Prva kontrola

odgovora

Objavljeno

Juce sam vodila moju devojcicu na redovnu kontrolu i tamo smo zatekli roditelje cijoj bebi je prva kontrola,naravno da sam se podsetila nase prve kontrole i izgubljenosti

Izasli su uplaseni,zbunjeni...beba je za prvih 10 dana napredovala 20g i naravno da je nasa draga doktorka pocela da im drzi predavanje kako to nesme kako ce ih vratiti u bolnicu...sve to su i meni rekli i ucinili da se osecam kao neodgovorna majka a beba je samo bila premorena od poradjaja i trebalo je da se naspava i odmori,i ako u prvih deset dana nije nadohnadila koliko je predvidjeno na kontroli sa mesec dana je dobila na kilazi koliko i svaka druga beba ali smo svi mi bili zabrinuti bespotrebno,tako ba mame ne brinite i ne krivite sebe ako vam se isto to desi,sve ce biti ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee da... Malo je falilo da i ja pocnem plakati. Izasla sam kao pokunjeno kuce za mm-om koji je nosio nasu "vristecu" pufnicu u nosiljci... :(

Negdje sam procitala da je bebi potrebno oko 15 dana da se vrati na tezinu koju je imala pri porodjaju, tako da.... Nema razloga za brigu i nervozu, svaka beba se razvija na svoj nacin.

g35104.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam kako ide kod vas ali ovde se u prvih mesec dana beba vodi dva puta s tim sto smo mi morali tri puta,posle prvog su nam dali fore tri-cetri dana da beba nadoknadi to sto nije i onda sam je ja sirotu budila stikajuci je,skidajuci i koje sve tehnike nisam primenjivala...izmuzivala se pa joj davala na flasicu kako bi joj bilo lakse,ma strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na prvoj kontroli i bili posle mesec dana, rmislim da je tada i najrealnije sagledati situaciju u vezi napredovanja bebe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na prvoj kontroli i bili posle mesec dana, rmislim da je tada i najrealnije sagledati situaciju u vezi napredovanja bebe. :)

I mi smo. Cini mi se da to zavisi od bolnice do bolnice. Jer u nekim mestima se na prvu kontrolu ide sa 15 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto ali ako vec ide na deset dana onda bi trebali da uzmu u obzir da se ona treba odmoriti i da nas samo posavetuju a ne da nas traumiraju...sreca pa mi patronazna sestra bila ok.Mnogo bitnije od toga koliko je napredovala za 10 dana bilo je da mi pokazu kako izgleda kad beba jede na sisi a kako kad samo vuce na prazno kao sto mi je patronazna pokazala a i ti obrati paznju na to i ako ne jede skanjaj je dok se ne probudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas bezveze sto se nosi beba uopste na kontrolu pre navrsenih mesec dana.... Kod nas se nosi tek kad napuni 1.mesec,tada dobija i vakcinu.Svaka beba je razlicitia i ne napreduju sve isto,ali otprilike za mesec dana svaka sakupi oko 1000gr.Sad kojom brzinom i tempom,to je vec individualno-bas zbog toga je bezveze nositi ih ranije... Barem po meni... Samo istripuju mlade mame,koje vec ionako bespotrebno puno brinu... :angry: Mame,nemojte se brinuti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas bezveze sto se nosi beba uopste na kontrolu pre navrsenih mesec dana.... Kod nas se nosi tek kad napuni 1.mesec,tada dobija i vakcinu.Svaka beba je razlicitia i ne napreduju sve isto,ali otprilike za mesec dana svaka sakupi oko 1000gr.Sad kojom brzinom i tempom,to je vec individualno-bas zbog toga je bezveze nositi ih ranije... Barem po meni... Samo istripuju mlade mame,koje vec ionako bespotrebno puno brinu... :angry: Mame,nemojte se brinuti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se vodi na redovnu kontrolu sa mjesec dana, pa sa tri, šest, devet i godinu!

Iznimka su prijevremeno rođene bebe itd.

Filip je u prvom mjesecu dobio 1.450 grama, a kasnije po 700 grama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce pisala o napredovanju u Zenskim pricama. Sad se prebacam ovde :D

Mi smo bili u savetovalistu sa 15 dana jer nam je tako pisalo u otpusnoj listi. Ne znam iz kog razloga s obzirom da je uvek prva kontrola posle mesec dana. Andrej je iz porodilista izasao sa 3660g, sa 11 dana, kada ga je merila patronozna sestra je imao 3700, a sa 15 dana u savetovalistu, je imao 3880g. Ja mislim da je to super. Dzabe sam brinula zbog onih 40g. Bas me nasekirala patronozna. Jedva cekam 1.10. da vidim koliki sam sad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...Lea je napedovala prvi mesec 450gr. Dr je ipak bila prisebna i utesila me da je to zbog bolnice(bili naknadno jos 7 dana)...ali jako dobro se secam tog jezivog osecaaja,straha,straha da ce mi je neko uzeti ako ne napreduje dovoljno...zbog svega toga sam je i kasnije maltretirala da popije mleko do poslednje kapi...kao i sad,da pojede sve u gram...a sve je to posledica tog prvog meseca...(igra mi sve u stomaku dok kuckam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se vodi na redovnu kontrolu sa mjesec dana, pa sa tri, šest, devet i godinu!

Iznimka su prijevremeno rođene bebe itd.

Filip je u prvom mjesecu dobio 1.450 grama, a kasnije po 700 grama...

Ovde je kontrola i prva vakcina sa 15 dana (BCG), a juce smo imali drugu (protiv hepatitisa), sa navrsenih mjesec dana. Sledeca kontrola nam je 11.11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, sad je jasnije-kod nas se BCG dobija u porodilištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. BCG se dobija u porodilistu, pa jos jedna doza sa mesec dana. A nama je, verovatno, receno da idemo sa 15 dana zbog terapije na kojoj je bio. Nista drugo mi ne pada na pamet. I doktorka se zacudila. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. BCG se dobija u porodilistu, pa jos jedna doza sa mesec dana. A nama je, verovatno, receno da idemo sa 15 dana zbog terapije na kojoj je bio. Nista drugo mi ne pada na pamet. I doktorka se zacudila. :unsure:

Nije ti to druga doza BCG, već vakcine protiv hepatitisa, koja se isto dobija u porodilištu. BCG je onaj ružan ubod na ramenu koji će, ako nije već, početi da se gnoji, što je sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA, ja sam zbrzala dok sam pisala poruku jer se Aki u tom trenutku probudio. :) Htedoh reci da se BCG prima u porodilistu, ali da se primaju jos neke. Engerix B se prima jos jednom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA, ja sam zbrzala dok sam pisala poruku jer se Aki u tom trenutku probudio. :) Htedoh reci da se BCG prima u porodilistu, ali da se primaju jos neke. Engerix B se prima jos jednom. :)

Taki, super si :). Pomislila sam da ćeš se možda naljutiti , ja sam samo htela da ti kažem, ako slučajno ne znaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih, kad bih se ja ljutila tek tako. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo danas na kontroli. Primili smo vakcinicu :( Bas je tuzno plakao, ali se smirio cim ga je njegova majka uzela :wub:

Ima 4540g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo danas na kontroli. Primili smo vakcinicu :( Bas je tuzno plakao, ali se smirio cim ga je njegova majka uzela :wub:

Ima 4540g

Svaka cast, prava mala hrabrica! t2022.gif

Rastemo, rastemo... c006.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo danas na kontroli. Primili smo vakcinicu :( Bas je tuzno plakao, ali se smirio cim ga je njegova majka uzela :wub:

Ima 4540g

Taki svaka cast... masala neka je ziv i zdrav a194.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Momak i po. :D Dusa majkina velika. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se i ovde upišemo hehe..danas se merili, sa 21 danom..imamo 4200 gr. napredovali smo 500 gr od izlaska iz porodilišta..visina nije merena..pupak je dobar, tako da od večeras sledi pravi kupanjac hehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Veljka. :) Bas lepo napreduje. :) Samo nastavite tako da se volite, mazite, pazite i hranite. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se i ovde upišemo hehe..danas se merili, sa 21 danom..imamo 4200 gr. napredovali smo 500 gr od izlaska iz porodilišta..visina nije merena..pupak je dobar, tako da od večeras sledi pravi kupanjac hehe..

Super, Veljko je pravi mali dasa! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.