Epidural u Gradskoj Bolnici (Beograd)

odgovora

Objavljeno

Ja sam čula da se epiduralna anestezija plaća zajeno sa izabranim anesteziologom 40.000 din. Baš dosta u odnosu na Narodni Front gde sam čula da je 12.000 din, a još manje je u odnosu na Višegradsku gde sam čula da je 10.000 din. Otkud tolika razlika?

A i zanima me kako to da epiduralna anestezija ne spada u podrazumevanu zdravstvenu uslugu republičkog osiguranja. Da li o opšte postoji ta lista negde?

Pozdrav svima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epiduralna anestezija postoji na listi, i ti troskovi se bolnicama refundiraju, medjutim u zakonu postoji rupa koja kaze da je na bolnicama da odluce da li ce i koliko naplacivati. Skoro je neko iz Republickog zavoda pricao o tome na TV-u. A sto se tice cena, poslednje sto znam kada sam se ja raspitivala u decembru, u Visegradskoj tarifa je bila 20.000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam zvala gradsku prosle nedelje da se raspitam o uslovima, cenama itd. receno mi je da je ukinuto placanje za prisustvo oca porodjaju, a doticna gospodja na telefonu mi je rekla da je "koliko zna" ukinuto i placanje epidurala, samot reba doci na konsultacije s anesteziologom. jos nisam otisla, pa ne znam koliko je sve to tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

На сајту РЗЗО-а пише:

"Епидурална анестезија је право из обавезног здравственог осигурања, односно породиљама које за њу имају упут, ова услуга обезбеђује се о трошку здравственог осигурања.

Епидуралну анестезију трудницама прописује њихов гинеколог и у том случају здравствене установе не смеју да наплате ову услугу.

Уколико се пружза на лични захтев породиље, која за ову врсту анестезије нема упут, тада се не финасира из средстава обавезног здравственог осигурања."

Ево и референтног линка: РЗЗО о епидуралној анестезији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tide, svaka cast na pronadjenoj informaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Уколико се пружза на лични захтев породиље, која за ову врсту анестезије нема упут, тада се не финасира из средстава обавезног здравственог осигурања."

problem je sto vecinom epidural dobijamo na licni zahtev, retko ko ima uput ginekologa. a kad je na licni zahtev, svako porodiliste svoju politiku vodi... neki imaju cenovnik, neki su (bar zvanicno) ukinuli placanje i za ovu "vanstandardnu uslugu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako Gradska funkcionise sa epiduralom?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

На сајту РЗЗО-а пише:

"Епидурална анестезија је право из обавезног здравственог осигурања, односно породиљама које за њу имају упут, ова услуга обезбеђује се о трошку здравственог осигурања.

Епидуралну анестезију трудницама прописује њихов гинеколог и у том случају здравствене установе не смеју да наплате ову услугу.

Уколико се пружза на лични захтев породиље, која за ову врсту анестезије нема упут, тада се не финасира из средстава обавезног здравственог осигурања."

Ево и референтног линка: РЗЗО о епидуралној анестезији.

Ali kapiram da ginekolog mora da ima dobar razlog da ti je prepiše...ne može eto tako...zato ginekolozi i ne upućuju na epidural, sem kad to stvarno treba tipa operacija ili komplikovan porođaj...a bilo bi lepo da je svi dobijemo ako je želimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima,

Oba porođaja, uz blagodeti epiduralne anesterzije, obavila sam u gradskoj bolnici na Zvezdari.

O izboru porodilišta ima mnogo tema i dilema, pozitivnih i negativnih stvari zato to morate same da odlučite, ali epidural preporučujem svima od srca.

U gradskoj bolnici se više ne plaća ( ranije je bilo deset hiljada dinara) epidural, ali ono što plaćate je dolazak anesteziologa u porodilište. Mene je to koštalo 250 eur.

Anestezija se dobija kada ste otvorene barem 4 prsta, prvo se daje lokalna anestezija u lumbalni deo kičme a onda se uvodi kateter u epiduralni prostor.( Zvuči strašno, ali ništa nisam osetila.) Tako da, kada se da anestetik vi ne osećate bolove, ali imate potpunu kontrolu nad pokretima nogu, naponima, kada za njih dođe vreme i potrebi za mokrenjem.

Anesteziolog ceo porođaj ostaje pored vas, uključuje infuzije, meri puls, pritisak, pratio mi je čak i ctg. Meni je to zaista puno značilo, i vredelo je svaku paru.

Nema bola=nema vrištanja, kukanja, panike... možete se lepo skoncentrisati na disanje i uputstva babice i lekara.

Sutra dan vas obiđe, izvadi braunilu i pogleda ibodno mesto katetera.

Mislim da se u svakom porodilištu plaća dolazak anesteziologa, zato što su oni poslom vezani za salu gde se rade carski rezovi, a dolazak u porođajne sale se naplaćuje kako sam čula od 200-400eur.

Nadam se da sam pomogla. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima,

Oba porođaja, uz blagodeti epiduralne anesterzije, obavila sam u gradskoj bolnici na Zvezdari.

O izboru porodilišta ima mnogo tema i dilema, pozitivnih i negativnih stvari zato to morate same da odlučite, ali epidural preporučujem svima od srca.

U gradskoj bolnici se više ne plaća ( ranije je bilo deset hiljada dinara) epidural, ali ono što plaćate je dolazak anesteziologa u porodilište. Mene je to koštalo 250 eur.

Anestezija se dobija kada ste otvorene barem 4 prsta, prvo se daje lokalna anestezija u lumbalni deo kičme a onda se uvodi kateter u epiduralni prostor.( Zvuči strašno, ali ništa nisam osetila.) Tako da, kada se da anestetik vi ne osećate bolove, ali imate potpunu kontrolu nad pokretima nogu, naponima, kada za njih dođe vreme i potrebi za mokrenjem.

Anesteziolog ceo porođaj ostaje pored vas, uključuje infuzije, meri puls, pritisak, pratio mi je čak i ctg. Meni je to zaista puno značilo, i vredelo je svaku paru.

Nema bola=nema vrištanja, kukanja, panike... možete se lepo skoncentrisati na disanje i uputstva babice i lekara.

Sutra dan vas obiđe, izvadi braunilu i pogleda ibodno mesto katetera.

Mislim da se u svakom porodilištu plaća dolazak anesteziologa, zato što su oni poslom vezani za salu gde se rade carski rezovi, a dolazak u porođajne sale se naplaćuje kako sam čula od 200-400eur.

Nadam se da sam pomogla. Pozdrav

Khmmm znači plaća se dolazak lekara...Kad si se ti porađala? Jer te cene se menjaju mnooogo često.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet,

kod ovog anesteziologa se izgleda cena ne menja već tri godine.

Prvi porođaj mi je bio septembra 2007., a drugi u aprilu 2010.

Oba puta mi je bio isti anesteziolog, sa istom cenom.

Sprug je svaki put odmah otvoreno pitao koliko će nas taj "luksuz" koštati.

Zanimljivo je da i oni vrlo otvoreno i direktno kažu cenovnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet,

kod ovog anesteziologa se izgleda cena ne menja već tri godine.

Prvi porođaj mi je bio septembra 2007., a drugi u aprilu 2010.

Oba puta mi je bio isti anesteziolog, sa istom cenom.

Sprug je svaki put odmah otvoreno pitao koliko će nas taj "luksuz" koštati.

Zanimljivo je da i oni vrlo otvoreno i direktno kažu cenovnik.

Pa, čekaj jel to nešto ispod žita varijanta da platiš anesteziologu da dođe, ili se to plaća bolnici? Jer ja sam ih zvala i oni kažu da je cena 25000 pa sad mi ništa nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uplacujes bolnici,sve sa uplatnicom. to niko ne uzima direktno u svoj dzep.a moras i na razgovor sa anesteziologom pre toga svega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uplacujes bolnici,sve sa uplatnicom. to niko ne uzima direktno u svoj dzep.a moras i na razgovor sa anesteziologom pre toga svega

Sve mi se čini da ću ja na kraju bez epidurala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije to nista strasno.samo pravilno disanje i da nema panike i samo se pomoli Bogu da traje sto krace jer duzina porodjaja ume da iscrpi i to je u stvari najveci problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još jednom, kod mene je situacija bila sledeća:

2007 ( prvi porođaj) sa epiduralom, platili smo bolnici na šalteru, sa ručno popunjenom uplatnicom deset hiljada dinara- kažu da su to troškovi materijala i anestetika.

I prilokom pregleda i razgovora sa anesteziologom saznali da njemu plaćamo 250 eur da bi došao na moj porođaj u porođajne sale, jer oni tamo ne dežuraju.

Pregledao mi kičmu ( da li uopšte može da uvede kateter) i uradila sam dodatne laboratorijske analize.

2010 nismo platili ništa bolnici, jer se više kako kažu epidural ne naplaćuje, ali smo naravno prošli istu proceduru sa anesteziologom za iste pare.

Sa obzirom da mi je prvi porođaj trajao 26h, a drugi 18h sa primenom amnionskog ispiranja, ne znam kako bih preživela bez epidurala.

Mislim da su se ovde anesteziolozi ( bilo kog porodilišta ) potpuno pravno ogradili.

Epidural može po preporuci lekara ginekologa za dž., ali ti to nijedan neće napisati. Ako ima komplikacija radiće se carski rez u totalu ili lumbalnoj anesteziji. Tao da ovo ispada luksuz, jer samo za tebe anesteziolog dolazi na porođaj, bez obzira da li radi ili stiže od kuće. Tako da oni to " cimanje " naplaćuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duck, da li to znaci da si po dogovoru sa anesteziologom, platila samo njega, ne i ginekologa?

Da li je te poradjao dezuran ginekolog, ili si imala svog na porodjaju?

Pitam iz razloga, sto kruze gradske price, da u Gradskoj, ako platis anesteziologa, moras i ginekologa sa kojim on saradjuje? Iz tog razloga sam htela da odustanem od epidurala, jer je to previse novca, no, ako se placa samo anesteziolog, podnosljivije je.

A nije mi jasno, kako se ne placa Gradskoj tih 25.000. zar oni ne trebaju da imaju neku evidenciju, kao i ti kontrole pre porodjaja, pliz pojasni mi to?

Hvala puno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila u gradskoj bolnici u otobru 2010 god i jedino sto mogu da kazem da ni meni ,a ni devojkama oko mene niko nije trazio ni pare i ponasali su se svi super prema nama. Samo sam htela da pitam zasto lekara uopste pitati za taj "mali luksuz" kada zvanicna cifra postoji i uplacuje se uplatnicom na ime bolnice. sada meni neko neka objasni sta se desava kada ja samo odem i uplatim epidural i odem na razgovor sa anesteziologom, a ne spomenem mu mito? hoces reci da ja taj epidural necu primiti..??? prvo je besmislica da oni tamo ne dezuraju... dezuraju i te kako kao u svakoj bolnici,to je kod mene bio primer jer se zbog nekih komplikacija sala za minut napunila svih mogucih kadrova sto se tice medicine. nadam se da nisam bila drska ali samo sam htela da kazem i svoje misljenje koje nije tako lose i ako sam na porodjaju prosla grbavo i da su i lekari ljudi i osetljivi su na parice,ako im iste nudite sami. moj muz je posle mog porodjaja castio sve i to bas lepo,ali pre niko nije dobio ni dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš se zakuva priča,

Vesna13, mislim da se nas dve nismo razumele. Ni meni pre porođaja niko nije tražio pare, već sam častila posle. Anesteziolozi ne dežuraju u porođajnim salama, neko u salama za sekcije-carski rez, što je na istom spratu tako da po potrebi ulaze i u porodilište. Ako dođe do komplikacija, (a bilo ih je i kod mene) naravno da postaješ Vip u porodilištu i svi ti dolaze u boks. Najvažnije je da sve prođe kako treba, za mamu i za bebu. Ko može plati nekog ili svakog, ko ne može porodi se kako je to priroda zamislila. I često paš te sa vezama prođu ko bos po trnju.

Ja sam htela određenog anesteziologa, i da bude pored mene svo vreme i to sam platila.

Naravno da ćeš dobiti anesteziju i ako nemaš vezu.

Trudi, ne znam sta da ti kazem ...probaću da ti pojasnim moj slučaj, pa ti pitaj šta god ti treba dalje.

Prvo što se tiče plaćanja bolnici, 2007. smo platili deset hiljada dinara, na šalteru, prilikom otpusta iz porodilišta( to odradi onaj ko dođe po tebe, najčešće muž) a svu dalju papirologiju završava sekretar bolnice. 2010.krenuli isto, ali mužu na šalteru rekli da se više ne plaća ništa za epidural-znači ne platismo ni pare. Kakva je sada situacija, a izgleda da se stalno menja, stvarno ne znam.

Što se tiče priča koje kruže gradom mislim da su tačne, ali to je slučaj samo ako hoćeš baš taj tandem na porođaju.

Ja sam platila samo anesteziologu, verovatno zato što sam trudnoću vodila u privatnoj ordinaciji gde ginekolog koji me je porađao radi kao konsultant. Kada sam mu rekla da hoću epidural, on me je povezao sa anesteziologom, što potvrđuje gradske priče.

Ali platila sam uslugu da on, kada god se ja budem porađala, dođe i bude svo vreme pored mene. Što je i bilo, jer se dušava da te bocnu, daju anesteziju pa svrate za koji sat da je dopune a tebi opet krenu bolovi.

Bilo bi dobro da se uključiš u pripremnu školu za trudnice, organizuju je u gradskoj, nekih mesec dana pred porođaj, tamo ćeš iz prve ruke saznati sve.

Na preglede u bolnicu ja sam išla zadnje dve nedelje pred porođaj. Radili su mi vaginalni pregled, ctg, uzeli bris i karlične mere. Tada sam upoznala i anesteziologa.

Teško je zapravo pričati o ovome,( izbor porodilišta, lekara, šta se kome desilo) jer smo u tim trenucima pod punim gasom hormona, i najmanja sitnica ili neslaganje može da ocrni sve, utisci su različiti. Ja o gradskoj sve najbolje. Ako ne tu onda se raspitaj za Front.

Ajd nek se i Vesna uključi, ima svežije informacije od mene pa ti može i ona pomoći u dilimi gde i kako.

Puno pozdrava, pa se kucamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Duck.

Krenucu u skolicu, pa cu saznati sve detalje.

Ogroman pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš se zakuva priča,

Vesna13, mislim da se nas dve nismo razumele. Ni meni pre porođaja niko nije tražio pare, već sam častila posle. Anesteziolozi ne dežuraju u porođajnim salama, neko u salama za sekcije-carski rez, što je na istom spratu tako da po potrebi ulaze i u porodilište. Ako dođe do komplikacija, (a bilo ih je i kod mene) naravno da postaješ Vip u porodilištu i svi ti dolaze u boks. Najvažnije je da sve prođe kako treba, za mamu i za bebu. Ko može plati nekog ili svakog, ko ne može porodi se kako je to priroda zamislila. I često paš te sa vezama prođu ko bos po trnju.

Ja sam htela određenog anesteziologa, i da bude pored mene svo vreme i to sam platila.

Naravno da ćeš dobiti anesteziju i ako nemaš vezu.

Trudi, ne znam sta da ti kazem ...probaću da ti pojasnim moj slučaj, pa ti pitaj šta god ti treba dalje.

Prvo što se tiče plaćanja bolnici, 2007. smo platili deset hiljada dinara, na šalteru, prilikom otpusta iz porodilišta( to odradi onaj ko dođe po tebe, najčešće muž) a svu dalju papirologiju završava sekretar bolnice. 2010.krenuli isto, ali mužu na šalteru rekli da se više ne plaća ništa za epidural-znači ne platismo ni pare. Kakva je sada situacija, a izgleda da se stalno menja, stvarno ne znam.

Što se tiče priča koje kruže gradom mislim da su tačne, ali to je slučaj samo ako hoćeš baš taj tandem na porođaju.

Ja sam platila samo anesteziologu, verovatno zato što sam trudnoću vodila u privatnoj ordinaciji gde ginekolog koji me je porađao radi kao konsultant. Kada sam mu rekla da hoću epidural, on me je povezao sa anesteziologom, što potvrđuje gradske priče.

Ali platila sam uslugu da on, kada god se ja budem porađala, dođe i bude svo vreme pored mene. Što je i bilo, jer se dušava da te bocnu, daju anesteziju pa svrate za koji sat da je dopune a tebi opet krenu bolovi.

Bilo bi dobro da se uključiš u pripremnu školu za trudnice, organizuju je u gradskoj, nekih mesec dana pred porođaj, tamo ćeš iz prve ruke saznati sve.

Na preglede u bolnicu ja sam išla zadnje dve nedelje pred porođaj. Radili su mi vaginalni pregled, ctg, uzeli bris i karlične mere. Tada sam upoznala i anesteziologa.

Teško je zapravo pričati o ovome,( izbor porodilišta, lekara, šta se kome desilo) jer smo u tim trenucima pod punim gasom hormona, i najmanja sitnica ili neslaganje može da ocrni sve, utisci su različiti. Ja o gradskoj sve najbolje. Ako ne tu onda se raspitaj za Front.

Ajd nek se i Vesna uključi, ima svežije informacije od mene pa ti može i ona pomoći u dilimi gde i kako.

Puno pozdrava, pa se kucamo.

ja stvarno nisam zelela da zvucim drsko i ako je to tako shvaceno ja ti se izvinjavam.htela sam samo da kazem da neko nema da plati i jedno i drugo u trnutku koji bi svakako trebao da bude besplatan jer cinimo mnogo. ja sam isto trudnocu vodila privatno i nisam imala potrebe da se bakcem oko zakazivanja i ostalog. ipak,pored svih ustupaka koje sam imala ja sam zavrsila na CR,hitno. i mi pacijenti gresimo time sto im nudimo pare,to sam htela da kazem samo. pozdrav i izvinjenje jos jednom. sto se tice priprema...sestra Jaca u gradskoj bolnici,super zena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Trudi, nema na čemu.

Ti za sada uživaj u svojoj trudnoći, mazi i pazi stomačić i polako čitaj savete i raspituj se, ima još vremena. Kucaćemo se mi na leto kada krenu pripreme, ako tada još uvek budeš htela kontakt, to sam.

Draga Vesna, kakvi da si bila drska, svaka tvoja reč ja na mestu. Potpuno si upravu za sve vezano za epidural. Tužno je što u 21. veku, u Beogradu koji ima pet porodilišta, trudnice još uvek muku muče sa tom vrstom anestezije. Bilo bi tako normalno da je ona sastavni deo pripreme za porođaj, pa ko hoće.. hoće. Ali koliko čitam po Srbiji je još gore, žene nemaju čak ni mogućnost izbora.

Pa valjda će biti bolje :)

Puno pozdrava za obe pa se kuckamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno Duck, bicemo u kontaktu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član azdaja je napisao novu temu sa naslovom "Epidural u Gradskoj bolnici Zvezdara"

----------------------------------------------------------------------

Pozdrav, interesuje me da li se neko skoro poradjao sa epiduralom u Gradskoj bolnici i koliko to kosta. Cula sam da tamo ima manjak anesteziologa pa onda mora da se dodatno plati on i doktor... a cena koju sam cula je 650 e :lol::blink: :blink: MNOOOOGOOOO JE....

Ja sam u 34 nedelji, planiram da se tamo porodim, ali jos uvek ne znam kako. Mnogo je da platim... Nadam se da gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član azdaja je napisao novu temu sa naslovom "Epidural u Gradskoj bolnici Zvezdara"

----------------------------------------------------------------------

Pozdrav, interesuje me da li se neko skoro poradjao sa epiduralom u Gradskoj bolnici i koliko to kosta. Cula sam da tamo ima manjak anesteziologa pa onda mora da se dodatno plati on i doktor... a cena koju sam cula je 650 e :lol::blink: :blink: MNOOOOGOOOO JE....

Ja sam u 34 nedelji, planiram da se tamo porodim, ali jos uvek ne znam kako. Mnogo je da platim... Nadam se da gresim...

25000 ali nije ti sigurno da ćeš ga dobiti. Jer je moguće da nemaš anesteziologa koji sme da daje u smeni. Vidi temu porođaj u KBC Zvezdara tamo su i devojke i ja puno pisale o tome. Ako se naravno nije izbrisalo kad je pukao server...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.