Prva kontrola

odgovora

Objavljeno

Mi tek u ponedeljak idemo na kontrolu i ne mogu da docekam da vidim sta ce mi doktorica reci :D ..... Baš sam nestrpljiva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo juce bili na kontroli.. dobili smo 1400g.. i vakcinu u nogicu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NANI dr Koščica-Savjetovalište-moje iskrene preporuke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto bili na prvoj kontroli i Luka je za mesec dana napredovao 1.400 :) sad cekamo drugu kontrolu i Pentaksim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NANI dr Koščica-Savjetovalište-moje iskrene preporuke!

Slazem se u potpunosti sa tobom FILIPA.Mi smo juce bili na prvoj kontroli bas kod DR. Koscica i imam samo rijeci hvale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je...divna je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ja bas imam srece sa doktorima od samog pocetka trudnoce pa sad i sa pedijatrom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam toliko iscekivala tu kontrolu da vidim kako smo napredovali ... I KAKVO RAZOCARENJE samo ...

Merenje pokaze da je mala cak smrsala :( ( sto i ajde da kazemo se desava jel .. ) ALI I SMANJILA - sto mi je apsoltuno nemoguce . Rece posle pedijatar da su verovatno u porodilistu nesto zeznuli ... No .. dade nam vikend da popravimo situaciju .. Ja krenem maloj da dajem Novalac i danas na kontroli pokaze da je dobila 260gr za vikend ;) ...

Kakvo samo olaksanje ...

Mada mi je bila frka te kontrole samo zbog tog kinjenja roditelja ( tacnije majki ) ako sto god nije kako treba ... Jbg meni nije imao ko da pokaze ili pak konstatuje da li imam i u kojoj kolicini mleka, kakva je stolica normalna i sl. Sto vec rekose - NE DOLAZE SA UPUSTVOM :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IZvinite drage sto ovde pitam, ali ne znam gde bih... Kakva je to vakcina sto se placa oko 3-4 hiljade i prima se u nogicu??? Ima li neko iskustva??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IZvinite drage sto ovde pitam, ali ne znam gde bih... Kakva je to vakcina sto se placa oko 3-4 hiljade i prima se u nogicu??? Ima li neko iskustva??

Sad kad vodis bebu na vakcinaciju,daju joj da popije na kasicicu malo,bockaju je u ruku jednom i jednom u nogu,to je redovna i besplatna vakcina a ako hoces,mozes da kupis tu od 3-4ooo din i da je umesto dva puta,bockaju jednom i od nje ti bebac nece imati sigurno temperaturu a od ove moguce,mada moja nije imala ni sa obicnom...tema postoji negde,probacu da je nadjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za pomoc ako znate devojke... Imam devojcicu od mesec ipo dana i ne znam jel normalno da BSG vakcina iz porodilista koja se prima u ruku posle mesec ipo dana odreaguje tj pojavila joj se kvrzica i nadula se, kao da je upaljeno, ne boli je na dodir.

Videla sam da pisete da moze da gnoji ali ne znam jel ovo ok reakcija posle toliko vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za pomoc ako znate devojke... Imam devojcicu od mesec ipo dana i ne znam jel normalno da BSG vakcina iz porodilista koja se prima u ruku posle mesec ipo dana odreaguje tj pojavila joj se kvrzica i nadula se, kao da je upaljeno, ne boli je na dodir.

Videla sam da pisete da moze da gnoji ali ne znam jel ovo ok reakcija posle toliko vremena...

Ja mislim da je i nama tako nekako pocela da reaguje i to je dugo drzalo,mislim da je normalno,cak,kako mi je jedan dr rekao,sto duze bude upaljena to bolje,ne pamtim sto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao super! bas ti hvala na brzom odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se beba na prvu kontrolu vodi sa mesec ili 40 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se beba na prvu kontrolu vodi sa mesec ili 40 dana?

Mi smo isli sa 15 dana,uglavnom u prvom mesecu zivota je obavezno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se beba na prvu kontrolu vodi sa mesec ili 40 dana?

Ja sam moju vodila sa punih mesec dana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za pomoc ako znate devojke... Imam devojcicu od mesec ipo dana i ne znam jel normalno da BSG vakcina iz porodilista koja se prima u ruku posle mesec ipo dana odreaguje tj pojavila joj se kvrzica i nadula se, kao da je upaljeno, ne boli je na dodir.

Videla sam da pisete da moze da gnoji ali ne znam jel ovo ok reakcija posle toliko vremena...

Lela, ne brini, to je normalno da se malo upali i zacrveni. Mom sinu se pojavila krastica na tom mjestu i bio je i gnoj ispod. Onda to sve samo od sebe otpadne. Bilo mi je malo cudno kad je otpalo, jer je ostala rupica. No i to je normalno, tako da se ne prepadnes. Ponekad nakon kupanja mozes samo prebristai sterilnom gazom, poprskati octeniseptom ili pak staviti malo kantarionovog ulja. Nista nemoj slucajno istiskivati, samo ce proci! Nadam se da sam ti malo pomogla! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moju vodila sa mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo na prvoj kontroli bili sa 20 dana pa onda sa mesec i sad sa dva i po i visok je 62 a tezak 6740..pravi momcina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo na prvoj kontroli bili sa 20 dana pa onda sa mesec i sad sa dva i po i visok je 62 a tezak 6740..pravi momcina

Mašala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mom bebcu jos nije gotov izvod pa ne mogu knjizicu da izvadim, da li mogu da ga vodim na osnovu svoje... Neki kazu da moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mom bebcu jos nije gotov izvod pa ne mogu knjizicu da izvadim, da li mogu da ga vodim na osnovu svoje... Neki kazu da moze...

mozes i ja sam tako :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lela, ne brini, to je normalno da se malo upali i zacrveni. Mom sinu se pojavila krastica na tom mjestu i bio je i gnoj ispod. Onda to sve samo od sebe otpadne. Bilo mi je malo cudno kad je otpalo, jer je ostala rupica. No i to je normalno, tako da se ne prepadnes. Ponekad nakon kupanja mozes samo prebristai sterilnom gazom, poprskati octeniseptom ili pak staviti malo kantarionovog ulja. Nista nemoj slucajno istiskivati, samo ce proci! Nadam se da sam ti malo pomogla! Pozdrav!

Naravno, posle nekoliko dana joj se vec smirilo i polako prolazi mada je jos uvek naduveno.

Imam oktanisept pa cu prsnuti malo... hvala ti puno!POZ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske da vas jos pitam, da li moze da se dobije temperatura od one vakcine za hepatitis sto primaju sa mesec dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske da vas jos pitam, da li moze da se dobije temperatura od one vakcine za hepatitis sto primaju sa mesec dana...

Nama su rekli da "nebi trebalo" što u prevodu znači moguće je ali blago povišena, ne sad neke baš visoke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.