Prva kontrola

odgovora

Objavljeno

Zenske da vas jos pitam, da li moze da se dobije temperatura od one vakcine za hepatitis sto primaju sa mesec dana...

ne moze..ta vakcina apsolutno nema kontraindikacije tako su bar nama rekli zato se i prima odmah u porodilistu u roku od dva sata po rodjenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam vodila moju devojcicu na redovnu kontrolu i tamo smo zatekli roditelje cijoj bebi je prva kontrola,naravno da sam se podsetila nase prve kontrole i izgubljenosti

Izasli su uplaseni,zbunjeni...beba je za prvih 10 dana napredovala 20g i naravno da je nasa draga doktorka pocela da im drzi predavanje kako to nesme kako ce ih vratiti u bolnicu...sve to su i meni rekli i ucinili da se osecam kao neodgovorna majka a beba je samo bila premorena od poradjaja i trebalo je da se naspava i odmori,i ako u prvih deset dana nije nadohnadila koliko je predvidjeno na kontroli sa mesec dana je dobila na kilazi koliko i svaka druga beba ali smo svi mi bili zabrinuti bespotrebno,tako ba mame ne brinite i ne krivite sebe ako vam se isto to desi,sve ce biti ok!

Sve to zavisi od bebca do bebca...I mi smo imali neprijatno iskustvo, mislim da su nas bespotrebno zabrinuli ( mozda i nisu, ali svakako je rano), doktorka nam je rekla da joj se cini da bebino levo oko seta... bas sam se zabrinula. Kod kuce smo non-stop gledali da li cemo i mi primetiti. Tada joj je bilo tek 10 dana, tj. prva kontrola! Da li neko ima slicno iskustvo...i sta se kasnije desavalo...tj. sta da ocekujemo? Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to zavisi od bebca do bebca...I mi smo imali neprijatno iskustvo, mislim da su nas bespotrebno zabrinuli ( mozda i nisu, ali svakako je rano), doktorka nam je rekla da joj se cini da bebino levo oko seta... bas sam se zabrinula. Kod kuce smo non-stop gledali da li cemo i mi primetiti. Tada joj je bilo tek 10 dana, tj. prva kontrola! Da li neko ima slicno iskustvo...i sta se kasnije desavalo...tj. sta da ocekujemo? Pozdrav!

kod nekih beba postoji ta urodjena razrokost gde oko malo seta-ali to nije uvek vidljivo,posledica je nezrelosti ociju i mogucnosti fokusa,ako je i kod vas ovakva razrokos u pitanju ona nije zabrinjavajuca i nestaje polako i potpuno se gubi oko7-8 meseca...ali ako i kasnije postoji onda je to vec nesto drugo i treba da se leci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili na prvoj kontroli ima 4600 gr a rodio se sa 3470gr,izgubio u porodilistu 300 gr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Маме треба ми једна мала помоћ- Мој Лаза има 22 дана. Још нисмо ишли код педијатра. Када је најбоље да то урадимо? :// :****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvi put isli sa mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se praktikuje, a i pise na otpusnoj listi, kontrola sa navrsenih mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mesec dana nakon rodjenja deteta. To su trebali da vam kazu u porodilistu. Tada se prima i prva revakcina, radi prvo merenje. U medjuvremenu bi trebalo da imati posete patronazne sestre koja treba da vas savetuje i pregleda bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na otpusnoj listi piše kada je 1. pregled, ali oni sami kažu pri otpustu. U Srbiji je to mesec dana od porođaja, jedino ako dete nije rođeno sa nekim komplikacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јуче сам причала са доктором. Заказао нам је преглед за месец дана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Маме треба ми једна мала помоћ- Мој Лаза има 22 дана. Још нисмо ишли код педијатра. Када је најбоље да то урадимо? :// :****

Mi smo isli po izlasku iz bolnice posle 2. dana u istu bolnicu kod pedijatra na pregled. A posto smo odmah imali vec i naseg privatnog pedijatra, kod nje smo sa nekih 15 ili 20 dana isli . I od tada na svakih mesec dana ili cesce ako se ne daj Boze razboljevao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Били смо данас код доктора. Све је окккккккк. :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Били смо данас код доктора. Све је окккккккк. :)))

:) Jupi-je, kako napreduje beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Напредовали смо 500г,порасли 3цм. пупак у реду. И били смо јако добри. Нисмо плакали. :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ана, drago mi je da je sve ok...samo ručkajte, mazite se i čuvajte se... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<3 <3 <3 :*************

E, sad opsuteno. Jednom mesecno kod doktora na kontrolu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Били смо данас код доктора. Све је окккккккк. :) ))

Bravooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mI SMO NA PRVI PREGLED KOD PEDIJATRA OTISLI ODMAH POIZLASKU IZ BOLNICE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili 3 nedelje nakon rodjenja,jer se rodio ranije pa na kontrolu,sve je bilo u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili na prvoj kontroli u super je prošlo. Luka je dobio 1.550 grama i porastao 6 cm ( nešto mi tih 6 cm deluje mnogo ali tako ispada po merenjuiz porodilišta i danas )...Veliki moj dečko :)

Primio je i vakcinu ( hep B II ) i plakao minut-dva zbog peckanja vakcine ali sve u svemu ceo pregled je podneo kao prava mala hrabrica, glasa nije pustio dok ga je dr. pregledala...čak je gugutao i smejao se... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas sa prve kontrole super smo napredovali i primili vakcinu bio je super malo je samo zaplakao :)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas. Bili na kontroli. Dobilo smo 1200gr. Vakcinu nismo primili jer je nemaju . Sramota!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su prvo dvoje dece odlučno napredovala kao bebe a za ovo treće su me mnogo uplašili za 15 dana napredovao je samo 220 grama ali bio je težak porođaj beba se mnogo namučila zato je slabije i napredovala to mi je rekla nas pedijatar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.