Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

Tek sad videh postove :) Devojke, hvala na savetima!

Do sada sam preko N i sebe oblačila jaknu, koju sam koristila u trudnoći (inače, komšijinu), ali mi je komšinica skoro javila da će usta uskoro trebati njenoj sestri. Mm-ovu jaknu još uvek nisam probala, mislim da bi nam bila tesna (on je nosio pre neki dan u istoj, a kaže da ja zbog (.)(.) verovatno ne bih mogla da je zakopčam :lol:). Tragala sam za raznim varijantama, da se sašije poseban deo, koji po potrebi može da se stavi, tj. skine sa jakne ili kaputa, ali još uvek nisam naišla na krojačicu, koja bi to umela ili znala (pinterest je pun raaaznih ideja).

Međutim, juče u prolazu spazim crvenu pelerinu sa kapuljačom, 75% vuna i kupim je! Odmah sam je odnela na hemijsko, tako da jedva čekam da nas obgrlim :wub: 

 

@Voljena žena : Videla sam u hm da imaju slične čizmice, mislim da su 900 din, nisam ih još uvek pazarila, ali hoću :) Inače, te trudničke tj. "noseće" jakne su fenomenalne, mogu da zamislim koja je cena! Ova mi se posebno dopada jer beba može i pozadi da se stavi. Inače, kada si bebana počela da nosiš na leđima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ajde da pitam ovde u temi. Zainteresovana sam za maramu. Nisam je do sad koristila i zanima me koju biste preporucili. Citam negde da je hugbug bolja za manju bebu, kikebu kasnije..  Ima li koga da bi prodavao polovnu maramu ali da je dobro ocuvana?

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ajde da pitam ovde u temi. Zainteresovana sam za maramu. Nisam je do sad koristila i zanima me koju biste preporucili. Citam negde da je hugbug bolja za manju bebu, kikebu kasnije..  Ima li koga da bi prodavao polovnu maramu ali da je dobro ocuvana?

Evo ovako. Hug bug i kikebu su obe elasti elasticne marame. Elasticne marame su odlicne ali za novorodjence, kada bebiron skupi nekih 8kg postaje bas tesko i neudobno nositi ga. A pravi smisao maramasenja je da se detetova tezina tako rasporedi da ga prosto ne osecas a imas slobodne ruke :)  Tako da mislim da je neka tkana mmarammmarama najbolje resenje za vas. Da li imas fb?

izvini, kikebu nije elasticna ali iskreno nisam upucena u njihovu izdrzljivost a ne deluju mi da bas mogu do kraja nositeljskog staza da izdrze,ali ne drzi me za rec. Bukvalno sam samo sliku marame videla. U svakom slucaju, preporuka je da uzmes neku finu tkanu maramu ukoliko zelis da se duze nosite. Ali opet mozes za pocetak tkanu a posle nesto drugo :)

na fb ima vise grupa o savetima za nosenje i prodajnim postovima pa ako hoces poslacu ti linkove.

Izmenjeno od strane Zone*
k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zone, hvala na odgovoru. Nemam fb. Od svega imam samo zelju da se nosamo, iskustva nikakvog pa su mi sve informacije dobrodosle. Dakle, tvoj savet je tkana marama umesto elasticne. Gde mogu da pogledam po netu te marame, a da nije fb? 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, hvala na odgovoru. Nemam fb. Od svega imam samo zelju da se nosamo, iskustva nikakvog pa su mi sve informacije dobrodosle. Dakle, tvoj savet je tkana marama umesto elasticne. Gde mogu da pogledam po netu te marame, a da nije fb? 

ja imam hag bug maramu. Sad ce 5 meseci i obozava je. I nije mi tesko da je nosim u njoj. E sad do kad mi nece biti tesko videcemo. Kupila sam je preko sajta dvemame..vidi na netu tacan sajt

 

sto se tkanih tice bolje uzmi polovnu vec izlomljenu kako oni to kazu. Ja svakako necu N nositi u marami kad bude starija.. Sad mi znaci jer moje dete ne voli kolica. Mislim da cu do godinu dana a posle kolica i prohodavanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da pitam ovde u temi. Zainteresovana sam za maramu. Nisam je do sad koristila i zanima me koju biste preporucili. Citam negde da je hugbug bolja za manju bebu, kikebu kasnije..  Ima li koga da bi prodavao polovnu maramu ali da je dobro ocuvana?

kad se poradjas bese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U aprilu bi trebalo ako da Bog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U aprilu bi trebalo ako da Bog. 

ispitaj do tada a ja ako moju budem prodavala javim ti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi Neco.

Zone, moze li preporuka gde da gledam tkane marame? Da li one mogu od pocetka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi Neco.

Zone, moze li preporuka gde da gledam tkane marame? Da li one mogu od pocetka?

mogu i one vidjala sam zene da nose..mislim da bi morala da porucis van srbije jer koliko sam ja istrazivala nema kod nas. Izguglaj malo ima bas svasta na temu tkanih marama. Mene je tu zbunjivalo svasta nesto. Mnogo velicina nekih..nesto se citajuci nisam nasla u njima pa sam uzela elasticnu sto ne znaci da ne valjaju. Cak sam se prvo bas primila na tkane ali sam se bojala da se necu snaci sa tim. 

a uz to je ova mnogo jeftinija pa je i to presudilo jer zamisli platim maramu preko 100e a beba nece da se nosi tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi Neco.

Zone, moze li preporuka gde da gledam tkane marame? Da li one mogu od pocetka?

www.nosenjebeba.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nece pa nece da mi da da pisem:angry:

Huh pa u Srbiji je trziste prilicno slabo i vecina trguje preko fb. Ima nesto malo na KupujemProdajem sajtu ali to ne znam tacno kakve su u smislu ko prodaje,kako je odrzavao do sada i sl. Najbolje da kupis polovnu jer pogotovo malu bebu ume da bude nezgodno smotati u novoj...mada to zavisi i od same marame. Elem, ni jedna marama nije promasena investicija, neces ti 100e baciti (mada imas marama i za mnogo manje pare)ti je posle prodas po toj ili nesto nizoj ceni tako da sa te strane nemoj da brines.ja sam imala 2 marame i obe prodala cas posla jednu za kupovnu cenu a na drugoj "izgubila"  500din ali s obzirom da smo se nosili mislim da nisam bas nista izgubila.

Cekaj jesi li ti iz Srb/CG? Onda je najpametnije da napravis fb samo za nasu grupu (msm nije moja, jedna divna mama se trudi svim silama da svima omoguci da nose svoje bebice). Ti ne moras dalje taj profil da koristis mozes se zvati paja patak,nego samo da budes u grupici. Tu mozes da "iznajmis" maramu potpuno besplatno. Tvoje je samo postarinu do tebe da platis. Ali bi bilo dobro vec sad da se prijavis jjer se prica procula i dosta je velika navala. Ako se odlucis javi mi se u pp i dacu ti vise podataka.

@k a m

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja razmisljam o hug bug marami,ali.ke strah da necu znati.da.koristim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone*, Hvala ti, razmislicu.. postoje li neka ogranicenja da u nekom peroidu godine nije moguce nosenje? Mislim zbog vremenskih prilika. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leti je neprijatno kad je vruce jako..bar je meni smetalo a i N se bunila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja da potvrdim marama je nesto najbolje, toliko lep osecaj kad upakujete bebicu kao da je jos u stomaku, ja imam tkanu i zadovoljna sam njome, isla sam kod jedne da mi pokaze da uvezbam kako pravilno nositi i postaviti sto zbog bebe sto ledja. Prvo sam nosila do 8-9 meseci ,a mislim da cu malenu i duze, vec sad cim vidi maramu raduje se..Moja deca se prilepe uz mene i tako najbolje spavaju. 

Izmenjeno od strane Venera
miliccam i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: Nisam ni za jedno dete koristila maramu, bas mi je sad privlacna ta ideja. Postoji li mogucnost da beba ne prihvati, da negoduje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

:wub: Nisam ni za jedno dete koristila maramu, bas mi je sad privlacna ta ideja. Postoji li mogucnost da beba ne prihvati, da negoduje? 

U sustinu,ne. Pogotovo ako pocnes u prvim mesecina. Kasnije umeju da se bune ali to je najcesce zbozbog nase nervoze i nesigurnosti pri prvim pokusajima motanja. 

Leto je najneprijatnije ali ne mora da znaci da ce vama biti. Ovo leto je bilo takvo da je mozda 30 dana sve ukupno bilo tako da bas bije za nosenje. A opet zavisi koliko vama smeta osecaj vrucine i gde zivite. Cim ima vetrica ok je.

i da nema lepseg osecaja od nosenja bebe na grudima,tako blizu... <3

Izmenjeno od strane Zone*
k a m , Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas kao sto Zone opisuje, sa sinom sam se stalno u pocetku prepipavala i namestala pa se i on malo otimao, ali to je bilo samo u pocetku, sa trecim mesecom smo krenuli sa maramom. A malu nosim od petog dana, prvo sam je nosila u lezecem polozaju a onda uspravno. Nama vrucina ne smeta, jedino sta moze biti a mozda je kod mene cista slucajnost, ne vole vise da leze vec samo uspravno da ih nosam i sve tako da posmatraju. Ja bih ti savetovala da nabavis maramu i uvezbas vezanje sa lutkom, imas dosta objasnjenja na netu , da dobijes malo osecaj kako to ide i posle kad stigne bebica ti vec spremna. Jos tebi stize na prolece , pred vama ce biti dugo lepog vremena , uzivaces nosajuci:)

k a m , miliccam i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo elasticnu, Mila se u pocetku malo bunila posto je vec imala 3, 4 meseca ali se ubrzo navikla, kasnije bi svaki put lupkala nozicama kada bi videla da je namestam. Meni je trebalo neko vreme da udjem u stos namestanja ali sve je to praksa. Mila je bas volela u marami da spava I kada nikako ne bi islo dnevno spavanje ja u maramu, pevam, malo se njisem I ona spava.

Sada kada vas iscitah, razmisljam I o tkanoj I jedva cekam da nosam jos jednu bebicu. 

Venera, Zone* i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja da potvrdim marama je nesto najbolje, toliko lep osecaj kad upakujete bebicu kao da je jos u stomaku, ja imam tkanu i zadovoljna sam njome, isla sam kod jedne da mi pokaze da uvezbam kako pravilno nositi i postaviti sto zbog bebe sto ledja. Prvo sam nosila do 8-9 meseci ,a mislim da cu malenu i duze, vec sad cim vidi maramu raduje se..Moja deca se prilepe uz mene i tako najbolje spavaju. 

koju imas maramu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nemacki proizvodjac Hoppediz, tkana marama, na amazonu ima za naci , mozda dostavljaju i za dole, oko 60 eura kostaju, imaju razlicite duzine za nize i vislje mame. 

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.