Strah od lifta

odgovora

Objavljeno

Ja sam se zaglvljivala surnajst puta jer mi obe babe( moje babe) zive u zgradama sa liftovima....meni draza baka zivi na 11spratu.

Secam se da sam se zaglavila u liftu kada sam polazila i 1 razred....zato sam zakasnila na prozivku ( smrc )...ali sa detetom se nisam zaglavljivala ali kao dete jesam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se uzasno plasim zatvorenog i skucenog prostora,a samim tim i lifta. Nikada ne idem sama liftom pa makar morala da pesacim do 15. Secam se kada sam pre par godina isla na razgovor za posao u Delti,macka se picnula,puna samopouzdanja,kada mi je portir rekao da trebam na 5 otsekla sam se. Ko za baksuz nikog nema pred liftom da ide gore,svi rade ko crnci,meni glupo da pitam portira da me odvoza do gore i sta cu,stisnem petlju i vozi. Lift ko svemirski brod,za tren sam bila gore,ali sam izletela iz njega ko osurena i tresnula u nekog tipa onako izbezumljena. On jadnicak u cudu pita sta mi se desilo,a ja van sebe. Znaci izbegavam lift kad god mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda bi bilo prikladnioje da ovo pišem u nekoj od tema tipa-kutak za jadanje ili tema za iznervirane, ali pošto se nisam baš nešto mnogo ni iznervirala, a ni uplašila, a vezano je za lift...onda ću ovde...

Krenem ja sada po kafu...ja sam na četvrtom i treba da siđem u prizemlje...čekamo ja i još jedna žena..otvori se lift ispred mene, ona uleti pre mene i kaže-ja idem gore...

Sad, čekam u prizemlju za gore, ulazim u lift i iza mene uđe neki čovek ne baš prijatne spoljašnosti-razmišljam ja, ako me napadne-setila sam se onog silovanja na Konjarniku u liftu- sasuću mu ovu vrelu kafu u lice...ali sve je bilo ok... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

fast_elevator.jpg

Nemoj se ljutiti...smiješna mi fotka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

P.S.imamo posebnu temu za smešne fotke... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lift. Kad god procitam ovu temu, mislim da ste pisale sa kim bi da se zaglavite u liftu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam 6 godina kada su me moji poceli terati da idem sama liftom.Ziveli smo na 13. spratu.Morala sam da drzim dugme da bih mogla ici liftom.Kad idem na dole ok,ali kada se vracam morala sam da se popnem na prste da bih dohvatila dugme.Bezbroj puta sam se zaglavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam problema sa liftovima (u smislu da ih se bojim ili osecam neku neprijatnost kad sam u njima sama ili sa nekim) i sreca nikada se nisam zaglavljivala...

Micika mogu samo misliti kako ti je bilo... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek idem liftom(jer sam lenja da pesacim),ali se i bojim.Sve mislim da cu se zaglaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbegavam liftove,zaglavila sam se pre par godina u liftu na medjuspratu i provela nesto vise od tri sata unutra bez signala za telefon. Naime,isla sam kod drugarice koja zivi na trecem spratu i nosila neku tesku torbu,pa odlucila da krenem liftom,koji inace cesto ne radi,zaglavljuje se i spusta do podruma pa ide na izabrani sprat. Bila je nedelja,zgrada prazna,ona me zove,a ja nedostupna,tek me je cuo jedan dekica koji se vratio iz popodnevne setnje,pa dok su dosli vatrogasci proslo je dosta vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nekoliko dana zaglavila sam se u liftu sa još dve koleginice. Lift je išao od sprata do sprata (ima ih 11) i nije otvarao vrata. Vozale smo se tako nekih pola sata...kada dođe do 11. ja sve pomislim sada će da krene da propada. Majstori su ručno otvarali i nekoliko puta nisu potrefili sprat...oni otvore naša vrata, a ona prva zatvorena, tj. međusprat. NIje mi bilo strašno, ali ni prijatno. Sada ću neko vreme ići peške...dok ne zaboravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: Ja bih umrla....kako ste skraćivale vrijeme vas tri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: Ja bih umrla....kako ste skraćivale vrijeme vas tri?

Pričale, smejale se...ova jedna se baš plašila, počela da stiska sve dugmiće, da lupa na vrata...imala sam mobilni pa sam zvala šeficu, a ona majstore...oni su odmah došli, ali im je trebalo vremena da zaustave lift na pravom mestu i da ručno otvore vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nekoliko dana zaglavila sam se u liftu sa još dve koleginice. Lift je išao od sprata do sprata (ima ih 11) i nije otvarao vrata. Vozale smo se tako nekih pola sata...kada dođe do 11. ja sve pomislim sada će da krene da propada. Majstori su ručno otvarali i nekoliko puta nisu potrefili sprat...oni otvore naša vrata, a ona prva zatvorena, tj. međusprat. NIje mi bilo strašno, ali ni prijatno. Sada ću neko vreme ići peške...dok ne zaboravim.

Ja bi crkla od straha i panike :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mogu da kazem da imam klasican strah od lifta, ali osecam nelagodnost kad udjem... :unsure: sada kad sam bila u Bg,u Beogradjanki lift kao space satl isao , brzinom svetlosti , glava me bolela, i mucninu sam osecala :( pamticu ga duuuuuuugoooooooooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vreme mog studiranja behu i one restrikcije struje...

I ja trebala ici kuci za Novu godinu,a autobus je polazio kasno u 1 nocu,a zbog loseg vremena isla sam da proverim na stanicu jel ide.

U povratku udjem u lift,on krene i stane...

Ubrzo sam ukapirala da je to bila restrikcija struje,da je nece biti 2 sata i da cu izgubiti jedini bus koji bi me odveo da proslavim N.god.u zavicaju.

Pocela sam da lupam i zovem i dozvala komsije...

Otvorili su vrata pomocu nekog posebnog kljuca i ugledala sam gore prorez 30-ak cm.

spustili su mi stolicu,popela sam se na nju i pokusala da poskocim,ali sam tresnula vrat u gornji zid...(imam oziljak na vratu od toga)

A posto nije islo tako,onda sam pruzila ruke gore,a komsije su me vukle...odrala sam se fes...ali su me izvukli,te sam stigla na bus posle takve avanture :lol: :lol:

A da je dosla struja u tom trenutku...zelim da mislim da je lift bio namontiran tako da ne moze da krene ukoliko su mu vrata otvorena!!! :lol::blink::lol:

p.s. nisam navukla strah od lifta posle ovakvog iskustva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mojih lift vise ne radi nego sto radi, pa kad se setim dok sam zivela tamo, vise sam vremena provela cekajuci hoce li lift krenuti, odglaviti se, nego sto sam se posteno vozila... a i sad kad idemo nas dve, ne mogu na 7 sprat pesaka sa njom pa rizikujemo liftom, ali inace uvek joj nosim jednu kasicu, par pelena, cajic, vodu, tako da smo mirne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.