Tehnika i gadgeti

odgovora

Objavljeno

Mamice interesuje li vas tehnika- kucna i ostala? Ko je kod vas u kuci (ako ga ima) taj koji se bakce oko TV-a, DVD plejera, kompjutera, mobilnih itd- kako kupovine tako i podesavanja?

Takodje jel ima nekog ko voli gadgete i da li ih kupujete cisto za "merak" ili sto vam stvarno trebaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo "operisani" od tih stvari. Kupujemo ih samo iz ciste nuzde, i pretezno kupujemo zajedno, osim telefona, koje smo kupili jedno drugom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamice interesuje li vas tehnika- kucna i ostala? Ko je kod vas u kuci (ako ga ima) taj koji se bakce oko TV-a, DVD plejera, kompjutera, mobilnih itd- kako kupovine tako i podesavanja?

Takodje jel ima nekog ko voli gadgete i da li ih kupujete cisto za "merak" ili sto vam stvarno trebaju?

Mi imamo svasta po kuci,bezicni internet,laptop,pa komp.samo za multimediju,tv smo do skora imali 3(sada samo 2 :lol:),2 laptopa-samo da bi mogli igrati igrice jadan protiv drugog i tako... Oboje volimo tehniku,mm se malo vise bakce oko toga posto se vise razume.Ps:drzimo radnju-prodajemo komp.i komp.opremu,...tako da ti je onda sve jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm cesto kaze "moja je poslednja...ja samo kazem DA" :)

Mene mnogo vise interesuje nego njega...kada sam bila klinka obozavala sam da rastavljam i sastavljam pc...u poslednjih par godina malo zaostajem...em zbog vremena em zbog finansija :(

Ali da volem, volem

p.s.sta su gadgeti?Znam sta su u kompu i telefonu...ali ne znam na sta ti mislis? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je muž zadužen za tehniku :) . On to voli, razume se u takve stvari, stalno kupuje neke zezancije za komp. Ja se slabo u to razumem, a i ne interesuje me preterano, ali on je tu kada mi treba pomoć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s.sta su gadgeti?Znam sta su u kompu i telefonu...ali ne znam na sta ti mislis? ;)

Citana gadgeti su sva nova dostignuca i izumi, ne samo na polju tehnike i tehnologije. Recimo svaki novi patent, svako novo i revolucionarno otkrice za opstu upotrebu populacije je gadget. ;)

Postojao je u Srbiji pre par godina gadget casopis koji se zove T3 (internacionalni ali je bilo srpskog izdanja) i ja sam ga kod druga jos davne 2005-06-e listala... Ima ih jos, ali ja vise nisam upucena u stampu i nemam pojma koji je dobar, koji ne. Sve u svemu u takvim casopisima s emoze pronaci svako "od popa uvo" koje je neko smislio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nismo nesto ludi ni mm ni ja...ja tehniku volim u onoj meri da mi ulepsa stan, a ne da mi olaksa zivot...ahahahaha,,,imamo lap top, tv, i ostale gluposti, i kad se kupuje oboje biramo i to je to...mobilne telefone opet biram po izgledu, malo po funkcionalnosti, ali vise i za njih ne marim...samo da mi odradi posao....

ne opterecujem se vise ni sa cim, iskreno....

a gadgete ne kupujem, uvek me nesto privuce i bas se zapalim, a onda posle malo rasudjivanja kaze "boze koji ce mi to?!" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nismo nesto ludi ni mm ni ja...ja tehniku volim u onoj meri da mi ulepsa stan, a ne da mi olaksa zivot...ahahahaha,,,imamo lap top, tv, i ostale gluposti, i kad se kupuje oboje biramo i to je to...mobilne telefone opet biram po izgledu, malo po funkcionalnosti, ali vise i za njih ne marim...samo da mi odradi posao....

ne opterecujem se vise ni sa cim, iskreno....

Takodje, samo mm sve bira, ni toliko me neinteresuje, tj interesuje me onoliko koliko mi je neophodno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici,sad posle ovog tvog objasnjenja,ja mislim da mogu slobodno izjaviti da ja volim gadgete... :D

Ps:Samo se ti jos nisi izjasnila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chi stvarno se nisam izjasnila :lol:

Volim ih, interesuju me, razumem se u granicama normale i potreba, al ne u meri da sam zaludjena i da moram imati sve sto tek izadje na trziste, svaku dzidza-bidzu malu ili veliku. Kupujem ih ako mi trebaju, ali ako kupujem onda mora biti vrh liste, poslednji model najprimereniji nasim potrebama (ne kupujem da bi mi stajalo neupotrebljeno). A kad biram onda istrazujem danima i nedeljama samo da se ne bih predomislila :rolleyes: Recimo ako postoje dva modela jako slicna, uvek cu ici na superiorniji ma koliko da kosta.

I mm je od te sorte koja se razume, s tim sto on nema tako "skup" ukus pa se mimoidjemo ponekad u stavovima i bude povuci potegni dok ili ne kupimo po mom, ili ne kupimo uopste :P Kad smo TV birali nismo se mogli dogovoriti oko velicine! On je hteo manji, ja veci :blink: Frizider sam sama birala, nije se mesao uopste, a kad je "ala" stigla sokirao se, zvao me na posao da pita dal sam svesna koliki je :lol: Ves masinu isto- on je bio tu da predlozi budzet, ja da odlucim sta nam treba i kupim ;) Kad sam kupovala fixni telefon uzela sam sa sekretaricom i 4 slusalice koje non-stop gubimo po kuci samo zato sto se oslanjamo da ih ima puno pa ce se vec neka naci :rolleyes:

Licno sam slaba na sve od Mac-a, jako cenim njihov dizajn, kvalitet, inovacije, ali daleko od toga da bih na sve bacila novac jer znam da mi ne treba. Imamo oboje I-pod-ove (moj i mala koristi), ali ne mogu da vidim kod sebe potrebu za I pad-om recimo... I Phone planiram uzeti za par meseci al trenutno sam zaljubljena u svoj Blackberry i mm-ov Nokia mini kompjuter koji sam mu ja birala "ko za sebe" :lol: . Komp nam je kad je kupljen bio extra, sa svim od opreme sto moze da se "nakaci", al uskoro bi trebalo kupiti jos jedan iako stalno dodajemo nove stvari- jos jedan interni i jedan extreni hard drive, novi DVD rezac, novi printer, citace za kartice isl...

Ono sto jos volim je fotografija i sve sto ima veze sa DSLR aparatima. Na to ne zalim ni para ni utrosenog vremena za odabir. Obozavam po kuci digitalne ramove za slike.

E a cim zagusti i nesto treba da se od tehnike popravi mm je glavni! U stvari oboje znamo druge stvari pa se dopunjujemo, ali on zna svoj komp i sve legalno za razliku od piraterije na koju sam ja bila navikla...

Raspisala sam se... :rolleyes: Previse sam se ovih dana oko toga cimala pa mi sveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za to je hzaduzen moj suprug. Kupujemo zajedno,u toku sam sa onim sto bi on da kupi,ali nije to za mene.

Voli sve sto je novo i tu ja upadam da se ne kupi bas sve sto se pojavi. On i ne gleda cenu,ali ga ja spustim na zemlju sa sedmog neba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tehniku se razumemo oboje, mada mm bolje jer ga vise interesuje ali kada kupujemo nesto onda zajedno biramo i dopunimo jeno drugo i uvek se slozimo oko iste stvari.

Inace volim da spajam te neke zicice i svaki telefon odmah skontam kako i gde, kada smo uzeli komp zajedno smo ga sastavili ( a to je kao velika mudrost), tv sam na jenom namestila ja programe a na drugom on...i tako u sustini nije mi strano, nisam luda za tim ali super se snalazim....ipak sam ja zavrsila tehnicki fax...hahahahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim ponekad da malo izgledam šta sve ima na Think Geek. Do duše ranije mnogo više nego sada. Ali ima stvarno ekstra gadget-a koje bih baš volela da imam. Šteta, ne isporučuju u našu zabit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo "operisani" od tih stvari. Kupujemo ih samo iz ciste nuzde.

Potpisujem...ako se desi neki kvar, angažujemo majstora.

Kod kuće komp koristi samo ćerka za igranje igrica i to ponekad...često se pitam što smo pare na to dali. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumemo se-ja u belu on u crnu(tehniku) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva s telekom IPtv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama...

Ako imaš gmail mail, otvori ga...

U gornjem padajućem meniju imaš opciju PHOTOS..klikni...tražiće ti:

DOWNLOAD PICASSA...uradi to.

Imaćeš na desktop-u ikonicu PICASAA gdje će ti biti spremljene sve tvoje slike na jednom mjestu.

Onda imaš razne kombinacije...desnim klikom na bilo koju fotografiju praviš album i otpremaš ga na WEB...odnosno u album tvog mail naloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama...

Ako imaš gmail mail, otvori ga...

U gornjem padajućem meniju imaš opciju PHOTOS..klikni...tražiće ti:

DOWNLOAD PICASSA...uradi to.

Imaćeš na desktop-u ikonicu PICASAA gdje će ti biti spremljene sve tvoje slike na jednom mjestu.

Onda imaš razne kombinacije...desnim klikom na bilo koju fotografiju praviš album i otpremaš ga na WEB...odnosno u album tvog mail naloga.

Hvala Filipa....ovih dana ću da se pozabavim 'hakerstvom' B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje jedno za mame koje vladaju područjem tehnike. Moj kućni računar, juče prilikom pretrage BEBCA sam čula nešto slično sljedećem: Držite pet šibica i približite šestu...pufffff...ali nije se ugrijao, nije smrdio...šta bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje jedno za mame koje vladaju područjem tehnike. Moj kućni računar, juče prilikom pretrage BEBCA sam čula nešto slično sljedećem: Držite pet šibica i približite šestu...pufffff...ali nije se ugrijao, nije smrdio...šta bi to moglo biti?

Imala sam sličnog iskustva ali je meni baš zasmrdelo kućište kompa (a vrlo malo dima je bilo). I tada je riknulo ono sredstvo-ventilator što hladi komp (kuler ili kako se već zove).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali meni ništa nije zasmrdjelo...joj, kako se tako iskomplikuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa moguce da je kuler.Nama je ovo 3...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A taj kuler, jel se on mijenja u servisu ili može neko ko se razumije u tehniku? Koliko on košta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,

imaši od 20 eura pa na više, sve zavisi koji ćeš.

Vrlo je moguće da ti je kuler na izdisaju, a ja ti savetujem sledeće:

Otvori svoj desktop računar, pronađi kuler - izgleda ko ventilator. Pokušaj da skineš, a onda uključi usisivač i prođi vrhom preko otvora kulera, da pokupiš prašinu.

Ovo je prva pomoć pre kupovanja novog kulera.

kuleri tako treba da se održavaju i onda duže traju.

Iako se čisti kuća i licka prašina - komp je usisivač za prašinu. :)

Moj lap-top se gasio jer se pregrevao (sistem zaštite ga ugasi, pa nije ništa drugo crklo), šištao je tako mesec dana, dok jadnička nismo rasklopili i produvali :)

Sad je ko nov, ni operativni sistem ne moram da menjam - sve je išlo od kulera.

Savet + je da kada očistiš stari, ili kupiš nov i zameniš - instaliraš neki programčić koji će ti na desktopu stajati u uglu ekrana i uvek obaveštavati o grejanju kompa, pa ćeš tako preventivno znati kad da ga proveravaš i šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, hvala..hahahaaaa prvo moram kupiti usisivač, pričala sam kako ga je mm zaribao. Joj...

Javim se kada to uradim, pa da mi daš link ka tom programu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.