Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

Можеш, ако на кенгуру пише. Ми смо тако. Прво ка себи, а сад од 4м.одсебе. Наш йе кенгур од 3.6 до 14кг.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hug Bug marama mi deluje mnogo dobro, ali je za mene stvarno preskupa. Iskreno razmisljam da je sama sasijem, da kupim nekih 5 metara cvrstog elasticnog materijala i da je porubim, jer sam sigurna da bi to bilo mnogo jeftinije, a ne vidim da je ovo nesto posebno, osim sto izgleda kao sal.

Ima li neko HubBug maramu?

Imam ja :) I prezadovoljna sam! I mislim da bi mogla sama da je napravis, ne deluje to meni kao neka velika filozofija... Na youtube-u imas sva moguca objasnjenja, kako se vezuje, kako se stavlja beba unutra... Odlicna stvar! Pogotovo kad imas jos jedno malo dete ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja :) I prezadovoljna sam! I mislim da bi mogla sama da je napravis, ne deluje to meni kao neka velika filozofija... Na youtube-u imas sva moguca objasnjenja, kako se vezuje, kako se stavlja beba unutra... Odlicna stvar! Pogotovo kad imas jos jedno malo dete ;)

Sada previse gnjavim, ali zamolila bih te ako mozes da mi kazes koje su dimenzije te marame? Kapiram da je sirina oko pola metra, a duzina oko 3 metra, po snimcima sa sajta i youtuba. Upravo to, videla sam koji su sve polozaji za nosenje, beba mi je mnogo vise uz telo nego u kenguru, i nekako manje mlatara, i rucicama i nozicama, a mislim i da ce meni biti mnogo slobodnije ruke sa tim. Bas bih zelela da je imam, ali ipak 3500je mnogo sada jos da dam za maramu... Od kada se rodila beba, na dodatne stvari dala sam jako puno para, pocev od avent pumpice koja mi je stvarno bila neophodna, pa redom za gomilu stvarcica, ali ipak se ne kajem. :)

I da te pitam jos nesto, tj sve koji imaju ovu maramu - da li nekim slucajem smeta, steze, zulja ili bilo sta slicno marama oko majcinog struka zbog bebine tezine? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno. Filipa, tek sada sam u dilemi.

Mislim da će sve to već danas proći i da ćeš u šetnji biti bez pridržavanja :) A možda da pokušaš Sling napraviti sama....koliko sam vidjela jako si kreativna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na prodaju polovan, vrlo ocuvan, Chicco kengur, izuzetno jak i lak za stavljanje/koriscenje. Beba moze da se nosi u dva polozaja, okrenuta ka onome ko je nosi, ili prema napred. cena - 1200din

PRODATO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana da li ti imas sling maramu?Koliko je prakticna i korisna.Da li je prakticnija od kengur nosiljke?Deluje nekako nesigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana da li ti imas sling maramu?Koliko je prakticna i korisna.Da li je prakticnija od kengur nosiljke?Deluje nekako nesigurno.

Da ja imam onu tzv ring sling marama

78w-index.jpg

Iskreno, praktičnija je od Kengura ali samo u nekim stvarima ali samo ti se čini da je beba u tome nesigurna, naprotiv. Ona u toj marami ima onaj polusklupčan položaj (kao u stomaku)

Sve zavisi koji kengur si htela da kupiš.

Prednosti kengura

dosta jednostavniji za upotrebu

u zimskim danima topliji nego marama

Prednosti marame

novorođene bebe imaju mnogo prirodniji (zdraviji) položaj u marami

može da se koristi u letnjim danima

kada beba odraste možeš da prilagođavaš i menjaš položaj nošenja

nisu glomazne (lako staju i u običnu žensku tašnu - do duše malo veću :) )

Eto to se kod mene tako pokazalo...

E sad moram da napomenem da sad na tržištu ima mnogooo varijanti i modela za ove marame i svakome preporučujem da pronađe model koji će mu više odgovarati.

bxj-images.jpg

kyl-images.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da bi mi ova ring sling bolje legla jer je jednostavnija i prakticnija.Kada gledam snimke deluje mi da se previse petlja oko vezivanja kod one klasicne duge marame.

Ana iskreno koliko ti je sling marama valjala i da li si je cesto nosila i da li je preporucujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da bi mi ova ring sling bolje legla jer je jednostavnija i prakticnija.Kada gledam snimke deluje mi da se previse petlja oko vezivanja kod one klasicne duge marame.

Ana iskreno koliko ti je sling marama valjala i da li si je cesto nosila i da li je preporucujes?

Ako mislis da je Hug bug marama komplikovana, varas se ;) Znas kako se brzo uvestis... A odlicna je! Meni je Anita non-stop u njoj, ne znam da li smo je 2 puta stavili u kolica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mislis da je Hug bug marama komplikovana, varas se ;) Znas kako se brzo uvestis... A odlicna je! Meni je Anita non-stop u njoj, ne znam da li smo je 2 puta stavili u kolica.

Ja se samo bojim da je to previse petljanja oko vezivanja.

Za prvo dete nije mi trebalo nista od toga.Mislim da ce mi sad biti mnogo olaksavajuce ako uzmem,jer cu Janu onda moci da guram u biciklici ,a bebu nosim.Jer u mom slucaju nema sanse da idemo kroz grad ili u setnju,a Jana da seta,nece biti dovoljno velika npr da duze seta,a necu moci nju da nosim ,a da guram kolica sa bebom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da bi mi ova ring sling bolje legla jer je jednostavnija i prakticnija.Kada gledam snimke deluje mi da se previse petlja oko vezivanja kod one klasicne duge marame.

Ana iskreno koliko ti je sling marama valjala i da li si je cesto nosila i da li je preporucujes?

Pre nego što sam je kupila takođe mi je izgledala kao bauk... Nesigurna i neprirodna za bebu. Kada sam je dobila i uz nju neka uputstva, dugo mi je trebalo da se oslobodim i da savladam ubacivanje bebe unutra. Bila sam skroz smotana.

Dakle: za mame koje moraju da budu odvojene od beba a beba traži njihovo prisustvo, IDEALNO rešenje. U prva 3 meseca "E" života je nisam često koristila možda 4-5 puta (jer nije bilo potrebe za češće) u periodu od 3-9 meseci sam koristila kengur a onda sam se vratila sling marami i evo do pre par meseci stalno sam je koristila (sad je forsiram da šeta i izbegavam da je nosim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se samo bojim da je to previse petljanja oko vezivanja.

Za prvo dete nije mi trebalo nista od toga.Mislim da ce mi sad biti mnogo olaksavajuce ako uzmem,jer cu Janu onda moci da guram u biciklici ,a bebu nosim.Jer u mom slucaju nema sanse da idemo kroz grad ili u setnju,a Jana da seta,nece biti dovoljno velika npr da duze seta,a necu moci nju da nosim ,a da guram kolica sa bebom.

Znam, zato sam je ja i uzela, nema sanse da bi Luna presetala cele nase setnje, a i plasim se da ne izleti na put, a pored ove male ne mogu brzo da reagujem... Zato sad malu u maramu, veliku u kolica, i super nam je, mozemo tako satima :) Veruj mi da se vezivanje savlada ocas posla, iako deluje jako zamrseno. Cak je i mm naucio da je vezuje :lol: To ti je pola minuta posla, a puno pomaze, svasta mozes po kuci da uradis, a i grcice ublazava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam hug bug i zakon je. Stasha ga obozava jer ona voli sve da vidi. Mada moras da pazis da ne stavljas bebu punog stomaka. Jednom se mama zanela pa skakutala a Stashinom stomaku se to bas i nije svidelo.... :D I spava ko bubica u njemu jer oseca tvoje disanje i srce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je sigurna ta marama? Ja sam jednom cula pricu da se neka beba ugusila u njoj i sad se uvek toga setim kad cujem za maramu.

Stashice, Nadja, Ana, jel ste vi u toj marami nosale bas male bebe, od mesec-dva ili je to ipak za period kad beba malo ojaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je sigurna ta marama? Ja sam jednom cula pricu da se neka beba ugusila u njoj i sad se uvek toga setim kad cujem za maramu.

Stashice, Nadja, Ana, jel ste vi u toj marami nosale bas male bebe, od mesec-dva ili je to ipak za period kad beba malo ojaca?

To nije ta marama, niti sling marama koja se koristi u Srbiji. Problema je bilo sa nekim drugim maramama.

Savetovala sam se sa dr pre nego sto sam kupila Hug bug, i ona mi je rekla da je to najbolja varijanta za bebu, i da se u njoj moze beba izvesti iz porodilsta, tako da sam je ja odmah, vec treceg dana u nju stavljala. Kad god je u njoj, jako je mirna, spava ili zvera okolo... A moze dete do 13 kila da ide u nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je koristila kada je Ema imala oko mesec dana. Pre toga nisam imala maramu a i da sam je imala nebih je koristila jer nije bilo potrebe za tim inače može i za tek novorođene bebe (dakle sa par nedelja starosti).

U ovoj SLING-RING marami ne može da se uguši jer ima položaj bukvalno kao kada je vi držite na rukama.

I tačno je da je bila afera sa nekim maramama ali su svega 10ak komada prodate na teritoriji Srbije i odmah su bile povučene iz prodaje ali one nisu u opšte bile na ovaj fazon već su imale kao neku kutiju upletenu među te trake u koju ti položiš bebu.

E sad meni se čini da je ova hug-bug marama mnogo praktičnija za stavljanje deteta od sling marame ali nešto bi joj zamerila a to je (čini mi se) nema ležeći položaj za bebe a ova sling-ring marama mogućnost ležećeg a kasnije i sedećeg položaja za bebe. Napominjem da mi se čini a devojke koje su je koristile neka me isprave ako grešim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam klipove na youtubu-u, kod ove ring sling marame mi nije bas jasan onaj deo sto ide izmedju nozica i kaze stavlja se do pupka. Koliko je to sigurno?

A opet hug bug marama ima neki cudan polozaj za bebine nogice?!

Mada i ova sling nekako raskreci mnogo bebine nozice.

Hug bug kosta 3500, mislim da je malo mnogo,ne znam koliko kosta ring sling?

Koliko su u inostranstvu?

Uostalom, mislim da se moze i lako napraviti od nekog rastegljivog a ipak cvrstog materijala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam klipove na youtubu-u, kod ove ring sling marame mi nije bas jasan onaj deo sto ide izmedju nozica i kaze stavlja se do pupka. Koliko je to sigurno?

A opet hug bug marama ima neki cudan polozaj za bebine nogice?!

Mada i ova sling nekako raskreci mnogo bebine nozice.

Hug bug kosta 3500, mislim da je malo mnogo,ne znam koliko kosta ring sling?

Koliko su u inostranstvu?

Uostalom, mislim da se moze i lako napraviti od nekog rastegljivog a ipak cvrstog materijala.

Sling-ring je nešto manje oko 2500rsd. I koristila sam samo dva položaja i to najjednostavnija dakle ležeći položaj (dok je bila beba) i onda sedeći položaj-na kuku.

Evo linka gde sam ja poručila pa tu ima i na koje sve načine može da se nosi

KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je sigurna ta marama? Ja sam jednom cula pricu da se neka beba ugusila u njoj i sad se uvek toga setim kad cujem za maramu.

Stashice, Nadja, Ana, jel ste vi u toj marami nosale bas male bebe, od mesec-dva ili je to ipak za period kad beba malo ojaca?

ja sam Stashu nosila i pre nego sto je napunila mesec dana. Popodne je samo u hug bug-u htela da spava. Ja je stavim unutra i legnem na krevet na bok. Gledam film i ona spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se samo bojim da ce biti komplikovano za vezivanje,ali ako vi kazete da se lako navikne onda ok.

Hvala na podeljenim iskustvima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je koristila kada je Ema imala oko mesec dana. Pre toga nisam imala maramu a i da sam je imala nebih je koristila jer nije bilo potrebe za tim inače može i za tek novorođene bebe (dakle sa par nedelja starosti).

U ovoj SLING-RING marami ne može da se uguši jer ima položaj bukvalno kao kada je vi držite na rukama.

I tačno je da je bila afera sa nekim maramama ali su svega 10ak komada prodate na teritoriji Srbije i odmah su bile povučene iz prodaje ali one nisu u opšte bile na ovaj fazon već su imale kao neku kutiju upletenu među te trake u koju ti položiš bebu.

E sad meni se čini da je ova hug-bug marama mnogo praktičnija za stavljanje deteta od sling marame ali nešto bi joj zamerila a to je (čini mi se) nema ležeći položaj za bebe a ova sling-ring marama mogućnost ležećeg a kasnije i sedećeg položaja za bebe. Napominjem da mi se čini a devojke koje su je koristile neka me isprave ako grešim.

Moze se staviti u lezeci polozaj, ali je meni dr rekla da je bolje nositi je uspravno, a meni je tako i bilo zgodnije ;)

U Nemackoj Hug bug kosta oko 50e, a ja sam je kupila u Srbiji za oko 35.

A opet hug bug marama ima neki cudan polozaj za bebine nogice?!

Zavisi u koji je polozaj stavis-novorodjencetu prakticno vise noge, a posle se mogu drzati i rasirene, pa te beba kao obgrli nogama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitajući vaše postove odlučila sam se za HugBug.Nije skupa,a čini mi se najprihvatljivijom.Nadam se da ćemo je brzo savladati,jer kod nas su uslovi za kolica katastrofalni,evo palo pola metra snega pre 20 dana i još uvek nisu očistili trotoare <_< i kako onda da šetamo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STA DA KUPIM??? Kengur, sling, taj hugbug? Vuk ima 4 i po meseca i hocemo da kupimo nesto slicno jer su ulice za setnju katastrofa pa cemo ga setati na Kraljevici, a po gradu bismo nesto ovako. Ali staaaa? Molim za pomoc :unsure::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za S koristila ovaj kengur

2660.jpg

ali burazeru dok se sa njim opasaš treba ti vremena i spretnosti. Ako izuzmemo to odličan je. Ja nisam htjela prije 4. mjeseca ali tih dana mu je iskocila kila pa smo ga koristili svega 3-4 puta. Nadam se da će sa ovom bebom biti bolje.

On ima opciju od 0+ ali ja nisam htjela da ga stavljam ranije ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za S koristila ovaj kengur

2660.jpg

ali burazeru dok se sa njim opasaš treba ti vremena i spretnosti. Ako izuzmemo to odličan je. Ja nisam htjela prije 4. mjeseca ali tih dana mu je iskocila kila pa smo ga koristili svega 3-4 puta. Nadam se da će sa ovom bebom biti bolje.

On ima opciju od 0+ ali ja nisam htjela da ga stavljam ranije ...

To je onaj sa ojacanjima za kicmu i glavu, tako? Vuk ima 4 i po pa mislim da ce od 5. meseca moci. I mi smo se razmisljali taj da kupimo, ali svi su poceli nesto da kritikuju te kengur nosiljke. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.