Informacije o margarinu...

odgovora

Objavljeno

Ovakve teme me uvek podsete na onu iz vremena kad sam ja bila mala - televizor zraci!!!!! Samo se zaboravlja da apsolutno sve zraci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovakve teme me uvek podsete na onu iz vremena kad sam ja bila mala - televizor zraci!!!!! Samo se zaboravlja da apsolutno sve zraci :)

Slazem se sa tobom,i ja sam tako trazmisljala-i ni ne znamo sta nam sve steti,ali odkad sam postala majka trudim se da sve to svedem na neki min. zbog malog....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kad bih razmisljala sta danas sve nije zdravo...pa ni vazduh koji disemo nije zdrav...

Bez ljutnje, ali takav stav po meni nije ispravan. To je samo opravdanje jer ljude najčešće mrzi da vode računa o takvim stvarima. Treba se stalno informisati, čitati deklaracije, menjati svoje navike (što je u svemu najteže) i sl.. To nije ni malo lako, ali ako neko ima svest o štetnosti neke stvari i u mogućnosti je da prekine upotrebu toga, a ipak nastavlja da je koristi/upotrebljava je samo odraz karaktera.

...najbolje bi bilo ziveti u nekoj zabiti, daleko od civilizacije, jesti hranu iz domace proizvodnje, bez aditiva i kojecega stetnog,piti cistu izvorsku vodu,ako je negde jos ima, udisati cist vazduh,ali koliko nas ima tu opciju?

Jeste najbolje, ali ako sebi možemo da obezbedimo makar jedan deo, ili već svedemo količinu lošeg i štetnog na ličnom, pa samim tim i globalnom planu na minimum, zar ipak nije humanije uložiti napor pa tako i postupiti?

Slazem se sa tobom,i ja sam tako trazmisljala-i ni ne znamo sta nam sve steti,ali odkad sam postala majka trudim se da sve to svedem na neki min. zbog malog....

I ja se isto trudnim da svedem štetno na minimum i mogu sa ponosom da kažem da moje dete do sada nije ništa jelo sa aditivima i konzervansima, zatim štetno - tipa margarin i bilo šta industrijsko. I nije ni malo lako istrajavati u tome, ali pošto znam da mu time činim samo dobro na duže staze, nije mi teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf PHENIX...divim ti se...ti si meni kao iz neke galaksije...tako te i zamišljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo phoenix...svaka cast kad uspes na nadjes takvu hranu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Phoenix jer i sama potenciram zdravu hranu i zdrav zivot, ali sam ipak za neka merila i granice i bez preterivanja i krajnosti kada ce se sve to pretvoriti u manicnu opsesiju.

Naravno ne ciljam ni na koga ovde, ali govorim iz iskustva jer mi je prijateljica ugrozila zdravlje sopstvenog deteta zdravom (ali siromasnom svim i svakakavmih hranjljivim materijama potrebnim za bebin rast) ishranom.

P.S. Phoenix jeste vi vegan? I ti i dete? Znam da sam citala za mleko da ne dajes malom, al jel i meso i ostale namirnice zivotinjskog porekla ne unosite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S. Phoenix jeste vi vegan? I ti i dete? Znam da sam citala za mleko da ne dajes malom, al jel i meso i ostale namirnice zivotinjskog porekla ne unosite?

Ne, nismo vegani. Jedemo meso. Uglavnom domaće sa sela. Imam tu sreću da mi je tata na selu, pa nam gaji one prave domaće dvorišne koke, patke, guske, morke itd. Samim tim imamo i domaća jaja. Sami pravimo kulen (pa tako znamo šta je stavljeno unutra) npr, i to je jedino što jedemo od mesnih prerađevina (plus slaninu).

Jedino što ne konzumiramo je mleko i mlečni proizvodi iz opredeljenja, kao ni industrijske prerađevine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino što ne konzumiramo je mleko i mlečni proizvodi iz opredeljenja, kao ni industrijske prerađevine.

ok ni ja ne pijem mleko od druge godine, ali ne zato sto mi moji nisu davali vec sam ja sama prestala :rolleyes:

ali jel vi onda jedete bilo sta sto ima mleka u sebi???

moj luka je imao alergiju na protein iz kravljeg mleka i secam se koliko mi je bilo tesko da nadjem bilo sta sto u sebi ne sadrzi mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok ni ja ne pijem mleko od druge godine, ali ne zato sto mi moji nisu davali vec sam ja sama prestala :rolleyes:

ali jel vi onda jedete bilo sta sto ima mleka u sebi???

moj luka je imao alergiju na protein iz kravljeg mleka i secam se koliko mi je bilo tesko da nadjem bilo sta sto u sebi ne sadrzi mleko...

I ja sam mleko sama prestala sa 4 godine. I da, ne jedemo ništa što sadrži mleko. I jeste teško da se nađu proizvodi koji ne sadrže mleko, mlečne proteine, surutku i sl, ali ipak se nađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam mleko sama prestala sa 4 godine. I da, ne jedemo ništa što sadrži mleko. I jeste teško da se nađu proizvodi koji ne sadrže mleko, mlečne proteine, surutku i sl, ali ipak se nađe.

pa cekaj hoces mi reci da ti NE JEDES COKOLADUUUUU?????!!!!!!!!! :o:o:o:o:o

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa cekaj hoces mi reci da ti NE JEDES COKOLADUUUUU?????!!!!!!!!! :o:o:o:o:o

:lol:

Mlečnu ne, ali crnu da ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mlečnu ne, ali crnu da ;)

pa i crna ima mleka ......tacnije moze da sadrzi jer prolazi kroz iste masine gde i mlecne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i crna ima mleka ......tacnije moze da sadrzi jer prolazi kroz iste masine gde i mlecne

Moralo bi da piše da ga može sadržati u tragovima. Lindt sam gotovo sigurna da ga ne sadrži.

Mada iskreno, nikad nisam ni bila ljubitelj čokolada. Još dok sam bila mala, pa ih podobijam na poklon, znale su mi stajati mesecima u sobi, dok ih moji roditelji ne bi "pozajmili" (čitaj maznuli). :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moralo bi da piše da ga može sadržati u tragovima. Lindt sam gotovo sigurna da ga ne sadrži.

Mada iskreno, nikad nisam ni bila ljubitelj čokolada. Još dok sam bila mala, pa ih podobijam na poklon, znale su mi stajati mesecima u sobi, dok ih moji roditelji ne bi "pozajmili" (čitaj maznuli). :P

covece svaka ti cast....ja bez cokolade i sladoleda ne bih mogla da zivim. ali narocito bez cokolade...ne daj Boze samo nesto da zbog zdravlja ne smem, ali ovako......da nema cokolade mislim da bi moja psiha i moj zivot bili potpuno drugaciji :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sada da procitam da ja u stvari jedem nesto slicno plastici?????? :blink:

Jedem onaj "Dobro jutro-diet" margarin, i to iskljucivo sa dzemom, i stvarno uzivam u njemu... Ukus maslaca ne volim, pa margarin koristim i za kolace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se crne cokolade tice, na svim kojima smo mi kupili ( a mi to kupimo samo ukoliko ide u neki kolac ili slicno :) ), pise da moze da sadrzi mleko, zato sam se zacudila.

a lindt ne volim, ne kupujem je, pa onda ni ne znam..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nađoh ja maslac...e sutra ima da obiđem sve hipermarkete, moram da uporedim ukus, deklaraciju...baš sam se zaintresovala, iako ga ne jedem! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi ne jedemo margarin niti ga ikada kupujemo. Uspeli smo da dobijemo informaciju pre mnogo godina i prva je bila da margarin sadrzi neke nezasicene masne kiseline koje ne postoje u prirodi. Iskreno, margarin jesam probla, ali me je ostavio ravnodusnom. Puter ili butter ili maslac jedemo i koristimo ga za kuvanje redovno. O mleku mogu samo ovo da kazem: ako se desi da nadjem negde (puno putujemo po Srbiji turisticki) kravlje mleko, tek izmuzeno, nema te sile da ga ne kupim i platim suvim zlatom! Ja ne verujem u pricu kako je mleko sa manje masti zdravije. Inace, ovo industrijsko, preradjeno retko kupujemo, ali zato se ubijamo od jogurta ;)

Moj stav o margarinu jednak je stavu o rafiniranom ulju, pa bilo ono suncokretovo, maslinovo ili bilo koje. To ne ulazi u nasu kucu. Retko kad sta przimo, a ako nam se bas prijede nesto tako, koristimo mast; domacu, svinjsku. Od mesnih "preradjevina" jedemo slaninu( ja cak vrlo rado) i domaci prsut, a ubijamo i cvarke kad nas neko pocasti domacim...mljac,mljac :D

Tako, da rezimiram: Margarin OUT, rafinisana ulja OUT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi ne jedemo margarin niti ga ikada kupujemo. Uspeli smo da dobijemo informaciju pre mnogo godina i prva je bila da margarin sadrzi neke nezasicene masne kiseline koje ne postoje u prirodi. Iskreno, margarin jesam probla, ali me je ostavio ravnodusnom. Puter ili butter ili maslac jedemo i koristimo ga za kuvanje redovno. O mleku mogu samo ovo da kazem: ako se desi da nadjem negde (puno putujemo po Srbiji turisticki) kravlje mleko, tek izmuzeno, nema te sile da ga ne kupim i platim suvim zlatom! Ja ne verujem u pricu kako je mleko sa manje masti zdravije. Inace, ovo industrijsko, preradjeno retko kupujemo, ali zato se ubijamo od jogurta ;)

Moj stav o margarinu jednak je stavu o rafiniranom ulju, pa bilo ono suncokretovo, maslinovo ili bilo koje. To ne ulazi u nasu kucu. Retko kad sta przimo, a ako nam se bas prijede nesto tako, koristimo mast; domacu, svinjsku. Od mesnih "preradjevina" jedemo slaninu( ja cak vrlo rado) i domaci prsut, a ubijamo i cvarke kad nas neko pocasti domacim...mljac,mljac :D

Tako, da rezimiram: Margarin OUT, rafinisana ulja OUT!

nije je lepo sto mi u ove kasne sate otvaras apetit sa tom prsutom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto> To kao grci ne prave? Dodji kod mene. Ima crnogorske na lageru B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nismo vegani. Jedemo meso. Uglavnom domaće sa sela. Imam tu sreću da mi je tata na selu, pa nam gaji one prave domaće dvorišne koke, patke, guske, morke itd. Samim tim imamo i domaća jaja. Sami pravimo kulen (pa tako znamo šta je stavljeno unutra) npr, i to je jedino što jedemo od mesnih prerađevina (plus slaninu).

Jedino što ne konzumiramo je mleko i mlečni proizvodi iz opredeljenja, kao ni industrijske prerađevine.

Zasto sam ja bila ubedjena da si ti vetetarijanac cak i da se hranis sa raw food (presna hrana). Eh, kako znam da pogresim. U svakom slucaju sad kontam da ne preterujes i da to sto radis je sasvim ok.

Ali kako ces "kontrolisati" sta ti bebac jede kad ode u obdaniste? Ja sam pre par meseci bila u "prici" da Emiliji hranim iskljucivo organskom hranom ali kad mi drugarica napomenu "izvini a sta ces molim te da radis kada ti slucajno pojede prskanu vocku ili povrce? Pa imas da je odvedes pravo u albulantu ili na alergijsko odeljenje. Trebas da dete uzgajas u skladu sa okruzenjem i da je prilagodjavas okruzenju." Tako da se trudim da ipak nadjem zlatnu sredinu.

U svakom slucaju, svaka ti cast i sigurno ti je "tesko" da budes medju "manjinom" koja zna sta jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto> To kao grci ne prave? Dodji kod mene. Ima crnogorske na lageru B)

ma gde da prave po ovoj klimi?!!!!! :o:o:o

a i ne jedu tako jako hranu. ima samo da se kupi italijanski prsuto, i to 2-3 lista u pakovanju, ali nije ni prici nasoj.

ali eto mene kod teeb na tu crnogorsku....mnjam mnjam!!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto sam ja bila ubedjena da si ti vetetarijanac cak i da se hranis sa raw food (presna hrana). Eh, kako znam da pogresim. U svakom slucaju sad kontam da ne preterujes i da to sto radis je sasvim ok.

Ali kako ces "kontrolisati" sta ti bebac jede kad ode u obdaniste? Ja sam pre par meseci bila u "prici" da Emiliji dajem iskljucivo organskom hranom ali kad mi drugarica napomenu "izvini a sta ces molim te da radis kada ti slucajno pojede prskanu vocku ili povrce? Pa imas da je odvedes pravo u albulantu ili na alergijsko odeljenje. Trebas da dete uzgajas u skladu sa okruzenjem i da je prilagodjavas okruzenju." Tako da se trudim da ipak nadjem zlatnu sredinu.

U svakom slucaju, svaka ti cast i sigurno ti je "tesko" da budes medju "manjinom" koja zna sta jede.

ma naravno...a i to nase organsko pitaj Boga koliko je organsko. osim ako znas u svakom momentu ko ti gaji voce i povrce.

inace, ja sam bila na makrobiotici kao mala.....iz zdravstvenih razloga....i znam koliko mi je sve nedostajalo i koliko sam patila....

ja sam isto bila za to: moje dete ce jesti samo ovo ili ono, a onda dodjem na koledz i moja profesorka fitnesa koja je uzasno bila stroga, tipa ne smes ni da pridjes smokiju a ne daj boze da ga pojedes,,,,,itd...igrom slucaja ja upoznam njenu decu posle par godina, deca joj imaju preko 100 kg sa svojih 15-16 godina...zasto? zato sto im mama nista nije davala celog zivota da jedu sto su ostala deca jela...i oni kad su sama krisom pojedu ne jednu nego po desetat cipseva i cokoladica...i samo to njeno psiholosko maltetiranje "ne smes ovo ne smes ono" ih je upropastila...posle toga sam rekla "gledacemo da se luka zdravo hrani, ali ne i da ne sme da pojede cokoladu, smoki ili slicno"

ja ne jedem meso, ali ne zato sto sam vegeterijanac vec zato sto ne volim....volela bih da mogu...npr zubi su mi se skroz iskrivili jer nisam nista zvakala,pa sam morala fiksnu protezu....mleko ne pijem isto jer ga ne volim, ma uzas jedan....

mom luki dajem zdravu hranu ali isto tako mu dam i plazmu i slicne stvari...

zdravlje je stvar koja ne ide iskljucivo iz tanjira vec ima veze i sa genetikom i dosta sa psihom....ne volim przeno, ne volim ulja i masno preterano,niti junk food, jako sam veliki gurman. generalno smatram da u svemu mora postojati neka umerenost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smoki ili slicno"

ja ne jedem meso, ali ne zato sto sam vegeterijanac vec zato sto ne volim....volela bih da mogu...mleko ne pijem isto jer ga ne volim, ma uzas jedan....

mom luki dajem zdravu hranu ali isto tako mu dam i plazmu i slicne stvari...

zdravlje je stvar koja ne ide iskljucivo iz tanjira vec ima veze i sa genetikom i dosta sa psihom....ne volim przeno, ne volim ulja i masno preterano,niti junk food, jako sam veliki gurman. generalno smatram da u svemu mora postojati neka umerenost.

Da ne ponavljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.