Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

ja imam Mei Tai .. beba mi ima 2 mjeseca, da li ste je malu nosili u mei tai i kako ? da li nogice van ili unutra ? meni je super za nositi bebu i nije tesko za staviti ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam Mei Tai .. beba mi ima 2 mjeseca, da li ste je malu nosili u mei tai i kako ? da li nogice van ili unutra ? meni je super za nositi bebu i nije tesko za staviti ;) ;)

Mami, ja isto koristim Mei Tai, doduše ja sam bebu stavila sa 3 meseca, nogice unutra u žabica poziciji, ali joj nije bilo udobno posle 30 minuta... Morala sam i donji deo jednom saviti, da odgovara veličini bebe, da vidi napolje. Sa 4 meseci sam već stavila nogice napolje, sa jednom mojom maramom sam "skratila" donji deo, da nogice budu u dobrom položaju za kukove. Ako nije jasno, staviću slike. ;)

I sada spava na leđima, morala sam završiti ručak, stavila je u nosiljku i zaspala. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mami, ja isto koristim Mei Tai, doduše ja sam bebu stavila sa 3 meseca, nogice unutra u žabica poziciji, ali joj nije bilo udobno posle 30 minuta... Morala sam i donji deo jednom saviti, da odgovara veličini bebe, da vidi napolje. Sa 4 meseci sam već stavila nogice napolje, sa jednom mojom maramom sam "skratila" donji deo, da nogice budu u dobrom položaju za kukove. Ako nije jasno, staviću slike. ;)

I sada spava na leđima, morala sam završiti ručak, stavila je u nosiljku i zaspala. :P

moj ne voli zabica polozaj a kad stavim noge van lijepo mu je i spava odmah, a i za ovaj sto imam gledala sam upustvo i skroz mala je beba a nogice su vani a i pise da je od rodjenja pa na dalje ... eh sad ne znam sama sta je bolje hehe :) neko kaze jedno neko drugo ... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj ne voli zabica polozaj a kad stavim noge van lijepo mu je i spava odmah, a i za ovaj sto imam gledala sam upustvo i skroz mala je beba a nogice su vani a i pise da je od rodjenja pa na dalje ... eh sad ne znam sama sta je bolje hehe :) neko kaze jedno neko drugo ... :unsure:

Ni mojoj Mari baš nije svidelo kad su nogice bile unutra... Ti vidiš najbolje kako je udobno bebi i ako misliš, pokušaj da jednom maramom malo skratiš donji deo tela mei tai-a, onda će bebi biti udobnije, kolena će biti malo iznad dupeta (baš u toj poziciji koju vidiš kada leži na leđima i noge uvuče gore).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mojoj Mari baš nije svidelo kad su nogice bile unutra... Ti vidiš najbolje kako je udobno bebi i ako misliš, pokušaj da jednom maramom malo skratiš donji deo tela mei tai-a, onda će bebi biti udobnije, kolena će biti malo iznad dupeta (baš u toj poziciji koju vidiš kada leži na leđima i noge uvuče gore).

http://amazonas-online.de/deutsch/index.html

u mene je takav, i eto de vidi upustvo, vidjet ces kako malu bebu stavila u mei tai, a pokusat cu to sa maramom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja tek sad vidjela da je to beba-igracka al et nema veze, mogu se nogice staviti vani izgleda heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo odmah dobili sling maramu ali ja nikako nisam znala da je namestim...posle smo kupili kengur chicco i mislim da smo ga koristili od 3.meseca....vidim da u grckoj stavljaju bebe sa par dana u kengur....i nikom nista.....

ne kontam to kad pedijatri preporucuju oko 6.meseca kengur...pa dete tad ima toliko kila da nema sanse da majka izdrzi da ga dugo nosi u kenguru...ili sme ili ne sme...ali ajde....samo nam menjaju "pravila"...svake godine nesto novo izmisljaju...na kraju ce sve da se vrati na staro i na babske price, sve mi to tako deluje,,,,:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru to je zbog tog sedeceg stava u kom su bebe u kengurima... I meni se on ne dopada za novorodjencad, najbolje je bilo sta gde su u fetalnom polozaju. Zato mi nismo poceli odmah sa kengurom vec tek kad je imala 4 meseca i mogla sama da drzi glavicu i da se vuce rukicama da bi ustala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru to je zbog tog sedeceg stava u kom su bebe u kengurima... I meni se on ne dopada za novorodjencad, najbolje je bilo sta gde su u fetalnom polozaju. Zato mi nismo poceli odmah sa kengurom vec tek kad je imala 4 meseca i mogla sama da drzi glavicu i da se vuce rukicama da bi ustala. ;)

Mi smo koristili kengur koji ima tri položaja. Za tek rođene bebe položaj je prema mami, a bebina glava ima oslonac u jednom delu kengura koji joj drži joj glavu. Od 4. meseca beba se okreće na drugu stranu, tj. leđima je okrenuta prema mami, jer od tada može samostalno da drži glavu. Postoji mogućnost i za nošenje bebe u ležećem položaju, ali mi to nismo koristili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao mame vidim da se prica o nosiljkama za bebe,pa da se i mi prikljucimo.

mi ih inace proizvodimo specijalizovani smo za mei tai nosiljke i od 15.4 proizvodimo ih i za nase trziste. ja sam upravo probala moju novu nosiljku i extra je odmah sam se sa tatom dogovorila da ce ga on nositi na ledjima a ja napred i na kuku.

nas mei tai je sa pojasom koji je pojacan i vezuje se oko struka,mi smo trazili tvrdji,postavljen sundjerom svuda (osim na krakovima koji se vezuju) i sto se dezena tice,uzeki smo kao plavi dzins,izgleda super!

ja radim marketing,inace najava promo prodaje se nalazi na forumu http://redhotchilibaby.freeforums.org/mei-...-promo-t87.html

radicemo i sling sa prstenovima krajem maja

pa ako je neko zainteresovan moze mi poslati pp,ili na forumu redhotchilibaby pitati (majka mara),mail redhotchilibabyforums@yahoo.com

cena ce biti promotivnog tipa za odredjeni broj nosiljki

da napomenem jos jednom,ovo je mai ta sa prosirenim pojasom izuzetno kvalitetan,lep. dezen i boja moze da se poruci po zelji i u promotivnom periodu se nece naplacivati kao dodatna usluga.

hvala mame na vremen :))

a mi sad imemo u maxi da prosetamo novu nosilju :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nosiljka mei tai je super

ako nekog interesuje cena u promo varijanti je 4000 regularna cena je 6100 za detalje pisite na pp ili na forumu http://redhotchilibaby.freeforums.org

klikni na link da pogledas sliku

DSCN5062.jpg

DSCN5071-1.jpg

DSCN5079.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majka Mara, sjajno izgleda mei tai!!!! Šteta, ja imam već. :rolleyes:

Ako bi neko probao mei tai, ja imam višak, možete probati, pišite pp. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svetislav ima mesec i po, a prolece je na pragu, pa ne bih da gubimo vreme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je premali za kengur nosiljku. Nama je doktorka rekla ne pre 6 meseci, mada sam čula da je neki koriste i ranije. U svakom slučaju mislim da je još uvek rano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo tada počeli, ali chicco koja ima položaje za tek rođene bebe, odnosno za kategoriju 0+. Tako mala beba mora da ima oslonac za glavu, a ove nosiljke to omogućavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali BabyBjorn kengur nosiljku, ali nismo je od starta koristili. I ona po proizvodjacevoj preporuci moze od prvog dana, dok pedijatri ne preporucuju zbog tog sedeceg polozaja. Bez obzira sto je glava pridrzana u pitanju je vertikala i sva tezina glave ide na kicmeni stub i krsni deo sto nije preporucljivo. Jednom kada im mislici koji kicmeni stub pridrzavaju ojacaju (od provodjenja vremena na stomaku, samostalnog drzanja glavice isl) onda tek kengur. Zato smo mi nas poceli sa 4 meseca, kada se pocela vuci u sedeci polozaj. Do tad nosiljka sa fetus polozajem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je danas vodila kod pedijatra na pregled i cula sam da je doktor rekao jednoj mami da moze uskoro da koristi kengur. Beba ima tri meseca kao i moja Sara. Mozda je najbolje sa pedijatrom pricati o tome zbog kukova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svetislav ima mesec i po, a prolece je na pragu, pa ne bih da gubimo vreme :D

Moja beba je bas teska i mislila sam da je kengur nosiljka moj spas. Ali ono sto preporucuju pedijatri i doktor koji je proverio kukove je da se nosi do 20min dnevno, ne vise. razlog su pravilno drzanje ledja i kukova. Ja sam imala iscesenje kukova pa ne bih da rizikujem. Odustala sam od kengura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moa beba ima 4 meseca.ja sam kengur pocela da koristim vec sa 2,al naravno pomalo.A svaki pedijatar ce ti drugacije reci,svi oni imaju neke svoje teorije.dok koristis u nekim granicama,mislim da ne moze da steti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danijelica, možeš probati maramu, stavila sam link u drugoj temi o nosijkama. Ja sam Maru stavila u elastičnu maramu već kad je imala svega 2 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ups, to sam bila ja, ovaj prethodni gost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svoju bebu nosila u sling marami (www.sling-marama.com) od kada je imala tri nedelje, i bila sam presrecna. Cak sam kupila dve da imam sta da nosim ako mi je druga na pranju. Volela sam da smo slobodne da setamo gde god zelimo. Isle smo u duge setnje. Moram da priznam da su me posle 2 sata nosenja bebe u slingu boleli rame i vrat, jer se nosi na jednom ramenu - asimetricno.

Meni to ne bi toliko smetalo - dokle god je moja bebana zadovoljna. Nazalost, ona je pocela da se buni u slingu sa nepuna tri meseca. Zasto - ne znam. Mozda joj je bilo vruce, mozda neudobno...

Srecom, pronasle smo Hug Bug maramu (www.hug-bug.com) koju proizvode dve mame iz Beograda (vrlo interesantna prica o tome kako su pocele svoj "baby business" :)), koja je obema bila udobnija: nosila sam bebu u njoj od njena cetiri meseca i jos uvek je nosim kada hoce (sada ima 11kg, 13 meseci i uveliko hoda). Vrlo lako se namesta, postoji vise polozaja da se smesti beba od novorodjenceta, pa na dalje. Nogice i bebin vrat su podrzani, i beba moze da spava u njoj. Hug Bug marama je simetricno rasporedjena na oba ramena, pa me ramena, vrat i ledja ne bole cak ni kada idemo u "maratonske" setnje (bila mi je spas kada sam sa bebanom isla na pijacu, jer je mm radio danonocno). Moja cerka u njoj i siki i spava jos uvek.

Hug Bug i veoma lepo izgleda - pored svega :) boje su predivne.

Sigurno cu nositi i svoju sledecu bebu u njoj, i radujem se sto cu je nositi od rodjenja! Sada mi deluje skroz cudno da sam svoju prvu bebu iznela iz porodilista u plasticnoj nosiljci... i zanima me da vidim kako ce delovati na grceve - jer sam citala da mogu da se ublaze nosenjem u marami.

Inace, na ovom sajtu ima i sjajnih tekstova (i autenticnih slika!) o vezbanju u trudnoci, o prirodnom porodjaju i prirodnom roditeljstvu. Preporucujem od srca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristil chicco kengur i prezadpvoljna sam.Poceli smo da ga koristimo kada je beba imala 3 meseca,jer do tada nije bilo potrebe-ona bi spavala u kolicima cim krenemo u setnju.Posle ga je obozavala.I nama ne bi vredele ove nosiljke ,jer je ona htela da bude okrenuta napred,nikako prema meni.Nas dve smo fanovi kengura,ali iskljucivo chiccovog.Probala sam i druge i ledja su mi vec posle 15min otpadala,a sa ovim i po 2 sata setnje opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svoju bebu nosila u sling marami (www.sling-marama.com) od kada je imala tri nedelje, i bila sam presrecna. Cak sam kupila dve da imam sta da nosim ako mi je druga na pranju. Volela sam da smo slobodne da setamo gde god zelimo. Isle smo u duge setnje. Moram da priznam da su me posle 2 sata nosenja bebe u slingu boleli rame i vrat, jer se nosi na jednom ramenu - asimetricno.

Meni to ne bi toliko smetalo - dokle god je moja bebana zadovoljna. Nazalost, ona je pocela da se buni u slingu sa nepuna tri meseca. Zasto - ne znam. Mozda joj je bilo vruce, mozda neudobno...

Srecom, pronasle smo Hug Bug maramu (www.hug-bug.com) koju proizvode dve mame iz Beograda (vrlo interesantna prica o tome kako su pocele svoj "baby business" :)), koja je obema bila udobnija: nosila sam bebu u njoj od njena cetiri meseca i jos uvek je nosim kada hoce (sada ima 11kg, 13 meseci i uveliko hoda). Vrlo lako se namesta, postoji vise polozaja da se smesti beba od novorodjenceta, pa na dalje. Nogice i bebin vrat su podrzani, i beba moze da spava u njoj. Hug Bug marama je simetricno rasporedjena na oba ramena, pa me ramena, vrat i ledja ne bole cak ni kada idemo u "maratonske" setnje (bila mi je spas kada sam sa bebanom isla na pijacu, jer je mm radio danonocno). Moja cerka u njoj i siki i spava jos uvek.

Hug Bug i veoma lepo izgleda - pored svega :) boje su predivne.

Sigurno cu nositi i svoju sledecu bebu u njoj, i radujem se sto cu je nositi od rodjenja! Sada mi deluje skroz cudno da sam svoju prvu bebu iznela iz porodilista u plasticnoj nosiljci... i zanima me da vidim kako ce delovati na grceve - jer sam citala da mogu da se ublaze nosenjem u marami.

Inace, na ovom sajtu ima i sjajnih tekstova (i autenticnih slika!) o vezbanju u trudnoci, o prirodnom porodjaju i prirodnom roditeljstvu. Preporucujem od srca!

Bilo je super čitati o tvom iskustvu! Odmah sam pogledala sajt, super izgleda marama. Da li znaš koja je gornja granica težine bebe da se nosi sigurno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristil chicco kengur i prezadpvoljna sam.Poceli smo da ga koristimo kada je beba imala 3 meseca,jer do tada nije bilo potrebe-ona bi spavala u kolicima cim krenemo u setnju.Posle ga je obozavala.I nama ne bi vredele ove nosiljke ,jer je ona htela da bude okrenuta napred,nikako prema meni.Nas dve smo fanovi kengura,ali iskljucivo chiccovog.Probala sam i druge i ledja su mi vec posle 15min otpadala,a sa ovim i po 2 sata setnje opusteno.

I ja sam koristila chicco kengur i prezadovoljna sam. Nisam probala ni jedan drugi, baš iz razloga što mi je ovaj potpuno odgovarao. Moja beba je takođe obožavala da je nosim u njemu.

Pre porođaja sam razmišljala o sling marami, ali sam posle odustala jer sam čula od nekih da imaju problema da je nameste. Kengura je kupio mm kad mu je dosadilo da nosi bebu u rukama i bio je to pun pogodak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.