Informacije o margarinu...

odgovora

Objavljeno

ma gde da prave po ovoj klimi?!!!!! :o:o:o

a i ne jedu tako jako hranu. ima samo da se kupi italijanski prsuto, i to 2-3 lista u pakovanju, ali nije ni prici nasoj.

ali eto mene kod teeb na tu crnogorsku....mnjam mnjam!!!!! :rolleyes:

Dodji kad hoces, ti koja ne volis meso ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mom luki dajem zdravu hranu ali isto tako mu dam i plazmu i slicne stvari...

zdravlje je stvar koja ne ide iskljucivo iz tanjira vec ima veze i sa genetikom i dosta sa psihom....ne volim przeno, ne volim ulja i masno preterano,niti junk food, jako sam veliki gurman. generalno smatram da u svemu mora postojati neka umerenost.

Apsolutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodji kad hoces, ti koja ne volis meso ;)

ne volim meso ali prsutu volim...ali mora da je mekana!!! jer sa ovim mojim zubima ne mogu da je zvacem :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isto bila za to: moje dete ce jesti samo ovo ili ono, a onda dodjem na koledz i moja profesorka fitnesa koja je uzasno bila stroga, tipa ne smes ni da pridjes smokiju a ne daj boze da ga pojedes,,,,,itd...igrom slucaja ja upoznam njenu decu posle par godina, deca joj imaju preko 100 kg sa svojih 15-16 godina...zasto? zato sto im mama nista nije davala celog zivota da jedu sto su ostala deca jela...i oni kad su sama krisom pojedu ne jednu nego po desetat cipseva i cokoladica...i samo to njeno psiholosko maltetiranje "ne smes ovo ne smes ono" ih je upropastila...posle toga sam rekla "gledacemo da se luka zdravo hrani, ali ne i da ne sme da pojede cokoladu, smoki ili slicno"

ja ne jedem meso, ali ne zato sto sam vegeterijanac vec zato sto ne volim....volela bih da mogu...npr zubi su mi se skroz iskrivili jer nisam nista zvakala,pa sam morala fiksnu protezu....mleko ne pijem isto jer ga ne volim, ma uzas jedan....

mom luki dajem zdravu hranu ali isto tako mu dam i plazmu i slicne stvari...

zdravlje je stvar koja ne ide iskljucivo iz tanjira vec ima veze i sa genetikom i dosta sa psihom....ne volim przeno, ne volim ulja i masno preterano,niti junk food, jako sam veliki gurman. generalno smatram da u svemu mora postojati neka umerenost.

Ovo 100%potpisujem seceru!Ni ja ne jedem meso(osim kad moram ili ako mi se nudi sunka npr :D),a ni mleko ne volim... I takodje,gledamo da nam se dete hrani zdravo,junk food ne jedemo-jer ne volimo,takodje,ali ponekad pojede i smoki,i bananicu... A bas se primeti inace,ako dodju kod nas gosti koji deci ne daju nista slatkisa/slanisa,a ja imserviram slane stapice i smoki,Teo pojede malo i zadovoljan,a ostala deca ne staju dok ne pojedu sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne volim meso ali prsutu volim...ali mora da je mekana!!! jer sa ovim mojim zubima ne mogu da je zvacem :lol::lol:

Kad mogu ja sa moja tri mosta da zvacem, zvakaces i ti kao bela lala ;)

Nego, gde ja ovde da 'zadenem' margarin???? OT!!!ccccccc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudim se da za Victoriu biram kvalitetnije namirnice,a u njene kasice ubacim malo butera. Suprug i ja jedemo margarin,pa citavog zivota ga koristim i nista mi nije. Da je stetan jeste,ali niko nece pojesti tu kolicinu margarina da bi se stetna dejstva ispoljila u organizmu. To je samo jedna u nizu stetnih namirnica,ali u normalnoj kolicini sve je prihvatljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh jos nesto da kazem u vezi margarina:

Ono sto zaboravljamo je svakako najvaznije. Neko je spomenuo da nema proizvoda koji ne sadrzi mleko...e, pa isto tako ima previse proizvoda koji sadrze margarin. Na deklaracijama su uredno napisali:" biljna mast" i onda jos kad mi zabibere neki 'zdrav' proizvod sa ovsenim pahuljicama u 'biljnoj masti' odlepim nacisto!

Tako, ruku na srce, sigurno i mi pojedemo tog margarina u nekim tragovima...ponekad i namerno, sa cokoladom, na primer... Sta da se radi? Ne mozes pobeci od savremenog zivota, izgleda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco, ma naravno...ko zna sta sve mi i jedemo :lol::lol:

a ni meni nije jasno sta je margarin a sta puter?mislim kako znam u radnji sta je ako ne procitam.ovde nisam vidjala da pisem margarin, samo puter.ali mislim da su oni tvrdi margarini, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moras da citas, sta da ti radim. Ne znam kako je kod tebe, ali jedno je sigurno: puter se pravi od ciste mlecne masti, a margarin od takozvane biljne masti( i milion nus supstanci sto rekose na pocetku teme). O razlici u ukusu necu da pricam. Kupi lepo nemacki neki butter, pa vidi razliku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ovo sto mi stavljamo u spagete pise da je od maslinovog ulja sa omega tria, i slicno....zar to nije butter?a na njemu ne pise buter ili margarin?

ali grci sve zovu "vutiro" sto je buter, a margarin zovu "margarini"...znaci nigde nisam cula da koriste "margarini"...ahahaha...ne znam ni ja sama...u svakom slucaju to ne jedemo, tako da....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al' se izlupetah u prethodnom postu :ph34r: ...bas cu da pitam komsinicu sutra sta je ovo sto ja koristim za paste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se (ne) ponavljam: iz mleka se izdvaja mast (puter, sir ili kod nas i kajmak),a iz biljaka ulje. Neka ulja mogu da budu u 'cvsrtom' agregatnom stanju pod uticajem niske temperture. Ti to znas zbog domaceg maslinovg ulja koji ima talog ako ga drzis u frizideru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Ode mast u propast"!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Ode mast u propast"!!! :lol::lol::lol:

B):):lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros sam pola sata stajala pored butera i margarina u supermarketu :rolleyes: ....e pa ovako , ono sto mi koristimo za spagete je buter...ali zato jedna stvar mi nije jasna....pre smo koristili Becel proactiv, sto je kao nesto najbolje na trzistu i zaista je skupo...kad pogledas 5-6 evra za jednu kutiju nije malo, zar ne?

i na njemu pise da je margarin...ali on smanjuje holesterol i slicno kako sad da je toliko stetan???

evo ga i sajt njihov na engelskom :

http://www.becelcanada.com/proactiv/

nista mi nije jasno, sad sta je stetno a sta nije...mislim da je najstetnije zapravo ziveti na kraju krajeva, posto je sve ono nas jedno veliko 'ranje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad god se pomene margarin setim se one reklame omargarinu "DIjamant" (ono: "...Mesa se u hleb, u pecivo...") 

E, ja uvek kazem: Moja svekrva je kao margarin, u sve se mesa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nas nista vise od ove teme nije drzalo ''u cudu''.

Ruskinja, svaka cast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nas nista vise od ove teme nije drzalo ''u cudu''.

Ruskinja, svaka cast :)

Što meni, nisam ja postavila temu?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cija jaja dajes detetu od svega gore navedenog? i koliko puta nedeljno? da li ih termicki obradis? hvala na odgovorima

Najviše volim da mu dam morčije jaje, ako samo jaje dobije. Uglavnom kuvano.

Ali najviše koristim kokošija. Retko ima jaje za obrok kao takvo, već više kad stavim u neko jelo.

A povremeno volim i prepeličija da mu dam. Prepeličija mogu i živa da se daju, ali mu do sad nisam davala, već samo kuvana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem detetu ziva jaja od prepelice,npr u pire krompir umutim za dorucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto je to butterino, maslac na ital?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.