Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

ja znam da cu za sledece dete samo da kupim onaj ranac za decu, samo nek mi neko kaze jos kako se zove :lol:

mislim da i to mogu koristiti od 6.-7. meseca ili gresim....videla sam juce jednu mamu sa tim, mada klinac je bio malo veci, i bas mi se svidelo..a i sigurno je lakse nositi nekog na ledjima nego napred. zato se meni kenguri generalno ne svidjaju....

Mi ti imamo takvu nosiljku (ja ih zovem ranac-nosiljke), al ja nisam za njih da se koriste sa 6 meseci... Zavisno od modela, al ipak se moze sacekati do nekih 8 zbog njihove stabilnosti i polozaja glavice ako bebe zaspe.

Nas se sad ne secam koje je marke, dobili ga, jako je lagan, samo aluminijumska konstrukcija i sediste. Korsitili smo ga kasnije, kad je izrasla iz Baby Bjorn-a.

Korisitili smo par puta i Little Life (najmanji model) od prijateljica i njih definitivno mogu da preporucim. Tako da ako kupujete Little Life je vrh. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ti imamo takvu nosiljku (ja ih zovem ranac-nosiljke), al ja nisam za njih da se koriste sa 6 meseci... Zavisno od modela, al ipak se moze sacekati do nekih 8 zbog njihove stabilnosti i polozaja glavice ako bebe zaspe.

Nas se sad ne secam koje je marke, dobili ga, jako je lagan, samo aluminijumska konstrukcija i sediste. Korsitili smo ga kasnije, kad je izrasla iz Baby Bjorn-a.

Korisitili smo par puta i Little Life (najmanji model) od prijateljica i njih definitivno mogu da preporucim. Tako da ako kupujete Little Life je vrh. ;)

cek prvo da dodjem do drugog deteta pa ces mi reci gde da nadjem ta little life :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 20 dana samo kupili i poceli koristiti babybörn i jos ga koristimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slim je meni odlican!Nosim u slimu bebu od kad se rodila.Sada ima 4,5 meseca i dalje je koristimo vise nego kolica jer je prakticnija posto zivimo u stanu.Ne moram da secam kolica ,gore -dole.A i moj bebac vise voli da se nosi u slimu.Toplo bih preporucila slim maramu svima! :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam pitala ortopeda mozemo li da koristimo kengur, i on nam je odobrio. On se ne slaze sa teorijom pedijatara da se koristi tek sa 6. meseci, jer sta ako dete ima vecu tezinu, pa ko ce da ga nosi?! Ima logike!

Sutra idemo da kupimo, ali od kog proizvodjaca???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila od 3 meseca ali samo na "krace relacije" (do 2h u proseku). I danas ga koristim ali nikada je nisam duze drzala.

A sto se tice marke imamo neki "nebrendirani" koji smo dobili od mm sestre i koji je i dvoje njene dece koristilo extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mis mo dobili kengura i vec smo ga koristili. Smesno je to da ne sme date da se stavlja dok ne napuni 6 meseci. Neka deca posle ne mogu ni da stanu u to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve je individualno, a zavisi prvenstveno od kukova i drzanja glavice. tek kad uradite uz kukova i ako on bude ok, i ako beba pocne sama da drzi glavicu, onda biste mogli da koristite kengura, ali i onda ne treba da bude u njemu dugo (recimo duze od sat - sat i po) i uvek malo rukom pridrzavajte ledja, jer je kicmeni stub jos nedovoljno cvrst. i prporucljivo je polozaj ka mami. ja imam infantino kengur koji omogucava i polozaj od mame ali u tom im je polozaju teze da drze glavicu, moja se bebica posle 10 minuta setnje umorila i iskrivila glavicu u stranu.

kengur u principu nije za duge setnje, jer je jako tesko nositi bebu u tome, ali je meni jako zgodan kad je gadno vreme i nije za kolica a zelim da izadjemo makar malo - stavim je u kengura, uzmem kisobran, i ili trknem do radnje ili napravimo 2 kruga oko zgrade, dovoljno za malo svezeg vazduha:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

preporucila bih kengure francuskog proizvodjaca Tigex. Ima dva polozaja, odlican je! Mi se u njemu nosimo od mesec i dvadesetak dana i nista nam ne fali..sad imamo 4 meseca. I meni zvuci nelogicno da se beba ne moze nositi u tome od prvih dana jer zasto bi onda stavljali oznake na proizvode od O meseci i + ...bilo bi previse neodgovorno od strane tih proizvodjaca da ostave oznaku i samim tim snose rizik od silnih tuzbi koje su u inostranstvu redovna stvar. Vazno je samo da je beba dok je veoma mala okrenuta ka roditelju, iskljucivo zbog drzanja glavice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me od kada je beba spremna za uprtace pa vas molim da mi pomognete i posavjetujete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvini sto pitam ali sta su "uprtaci"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me od kada je beba spremna za uprtace pa vas molim da mi pomognete i posavjetujete...

Da li možda misliš na "kengur" nosiljku? Prema savetu pedijatra, posle trećeg meseca, ali isljučivo da beba bude okrenuta licem ka tvom. Mi smo prestali da je koristimo jer imamo preko 10 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da..na njih sam mislila.Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi Luku nismo nikad nosili u kenguru, nisam htela ni da ga kupimo. a necu ni sad za drugu bebu..

ne zato sto mislim da nisu dobri zbog bebinog razvoja sto se tice fizionomije, vec jednostavno zato sto nisam za nosenje beba. jesmo ga nosili kad je bas plakao i sta ti ja znam, ali ovako bi se prvenstveno mm opustio bilo bi mu lakse i beba bi se navadila.. verujem u ovo sto pisem !

ja sam bila za to, ako smo u setnji u kolica i nema ako pocne da place da ga vadimo. mm je u pocetku izadje sam sa njim u setnju pa se ovaj rasplace a on brze bolje ga vadi iz kolica pa u jednu ruku beba u drugu kolica.. i onda sam to presekla, malo place ali prestane..

Luka se nikad nije nesto preterano nosio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi Luku nismo nikad nosili u kenguru, nisam htela ni da ga kupimo. a necu ni sad za drugu bebu..

ne zato sto mislim da nisu dobri zbog bebinog razvoja sto se tice fizionomije, vec jednostavno zato sto nisam za nosenje beba. jesmo ga nosili kad je bas plakao i sta ti ja znam, ali ovako bi se prvenstveno mm opustio bilo bi mu lakse i beba bi se navadila.. verujem u ovo sto pisem !

ja sam bila za to, ako smo u setnji u kolica i nema ako pocne da place da ga vadimo. mm je u pocetku izadje sam sa njim u setnju pa se ovaj rasplace a on brze bolje ga vadi iz kolica pa u jednu ruku beba u drugu kolica.. i onda sam to presekla, malo place ali prestane..

Luka se nikad nije nesto preterano nosio..

Slozila bih se sa Ivanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moje klince rano stavljala u kengur jos kad su imali 15 dana ili najvise 20!!!

kengur je jako dobar za razvoj deteta i zato ga treba koristiti,ali ne preterano i ne dugo u toku jedne setnje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li beba smije u nosiljku do 6 mjeseci? Pedijatrica mi savjetuje tek kad pocne sjediti, a opet cujem od prijateljica da su one svoju djecu stavljale u tu nosiljku i sa 2 mjeseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacco...pošto ova tema već postoji, slobodno pogledaj prethodne postove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li beba smije u nosiljku do 6 mjeseci? Pedijatrica mi savjetuje tek kad pocne sjediti, a opet cujem od prijateljica da su one svoju djecu stavljale u tu nosiljku i sa 2 mjeseca.

Ako je u pitanju kengur nosiljka onda je najbolje da sačekaš da počne da sedi, ali postoje druge nosiljke kao što je sling ili čak obična marama koja može da sekoristi i za novorođenče.

Ovako nešto -> http://www.hug-bug.com/

ili ovo ->http://www.sling-marama.com/galerija-sling.aspx?slikaID=27

NIje zdravo da se deca oslanjaju na kičmu i karlicu dok ona ne ojača. A kod dečaka je još i problem to što se pritiskaju i testisi u kengur nosiljci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je u pitanju kengur nosiljka onda je najbolje da sačekaš da počne da sedi, ali postoje druge nosiljke kao što je sling ili čak obična marama koja može da sekoristi i za novorođenče.

Ovako nešto -> http://www.hug-bug.com/

ili ovo ->http://www.sling-marama.com/galerija-sling.aspx?slikaID=27

NIje zdravo da se deca oslanjaju na kičmu i karlicu dok ona ne ojača. A kod dečaka je još i problem to što se pritiskaju i testisi u kengur nosiljci.

Ko jos moze nositi dete kad pocne vec da sedi?! Sad dr ne preporucuju da deca sede do 7 meseci, a to su deca od 7-8 kg. neki manje.

a kenguri su do 9 kg cini mi se. zasto na njima pise od 0 meseci?

i ako se dete oslanja u kenguru na karlicu i slicno, zato je to stetno a nije stetno kad ga nosimo u rukama i naslonjeno je karlicom na nasu ruku?!

Mislim to su potpuno iste stvari za ne?!

Nisam ni za ni protiv kengura, samo me interesuje misljenje svih mama. takodje, zasto se svuda u svetu deca stavljaju u kengur vec posle 15 dana a u srbiji se ne praktikuje bar 6 meseci?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jos moze nositi dete kad pocne vec da sedi?! Sad dr ne preporucuju da deca sede do 7 meseci, a to su deca od 7-8 kg. neki manje.

a kenguri su do 9 kg cini mi se. zasto na njima pise od 0 meseci?

i ako se dete oslanja u kenguru na karlicu i slicno, zato je to stetno a nije stetno kad ga nosimo u rukama i naslonjeno je karlicom na nasu ruku?!

Mislim to su potpuno iste stvari za ne?!

Nisam ni za ni protiv kengura, samo me interesuje misljenje svih mama. takodje, zasto se svuda u svetu deca stavljaju u kengur vec posle 15 dana a u srbiji se ne praktikuje bar 6 meseci?!

slazem se sa tobom,mislim ovde se dete sme nositi od prvog dana u kenguru,ja sam 7.-mi dan izlazila...i vec vise ne mogu da nosim Enu u njemu jer je preteska....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jos moze nositi dete kad pocne vec da sedi?! Sad dr ne preporucuju da deca sede do 7 meseci, a to su deca od 7-8 kg. neki manje.

a kenguri su do 9 kg cini mi se. zasto na njima pise od 0 meseci?

i ako se dete oslanja u kenguru na karlicu i slicno, zato je to stetno a nije stetno kad ga nosimo u rukama i naslonjeno je karlicom na nasu ruku?!

Mislim to su potpuno iste stvari za ne?!

Nisam ni za ni protiv kengura, samo me interesuje misljenje svih mama. takodje, zasto se svuda u svetu deca stavljaju u kengur vec posle 15 dana a u srbiji se ne praktikuje bar 6 meseci?!

Slažem se sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: da li ste koristile onu maramu za nosenje novorodjenceta i sta mislite o njoj? Meni deluje zanimljivo, ali i malo komplikovano :unsure:

meni se svidjala ali nikako nisam bila vicna sa prvim detetom da ga drzim jednom rukom a uvijam maramu drugom. probala sam u prodavnici. zato mi prodali neku sto se samo prebaci preko ramena ali je ni jednom nisam koristila. bebac nije hteo tako da se nosi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.