Recept za hleb, pogaču, proju.

odgovora

Objavljeno

Dadoste mi ideju za veceru...ja i deca volimo proju, a mm je ne voli. Ja im cesto ubacim i malo parizera, prsute, origana, ma napravim nekakav mix od proje, moji i to vole.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja miksam...nekada dodam sekane virslice, nekada kisele krastavcice pa onda ispadne kao ona spanska pita. A super je kad umesto obicnog kravljeg sira stavim fetu, mnjam mnjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micika super ti je recept a oklagiju sam nabavila pre 3 nedelje kad sam i pravila kiflice. napravila sam odma duplu dozu, jeli smo ih 2dana na putovanju do otadzbine:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ih danas pravila i odlične su... smazali su ih sve za večeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obožavam proju, a moji ukućani ne, tako da je nikad ne pravim, ali kad god idem kod mame, ona me pita šta da ti napravim, a ja uvek kažem "proju", cela tepsija bude samo za mene! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micika, recept je super. Spremala sam ih jos pre par nedelja, ali nikako da javim. Bas se brzo spreme, a jos brze pojedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam prošli vikend oklagiju( u braku sam 8 godina- strašno!) i rešila da napravim ove kiflice, jer se činilo da su lake za pravljenje. Stavila sam malo više brašna, jer je testo bilo tečnije( možda mi i vaga dobro ne meri-ko će ga znati, ne koristim je često) i da ne davim više-ODLIČNE SU! Pola sam nadevala sa šunkom i sirom, a pola sa eurokremom. Sve se pojelo za tren. Pa, hvala Micika za brz i ukusan recept!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je sto vam se svidjaju kiflice...nisam ih pravila sto godina...mozda cu danas jer nije mnogo toplo pa moze da se ukljuci rerna...filovacu ih sa kremom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A može i eurokrem, jeli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A može i eurokrem, jeli?

Moze draga, ko sta voli...moj sin voli sa kremom ali onda ne dodajes so u testo...probaj super su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Micika, bas ti hvala na receptu, bas danas razmisljam da napravim kiflice a pojma nemam kako se prave :). Zalosno jeste, ali ja nikad do udaje nisam kuvala, kad sam se udala muz me je tolerisao mesec dana, zatim sam ubrzo rodila, pa me opet stedeo, e sad stvarno moram ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Micika, bas ti hvala na receptu, bas danas razmisljam da napravim kiflice a pojma nemam kako se prave :). Zalosno jeste, ali ja nikad do udaje nisam kuvala, kad sam se udala muz me je tolerisao mesec dana, zatim sam ubrzo rodila, pa me opet stedeo, e sad stvarno moram ;)

Nema na cemu...za kuvanje nikada nije kasno...ko hoze sve nauci....ja do skoro nisam htela da pravim pitu ono sa oklagijom jer nisam znala ali evo ucim se...pre neki dan mi je bila super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiflice su Micika, super, mada su kod mene oblici bili malo "razliciti".

Kaze mm: Lepe kifle,

odgovorim mu da su sa Bebca

kad ce on: E, nisam znao da nam Bebac i kuva, sutra internet uvodimo u kuhinju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Imam jedno pitnanje za vas; imam sincica 6,5 meseci i htela bih u ishranu da mu uvedem zdravu hranu tj, heljdu, raz, jecam, proso isl. pa me interesuju vasa iskustva povodom toga - kako pripremate, sta, s cim i sl,

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za hleb ali palačinke od heljde se prave sa 1/2 heljdino a 1/2 pšenično brašno. Inače, heljda je jako zdrava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekoliko puta jela heljdinu obarusu u restoranu, uh...krenu mi voda na usta. Izuzetna je...ali kad sam je pravila kuci, nije onako lepo ispala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Imam jedno pitnanje za vas; imam sincica 6,5 meseci i htela bih u ishranu da mu uvedem zdravu hranu tj, heljdu, raz, jecam, proso isl. pa me interesuju vasa iskustva povodom toga - kako pripremate, sta, s cim i sl,

Hvala unapred

Ne znam gde si,ali u Beogradu u DM-ovim prodavnicama kupujem organik-heljdu i pripremam je na način koji piše na kesici,počela sam je bebi davati kada je imala 6,5 meseci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proso se jednostavno pravi - samo skuvaš za desetak minuta.

Ječmu treba oko pola sata da se skuva. Sve imaš da kupiš organic u prodavnicama zdrave hrane.

Ja sam jednom u životu uspela da napravim heljdine palačinke samo od heljdinog brašna!! Nisu se cepale niti lepile, međutim, to nikad više nisam uspela da ponovim. Stavim bar par kašika belog i nekog drugog integralnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bas vrednica kiflice su u rerni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav hleb kupujete? Pravite li ga sami?

Da li vodite računa da kupujete hleb bez aditiva?

Pokušala sam da nađem integralni hleb bez aditiva, ali to je nemoguća misija.

Ono što se prodaje kao integralni je ili mešavina crnog i belog brašna ili je ofarban i sl.

U jednoj pekari u blizini prodaju navodno integralni bez aditiva, ali u svaki (heljdin, ražani, kukuruzni), dodaju pola belog brašna.

Pokušala sam da pravim kod kuće par puta čist integralni, ali mi je svaki put bio tvrd ko kamen i naravno, bezukusan.

Razmišljam da kupim pekaricu.

Kako vi to rešavate? Obraćate li pažnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ne. Kupim onaj sto mi dodje pod ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupujem najobičniji beli hleb, iako volim integralne i te specijalne hlebove. Ovo što se kod nas prodaje kao integralni hleb je meni fuj. Letos sam u Hrvatskoj jela fenomenalne integralne, ražane i neke hlebove od kukuruznog brašna.

Inače, moj muž je ljubitelj belog hleba, tako da je i to razlog zašto kupujem isključivo beli hleb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne jedem hleb pa vec 7 godina...samo dopek ponekad....

luki dajem sve vrste hleba...i kupujemo sve vrste...i beli, i polu integralni...

potpuno integralni je nemoguce naci, jer integralno brasno ne moze da se veze ukoliko nema belog brasna dodatog,,,zato sto se tice te teme, luki dajem sve. a mm on tek jede sve:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupujem najcesce beli, jer taj dolazi u prodavnicu preko puta moje kuce. A kada sam u prilici, kupujem crni hleb u pekari, vlasnik ima svoj mlin na reci i tu melje brasno, tako da znam da nije obojeni i super je, takodje i kifle od tog istog brasna. Volimo i sve ostale vrste hleba, u principu namanje beli, ali sta da radimo kada nemamo izbora :(.

Dve godine ni ja nisam jela hleb, ali posle poroda mi se prijeo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.