Beba na dojci 22h

odgovora

Objavljeno

Izgleda da jedino ja imam ovu vrstu problema.U skolici za trudnice i u porodilistu uce mame da doje bebu na svaki bebin plac,ali kod nas je to ispalo totalno pogresno.Beba sada ima 47 dana i ne odvaja se od dojke.Ne mogu da joj uvedem obrok sto je do sada trebalo da bude sredjeno,kao da smo sada izasle iz porodilista.Ne sisa ona sve vreme,ali joj je dojka u ustima non-stop i ako samo pokusam da je odvojim,postaje strasno,ne prestaje da place dok joj se ne ponovo ne stavi dojka u usta.Jedva smo cekali da prodje tih famoznih 40 dana,svi kazu da se beba do tada uvede u red i navikne na spoljnu sredinu,ali kod nas je sve isto,ako ne i gore.Jos imamo i grceve,nema sta nismo probali,bukvalno,bukvalno sve,ali nista ne pomaze.Znam ja da ona dojku koristi i kao utehu,ali sto je mnogo-mnogo je.Prosto vise ne mogu da poverujem u ono sto iskusniji roditelji i lekari kazu-da beba ne moze da stice navike bar do treceg meseca.Moja beba spava (ako spava) ili na dojci ili u rukama,ili u krevetu sa mamom i tatom,cim oseti da je u svom krevetu ne moze da se smiri dok ponovo ne pocne da sisa. :( :( :( Vodili smo je kod pedijatra cisto da budemo sigurni da ne lecimo dete od grceva a provuce se nesto drugo,sve je u redu.Tako da mislim da je jedina greska to sto od rodjenja beba na svaki svoj "mig" dobija dojku,i navikne se,a za to NIJE ONA KRIVA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila na dobrom putu da to isto uradim :D

i ja sam mojoj davala u pocetku na svaki njen plac i krenula je tako da spava na sisu pa je plakala kad je pomerim...probaj postepeno da kad se tako uspava izvuces joj siku a stavis lazu i nastavis da je drzis pa ako se rasplace ti joj opet daj siku pa zameni sa lazom a isto tako i krevetac,meni je bar tako uspelo e kad se odvikla id spavanja na sisi i navikla da spava u krevetac onda kad je podojim gurnem joj cuclu i stavim u krevetac pa kad se lepo uspava ja joj izvadim i lazu a sad je vec i pocela sama da je izbaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, nezgodno... I ja sam svom malcu davala da rucka cim pocne da kenjka i stavlja ruku u usta, pa je rucao na dva sata, sat i po... pa je poceo da trazi i cesce... E onda sam skontala da on moze izdrzati i 3 sata, dok ne zaplace (sto znaci da je tada stvaaarnooo gladan). Sada pokusavam istrajati u tome, dam mu dudu, malo ga mazim, nosam, dok ne bude vrijeme za klopu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali sličan proble pa smo uveli dudu. Probaj možda pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da jedino ja imam ovu vrstu problema.U skolici za trudnice i u porodilistu uce mame da doje bebu na svaki bebin plac,ali kod nas je to ispalo totalno pogresno.Beba sada ima 47 dana i ne odvaja se od dojke.Ne mogu da joj uvedem obrok sto je do sada trebalo da bude sredjeno,kao da smo sada izasle iz porodilista.Ne sisa ona sve vreme,ali joj je dojka u ustima non-stop i ako samo pokusam da je odvojim,postaje strasno,ne prestaje da place dok joj se ne ponovo ne stavi dojka u usta.Jedva smo cekali da prodje tih famoznih 40 dana,svi kazu da se beba do tada uvede u red i navikne na spoljnu sredinu,ali kod nas je sve isto,ako ne i gore.Jos imamo i grceve,nema sta nismo probali,bukvalno,bukvalno sve,ali nista ne pomaze.Znam ja da ona dojku koristi i kao utehu,ali sto je mnogo-mnogo je.Prosto vise ne mogu da poverujem u ono sto iskusniji roditelji i lekari kazu-da beba ne moze da stice navike bar do treceg meseca.Moja beba spava (ako spava) ili na dojci ili u rukama,ili u krevetu sa mamom i tatom,cim oseti da je u svom krevetu ne moze da se smiri dok ponovo ne pocne da sisa. :( :( :( Vodili smo je kod pedijatra cisto da budemo sigurni da ne lecimo dete od grceva a provuce se nesto drugo,sve je u redu.Tako da mislim da je jedina greska to sto od rodjenja beba na svaki svoj "mig" dobija dojku,i navikne se,a za to NIJE ONA KRIVA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je bila ista situacija(a i ja sam bila ista kao beba,po prici moje mame),Ako sam imala pola h izmedju 2 "podoja" to je bilo dobro... Spavao je na dojci,cim sam mu pokusala izvaditi iz usta on se razbudio i poceo da sisa,a ako mu nisamdala urlao je... Do 6.meseca smo uspeli da smanjimo tih 2,5h sikenja na "samo" pola sata,bila sam srecna juuu,ne mogu da opisem... :rolleyes: Dojila sam ga 14meseci,i uvek je trajalo min.20min.Brze je jeo nego sto je sikio... Takodje,nije bilo sanse da spava u svom krevetcu,pokusali smo razne metode i nacina-nista.Onda smo mu ubacili "veliki" krevet-onaj za vecu decu,i tu je zaspao(naravno dok sam ga dojila).Nisam ni smela da pomislim kako ce biti kad dodje vreme da ga prestanem dojiti... Ali,dosao je i taj dan,par dana je kenjkao,ali je prihvatio flasicu sa mlekom.Od kad spava u svom krevetu-ako se moze tako reci-on prelazi kod nas oko 3-4ujutru(ili ranije) ili mora da lezi neko od nas 2(a obicno se ne zadovoljava sa mm) i da sacekamo da zaspi-ali duboko,jer se inace probudi dok mi pokusavamo da mu smugnemo.Tako da se uopste ne bunimo da predje kod nas-inace valjda nikad ne bi spavali... Uzeli smo veci bracni krevet,tako da nam u sustini ni ne smeta-cak sto vise,ja bas volim kad je pored mene(samo ovako utrudnoj mi nije bas toliko lako da se okrecem od njega). Ne znam,mi smo stvarno svasta pokusali,ostavljali ga da place,ma svasta,ali na kraju je bilo kako je moja mama rekla-on je takav io gotovo(kao sto sam i ja sama bila)... Jos malo pa ce stici i seka u nasu malu porodicu-nadam se da sa njom nece biti tako.U svakom slucaju,sad necemo pustiti da nas patronazna sestra iscima kao sa malim(zbog njene histerije da mali ne dobija dovoljno tezinu smo ga na pocetku i pustali da siki po ceo dan-samo da raste,a napredovao je normalno). Eto,savet ti ne mogu dati,mogu ti samo reci da nisi jedina,proci ce i taj period,uzivajte u mazenju sa bebicom,ionako tako brzo rastu,proci ce minut i nece sikiti nego trcati... :)

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala veliko!Puno mi je lakse kad znam da moja srecica i ja nismo jedine,vec sam pocela da mislim da sam najgora mama na svetu i da sam upropastila sopstveno dete.A bake iz okruzenja su pocele da mi utuvljuju u glavu kako nemam dovoljno mleka i kako bih trebala da uvedem dohranu sa nekim vestackim mlekom,ali ja mislim da mleka imam dovoljno,posle podoja (pokusavam da uvedem obrok) se izmuzem i ima bar po 40ml,nekad vise nekad manje,to joj dam na kasicicu i ne verujem da je gladna.Tako sam pocela od juce po savetu pedijatra,15min.na jednoj,15 na drugoj dojci,ostatak na kasicicu pa 2 sata plakanja ili spavanja.NIJE LAKO,ali se mora!Ne bih rekla da je gladna jer joj je stolica zuta i kad je posle podoja uspavam,spava po 2-3h sto ne bi mogla da je gladna.

A za CHIMAMU-drugo dete nikada nije kao prvo,ako je prvo bilo previse zahtevno,drugo je melem na ranu,to je nepisano pravilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je bila ista situacija(a i ja sam bila ista kao beba,po prici moje mame),Ako sam imala pola h izmedju 2 "podoja" to je bilo dobro... Spavao je na dojci,cim sam mu pokusala izvaditi iz usta on se razbudio i poceo da sisa,a ako mu nisamdala urlao je... Do 6.meseca smo uspeli da smanjimo tih 2,5h sikenja na "samo" pola sata,bila sam srecna juuu,ne mogu da opisem... :rolleyes: Dojila sam ga 14meseci,i uvek je trajalo min.20min.Brze je jeo nego sto je sikio... Takodje,nije bilo sanse da spava u svom krevetcu,pokusali smo razne metode i nacina-nista.Onda smo mu ubacili "veliki" krevet-onaj za vecu decu,i tu je zaspao(naravno dok sam ga dojila).Nisam ni smela da pomislim kako ce biti kad dodje vreme da ga prestanem dojiti... Ali,dosao je i taj dan,par dana je kenjkao,ali je prihvatio flasicu sa mlekom.Od kad spava u svom krevetu-ako se moze tako reci-on prelazi kod nas oko 3-4ujutru(ili ranije) ili mora da lezi neko od nas 2(a obicno se ne zadovoljava sa mm) i da sacekamo da zaspi-ali duboko,jer se inace probudi dok mi pokusavamo da mu smugnemo.Tako da se uopste ne bunimo da predje kod nas-inace valjda nikad ne bi spavali... Uzeli smo veci bracni krevet,tako da nam u sustini ni ne smeta-cak sto vise,ja bas volim kad je pored mene(samo ovako utrudnoj mi nije bas toliko lako da se okrecem od njega). Ne znam,mi smo stvarno svasta pokusali,ostavljali ga da place,ma svasta,ali na kraju je bilo kako je moja mama rekla-on je takav io gotovo(kao sto sam i ja sama bila)... Jos malo pa ce stici i seka u nasu malu porodicu-nadam se da sa njom nece biti tako.U svakom slucaju,sad necemo pustiti da nas patronazna sestra iscima kao sa malim(zbog njene histerije da mali ne dobija dovoljno tezinu smo ga na pocetku i pustali da siki po ceo dan-samo da raste,a napredovao je normalno). Eto,savet ti ne mogu dati,mogu ti samo reci da nisi jedina,proci ce i taj period,uzivajte u mazenju sa bebicom,ionako tako brzo rastu,proci ce minut i nece sikiti nego trcati... :)

Pozz.

Ovo je isto kao da sam ja ispričala svoju priču :) . Postoji jedna razlika - beba spava sa mnom u krevetu od kad je napunila mesec dana.

Čini mi se da većina beba u početku želi da bude stalno na dojci, ali uteha ti je u tome što će rasti, pa će početi da je zanimaju i druge stvari, a ne samo sika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je isto kao da sam ja ispričala svoju priču :) . Postoji jedna razlika - beba spava sa mnom u krevetu od kad je napunila mesec dana.

Čini mi se da većina beba u početku želi da bude stalno na dojci, ali uteha ti je u tome što će rasti, pa će početi da je zanimaju i druge stvari, a ne samo sika.

Ma nije ona meni smetala dok nisu krenule kritike,a i nigde nismo mogli da krenemo sa njom.Neprijatno je da bilo gde pocnes da dojis dete,a ne postoji drugi nacin da se smiri.Ovako (ako nam uspe da se uobrocimo) bar ta dva sata cemo moci da je povedemo negde.Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije ona meni smetala dok nisu krenule kritike,a i nigde nismo mogli da krenemo sa njom.Neprijatno je da bilo gde pocnes da dojis dete,a ne postoji drugi nacin da se smiri.Ovako (ako nam uspe da se uobrocimo) bar ta dva sata cemo moci da je povedemo negde.Veliki pozdrav!

Teško je to i bez kritika, veruj mi. Mislila sam da ću da poludim tada. Nemoj mnogo da se obazireš na kritike, ako ikako možeš. Držim ti palčeve da uspeš da uobročiš bebu :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaki, ma opusteno. Moja kuma je do bebinog 7 meseca istrajavala sa slicnim problemom ( a beba nije htela cucu). E sad neznam da li si ti probala sa cucom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da jedino ja imam ovu vrstu problema.U skolici za trudnice i u porodilistu uce mame da doje bebu na svaki bebin plac,ali kod nas je to ispalo totalno pogresno.Beba sada ima 47 dana i ne odvaja se od dojke.Ne mogu da joj uvedem obrok sto je do sada trebalo da bude sredjeno,kao da smo sada izasle iz porodilista.Ne sisa ona sve vreme,ali joj je dojka u ustima non-stop i ako samo pokusam da je odvojim,postaje strasno,ne prestaje da place dok joj se ne ponovo ne stavi dojka u usta.Jedva smo cekali da prodje tih famoznih 40 dana,svi kazu da se beba do tada uvede u red i navikne na spoljnu sredinu,ali kod nas je sve isto,ako ne i gore.Jos imamo i grceve,nema sta nismo probali,bukvalno,bukvalno sve,ali nista ne pomaze.Znam ja da ona dojku koristi i kao utehu,ali sto je mnogo-mnogo je.Prosto vise ne mogu da poverujem u ono sto iskusniji roditelji i lekari kazu-da beba ne moze da stice navike bar do treceg meseca.Moja beba spava (ako spava) ili na dojci ili u rukama,ili u krevetu sa mamom i tatom,cim oseti da je u svom krevetu ne moze da se smiri dok ponovo ne pocne da sisa. :( :( :( Vodili smo je kod pedijatra cisto da budemo sigurni da ne lecimo dete od grceva a provuce se nesto drugo,sve je u redu.Tako da mislim da je jedina greska to sto od rodjenja beba na svaki svoj "mig" dobija dojku,i navikne se,a za to NIJE ONA KRIVA.

Ja nisam imala tih problema,jer nisam ni mogla uvek da je dojim u prve dve nedelje,dok je bila na neonatologiji. Pokusaj da jos das varalicu,a obroke rasporedi na 3-4h,najbolje je da proveravas tezinu pre i posle podoja,pa ako nije dovoljno jela da joj dodas na flasicu ili ponovo dojka,mora da uhvati ritam. Za grceve sam koristila Nurse Harveys i bas joj je pomogao. Ako ga nisi do sada koristila daj joj pet puta dnevno po jednu kafenu kasicicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bezveze,ja sam napisala duuug post,a sad vidim da ga nema... Kako? :blink:

Np nema veze,ajde od pocetka... <_<

Mi smo imali iste mukice sa Teodorom,a po prici moje mame i ja sam bila takva.Probali smo sa flasicom ,dudom,nije bilo sanse.Vec sam se unapred plasila dana kada treba da prestane da siki,medjutim posle malo kenjkanja je prihvatio flasicu sa mlekom.Dojila sam ga 14 meseci i dojenje nikad nije bilo krace od 20-30min.U pocetku sam bila srecna ako sam dobila pola sata da ne bude na siki,a posle oko 6.meseca smo uspeli skratiti vreme podoja na pola sata tako da se i sto se tice spavanja bilo tesko.Nije hteo da spava u krevetcu,pa smo mu uzeli deciji krevet,ali i tu je hteo da spava samo ako sam lezala pored njega dok ne padne u dubok san-a i tad sam morala da se izvlacim iz kreveta neprimetno.Noc se jos uvek budi.Sve metode smo pokusali,sve sto nam je palo na pamet,ali nista nije uspevalo.Tako da danas ima dana kada zaspi na svom krevetu,retko tamo i prespava noc,ali obicno prelazi kod nas oko 3-4ujutru,a ima dana kada hoce u nas.Mi smo uzeli veci bracni krevet kad smo skontali da ovako nikad necemo spavati,tako da nam nije frka oko mesta,cak smo i toliko navikli na njega izmedju nas 2 da ja npr.mnogo teze zaspim.Sad ovako u 9.mesecu mi nije nikako udobno,pa jos kad mi se mali privije i nemam mesta da se okrenem i nije bas lako,ali ok.Uskoro nam stize i seka,nadam se da nece biti kao on,mislim da cu onda poludeti-ovaj mali,ova jos manja... Eto,neki savet i ne znam da ti dam,jedino ti mogu reci da nisi jedina u takvoj situaciji... Uzivaj sad sa bebanom,ionako leti vreme,videces dok trepnes necete imati problema oko dojenja vec oko nose i tako redom... ;)

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemaš nikakav problem! Ta priča o uobročavanji bebe u 40 dana od rođenja je čista glupost. Svaka beba je drugačijeg senzibiliteta. Tvoja je očigledno osetljiva i treba joj puno pažnje, i ne činiš nikakvu grešku ako joj pažnju i pružaš, baš tako kako radiš već! Kad ona kmekne za sikom, a ti odmah siku! Tako i treba. Dokle god beba isključivo sisa najčešće se ne može uobročiti po našem planu, nego samo kako ona sama odredi. Moja beba sutra puni 6 meseci i isključivo sisa (sa kašicama počinjemo od prekosutra), a dajem joj da siki nekad i na pola sata, a nekad neće ni da spava bez sike i mog krila! Kada krenu konkretni obroci (kašasti), onda ćemo se i uobročiti. Samo ti nastavi tako kao i do sada, a ne slušaj šta ti pričaju sa strane. Mene možeš slušati pošto sam savetnica za dojenje. :)

PS

Iduće subote je ''Bazar zdravalja'' u Domu zdravlja u Rakovici, pa se savetovalište seli tamo za tu prigodu (od 11h do 15h).

Recite mama iz Rakovice, ako znate neku... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju... sad vidim da je to bila druga tema sa istom temom... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije ona meni smetala dok nisu krenule kritike,a i nigde nismo mogli da krenemo sa njom.Neprijatno je da bilo gde pocnes da dojis dete,a ne postoji drugi nacin da se smiri.Ovako (ako nam uspe da se uobrocimo) bar ta dva sata cemo moci da je povedemo negde.Veliki pozdrav!

Uf,kritike i ne spominji,svekrva mi se na glavu pela!Nemojih slusati,svako je dete drugacije i nemoj pustati nikom da ti sudi... Samo iz jednog uha u drugo i napolje... ;)

A doci ce i to vreme da uzivate napolju,ne brini... ;) I ja vam drzim palceve... :)

PS:KRISTAL,ne mogu da verujem da imamo i nesto zajednicko,hihi... :lol::P Kad sam videla da si napisala post prvo sto sam pomislila,e sad ce ova mene ponovo nap**kati... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte davati cucle laže, možete kompromitovati uspostavljanje laktacije. Već je bilo reči o tome. A dojenje na javnom mestu je ok! I ne slušajte kritike. Najbolje za bebu je mamina sika. Dojenje, (makar dojili pune dve godine), traje opet kratko, pa zašto ga pokušavati ograničavati i skraćivati već na početku samo jer nam je neko rekao da tako treba ili nas je nešto kao sramota, ili ... (Koji god razlog bio!) Beba od mesec (do dva) i treba da je što više na dojci, bez bilo kakvih dodataka u vidu nekih čajeva, vode ili CUCLI, da bi se pravilno uspostavila ponuda mleka u odnosu na potražnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte davati cucle laže, možete kompromitovati uspostavljanje laktacije. Već je bilo reči o tome. A dojenje na javnom mestu je ok! I ne slušajte kritike. Najbolje za bebu je mamina sika. Dojenje, (makar dojili pune dve godine), traje opet kratko, pa zašto ga pokušavati ograničavati i skraćivati već na početku samo jer nam je neko rekao da tako treba ili nas je nešto kao sramota, ili ... (Koji god razlog bio!) Beba od mesec (do dva) i treba da je što više na dojci, bez bilo kakvih dodataka u vidu nekih čajeva, vode ili CUCLI, da bi se pravilno uspostavila ponuda mleka u odnosu na potražnju.

Bas iz tih razloga nisam davala mleko u flasici,samo vodu/caj(kad je doslo leto,tj on bio veci),a varalicu nije hteo ni da vidi.I ja sam dojila i na javnim mestima,sta me briga,prekrijem dojku pelenom i nema sta da se vidi,a i kome se ne svidi nek okrene glavu u drugom pravcu.Cak sam uspela i par mama da ohrabrim na isti cin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA VAM VELIKO NA PODRSCI!!!!!SUPER STE SVE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije ona meni smetala dok nisu krenule kritike,a i nigde nismo mogli da krenemo sa njom.Neprijatno je da bilo gde pocnes da dojis dete,a ne postoji drugi nacin da se smiri.Ovako (ako nam uspe da se uobrocimo) bar ta dva sata cemo moci da je povedemo negde.Veliki pozdrav!

Isto sam prosla samo sa tom razlikom sto je moja beba imala dijagnozu, pa sam ja zbog toga imala mozda vise strpljenja.

Isla sam sa njim svuda, posto smo inace morali da idemo od lekara do lekara. Slika je uvek ista: Petar sisa :) Sreca je bila sto se on rodio u leto, pa sam ja provodila dane na Adi. Sednem lepo na onu ljuljasku u nekom kaficu,porucim pice i on ceo dan uziva na vazduhu, na siki ;),a meni srce puno.

Znam kako se osecas. Ne obaziri se na kritike i razmisljaj samo kako ce tebi biti udobnije dok je dojis. Nekad danima upadnemo svi u tu neku masinu i ne vidimo nista drugo do onog sto nas je snaslo. Zamisli samo da moras dva puta nedeljno sa njom da se setkas po bolnicama, da sedis u cekaonicama. Ne kazem da i od goreg ima gore. Ne daj boze nikom tako, ali prosto vidi sta mozes malo da promenis, da tebi to ne bude jedino o cemu razmisljas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji jedna razlika - beba spava sa mnom u krevetu od kad je napunila mesec dana.

Moje dete od drugog meseca spava samnom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaki, ma opusteno. Moja kuma je do bebinog 7 meseca istrajavala sa slicnim problemom ( a beba nije htela cucu). E sad neznam da li si ti probala sa cucom?

Jesam,probala sam,ali kad joj stavim cuclu u usta ona se gadi kao mator covek,pa necu da navaljujem.Mada mi je krivo jer su mi bebe sa cuclama jako slatke i ja sam kao dete vukla cuclu dok nisam posla u skolu pa mi je neshvatljivo DA MOJA CERKA NECE CUCLU.Ne smeta ona meni,samo mislim da su joj i grcevi jaci jer ne stigne lepo da ogladni,da joj se bar neki obrok svari,samo se dopunjuje.Ali proci ce valjda sve to.Ipak hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte davati cucle laže, možete kompromitovati uspostavljanje laktacije. Već je bilo reči o tome.

Mi smo i jos uvek koristimo dudu i moram da priznam da je zlatna vredna. I evo jos uvek je dojim. Mislim da to sve zavisi od bebe do bebe i da se ne moze generalizovati. Odnosno, moja Emilija je rupa bez dna (ne samo kada je rec o sisanju) jela bi d ;) ok ne pocne da povraca. :unsure:

Imala sam krizu u 3 mesecu ali to je bila kriza u mojoj glavi i prevazisli smo je, tako da uspostavljanje ponude i traznje sa cucom je kod nas uspelo (na pominjem KOD NAS).

Evo jednog primera... Ona ujutru i uvece jede (uglavnom) iz flasice (tzv.mlecni obrok, posle dojenja) i kada ispije celu flasicu ona pocne da place i trazi jos. Da u tom momentu nemam cuclu, to bi bila histerija... Uvek mislim da je gladna i jednom sam joj spremila jos jednu flasicu i naravno povracala je <_<

Tako da nama cuca(laza) zaista i tome sluzi.

Opet naravno, ne treba generalizovati i ispisah ja nase iskustvo ;)

A sto se tice dojenja na javnom mestu.... mmaki, samo napred. Ja (kada sam par puta dojila na javnom mestu) nikada nisam cula nikad negativne komentare, naprotiv. Svi se nekako razneze kad vide bebicu kako rucka.... dakle SAMO NAPRED, SIKU NA SUNCE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam ništa protiv cucle, samo moja ćerka nikada nije htela da je prihvati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam ništa protiv cucle, samo moja ćerka nikada nije htela da je prihvati.

Da, znam. Ni od moje kume bebica, samo je izbaci i onako kao da hoce da povraca. Naravno u tom slucaju ni ja nebih davala bebi cucu. Kazem, sto se tice stava prema cuci/lazi ne trebe generalizovati, naravno ako neko moze bez cuce i bez 24h na siki, to je po meni idealna beba (ali u knjizi Dr. Spoka, se pominje da beba ili ima naviku za cucom ili za prsticem ili za nekim "predmetom" )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.