prvi pregled kod ocnog lekara

odgovora

Objavljeno

Moj sin ima 4,5g a ja nosim naocare i imam veliku dioptriju.

Da li je vreme da dete vodim na pregled jer se bojim da i on lose vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovdje pise u popisu pregleda da se prvi pregled radi nakon navrsene 2 godine.

Tad dr. ne vidi da li dijete ima dioptriju ali vidi ako ima vecih problema sa ocima.

Ja bi ga na tvom mjestu odvela, cisto radi svoga mira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je naš pedijatar rekao da bi uskoro trebalo da idemo na prvi pregled očiju... kaže da uvek praktikuje da pre nego što dete napuni 2 godine obavi prvi pregled očiju... mislim da treba da ga odvedeš čisto da ga lekar pregleda... ništa ne možeš da izgubiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiii!!! Vodila sam sina kod ocnog i sve je video. Presrecna sam sto nije na mene... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiii!!! Vodila sam sina kod ocnog i sve je video. Presrecna sam sto nije na mene... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

odlično micika... pozdrav za tebe i tvog sinčića... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala godak na pozdravima...uzvrzcam istom merom... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar rekao sa 2 godine da idemo na pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isli jos sa godinu dana kod ocnog, sve je super videla, hvala Bogu, nije nasledila vid na tatu, nego na mene... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili u DZ kod "decijeg" oftamologa.Zena je pokusala da joj Lea prati vrh olovke...a Lea ju je par puta cusnula po ruci(da se skloni)...jos gore je bilo kada je pokusala da joj zatvori jedno oko...na kraju sam joj ja zatvorila...ma show...Smesno mi je bilo kada je dr. prokomentarisala "a sto je niste pripremili malo"...Ja se pokidah kao dete od smeha,bez blama, u ordinaciji...pa godinu dana je pripremam...sta bi bilo da smo dosli sa 12 mes.?Sve skupa je trajalo...pa...10 min. je previse...zato sam i stavila pod navodnike DECIJI oftamolog...Receno nam je da joj stavljamo flastere svaki drugi dan po 2h na desno oko kada crta, cita, slaze kocke...pa za 2 meseca kontrola...a za god. dana tek ce joj odraditi kompletan pregled.Jos joj je dala i isprintan papir sa kucicom,psom,telefonom...da vezba za sl.put a ha hah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isli sa 2 ipo godine kod oftamologa na pregled i da nam pogleda cmicak koji nas se pojavio na kapku. iskreno mislila sam da ce luka da vristi i pisti tj da nece hteti sa saradjuje na svim onim aparatima sa dr ali je za divno cudo bio super. Pregled je trajao nekih pola sata, i sve je ok proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili poslednjih mesec dana 3 puta kod ocnog, sve sa sirenjem yenica i ostalo. Nema dipotriju i ne setaju joj oci.

Inace, bas sam se brinula jer ja nosim naocare, imam - 0.75 astigmatiyam, a i mm ima neku malu dioptriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 2 godine smo odradili prvi oftamoloski pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 2 godine smo odradili prvi oftamoloski pregled.

Po savete doktorke ili na svoju ruku? Jel sve ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po savetu dr. na prvi kontrolni pregled. Samo smo mi isli privatno jer nam je drug oftamolog ;) Inace smo dobili uput za oftamologa na Banovom Brdu u DZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo išli. Pedijatar nam ništa nije spominjala, a meni nešto nije ni palo na pamet. Moraću to da ispravim uskoro. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi nismo išli...naša doktorka to ne daje samoinicijativno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo išli u okviru sistematskog sa 1,5 godinom. Pisala već u nekoj temi - sad je to kod nas u DZ obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je najbolje odvesti dete na prvi očni pregled?

Da li je izvodljivo (koliko su spremni za "saradnju") voditi decu mlađu od 3 godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je najbolje odvesti dete na prvi očni pregled?

Da li je izvodljivo (koliko su spremni za "saradnju") voditi decu mlađu od 3 godine?

Mi smo morali pre neki dan da idemo jer je Luka imao infekciju oka. Mogu ti reci nije bilo lako, morali smo bas da ga drzimo, jer se uplasio kad je video sve one aparate. Kaze doktorka: Ajde nek nasloni bradu ovde i nek gleda u jednu tacku. :blink: Ja kazem: Pa recite mu vi, mozda poslusa.

Ali ako je dete spremno za saradnju, sto da ne, pokusati pa sta bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već pisala u temi Sistematski pregled sa 1,5 god o poseti oftamologu. :)

Naša prva poseta je bila sa godinu i po dana, redovni sistematski.

Kad sam pitala dr šta može da se uoči na pregledu tako malog deteta rekla mi je sledeće:

Da se može ustanoviti kako dete reaguje na svetlost, pomeranje predmeta koje gleda (blizu - daleko) da li žmirka i sl. i da li ima predispozicije da bude razroko.

Isto tako nam je rekla da pravi očni pregled može da se uradi posle 3. godine, tj. da dete tada već može da sarađuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sumnjam da bi Ema sarađivala :(

Sumnjam da ne može da "uoči" predmet koji nailazi a da ne gleda u njega... uh al sam vam objasnila... Naime, ako npr nosi u ruci nešto i ona to posmatra zalepiće se u zid ili vrata, dakle nešto ogromno što ne može da bude neopaženo. Do sada sam to prepisivala da je mala da pa još uvek ne može da to uoči kao opasnost ali sve mislim da se to do sada trebalo "smanjiti". Da li imam razloga da posetim oftamologa pre sistematskog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana je vec sa 3 godine bila redovan pacijent jer je imala problema sa suznim kanalima i par puta konjujtivits i fenomenalno je sarađivala jer se doktor sam od sebe spustio na njen nivo i bukvalno kroz igru je pregledao. To je jedan od rijetkih dr kojeg je Ana obozavala. Sa 4 godine joj je uspjeo pregledati vid na onoj tabli jer je stao kraj table i rekao joj hajde da se igramo, ako sve tačno pogodiš dobićeš čokoladu :) i zaista se jako lijepo "igrala" sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je najbolje odvesti dete na prvi očni pregled?

Da li je izvodljivo (koliko su spremni za "saradnju") voditi decu mlađu od 3 godine?

Mi smo isli sa 2 ipo godine, i vise, skoro 3. I tad smo bili ok za saradnju. Pre toga nije bilo potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam razmisljala o ovoj temi. Posto ja nosim naocare, imam astigmatizam na jednom oku, bojim se da je nasljedno. Imamo 17,5 mjeseci, pa cu sacekati da vidim sta ce nam reci na sledecem pregledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preventive radi,a i zbog osjetljivost vida koje sam primjetila kod Nikole planiram ovih dana da posjetimo oftamologa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.