Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

Jel nosite bebe u nosiljkama tipa: kengur, sling marama? Mi smo nabavili i jedno i drugo, medjutim fizioterapeut nam je savetovao da sad nije vreme za to, vec tamo negde sa 6-7 meseci, sto je po mom misljenju mnooogooo.

Sta vi praktikujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel nosite bebe u nosiljkama tipa: kengur, sling marama? Mi smo nabavili i jedno i drugo, medjutim fizioterapeut nam je savetovao da sad nije vreme za to, vec tamo negde sa 6-7 meseci, sto je po mom misljenju mnooogooo.

Sta vi praktikujete?

Pozdrav! E i ja sam visi fizioterapeut,imam bebu od 3,5 meseca,imam sling maramu i prezadovoljna sam njom jer je beba u njoj u polozaju koji je ne opterecuje i prija joj i kako raste tako se prilagodjava nacin na koji se nosi. Za razliku od kengura za koji nisam pristalica jer opterecuje kicmeni stub bebe.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Chicco kengura,i nosimo se od prvog meseca! Mali Dusan obozava da se nosi u njemu,zaspi cim izadjemo napolje i tako 2-3 sata. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo korilistili chicco kengur od prvog meseca. Koristili smo ga svakodnevno dok ga nismo prerasli. Nasa bebica nije nikad htela u kolica i ne znam šta bismo bez njega. On ima razne položaje za nošenje bebe u zavisnosti od njenog uzrasta. Do četiri meseca beba se nosi okrenuta licem prema mami, a od četvrtog suprotno. Postoji mogućnost da se nosi i u ležećem položaju, ali mi to nismo koristili. Devet meseci nismo izlazili iz kengura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos nisam stavljala bebu u nosiljku smatram da je jos mala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar rekao da beba može u kengura kad bude imala 4 - 4,5 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar rekao da beba može u kengura kad bude imala 4 - 4,5 meseca.

Mislim da oni misle na one "obične" kengure. Cicco-vi kenguri su vrlo,vrlo skupi, ali imaju patente da malim bebama drže glavu i ojačanja za kičmu. Nasa beba je imala grčeve i jako joj je prijalo to nošenje stomak uz stomak. U kenguru je večito spavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali kentugra. Koristili smo ga 2 ili 3 puta ukupno. Dete nije htelo. Čim bi ga stavili, on bi jadničak počeo da plače. Sve smo proveravali, od kaiševa da ga slučajno ne žulja do svake sitnice. Međutim, njemu iz nekog razloga prosto to nije odgovaralo.

Dr je rekao, verovali ili ne, da smo dete mogli i iz porodilišta da izvedemo u kenguru!!

A ono tek sa 6-7 meseci je nemoguće bilo kod nas. Kenguri su nosivosti uglavnom do 9kg, a mi smo recimo sa 7 meseci imali 10kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas kengur nije imao smisla! Nov, nekoriscen kengur smo prosledili dalje, bezveze je zauzimao mesto u ormanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame!

Želela bih da pričamo o iskustvima o ovim nosiljkama-koje baš nisu najpoznatije ali jako praktične, naročito u gradu. :D Što više, udobne za bebu i mamu, a pozitivno podstiču i bebin razvoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo koristili nista od ovoga. Prvo, Lena nije htela da je stavim u nju a drugo, ja ima problema sa kicmom pa mi je mnogo lakse bilo da je stavim u kolica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove nosiljke mogu koristiti i oni koji imaju problema sa kičmom, jer težina bebe je podeljen i na ramena i na leđa. Od svih ovih vrsta ja sam koristila elastičnu maramu, mei tai i ssc (soft structured carrier-kao ranac na leđima :lol: )

Kengur nosiljku nismo probali, uopšte mi ne deluju udobno, beba samo visi... Ove nosiljke su dobre i za kukove, za kičmu bebe i momentalno prestanu da plaču kada osete mamin odkucaj srca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na slici je marama, od rođenja se može koristiti do kada mama ili tata može da izdrži kilažu bebe.

post-10207-1269429237_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nisam bila upoznata sa ovim nosiljkama! Vidjala sam majke da u njima nose decu ali opet ponavljam, nesto i nisam bila zainteresovana za njih! Ne znam zasto?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo: Mara je imala jake grčeve do 4 meseca, i ja sam je stavila u elastičnu maramu i za 5 minuta je spavala, bila mirnija. Pre toga smo mogli da šetamo sa njom, ili bilo šta, nije se umirila.

post-10207-1269429586_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nisam bila upoznata sa ovim nosiljkama! Vidjala sam majke da u njima nose decu ali opet ponavljam, nesto i nisam bila zainteresovana za njih! Ne znam zasto?!

I ja isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nisam bila upoznata sa ovim nosiljkama! Vidjala sam majke da u njima nose decu ali opet ponavljam, nesto i nisam bila zainteresovana za njih! Ne znam zasto?!

Ja koristim i nosiljku i kolica, kako odgovara prilici. Ako idem u prodavnicu, koristim nosiljku jer je praktičnije, ali ako idemo u šetnju, kolica. Baš i sada spava u kolicima. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, otvorila sam temu da bi mame bile više upoznate sa ovim stvarima jer ja imam samo pozitivno iskustvo. I ako ne radi lift, i živiš na 4.-om spratu i imaš i veće dete... Da ne dodam još varijante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, otvorila sam temu da bi mame bile više upoznate sa ovim stvarima jer ja imam samo pozitivno iskustvo. I ako ne radi lift, i živiš na 4.-om spratu i imaš i veće dete... Da ne dodam još varijante.

Ја сам купила слинг мараму као и додатак за столицу и морам признати да мараму никад нисам успела добро да ставим да би дете у њој било сигурно.

А недавно је на сајту Бебац чини ми се, изашао текст о опасности те мараме за бебе.

Могли бисмо мало и о томе ... не само да је рекламирамо (и то за џ) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам купила слинг мараму као и додатак за столицу и морам признати да мараму никад нисам успела добро да ставим да би дете у њој било сигурно.

А недавно је на сајту Бебац чини ми се, изашао текст о опасности те мараме за бебе.

Могли бисмо мало и о томе ... не само да је рекламирамо (и то за џ) ;)

Baš i o tom tekstu sam htela da pričamo kad sam želela otvoriti ovu temu. Ja sam fan nošenja bebe i užasnuta sam bila kad sam čitala tekst... Istina je da iako imaš nosiljku, ti si odgovoran za svoju bebu, to svaki proizvođač preporuči. Ima raznih nosiljki i razni položaji. Važno je i kvalitet nosiljke. Verujem da puno roditelja još više odstrani od nošenja taj tekst.

Ja sam stavila Maru u maramu već kad je bila samo 2 nedelje stara, u vertikalnoj poziciji. Tako sam mogla uvek da budem sigurna da marama ne prekriva njeno lice i može slobodno da diše. Iako sada već je nosim na leđima, ponekad se zaustavljam da osetim kako diše. Tako je mirna, obično zaspi dok ja obavljam poslove. :rolleyes:

Ne znam, kakav sling imaš, znam 2 sajta kod nas da prodaju. Moja prijateljica je kupovala na jednom od tih sajtova, ni ona nije zadovoljna. Kaže da je sling suviše lagana, tanka. Ups, pročitala sam još jednom šta si pisala, znam gde si kupila maramu. Baš gde i moja drugarica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame!

Želela bih da pričamo o iskustvima o ovim nosiljkama-koje baš nisu najpoznatije ali jako praktične, naročito u gradu. :D Što više, udobne za bebu i mamu, a pozitivno podstiču i bebin razvoj.

a gde ima da se kupi ta elasticna marama?Mi smo malo koristili kengur i danilu nije bilo udobno u njemu,tako da smo samo u kolicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taca, elastičnu maramu sam kupila u Mađarskoj, to je kako sam ja našla tekstove na internetu, najbolje odmah posle rođenja. Ali sigurno drži samo do 8-9 kilograma (izuzev Je Porte Mon BeBe elastične marame, to je dobro i do 15 kg).

Da li si videla/probala mei tai nosiljku? Ovu nosiljku možeš koristiti za bebu od 3-4 meseca. Iako kaiševi su malo zbunjujuće na prvi pogled, lako je naučiti kako treba staviti dete u to. I kod nas prodaju te mei tai nosiljke, a kvalitet tih ne znam, jer sam naručila isto u Mađarskoj.

Koliko kilograma ima Danilo?

post-10207-1269442908_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taca, elastičnu maramu sam kupila u Mađarskoj, to je kako sam ja našla tekstove na internetu, najbolje odmah posle rođenja. Ali sigurno drži samo do 8-9 kilograma (izuzev Je Porte Mon BeBe elastične marame, to je dobro i do 15 kg).

Da li si videla/probala mei tai nosiljku? Ovu nosiljku možeš koristiti za bebu od 3-4 meseca. Iako kaiševi su malo zbunjujuće na prvi pogled, lako je naučiti kako treba staviti dete u to. I kod nas prodaju te mei tai nosiljke, a kvalitet tih ne znam, jer sam naručila isto u Mađarskoj.

Koliko kilograma ima Danilo?

ima oko 8kg sad vec,sigurno.Pre masec dana je na merenju imao 7kg i 200g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili kengura i jako sam zadovoljna. Vise ga ne nosimo tako posto je veci. Voleo je da ga nosimo tako jer razgleda sve oko sebe a to obozava, a i dr nam je rekla da mozemo da ga nosimo. Puno puta se i uspavao u kenguru. Videla sam i te marame i dopale su mi se na reklami. Setite se samo kako zene u Africi nose bebe pa cak i manju decu dok obavljaju poslove na njivama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim sling od kada je navršio 3 meseca. Jedan ceo dan sam provela pred youtube-om gledajući filmiće kako se koristi, zatim sam dva dana po nekoliko puta pokušavala i to isključivo kada je bio raspoložen. Verujte, bila sam sva isfrustrirana ta dva dana, misleći da nikada neću skontati kako pravilno da stavim bebu. Posle trećeg dana je bilo sve lakše i lakše. Sada on ima 10 i po i za tren oka je namešten. Stvar vežbe kao i sve drugo. Još ga nisam nosila na leđima, ali ću probat i to, mislim da će mu biti pravi doživljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.