Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

To je onaj sa ojacanjima za kicmu i glavu, tako? Vuk ima 4 i po pa mislim da ce od 5. meseca moci. I mi smo se razmisljali taj da kupimo, ali svi su poceli nesto da kritikuju te kengur nosiljke. :unsure:

Uvjek su ih i kritikovali. Ja sam prva protvnik da djete provede sate i sate u toj kengur nosiljci. Nije OK da u njoj bude cijeli dan ali mozeš malo da izadješ i prosetaš.

Mi smo je koristili u setnji tipa idemo sa kolicima i kada hoce iz kolica da se nosa MM stavi kengura i njega u kengura dok ne izgustira.

Meni je ona bila idealna za pijacu i prodavnicu. Slobodne su ti ruke a vodis djete sa sobom ....

Ona ima ojačanja za kičmu i vratić i do 4 mjeseca se koristi isključivo da je beba okrenuta prema majci. tek nakon 4 mjeseca beba može da se okrene leđima prema mami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontam da uzmem ovu sleng maramu za bebu i da je koristimo dok ne budemo mogli da idemo u kengura .... ali gdje cu "hljeba preko pogace" kada vec imam ovaj kengur!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvjek su ih i kritikovali. Ja sam prva protvnik da djete provede sate i sate u toj kengur nosiljci. Nije OK da u njoj bude cijeli dan ali mozeš malo da izadješ i prosetaš.

Mi smo je koristili u setnji tipa idemo sa kolicima i kada hoce iz kolica da se nosa MM stavi kengura i njega u kengura dok ne izgustira.

Meni je ona bila idealna za pijacu i prodavnicu. Slobodne su ti ruke a vodis djete sa sobom ....

Ona ima ojačanja za kičmu i vratić i do 4 mjeseca se koristi isključivo da je beba okrenuta prema majci. tek nakon 4 mjeseca beba može da se okrene leđima prema mami.

E upravo mi za to treba. Kada idem u nabavku i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STA DA KUPIM??? Kengur, sling, taj hugbug? Vuk ima 4 i po meseca i hocemo da kupimo nesto slicno jer su ulice za setnju katastrofa pa cemo ga setati na Kraljevici, a po gradu bismo nesto ovako. Ali staaaa? Molim za pomoc :unsure::lol:

Ja uvek i svima preporucujem Hug Bug, mi ga i dalje koristimo, i to sa sve vecim uzivanjem, posto napokon mozemo da se nosimo okrenuti ka napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo Hug Bug ali poznajem mame koje ga imaju i bas ga hvale pa i ja nameravam da ga narucim kad se porodim.Premisljala sam se mesecima dal da uzmem Hug Bug ili sling i na kraju uzela sling samo zato sto smo bili u Aksi,videli ,probali i bas mi se dopalo.Nanosali smo se posteno.I koliko puta samo dojili u njemu :wub: Ja glasam za maramu,bilo sling,bilo Hug Bug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko kosta taj HugBug?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3500 + dostava.Posto nisam sigurna da li smem da ostavim link saljem ti na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek i svima preporucujem Hug Bug, mi ga i dalje koristimo, i to sa sve vecim uzivanjem, posto napokon mozemo da se nosimo okrenuti ka napred :)

Od kad beba može da se nosi okrenuta ka napred u hug bug-u?Ova moja cura šanse nema da bi htela da bude okrenuta ka meni:-D.Ona početkom juna puni 4m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad beba može da se nosi okrenuta ka napred u hug bug-u?Ova moja cura šanse nema da bi htela da bude okrenuta ka meni:-D.Ona početkom juna puni 4m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naručila sam Hug Bug,stiže mi u petak.Nadam se da ću se snaći oko vezivanja,to me jedino brine.:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da prenesem moje prve utiske o HugBug marami: izuzetno jednostavna za vezivanje,manje od minut mi treba da je vežem-a to me najviše plašilo!Juče smo išle u prvu šetnju,i ja moju bebu od 8.5kg nisam osetila,a bila je "na meni" sat i po,od toga je sat vremena spavala!Da li je to bila početnička sreća:-D-ne znam,al nadam se da će i ubuduće naše šetnje biti slične.Znači prvi utisak-super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da prenesem moje prve utiske o HugBug marami: izuzetno jednostavna za vezivanje,manje od minut mi treba da je vežem-a to me najviše plašilo!Juče smo išle u prvu šetnju,i ja moju bebu od 8.5kg nisam osetila,a bila je "na meni" sat i po,od toga je sat vremena spavala!Da li je to bila početnička sreća:-D-ne znam,al nadam se da će i ubuduće naše šetnje biti slične.Znači prvi utisak-super!

Super, tako je i nama odmah bilo :) A sto se tice nosenja ka napred, na sajtu kaze da ne treba bebu tako nositi pre 9. meseca, ali ranije je pisalo ne pre 6. meseca. U sustini, bitno je da beba cvrsto sedi, to ti je pokazatelj da moze da se nosi okrenuta ka napred ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko hoce svoju polovnu HugBug maramu da proda? Dobili smo kengura ali za prve dane bih probala tu maramu koju hvalite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu najverovatnije kupiti maramu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto smo nasli kengura za 1500 din, neka marka "jungle" interesuje me da li definitivno steti ili ne steti? Na poslednjoj kontroli kukova su rekli da je sve ok i da vise ne dolazimo. Takodje me zanima da li mogu da ga nosim okrenutog ka napred ili ne? Non stop trazi da ga nosim, ne mogu vise, ovako ce mi biti puno lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da ne šteti, naročito ne u Vukovom uzrastu... mada, isto tako mislim da to sada više ni ne treba nosiljka, proćiće ga ta faza čim nikne zubić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da ne šteti, naročito ne u Vukovom uzrastu... mada, isto tako mislim da to sada više ni ne treba nosiljka, proćiće ga ta faza čim nikne zubić :)

Ja bih pre rekla da je on takav, da voli paznju, drustvo... Ne znam, mozda ce biti kao sto kazes, nego on neretko nece u kolica pa ja guram kolica jednom rukom, a nosim njega u drugoj ruci po gradu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih pre rekla da je on takav, da voli paznju, drustvo... Ne znam, mozda ce biti kao sto kazes, nego on neretko nece u kolica pa ja guram kolica jednom rukom, a nosim njega u drugoj ruci po gradu :D

On je čak šta više i veliki za kengura...ja ti savetujem da uvek ima neku zanimaciju (igračka ili hrana) i da ga ne nosiš dok guraš kolica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je čak šta više i veliki za kengura...ja ti savetujem da uvek ima neku zanimaciju (igračka ili hrana) i da ga ne nosiš dok guraš kolica...

Ti da nas vidis na sta licimo... Po kolicima su zajacene sve moguce drangulije, ali on kad resi da nece u njih/onda nece. Ovaj kengur je spas. Ne drzim ga puno u njemu ali se bar odmorim. Mi se nosimo po ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod Hug Bug ima nekih 5% elastine ili likru pa se zato malo vise raztezi maramu. Kikebu marame nemaju elastine/likru ali zbog nacina tkanje su malo razteglive. Takodje su napravljene od cesljanog pamuka tako da se materijal manje 'ljusta'. U principu kada se dobro vezuje dete ne bi trebalo da 'visi'... marama je odlican stvar za kratke setnje ili voznje taksijem gde ne morate da se mucite sa kolicom... takodje beba je blize vama kada je nosite i moze tako da spava blizu vas. Meni je bila marama spas jer sam vodila starije dete u vrtic u okt/nov kada je stalno padala kise pa taksijem sa bebom u marami (rodjen u okt - u marami od petog dana) i on samo spavao, nije ni primetio da smo bili negde ;)

i meni zato sluzi da bih starije dete vodila u vrtic samo sto mi idemo gradskim prevozom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je baš teško da nosim bebu sad u hugbugu, vuče mi se (ima 10 meseci). Bila mi je baš odlično rešenje, a više ne, iako je identično vezujem. Naručila sam sling u Mothercaru, mislim da će mi ona sada biti jednostavnija.

Ena85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Guglajuci na netu pronasla sam i ovog proizvodjaca koji pravi ove marame od svile

https://www.facebook.com/mililiwraps

.....ali mogu da zamislim koliko tek one kostaju....

 

I opet...za bebe i decu je sve najskuplje... :(

I ja sam skoro naletela na Milili, na sajtu sam videla cene u €. Samo ću reći da su više nego duplo skuplje u odnosu na HB.

Moja preporuka je idalje Mei Tai, koristim ga svakodnevno, dakle jednom dnevno minimum! Kad N ustane, igra se, bude budna nekih sat vremena i tad je već hvata nervozica, a ja da bih popila kafu, pogledala mejlove i forum B) stavim je u MT, u kojem ubrzo zaspi. 

Upravo se razmišljam kako ćemo zimi u šetnju. Kako ste ili kako ćete to izvesti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivushka, ja sam u pocetku stavljala njega do sebe bez jakne, pa nas oblacila u mm-ovu jaknu, zakopcam preko njega. Ali on je bio mladji od Nade tad. Kasnije sam ga oblacila u skafander, on me greje, a meni jakna otkopcana bude, nije problem. Lakse je zimi nego leti kad su vrucine. P.S. Redosled ti je - obuvas se, stavljas maramu, oblacis bebu, stavljas je u maramu, pa oblacis jaknu. Sve drugo je prosto nemoguce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam malenog nosila u mei tai-u, on u skafanderu, a ja s otkopčanom jaknom, on me je grejao, bitno je da imaš šal, da ti se ne smrzne vrat.

Meni je bio problem šta na nožice da mu obujem, uvek su mu bile hladne. Sad sam poručila čizmice koje ne propuštaju vodu i vetar. Ove:

 

 

liliputi_hordozos_csizma_szurketurkiz_2562_m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.