Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

Pitanje za sve: da li ste koristile onu maramu za nosenje novorodjenceta i sta mislite o njoj? Meni deluje zanimljivo, ali i malo komplikovano :unsure:

Ako misliš na sling maramu, ja sam je koristila. Imala sam dosta posla kad je Ema imala svega par nedelja i u tim danima spasila me "muka". Čim sam je stavila u nju odmah se uspava. I sada kada je vidi samo skakuće od sreće :lol:

I meni se činila dosta "komplikovanom" posebno što moraš da vodiš računa sa malom bebom u koji položaj je stavljaš ali sam je zato stavljala samo u ležeši a tek kada je odrasla (od skoro) u sedeći. Ima dosta uputstava i na youtubu tako da ako imaš želju možeš se lako naučiti da je koristiš na mali milion varijanti.

Kad je napunila 3 meseca prebacila sam je u kengura a kada je kengur prerasla vratili smo se sling-marami (koja navodno može da "trpi" decu i preko 20ak kg).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako misliš na sling maramu, ja sam je koristila. Imala sam dosta posla kad je Ema imala svega par nedelja i u tim danima spasila me "muka". Čim sam je stavila u nju odmah se uspava. I sada kada je vidi samo skakuće od sreće :lol:

I meni se činila dosta "komplikovanom" posebno što moraš da vodiš računa sa malom bebom u koji položaj je stavljaš ali sam je zato stavljala samo u ležeši a tek kada je odrasla (od skoro) u sedeći. Ima dosta uputstava i na youtubu tako da ako imaš želju možeš se lako naučiti da je koristiš na mali milion varijanti.

Kad je napunila 3 meseca prebacila sam je u kengura a kada je kengur prerasla vratili smo se sling-marami (koja navodno može da "trpi" decu i preko 20ak kg).

Mene to i brine, da necu umeti sama da je uvijam... A mislim da je to nekako najlepse za dete, da je skroz pribijeno uz mamu (ili tatu :D), a najzgodnije mami kad se seta sa malom bebom i malo starijim detetom :rolleyes: U prodavnici nije bilo nikog da mi objasni kako se koristi i koje su prednosti u odnosu na kengura :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....U prodavnici nije bilo nikog da mi objasni kako se koristi i koje su prednosti u odnosu na kengura :angry:

Sve zavisi koji kengur si htela da kupiš.

Prednosti kengura

dosta jednostavniji za upotrebu

u zimskim danima topliji nego marama

Prednosti marame

novorođene bebe imaju mnogo prirodniji (zdraviji) položaj u marami

može da se koristi u letnjim danima

kada beba odraste možeš da prilagođavaš i menjaš položaj nošenja

nisu glomazne (lako staju i u običnu žensku tašnu - do duše malo veću :) )

Eto to se kod mene tako pokazalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam cekala da malo iscitam temu pa da odgovorim... Evo sad je procitah :) Izgleda da ipak nisam mislila na sling marame, pogledala sam slike, i vidim da te sling marame imaju neke prstenove, a to nije ono sto sam ja zelela. Zapravo, meni se najvise svidjaju one hug bug marame, i to sam htela da kupim kad sam bila u Nemackoj. Sad vidim da su u Srbiji jeftinije, samo ne znam kako bi mi je isporucili... Mozda da kazem mami da mi je kupi pa da je donese kad bude dolazila... Uglavnom, one mi deluju najprimamljivije i najprirodnije za bebu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene to i brine, da necu umeti sama da je uvijam... A mislim da je to nekako najlepse za dete, da je skroz pribijeno uz mamu (ili tatu :D), a najzgodnije mami kad se seta sa malom bebom i malo starijim detetom :rolleyes: U prodavnici nije bilo nikog da mi objasni kako se koristi i koje su prednosti u odnosu na kengura :angry:

Eto izvolite uporedjene kengura i marame: http://zdravoroditeljstvo.blogspot.com/201...siljka-ili.html

Ja sam nosila od 2 nedelje pa sve do malopre. Sad nosim u ruksaku (dete ima 19 meseci i oko 13 kg). Mogla bih da Vam pokazem kako se rukuje sa maramom i sa bilo kojom drugom pravilnom nosiljkom. Ako Vas to interesuje napisite meni na mejl ili privatnu poruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam cekala da malo iscitam temu pa da odgovorim... Evo sad je procitah :) Izgleda da ipak nisam mislila na sling marame, pogledala sam slike, i vidim da te sling marame imaju neke prstenove, a to nije ono sto sam ja zelela. Zapravo, meni se najvise svidjaju one hug bug marame, i to sam htela da kupim kad sam bila u Nemackoj. Sad vidim da su u Srbiji jeftinije, samo ne znam kako bi mi je isporucili... Mozda da kazem mami da mi je kupi pa da je donese kad bude dolazila... Uglavnom, one mi deluju najprimamljivije i najprirodnije za bebu :)

I meni je cudno zasto ono sto se svuda u svetu zove Ring Sling (sling sa prstenjima) ovde imenuju sling marama. Ono na sta vi mislite u srbiji se zove Marama za nosenje dece i nju skoro nigde ne mozete kupiti) Na engleskom bi to bilo Wrap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ja zovem a i tako piše u "katalogu" SLING MARAMA

78w-index.jpg

I moja je bukvalno ovakva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ja zovem a i tako piše u "katalogu" SLING MARAMA

78w-index.jpg

I moja je bukvalno ovakva.

Da, ona se u Srbiji tako zove, iako nije baš tačan naziv. U kom "katalogu"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ona se u Srbiji tako zove, iako nije baš tačan naziv. U kom "katalogu"?

Na jednom sajtu sa kog sam poručila. Čak i ima uputstva na koje sve načine može da se koristi.

Čini mi se da postoji mali milion varijanti i naziva za "marame nosiljke". Dok nisam pročitala tvoj post nisam o tome ni razmišljala. U svakom slučaju, čini mi se da je ova "moja" nešto bolje urađena od klasičnih ring marami jer je već uštopano pozadi kako treba da ide preko leđa. (ne mora da se vodi računa kako da se "nabora").

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Davno je napisan taj post, pa nisam sigurna da li ce neko znati da mi odgovori, ali me zanima kakva je to little life marama? neko je pominjao, ali bez objasnjenja..pokusala sam da nadjem preko google-a, ali bezuspesno.

za sada mi je favorit hug-bug. mislim da cu je uskoro naruciti!

inace sam u 34 nedelji i postala sam jako jako nestrpljiva da upoznam naseg malog decaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam nesto, da li je rano da bebu koja ce za 3 dana napuniti 2 meseca nosim u kenguru?

Kada ste vi izneli prvi put bebu u kenguru, i da li uopste koristite kengura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam nesto, da li je rano da bebu koja ce za 3 dana napuniti 2 meseca nosim u kenguru?

Kada ste vi izneli prvi put bebu u kenguru, i da li uopste koristite kengura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam nesto, da li je rano da bebu koja ce za 3 dana napuniti 2 meseca nosim u kenguru?

Kada ste vi izneli prvi put bebu u kenguru, i da li uopste koristite kengura?

Mislim da sam negdje sa puna dva mjeseca...u kenguru. Pošto je tada bila zima, znam da sam se napatila i ne preporučujem ga...Dvije debele jakne..vrućina....nije mi ostao u lijepom pamćenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam nesto, da li je rano da bebu koja ce za 3 dana napuniti 2 meseca nosim u kenguru?

Kada ste vi izneli prvi put bebu u kenguru, i da li uopste koristite kengura?

Ja sam ga dobila od kume, ali ga ni jednom nisam iskoristila, nekako mi nije bio praktičan za šetnje - dok se namontiramo, pa jel smemo, pa posle od Pavlika ne smemo ništa, pa ga nismo ni probali.

Verujem da je toplije nego u kolicima, al ja kad nisam dete stavljala u kolica nosila sam ga u rukama kad je bio tako mali u šetnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dilemi sam!

Patronozna sestra mi je rekla da mogu sa 1 mesec. Ja sam ga sa mesec i nedelju dana iznela i apotekarka iz komsiluka se soknula i rekla mi - ne pre 6 meseci! Ja sam se odmah vratila kuci, bas u dilemi. posle sam pitala redom, cvi su mi drugacije govorili.

Uglavnom, kengur je za bebe do 10kg (ovaj koji sam sa dobila), a bebac sa 6m ima oko 10kg, i sta onda?

Inace sam toliko za kengura i zelim da ga koristim jer zivim na drugom spratu u zgradi bez lifta i imam kolica koja su preteska, tako da ne mogu sama da ih nosim niz/uz stepenice, a najcesce sam sama...

Mozda je sada ipak dosta stabilan bebac za kengura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pročitaj ovu temu...nadam se da će ti biti jasnije... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba sa 6 meseci je preteška za kengura,ja sam decu nosila od desetog dana do četvrtog meseca odprilike. Meni je kengur bio idealan za kraće šetnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba sa 6 meseci je preteška za kengura,ja sam decu nosila od desetog dana do četvrtog meseca odprilike. Meni je kengur bio idealan za kraće šetnje

Isto ovo kazem i ja majka sa vise dece ,do 4-5 meseca posle ledja otpadaju,a posle i beba sedi pa hoce kolica i bolje da prihvati zanimljivije joj je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam nesto, da li je rano da bebu koja ce za 3 dana napuniti 2 meseca nosim u kenguru?

Kada ste vi izneli prvi put bebu u kenguru, i da li uopste koristite kengura?

Ja znam od 2 meseca pa na dalje... Mada vidim da nose i ranije...Ja lično nisam za to i nisam ga koristila... Jednom smo je skoro stavili ali njoj se baš i nije dopalo tako da moje mišljenje je da vam je još rano... Na kraju mame uvek urade kako one misle jer znaju šta je najbolje za njihovo dete.

Nas muče baš zubići,ceo dan je nervozna,jedva je malopre malo zaspala... sad kad se probudi neće ni spavati do večeras pa reko da vam se sad javim... a ja ne vidim na oči više... Pozdrav za sve mame i bebice! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam nesto, da li je rano da bebu koja ce za 3 dana napuniti 2 meseca nosim u kenguru?

Kada ste vi izneli prvi put bebu u kenguru, i da li uopste koristite kengura?

Nama je kengur zakon. Koristimo ga od šeste nedelje, a ortoped nam je rekao da je mogla iz porodilišta u njemu da izađe. Kad idemo kolicima, uvek je kengur spakovan jer čim počne da se buni samo je prebacim u njega i mirna k'o bubica. I po kući ga baš dosta koristimo i ja i mm. On je nosa i po dva sata, slušaju muziku, đuskaju i čak nekad i odspava u njemu. A meni je lako i da recimo raširim, skupim veš, ispeglam nešto dok je u kenguru, što naravno ne bih mogla da su mi zauzete ruke :rolleyes: Dakle, zaista preporučujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dilemi sam!

Patronozna sestra mi je rekla da mogu sa 1 mesec. Ja sam ga sa mesec i nedelju dana iznela i apotekarka iz komsiluka se soknula i rekla mi - ne pre 6 meseci! Ja sam se odmah vratila kuci, bas u dilemi. posle sam pitala redom, cvi su mi drugacije govorili.

Uglavnom, kengur je za bebe do 10kg (ovaj koji sam sa dobila), a bebac sa 6m ima oko 10kg, i sta onda?

Inace sam toliko za kengura i zelim da ga koristim jer zivim na drugom spratu u zgradi bez lifta i imam kolica koja su preteska, tako da ne mogu sama da ih nosim niz/uz stepenice, a najcesce sam sama...

Mozda je sada ipak dosta stabilan bebac za kengura...

Ja sam negde citala da ne bi trebalo dok beba ne pocne da sedi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko sto Marina rece, beba od 6 meseci je preteska za kengura. Meni licno je i ranije bila teska, kasno sam ga uzela pa ga nisam puno koristila, isto sam mislila kao rano je, ali na kraju ispada da je to jedini period kad zaista i mozes da ga koristis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno. Filipa, tek sada sam u dilemi.

Mi smo danas ipak isli u setnju u kenguru, ali sam ga ipak pomalo pridrzavala i rukama, kao da ga nosim bez kengura. Okrenula sam ga prema sebi, a zadnji deo kengura mu je drzao ledja i glavu, ako me razumete kako, ali ja sam ga ipak i pridrzavala da ne bi bio sav oslonac na guzi. Ali mislim da ne bi bio cak i da sam ga nosila bez pridrzavanja.

Plasim se da nije bas najpametnije da ga sada nosim u kenguru, ali stvarno za izlazak iz kuce nemam drugo resenje, jer me ruke jako bole od nosenja. Po kuci ga inace ne nosim uopste, ili je ukrevecu ili u kolicima pa ga vozam kroz kucu gde god da sam.

Hug Bug marama mi deluje mnogo dobro, ali je za mene stvarno preskupa. Iskreno razmisljam da je sama sasijem, da kupim nekih 5 metara cvrstog elasticnog materijala i da je porubim, jer sam sigurna da bi to bilo mnogo jeftinije, a ne vidim da je ovo nesto posebno, osim sto izgleda kao sal.

Ima li neko HubBug maramu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.