Recept za hleb, pogaču, proju.

odgovora

Objavljeno

A to kukuruzno brašno, na koje mislite(nemam domaće)?

Ja koristim ono koje nađem u radnji... sve je to skoro isto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu je Danka, ima razlike izmedju proje i projare. Mi obicno pravimo projare,a prava proja je ona za koju je Danka navela recept.Izgleda kao pogaca i jako je ukusna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal je moguce da je neko rekao "Danka je u pravu" ovaj post moram citirati u izjave za ponoviti.(i to vise puta,svaki dan),da svi vide :lol:

Ja sam volim klasicnu proju bez ikakvih dodataka...i ne bude suvo samo stavim malo vise masti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne ja sam rekla U PRAVU JE DANKA :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije hleb....nije proja....nije pogaca, ali su ustipci ;)!

1 jaje

200 gr brasna

1/2 kesice praska za pecivo

so

oko 1,5 dl jogurta

ulje za przenje

Priprema

1. Umutiti jaje sa jogurtom, posoliti i dodati brasno i prasak za pecivo.

2. Ulje zagrejati i onda odmah smanjiti temperaturu da se ustipci ne bi suvise brzo ispekli i

unutra ostali nepeceni.

3. Dakle pecite ih na laganoj vatri dok ne porumene.

4. Vadite ih kafenom kasicicom koju svaki put umocite u ulje u kojem pecete ustipke.

5. Posluzite uz sir i ajvar ili uz nesto slatko ;)

Prijatno narode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas sam je pravila, divna je... hvala za recept :)

Nema na čemu! :)

Ja ću sutra da isprobam Mama Sndrin recept za uštipke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki-D ovo mi ovde zovemo projarica ili kukuruza,a proje je

kukuruzno brasno

malo istopljene masti

kvasac

voda

to je ona prava seljacka proja

Hej a zar nije PRAVA BAŠ PRAVA PROJA ona samo od kukuruznog brašna i vode i NIŠTA više...ja to tako rukama 'gnječim' i sipam u pleh (bude gusto) i pečem....tako mm najviše voli,podseća ga na detinjstvo :rolleyes: ....onda kada se ispeče, izdrobim i jede sa jogurtom ili mlekom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej a zar nije PRAVA BAŠ PRAVA PROJA ona samo od kukuruznog brašna i vode i NIŠTA više...ja to tako rukama 'gnječim' i sipam u pleh (bude gusto) i pečem....tako mm najviše voli,podseća ga na detinjstvo :rolleyes: ....onda kada se ispeče, izdrobim i jede sa jogurtom ili mlekom....

Jeste mna samo brasno so voda kvasac i dodaj malo rastopljene svinjske masti da bude meksa i lepsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na čemu! :)

Ja ću sutra da isprobam Mama Sndrin recept za uštipke!

Zovi kada napravis....moji su sve pojeli mama sto je probala dok je pravila probala je :angry:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BRZE PROJICE

1 casa od 2dl kukuruznog brasna

1 casa brasna

1/2 case ulja

1,5 casa jogurta ili mleka

1 kasicica soli

1 prasak za pecivo

1 jaje

200 g sira

Priprema

Izmesati sve sastojke, sipati do 2/3 visine u kalup za projice/muffine. Staviti da se pece na 200 C oko 30 minuta.

Kalup za projice prethodno namazite margarinom i pospite sa malo brasna da bi kasnije lakse izvadili gotove projice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Projara:

2 jaja, pola čaše od jogurta ulja, 1 čaša jogurta, 8 kašika projinog brašna, 6 kašika običnog brašna, pecivo, kriška sira, so.

Njam, njam... A ko voli može da ubaci sitno seckano zelje unutra... Moj malac obožava...

Kod mene u selu se projara pravi sa sirom, a proja bez sira i jaja - samo belo kukuruzno brašno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja ovo pravim samo u kalupima pecem nekad isitnim i suvo meso ako imam...:) ako pecem u tepsiji onda zalijem jos pavlakom i jajima :)

Ja imam onaj pleh sa rupama za proje... :) Kako izgledaju kalupi? Jel se lako peru?

I ja zalivam pavlakom i jajima, kad sipam u tepsiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slavski kolač mesim sa slično ko hleb samo dodam ulje (u hleb koji mesim ne stavljam ništa sem kvasca, vode i brašna).

Napravim lepinju koju rastanjim i stavim u okruglu tepsiju tako da je zauzme celu.

Od testa napravim jednu dužu pletenicu (ili kiku, kako god). Pletenice preplićem od dve trake testa a ne od tri da ne budu debele.

Onda je stavim na ivice kolača, i tako ga celog obložim pletenicom.

Onda napravim još dve iste dužine i stavim ih kao krst preko sredine kolača tako da dođu do obruča, da ne budu manje.

Uzmem "slovo" i utisnem ga na sva četiri slobodna dela na kolaču.

Onda pravim cvetiće koje stavim na delovima kolača gde se spajaju pletenice.

Znači pet cvetića.

Rastanji se tanko testo, pa se iseče okruglom malom čašicom.

Usečem linije na površini kruga, isečem krug na pola. Onda od tih polovina napravim latice cveta i stavim na kolač.

Jedan cvet ima 4 latice, a u sredinu spoj prekriješ malom kuglicom testa.

Kad sve završiš, ostaviš da naraste i pečeš. Ne sme dugo da stoji pre pečenja jer naraste i u rerni, pa može da se desi da ispuca.

Nema takvog na netu da ti pokažem sliku... :)

ajd i ovde da stavim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo recepta za hleb od integralnog psenicnog brasna.Ovaj hleb pravi moja mama vec 15 god.,a i ja od kada sam se udala.Posto ga jedem samo ja(muza jos navikavam,on ga jede samo kad je vruc)napravim manje veknice,ispecem.Kada izvadim iz rerne,prekrijem mokrom krpom,preko toga suva krpa.Kada se hleb ohladi,stavim ga u zamrzivac i vadim,bude kao svez.

INTEGRALNI PSENICNI HLEB

-pola kvasca

-sest solja od jogurta vode

-jedna i po kasika soli

-malo ulja

-integ.brasno(po potrebi malo belog),ja ga ne stavljam

Umesiti i ostaviti da naraste 30min do sat.Oblikovati vekne i staviti u podmazanu tepsiju,ostaviti jos da naraste(dok se ne zagreje rerna) i pece.

Po zelji mozete dodati razne semenke,razeno brasno,orahe.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E.... Nema slike za slavki skolač.... Ja zamesila, razmesila, a sveki došla da pokaže kako se šara da bi mi posle rekla - kako hoćeš, mi to šaramo ovako :angry: Preprošle godine me hvalilo 60 ljudi :D I nimalo mi se ne sviđa, pa slike nema.... :P Žao mi je što nisam kod mame, da njoj napravim pa da slikam... :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram i ovde da se pohvalim. Ja sam juce pravila slavski kolac i mislim da mi je super ispao, bolje nego prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram i ovde da se pohvalim. Ja sam juce pravila slavski kolac i mislim da mi je super ispao, bolje nego prosle godine.

Davaj sliku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel koristi neko onu pekaricu za hleb, sipes sve sastojke ona sama umesi i ispece hleb? Mi smo to dobili za svadbu ali nismo koristili do sad, i sinoc nam palo na pamet da probamo, pravila sam slatki hleb, ispao je fenomenalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je bilo prije pečenja....morala sam praviti drugi, jer sam ovaj stavila u jako zagrijanu pećnicu, naglo se digao i pukao mi...

Pa sam zamijesila drugi, stavila na pećnicu zagrijanu na 200 stepeni i onda pred kraj podigla na 240 stepeni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Filipa, sto je ovo lepo, svaka ti cast! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Filipa, sto je ovo lepo, svaka ti cast! :rolleyes:

Hvala....nimalo komplikovano. Samo sam dosta truda uložila u prvu pogaču, i krivo mi je što sa pogriješila kod pečenja...

I da...super je taj pekač za kruh...koristi ga slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je bilo prije pečenja....morala sam praviti drugi, jer sam ovaj stavila u jako zagrijanu pećnicu, naglo se digao i pukao mi...

Pa sam zamijesila drugi, stavila na pećnicu zagrijanu na 200 stepeni i onda pred kraj podigla na 240 stepeni....

Svaka čast, prelep je kolač :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa bas si se potrudila,prelep je kolac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.