Vas hobi

odgovora

Objavljeno

Evo ovako... :)

Ovo je poklopac od nekog starog sejkera, kome fali jedan deo pa je neupotrebljiv. Od njega sam napravila svecnjak tehnikom dekupaza (ili ti salveta tehnikom) :)

Picture033.jpg

A ovo je sejker, koji je sada vaza...

Picture037.jpg

I te cuvene kutije od bebelaka...

Picture038.jpg

Picture028.jpg

Picture024.jpg

Picture015.jpg

Picture017.jpg

Picture020.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala my_baby :)

Okacih sad i ostale slicice kutija. Eto, krenula sam sa "dekupaziranjem" kutija, jer ih se nakupilo puno, a ja sam htela da napravim nesto korisno od njih, a zavrsilo se "dekupaziranjem" svega zivog po kuci. Nasla sam kod mame i tate gomilu nekih svojih stvari koje sam navlacila u kucu znajuci da "ce se za nesto iskoristiti". I iskoristice se, posle mnogo godina skupljanja prasine :) Kao sto su recimo stari stakleni bokali za vino i rakiju, koji ce postati vrlo uskoro vaze... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu da nadjem uputstvo na netu, da vidis sve detaljno. U sustini ovako: bela akrilna boja se nanese kao podloga na kutiju u jedan-dva-tri sloja koliko god je potrebno, preko dekupaz lak pa kada se malo prosusi a da se lepi ide onaj najtanji sloj salvete na kome je slicica. Kada se to dobro osusi ide lak na vodenoj bazi (da sve bude ekoloski) u jedan ili dva sloja. Ja sam stavila mat lak da bi izgledalo onako starinski, i zato sto me je mrzelo da poliram tu podlogu akrilne boje tako da ima dosta neravnina. Da sam lakirala sjajnim lakom preko svaka neravnina bi upadala u oko i izgledalo bi poprilicno neuredno, a ovako mat izgleda bas onako starinski i cak je lepo tako neravno. Moze dva tri sloja laka, bar ja tako radim, da bi definitivno moglo da se pere. Mada, moja drugarica neke stvari cak ni ne lakira, a kaze da ih lepo pere, ali nisam bas sigurna da je dekupaz lak dovoljna zastita da se salveta ne istopi od vode.

U svakom slucaju, ovakve kutije ja cu da koristim u kuhinji za brasno (ova sa pecivom), za pirinac (ova sa roze lalama), za secer ovu zutu sa dve crvene bulke, za pirinac takodje ovu sa roze lalama, za brasno ovu sa belim ljiljanom (ako je to ljiljan). Planiram da napravim jos kutiju sa suncokretom, zutu na bele tufne za kukuruzni griz, sa zrnima kafe naravno za kafu... i tako, vec sam svaku salvetu namenila odredjenoj kutiji :) Ali pravim ih u vise primeraka (mada se svaka pomalo razlikuje) pa ce ih biti taman za izlozbe od 25tog do 30tog decembra ;)

A u januaru, dobro ce doci za Reciklasar - vasar reciklaze.

Cim nadjem uputstvo u slikama ili na youtube saljem da vidis kako se radi, relativno je jednostavno, jedino je potrebna odredjena preciznost koja se lako stekne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic,kako si ti nadarena...a kada krene klinac u vrtic ako budes ovakve kreacije radila za sobu gde ce ti klinac biti pokupices simpatije i vaspitaca ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Andjelčić tacno sam na to pomislila kad si rekla da pravis nesto....super, bas lepo. Ja sam o toj tehnici negde ranije citala i svidelo mi se al eto nisam nikad probala...a volela bih. Gde kupujes salvete. Aj napisi sta je sve potrebno od materijala i pribora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala hvala :)))

Joko, moja je mama vaspitacica tako da sam celog zivota u nekom "kreativnom haosu", pravila sam svasta, od slanog testa, gline, plastelina, raznih vrsta dekupaza, slikanja na platnu i po svim mogucim povrsinama, prekrajanje, kreiranje, sivenje, strikanje, heklanje, vez, cak sam i tkala! :) Sve sam morala da probam, a nadam se da ce i moju decu sve to zanimati! :)

Mmmoj vrlo je jednostavno :) Sutra cu u toku dana slikati to sto pravim da vidis postupak, jer me sada mnogo mrzi da trazim neko uputstvo, lakse mi je da ga napravim ;)

Potrebno ti je - predmet koji zelis da oblozis, kutija ili bilo sta, moze biti drveno, plasticno, stakleno, kartonsko, metalno, prepusteno tvojoj masti. Potrebna je akrilna boja (ja radim sabelom) koju stavljas kao osnovu, dekupaz lak, salvete i na kraju lak na vodenoj bazi. Sto se salveta tice, ima da se kupe u Liliju i DMu, ja sam svoje platila 20kom 105din, a inace imam jako puno salveta jer je i sakupljanje salveta jedan od mojih hobija. Taj hobi sam takodje nasledila od mame, zajedno sa sakupljanjem razglednica, tako da je nasa kolekcija nenormalno velika. Za sada isprobavam na ovim "novijim salvetama", jer njih mogu uvek ponovo da kupim i imam ih u vise primeraka, a kada se budem dovoljno usavrsila i pocela da radim unikatne stvari, pocecu da pravim i sa salvetama iz kolekcije... ima jos mnogo toga sto zelim napraviti, prepuna sam ideja, a premalo vremena imam... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih to tako volela da probam. jos od ranije, a tek sad nemam vremena od male ;)

Hvala na odgovoru. Kako ti postizes sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*andjelcic* prelepo je ovo sto pravis...svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andjelcic ti si moj idol. toliko si kreativna, fenomenalno.

super su kutije, meni se najvise svidja dekupaz na namestaju, nekim starim skrinjama ili kutijama za nakit, ali ova tvoja ideja od kutija za mleko mi je ludilo. em super izgleda em je toliko korisno. meni stalno u kuhinji fali milion kutija, sto za brasno, sto za pasulj, socivo, susam, itd itd. a ovo je bas za to.

svaka cast.

daj jos neke fotkice svojih radova da malo uzivamo.

a ja da se pohvalim, danas sam napravila oko 25 narukvica, ali sam se koncentrisala na decije narukvice, takva mi je inspiracija ovih dana :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvi put gledam ovu temu i odusevljena sam! Toliko kreativnosti, truda, umetnosti! Sve je prelepo i simpaticno.

Ja bih volela sve to da probam kao i da slikam (to sam vec davno radila), ali ja jos nemam vremena za sebe. Medjutim, budem li se dosadjivala u skorijoj buducnosti, prihvaticu se pravljeja nekih rucnih unikata bilo cega, to me smiruje i volim .

Sve pohvale zenske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djevojke, svaka cast, jako ste kreativne...

I, sada kada gledam sta je andjelcic napravila, krivo mi je sto sam bacala kutije... Moglo bi to mozda i na obicnim teglama?

Imam dvije kutije od Bebelaca, mogla bih probati... Samo, mislim da bih ja to uprskala, nisam bas vjesta.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno! :)))

Eto, moja beba ne jede tom brzinom kojom ja pravim kutijice, pa smo malo u deficitu. Uhvatila sam se sada za njih, jer su se nakupile, sto mojoj sestri koja ima bebu (jela je bebelak), a sada i nama! Moze da se pravi i na obicnim teglicama, a ja sam se zalepila za teglice od juvitane :) Na njih sam lepila salvete u proslom naletu beba. Posto imam 3 sestre, a sve tri po dvoje dece, pa sad i ja, od 2005te godine imamo bar po jednu ili dve bebe u porodici, pa je bilo i kutijica od juvitane i sokica... :)

Nije tesko napraviti, ne mozes nista da izgubis ako probas, eventualno moze da ti bude ubrljana kutijica, ali sledeca ce biti bolja u to sam vec sigurna! :) Meni je uspela iz prve, i ranije sam radila dekupaz na nakitu, kao sto secer kaze na starom namestaju, na ramovima za slike i ogledalima :) Moze da se "dekupazira" bukvalno sve, a sledece sto ceka red za dekupaziranje su stona lampa i kuciste od kompjutera :)

Kako stizem? Pa pojma nemam, eto nedelju dana mi je trebalo samo da slikam kutijice :) Ali stvarno da se ne zalim, beban je mnogo dobar i njemu nije potrebno ni delic paznje koliku paznju inace traze bebe. Vise ne mogu da stignem od ostalih kucnih poslova kao sto su peglanje, kuvanje rucka... ali i to se da resiti, razvucem lepo u kuhinji na stolu to sto radim, a usput kuvam rucak, dok bebu cuvaju mm, dever ili bebialarm... ma snalazim se kako stignem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andjelcic daj jos slika !!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj materijal za dekupaziranje, gdje se može kupiti osim u hoby prodavnicama? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj materijal za dekupaziranje, gdje se može kupiti osim u hoby prodavnicama? :)

I mene to interesuje. Ja ovdje nisam vidjela takvu radnju, jedino da malo setam po Sarajevu, a to nije bas izvedivo.. Ako se moze uzeti u nekom marketu.. E, sada sam se sjetila- juce sam bila u Merkuru- tamo nema cega nema, za kucu, dvoriste... Valjda se i to moze naci. :) Sada mi je krivo sto nisam pitala. Mislim da bi se mm zabrinuo za mene kada bi vidio da to kupujem. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andjelcic daj jos slika !!! :rolleyes:

Ja samo da pitam - Andjeličiću, jel ima ovih slika od kutijica i na tvom sajtu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu, kutije su ti fenomenalne! I ja obozavam dekupaz, pokusavala sam na drvetu i super je, nije puno ni komplikovano, ali nazalost sad nemam vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, Borjana, ja sam nasla samo u hobi radnjama :( Ima u Destefiku - Tosin Bunar 166/6, u Creatinasu u Subotici, u Hobby&Art prodavnici (sada su promenili lokaciju pa ne znam gde su, izguglacu pa cu naci) :)

Secer, ja hocu hocu hocu nesto, javnucu ti se na pp :) Mada dobra stvar je sto moze da se poruci i postom... :)

Ivancice, nemam slike na sajtu, zato sto sam preopteretila sajt i ne mogu nista da ubacujem dok ne resim problem sa sajtom... :(

Mili, dekupaz na drvetu je fenomenalan, nije ni tesko, malo strpljenja i preciznosti i rezultat je veliki! :)

Sliknucu jos nesto, samo da me vreme posluzi i da bude malo sunca, jer mi je aparat mnogo los i slike su uzasne ako nije prirodno svetlo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andjelcic sad sam gledala tvoj sajt opet :))

reci mi jer onu tortu tj parcice torte ti pravis ili? Od cega?

toliko mi se svidelo.i previse.

od cega se pravi i koliko kosta (kod tebe) i koja je velicina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva ta uputstva na sajtu ja sam napravila :) Od polimerske gline (fimo, premo, cernit, beolin...) i posle se smirgla (eventualno polira) i lakira. Pa nem' pojma, nikada nisam prodavala te perlice na komad, samo gotov nakit, nikad mi niko nije ni trazio te perlice :) A pravim ih razne velicine, zavisi sta ce od njih posle biti :D U sustini od 1cm do nekih 5-6cm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta sve moze da se napravi sa kutijom od jaja:l7p-6a00d8.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bmu-6a00d8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.