Epidural u Gradskoj Bolnici (Beograd)

odgovora

Objavljeno

Drage moje evo vam najsvezije informacije. Porodila sam se u Gradskoj bolnici 10.07. uz blagodeti epidurala. Procedura je bila sledeca... razgovarala sa doktorom, on me uputio na razgovor sa anesteziologom kome sam trebala odneti najnovije analize krvi sa vremenom koagulacije. Na razgovoru sa anesteziologom sam dobila nimalo leu informaciju - mozete dobiti epidural, ali i ne morate jer nemaju mnogo aneseteziologa. Ukoliko neko bude tu i ne mora ici na neku hitnu inervenciju dobicete epi, ali ukoliko ne, onda nista. Na sledecoj kontroli to sam spomenula doktoru, ali mi je on rekao da to u principu se ne desava jer uvek ima neko u porodjajnoj sali i da ne brinem. Takodje, rekao mi je da je to vanstandardna usluga i da se placa 24000 din. I tako je i bilo... otisla sam na porodjaj, bila su dva anesteziologa, dogovorili smo se da cu da uzmem epi ako osetim da mi treba (nisu mi bile mnogo bolne kontrakcije). Posle dva sata pozvala sam dr, trazila epi, dosao anesteziolog i dao mi anesteziju. I za 15tak min bol je prestao. Epidural se placa posle porodjaja. Dobije se papir od anesteziologa o epiduralu, sa tim papirom neko ko je dosao po vas na dan izlaska ide u fakturnu sluzbu, plati, dobije fiskalni racun i onda mozete kuci....

Eto to je to... nema skrivenih troskova, nema potkupljivanja, veza i sl... Zvezdaru mogu samo da pohvalim.. mozda nije neki smestaj, ali osoblje i cistoca su besprekorni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim vas ako moze neko da mi kaze kolko boli dok ti stavjaju epidural??daju prvo lokalna pa onda igla sa katetar ili kako??? hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima cena epidurala...?Ako se neko skoro tamo poradjao neka pise...Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima cena epidurala...?Ako se neko skoro tamo poradjao neka pise...Pozz

Moje iskustvo je GROZNO! Ide se na konsultacije sa anesteziologom sto je u mom slucaju bio razgovor sa gospodzom cije ime cu saznati valjda kad budem imala malo vise vremena jer je zena apsolutni KRETEN, pa da lepo svi znaju. Mada je ona zasluzna sto sam na kraju otisla u NF i tamo se porodila sa epiduralom koji sam platila po cenovniku bolnice 12000din. Niko mi nije nista trazio ja nisam ni placala van toga i tako i treba da bude! Ko ima i hoce moze da casti i da kupi kucu doktoru i bih volela da imam toliko pa bih im kupila i dve, a ko nema skupi za tu redovnu cenu plati i zdravo.

A doticna gospodza u Zvezdari mi je polu injdirektno polu direktno rekla da ako hocu epi moram i svog dr da imam, tj da ga platim i njoj tj anesteziologu jer njima su male plate a ona ce mozda morati da ustane u sred noci da dodje da mi da anesteziju itd itd ma kud nisam ponela diktafon da je snimim STRASNO. A kad sam se ja napravila naivna i rekla pa ja sam nesto videla da je cena 10000 din ja sam mislila da je to toliko ( ne bi li zena shvatila da ja nemam jos po 300, 400 evrica za nju i dr) ona ce meni pa onda bolje da idem u front tamo ima vise anesteziologa ili mogu kod njih ali bez anestezije , a i sta ce meni epidural to je za ove razmazene????????? KREEEEEEEEETEEEEEEEEEEEN

Izvinjavam se ali zena me bas isterala iz pameti, a to ti bas ne treba kad si trudna :)

U nf mi je Pastar dao anesteziju, dosao je tri puta da vidi je l sve u redu, i ostali dr su bili par puta na par minuta i ok.

To je moje iskustvo a ima ih svakakvih u svim bolnicama. Ja sam htela u Gradsku jer mi je kao bila bliza a i kao manja je guzva, cula svakakve price za front a na kraju to dozivela u Zvezdari. Tako da ja mislim da je najbolje otici tamo pa na kakvu atmosferu i energiju naidjes to da presudi jer ocigledno ih ima svakakvih u svim bolnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dede Hvala Veliko ;) Vec sam digla ruke od GB...I na drugom forumu su mi ispricali slicna iskustva....Zato sam se odlucila za drugo porodiliste..Jos jednom,Hvala velikoooo ;) Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima cena epidurala...?Ako se neko skoro tamo poradjao neka pise...Pozz

Gradska bolnica 17 000

Visegradska 20 000

N. front 12 000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dede Hvala Veliko ;) Vec sam digla ruke od GB...I na drugom forumu su mi ispricali slicna iskustva....Zato sam se odlucila za drugo porodiliste..Jos jednom,Hvala velikoooo ;) Pozzz

Ma nema na cemu kazem ti najbolje je otici pa zavisi na koga naletis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim vas ako moze neko da mi kaze kolko boli dok ti stavjaju epidural??daju prvo lokalna pa onda igla sa katetar ili kako??? hvala unapred

Dobijes prvo lokalnu na mesto gde ce te ubosti. Ne boli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocinjem da vam pisem ono sto ja znam, pa ako mi se dete probudi stavljam tri tacke i nastavljam.

U GB sam lezala 5.5 meseci pre porodjaja. Svaki dan sam trazila informacije o epiduralu. To niko nije znao! Namolila sam 3 puta da mi dovedu anesteziologa i onda je samo na mojoj listi napisala sta da se uradi od analiza i otisla. Znaci ukupno 4 puta su mi radili analize koje niko nikada nije ni pogledao. Par dana pred porodjaj namolim ja opet da dodje, opet ista, Vladanka. Garantujem da je dede pricala sa njom. Posumnjala sam da mi je IQ spao ispod 50 cim bas nista nisam shvatila pricu! Ako hocu da budem sigurna da cu ga dobiti, placam 24000, ali onda moram da platim i dr-a koji ce biti tu samo za mene 40000. Jer kod epidurala nije bas se isto, menjaju se srcani tonovi, bla-bla, nema veze sa mozgom. Ako je u trenutku porodjaja dezuran anesteziolog i slobodan, onda placam 17000 i ne treba mi lekar. Onda nije rizicno!!! U subotu ujutru 1.10. lekar mi ta citotek da mi izazove porodjaj. On vrlo brzo deluje kod mene i odvode me u salu. Ja pitam da li je anesteziolog slobodan i dobijam odgovor da jeste. Opet Vladanka... Dok mi daje epidural (nista se ne oseca), i da su mi nogu amputirali ne bih osetila, pita me jer znam da je 24000!? Kazem da znam, mada znam da je 17000, samo neka mi ga da. Ja se porodim za 20 minuta, a epidural ne stigne da deluje. Delovao je za kiretazu i sivenje. Kad mi je izvadila kateter kaze mi da mi nece naplatiti nista, da je napisala spazmoticni porodjaj. Taj dam kad sam trebala sa bebom da izadjem pojavljuje se ona kod mene i kaze da ce ipak morati da mi naplati, da je takav protokol, ali SAMO 17000. Daje mi racun, rukom ispisan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocinjem da vam pisem ono sto ja znam, pa ako mi se dete probudi stavljam tri tacke i nastavljam.

U GB sam lezala 5.5 meseci pre porodjaja. Svaki dan sam trazila informacije o epiduralu. To niko nije znao! Namolila sam 3 puta da mi dovedu anesteziologa i onda je samo na mojoj listi napisala sta da se uradi od analiza i otisla. Znaci ukupno 4 puta su mi radili analize koje niko nikada nije ni pogledao. Par dana pred porodjaj namolim ja opet da dodje, opet ista, Vladanka. Garantujem da je dede pricala sa njom. Posumnjala sam da mi je IQ spao ispod 50 cim bas nista nisam shvatila pricu! Ako hocu da budem sigurna da cu ga dobiti, placam 24000, ali onda moram da platim i dr-a koji ce biti tu samo za mene 40000. Jer kod epidurala nije bas se isto, menjaju se srcani tonovi, bla-bla, nema veze sa mozgom. Ako je u trenutku porodjaja dezuran anesteziolog i slobodan, onda placam 17000 i ne treba mi lekar. Onda nije rizicno!!! U subotu ujutru 1.10. lekar mi ta citotek da mi izazove porodjaj. On vrlo brzo deluje kod mene i odvode me u salu. Ja pitam da li je anesteziolog slobodan i dobijam odgovor da jeste. Opet Vladanka... Dok mi daje epidural (nista se ne oseca), i da su mi nogu amputirali ne bih osetila, pita me jer znam da je 24000!? Kazem da znam, mada znam da je 17000, samo neka mi ga da. Ja se porodim za 20 minuta, a epidural ne stigne da deluje. Delovao je za kiretazu i sivenje. Kad mi je izvadila kateter kaze mi da mi nece naplatiti nista, da je napisala spazmoticni porodjaj. Taj dam kad sam trebala sa bebom da izadjem pojavljuje se ona kod mene i kaze da ce ipak morati da mi naplati, da je takav protokol, ali SAMO 17000. Daje mi racun, rukom ispisan...

Posle pola sata prozivaju za otpusne liste, ja uzimam i za mene i za bebu. Uzimam bebu i izlazim iz bolnice, niko me ne pita za racun, nikoga ni ja ne pitam. Ko ih j...!!! Nisam platila. Pre neki dan mi se drugarica porodila sa epiduralom, kaze da su zamenili sve anesteziologe zbog kradje verovatno i da je epi. besplatan ako je anesteziolog slobodan. A slobodan je uvek popodne i noci i vikendom. Eto moga iskustva... Pa sad budite jedine postene budale u zemlji u kojoj svako i na svacemu krade. Niko vas ne moze naterati da platite niti vas sme zadrzati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu,koja prica...Strasno kakva nam je drzava :angry: Nemam reci... :rolleyes:

MarijaVlada Hvala veliko,meni je licno puno znacilo.... ;):) Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada, prica je za ne poverovati! Ja planiram da se porodim u gradskoj, mislim da cu imati neku vezu preko svekrve, ali i to mi je bez veze ako ja njima moram da platim a nemam odakle! Moracu se bas dobro raspitati o svemu, jer ni 10 a ni 17 hiljada nisu malo a samo suprug radi, naravno ovo vazi pod uslovom da se odlucim za epidural. I probacu kod svoje doktorke da dobijem uput :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle pola sata prozivaju za otpusne liste, ja uzimam i za mene i za bebu. Uzimam bebu i izlazim iz bolnice, niko me ne pita za racun, nikoga ni ja ne pitam. Ko ih j...!!! Nisam platila. Pre neki dan mi se drugarica porodila sa epiduralom, kaze da su zamenili sve anesteziologe zbog kradje verovatno i da je epi. besplatan ako je anesteziolog slobodan. A slobodan je uvek popodne i noci i vikendom. Eto moga iskustva... Pa sad budite jedine postene budale u zemlji u kojoj svako i na svacemu krade. Niko vas ne moze naterati da platite niti vas sme zadrzati.

znaci uzas... :blink:

trebala si joj na papiru napisati:

ČEK,

iznos: SEDAMNAESTILJADA

:) potpises se i das joj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozno je to sto je, koliko ja znam, epidural na pozitivnoj list, tj. morao bi da bude besplatan jer RFZO snosi sve troskove. Mislim da samo u DM ne naplacuju epidural. Pazite, mozda i gresim ali cini mi se da je tako.

Dalje, u NF epidural 12.000,00 a ako hoces da ti odredjeni anesteziolog da epidural onda je 17.000,00. Ako hoces da te izabrani lekar porodi a da to nije njegova smena onda placas 40.000,00. E, kad ti nacelnica porodilista vodi trudnocu pa ti preporuci anesteziologa onda konsultacije platis 5.000,00(privatno) a porode te kad im se cefne, naravno uz indukciju. Ako ti je prvi porodjaj, i ako se plasis to je jos bolje jer ces lakse dati pare. E to je ono sto je najstrasnije, sto te lekari mesecima zastrasuju, pricaju ti razne price i koriste tvoj strah da ti uzmu pare da bi radili svoj posao, nesto sto su sami izabrali, i nesto za sta su vec placeni!

MarijaVlada bravo za tebe! Kakav je to olos! Da nisi tek izasla sa bebom tacno da odes u policiju da prijavis!

Zenske, ne dajte da vas prevare, samo FISKALNI racun! Jedino sto mi se svidja kod NF je sto imaju zvanican cenovnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozno je to sto je, koliko ja znam, epidural na pozitivnoj list, tj. morao bi da bude besplatan jer RFZO snosi sve troskove. Mislim da samo u DM ne naplacuju epidural. Pazite, mozda i gresim ali cini mi se da je tako.

Ja vodim trudnocu u Misovic i istina je da je tamo epidural besplatan i da imaju anesteziologa 24h na raspolaganju,jedini problem je sto je uvek guzva pa jedino ako imas srece da upadnes..tamo ni veza ne pomaze...Meni vodi nacelnica trudnocu i kazee:Ako jednostavno nema mesta ne mogu na krov da te porodim... :rolleyes: :rolleyes:

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vodim trudnocu u Misovic i istina je da je tamo epidural besplatan i da imaju anesteziologa 24h na raspolaganju,jedini problem je sto je uvek guzva pa jedino ako imas srece da upadnes..tamo ni veza ne pomaze...Meni vodi nacelnica trudnocu i kazee:Ako jednostavno nema mesta ne mogu na krov da te porodim... :rolleyes: :rolleyes:

Ja sam razmisljala o DM dok nisam cula kolicni im je kapacitet pa smatram da mi ne treba da 9 meseci mislim kako cu se tamo poroditi pa da onda zavrsim ko zna gde!

Bolje da se ja sad pripremim psihicki za drugo porodiliste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmisljala o DM dok nisam cula kolicni im je kapacitet pa smatram da mi ne treba da 9 meseci mislim kako cu se tamo poroditi pa da onda zavrsim ko zna gde!

Bolje da se ja sad pripremim psihicki za drugo porodiliste :)

Eh da sam ja od samog pocetka tako razmisljala bilo bi super..sad je vec kasno,ostalo mi jos malo pa cu probati na srecu..ako ne visegradska mi ne gine :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da sam ja od samog pocetka tako razmisljala bilo bi super..sad je vec kasno,ostalo mi jos malo pa cu probati na srecu..ako ne visegradska mi ne gine :rolleyes: :rolleyes:

Nadam se da ces uspeti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li se jos neka skoro poradjala u gradskoj sa epiduralom, da prenese utiske? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li se jos neka skoro poradjala u gradskoj sa epiduralom, da prenese utiske? smile.gif

moja kuma,i prezadovoljna je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju-hu

Ima li koje mame da se relativno skoro porađala u Gradskoj sa epiduralom???

Ajde pomagajte

Ja sam nešto gledala,čitala ovde razna iskustva,premišljala se i na kraju odustala od ove ideje

Troje sam rodila prirodnim putem,bez ikakve pomoći i anestezije,pa ko velim-neću ni sad da plaćam. Pogotovo što se ne zna koliko brojčanik može da okrene baš tog dana kad se meni zalomi. Još ako se uzme u obzir da sam danas zatvorila trudničko i otvorila porodiljsko,a od RFZO nisam još videla ni dinara na računu,nema šanse da plaćam nešto sto bi trebalo da je DŽ

Međutim,mene moja dr kod koje vodim trudnoću,pita-jesi ti razmišljala o epi. Rekoh,jesam,ali ništa nisam smislila,pa sam odustala. A ona meni lepo kaže-mogla bi ti da se porodiš sa epiduralom,red bi bio da uživaš,tri puta si se mučila. I tako ja idem posle praznika da ona meni uradi sve analize koje mi trebaju i da mi da uput.

Tako da molim drage mame koje imaju neko skorije iskustvo sa epi u Gradskoj,da se jave

Ili da krenem ka DM pa šta mi Bog da na njihov kapacitet od 24 kreveta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko znam epidural je sada besplatan. Ili sam nesto pobrkala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste besplatan, ali kada sam isla na razgovor sa anesteziologom lepo mi zena rekla da su sanse da ga dobijem ravne nuli. Tako je jer imaju malo anesteziologa i oni su uglavnom u sali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste besplatan, ali kada sam isla na razgovor sa anesteziologom lepo mi zena rekla da su sanse da ga dobijem ravne nuli. Tako je jer imaju malo anesteziologa i oni su uglavnom u sali.

A kada je to bilo kad si ti išla?

I gde uopšte čovek (žena) da se uputi kad krene porođaj? Jedni nemju anesteziologa,kod drugih mali kapacitet porodilišta,treći su kao državna klanica...

Da nafatam mamu da me porodi kod kuće :rolleyes:

dede voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada je to bilo kad si ti išla?

I gde uopšte čovek (žena) da se uputi kad krene porođaj? Jedni nemju anesteziologa,kod drugih mali kapacitet porodilišta,treći su kao državna klanica...

Da nafatam mamu da me porodi kod kuće :rolleyes:

Ja sam bila u avgustu pred sam porodjaj. Otidji do Zvezdare. Mislim da mozes da se nadjes sa anesteziologom svakog cetvrtka oko 13h. Nemoj me drzati za rec, pozovi pre nego odes da proveris, ne zakazuje se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.