima, ramenima... Ali nisam se uzbudjivala, mama kaze da sam i ja bila jako dlakava beba. :lol:

To je sve nestalo do 5. mjeseca, a da ja nisam ni primijetila. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Andrijana je imala ali na usima sitne crne dlacice koje su vremenom otpale cini mi se oko sestog meseca. Ja se nisam nesto preterano uzbudjivala, ali mm... To je bila trauma za njega, svaki dan je zabrinuto zagledao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame :rolleyes: i moja beba koja sad ima 5 mes rodila se sva cupava i crna, crna crna!!! :rolleyes: Kad su mi je doneli prvi put na ona kolica... od svih beba koja su bila na njoj rekla sam "ovo je moja" i tako je i bilo, sada je vec pocela da svetli a cini mi se da su dlacice opale, skoro sve... ima tako jos malo ali nista strasno sad su svetlije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se rodio sa puuuuno crnih dlacica. Vremenom se dosta izgubile i svetlije ali ih i dalje ima na ledjima i nogicama. Dosta su svetle ali mislim da ce ih imati dosta i kad poraste. Morace da ili da ide na laser ili da nadje devojku koja voli muskarce sa dlecicama. A najbolja solucija je da otpadnu same :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tacno tako i ja sam povracala dan i noc sve do 7 meseca-dobro nisam rodila majmuncice :lol:

i nas bebac je dlakav al mama nije povracala niti je imala mucnine bilo bi dobro da jeste bila bi mrsavija :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.