Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

i ja sam koristila auto sedist i josuvek ga koristim,neznam dal mislimo na isto,to je ono kao nosilica i sediste,bas za bebe,otprilike do godinu dana a vec ima umetak za novorodjence koji se kasnije skine,meni je super,narocito sto sam sama pa je vozikam svuda sa mnom,uvezes je pojasom i ides,bez bojazni da ce se prevrnuti isl.

Da, ja na to sedište mislim. Sećam se da sam ga koristila i kao hranilicu kada je beba bila mala, otprilike dok nije napunila sedam meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, nemoj bezveze da bacas pare. I mi smo koristili auto sediste i jos uvek ga koristimo, ima 3 polozaja i beba u njemu moze da lezi, tako da slobodno moze da se koristi od rodjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ja na to sedište mislim. Sećam se da sam ga koristila i kao hranilicu kada je beba bila mala, otprilike dok nije napunila sedam meseci.

vidis,to mi nije palo na pamet,moze da se ljuska u njoj,ali cu je isprobati i za hranjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima. Tako sam i mislila da uradim. Te nosiljke su bile korisne ranije, kada nisu ni postojala autosedišta. Sada su auto sedišta za uzrast do godinu dana dizajnirana tako da skoro izgledaju kao nosiljke.

A imate li još koji savet oko kupovine? Npr. šta ste kupile, a kasnije shvatile da uopšte niste koristile. Kad dođeš zbunjen u prodavnicu, prodavačice uvale gomilu svega i svačega. Naravno, to im je posao. Zato bi mi dobro došli saveti iskusnih mama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da se prodje i bez povijalice, npr. Ali, najveci zez je sto ces videti sta mozes da koristis tek kad dodje beba. Na primer, neke bebe nece da spavaju u krevecu, na nekim temama sam procitala da neke bebe nece u kolica, vise vole nosiljku i obrnuto Opasni su to mali coveculjci :wub: :wub: :wub: Po meni najbitniji su krevetac i kolica, eto moze i to autosediste da se koristi u vise svrha. Kasnije hranilica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kolica i krevetac nisu bili potrebni dok beba nije napunila skoro godinu dana. Onako neiskusni, nismo štedeli pare i kupili smo preskupa chicco kolica koja su nam bila nepotrebna :( . I ja mislim da povijalica nije neophodna (iako smo je mi imali), sve to može da se obavi i na kauču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

povijalica je dobra u prvo vreme jer nemoras da se savijas a meni bas i nije bilo lako da to uradim,ali umesto nje mozes da koristis kuhinjski sto,nju svakako prerastu za dva meseca pa neces moci ni da je koristis,ako zivis u stanu ili u kuci koja nema veliko dvoriste,bebi alarm ti nije potreban,ja sam ga kupila,sreca polovni i evo hvata prasinu...obavezno kupi lagana kolica i to ona kojima se drska pomera a ako ne nadjes takva,bolje kupi fiksirana nego ona sto se lezaljka pomera,to je komplikovano,bar meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo sve kao ludi obezbedili ,zbog savijanja mi je kada sa postoljem super, stalazu sa povijanje sam narucila kod stolara, pretpostavila sam da se dugo ne koristi (jedno 4meseca) ali sad mi je super za odlaganje stvari (tri stalazice ima). U kolica nije hteo sve dok nije poceo da sedi, ista stvar i sa stolicom za hranjenje. Ja sam cak kupila i prenosni krevetac-vrtic, ma ni minut u njega nece. Uzalud bacila pare, ali hajde, kolica, stolicu za hranjenje, i hodalicu smo dobili pa ne zalim. A da sve navedeno zauzima prostor ne treba ni napominjati.

Korpu za iznosenje sam pozajmila.

Prema tome, sve sto ti dugo nece biti potrebno, nemoj ni kupovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam se setila,kad kupujes sediste i kolica,imas da kupis kolica na koja ide sediste dok je dete bas malo a kad poraste skine se,ujedno ga koristis i za auto.

http://www.takolako.rs/user/graco/graco-ko..._1_0_0/item.jsp

DA ,DA! i meni su rekli da je nosljka bzvz...i to sediste mi deluje mnogo prakticnije,moze da se koristi za vise stvaria i beba moze da stane u nju do 13 kg,pa se isplati,samo su mi neki rekli da beba dok je bas mala ne treba mnogo vremena da provodi u njemu( zbog neprirodnog polozaja).

tako da i ja navijam za ta kombinovana kolica sa sedistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sedište je zakon, pogotovo ako imete i kolica na koja može da se nakači sedište. KOristiš i kao sedište i kako ljuljašku i kao hranilicu. Ja sam oduševljena. A nosiljku sam isto tako koristila dugo, bila je zima a ja njega u nosiljku pa nosiljlku u kolica i ceo Beograd je bio naš bez obzira na vreme. Još jedna stvar koju toplo preporučujem je navlaka za kišu. Koja može da se koristi i kad je vetrovito a bez kiše. Pogotovo kad je beba mala a morate napolje. Ako niste dobili uz kolica po bebećim prodavnicama može da se kupi posebno. Znam da na buvljaku na Novom Beogradu može da se kupi, i nije ni skupa. A korisna je, pogotovo sad kad je vreme promenjivo i može kiša da iznenadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sedište je zakon, pogotovo ako imete i kolica na koja može da se nakači sedište. KOristiš i kao sedište i kako ljuljašku i kao hranilicu. Ja sam oduševljena. A nosiljku sam isto tako koristila dugo, bila je zima a ja njega u nosiljku pa nosiljlku u kolica i ceo Beograd je bio naš bez obzira na vreme. Još jedna stvar koju toplo preporučujem je navlaka za kišu. Koja može da se koristi i kad je vetrovito a bez kiše. Pogotovo kad je beba mala a morate napolje. Ako niste dobili uz kolica po bebećim prodavnicama može da se kupi posebno. Znam da na buvljaku na Novom Beogradu može da se kupi, i nije ni skupa. A korisna je, pogotovo sad kad je vreme promenjivo i može kiša da iznenadi

Da, slazem se sa tobom u vezi navlake za kisu. Ima da se kupi cak i u prodavnicama DM! A sto se tice nosiljke za bebu, mi smo nasu izneli u auto sedistu i to je sasvim dovoljno, po meni je posebna nosiljka za tu priliku bacanje para. Jer, ti iznosis bebu samo do auta a to je par metara i gotovo, a auto sediste ti je sad svakako obavezno pa je daleko korisnije kupiti to! Mi sad imamo 5.5 i jos uvek sevozamo u tom sedistu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo malo upozorenje mamama i tatama da ne kupuju bilo kakve kengure (siveni, domaci proizvodjaci) jer se nama desilo da je jednostavno pukla kopca. Na srecu nista se nije dogodilo ali ne smemo ni da pomislimo kakve bi bile posledice da jeste (beba je u slucaju pucanja kopce potpuno neobezbedjena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vana, hvala ti na podeli iskustva, mislim da nebi bilo ni lose da navedes koja je firma u pitanju (ako imas etiketu) cisto da im damo los rejting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ok.upozorenje, ali koja marka, sta, kako?

mislim mozes ljude istripovati za nekog drugog proizvodjaca ovim upozorenjem, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li znate da li je dozvoljeno nositi bebu u onim tzv kengurima??ono kako povez za bebe ili marame zbog kukova???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za kengura nemam pojma a sling maarame su trebale biti povucene iz prodaje jer su u americi zabelezeni slucajevi gusenja bebe ,mada je meni malo nelogicno da su mogle da se guse,kako se oni afrikancici ne uguse kad ih tako nose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam sve vase komentare i pregledala sve sajtove i dosla na ideju da sama sasijem hug-bug maramu. Kupila sam materijal u prodavnici tekstila,spojila ga po sredini i... marama gotova.Iako je ne koristimo cesto posto slabo izlazimo,Volja uziva u njoj. Jedina zamerka je sto je neizbezno da se oznojis ispod pet metara materijala.Inace je vrlo udobna i za mene i za bebu.Dakle mame budite malo i mastovite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je nasa slika ako uopste uspem da je postavim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno nisam uspela! glupa tehnologija! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam da cu za sledece dete samo da kupim onaj ranac za decu, samo nek mi neko kaze jos kako se zove :lol:

mislim da i to mogu koristiti od 6.-7. meseca ili gresim....videla sam juce jednu mamu sa tim, mada klinac je bio malo veci, i bas mi se svidelo..a i sigurno je lakse nositi nekog na ledjima nego napred. zato se meni kenguri generalno ne svidjaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, otvorila sam temu da bi mame bile više upoznate sa ovim stvarima jer ja imam samo pozitivno iskustvo. I ako ne radi lift, i živiš na 4.-om spratu i imaš i veće dete... Da ne dodam još varijante.

upravo zato sam se i pitala da li se smiju koristiti jer zivim na 3 spratu i ...patnja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od pocetka koristimo jednu nosiljku,realno je od 7-18kg,ali postoji ulozak za bebe manje tezine i prezadovoljna sam. Za trziste Srbije je skupa,nosiljka i ulozak kostaju oko 20000 din,ali to je cena u Svajcarskoj. Za one koji bi da pogledaju neka potraze ERGO BABY CARRIER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.