Nosiljke za bebe

odgovora

Objavljeno

Ja sam ukupno dva puta nosila Stevu u kengur nosiljci..pošto je bio krupan, drugi put nam je pukla nosiljka..srećom pa sam ga dodatno držala rukama..ne znam da li ću se ponovo usuditi da bebu nosim u nosiljci :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ukupno dva puta nosila Stevu u kengur nosiljci..pošto je bio krupan, drugi put nam je pukla nosiljka..srećom pa sam ga dodatno držala rukama..ne znam da li ću se ponovo usuditi da bebu nosim u nosiljci :unsure:

Koju ste nosiljku koristili kada je tako lako pukla? Mi smo bebanu nosili u kenguru dok nije došla do 9 kg (nosiljka je predviđena za tu težinu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je super čitati o tvom iskustvu! Odmah sam pogledala sajt, super izgleda marama. Da li znaš koja je gornja granica težine bebe da se nosi sigurno?

Linus, izvini sto tek sad odgovaram - nisam bas redovno pristuna na netu.

Cini mi se da su na sajtu napisale do 13kg.

Hug Bug nece puci - preko bebe je tri sloja materijala, i ona je dobro obezbedjena.

Pre je stvar u sledecem: materijal ima neki procenat likre i marama je rastegljiva (to je cini izuzetno udobnom). Sto je teza beba - vise se rastegne, pa moras vise da zategnes maramu i u nekom trenutku to vise ne moze da bude udobno.

Ja svoju malecku nosim i dalje - 13 meseci, 11 kg, i verujem da cemo se nositi jos 3-4 meseca. Puna kapa! ;)

U svakom slucaju - od rodjenja do prohodavanja moze da se nosi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@yoga_mama

I ja koristim Hug Bug maramu, i prezadovoljna sam!

Sajt te dve mame koje prave Hug Bug je veoma informativan (pogledajte Kutak saznanja, tj. http://www.hug-bug.com/vezbanje_u_trudnoci...porodjaja.html), i ima sjajne fotografije! Uopste, nekako je cela njihova prica simpaticna - nije samo biznis u pitanju, vidi se da rade to iz ljubavi :)

I, ono sto mi je gotivno: imaju na sajtu i utiske mama (i tata! :)) koje koriste Hug Bug. To je ovde (valjda je ok da stavljam linkove): http://www.hug-bug.com/mame_kazu.html

Hug Bug je duplo jeftiniji nego ista ta stvar preko - bar koliko sam ja videla na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koju ste nosiljku koristili kada je tako lako pukla? Mi smo bebanu nosili u kenguru dok nije došla do 9 kg (nosiljka je predviđena za tu težinu).

Nepoznata marka je u pitanju..verovatno je i to razlog hehhe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yoga mama, hvala na odgovoru. Videla sam sličnu maramu na netu, Je Porte Mon Bebe, i korisnici su oduševljeni. Samo cena....

Tale, i ti si našla tu maramu?

Možda ću onda probati maramu.

Clara82, pokušaj neku drugu nosiljku, mei tai npr. Ako si zainteresovana, imaću uskoro mei tai koji možeš probati. Jedna žena pravi jako udobne i lepe nosiljke i dala mi je da prosledim onima koji žele probati. Prva koja se prijavila već je kupila i zato sada će mi slati novu nosiljku. Piši pp ako si zainteresovana. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oboje nosila u kenguru kad su imali oko 3 meseca, jer nisu voleli da se voze u kolicima u skroz ležećem položaju i to me je uvek izluđivalo, kad vidim kako druge mame voze svoje bebe u kolicima, a ja ove moje nosim, pa zar im nije udobnije u kolicima, uvek sam ih to pitala, ali ostali su pri svom. Tako da sam jedva čekala da napune 6 meseci, da mogu sedeti, i tad su uživali vozeći se u kolicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Minu poceli da nosimo u "kenguru" sa 4 meseca, po malo, ne sme se preterivati zbog pritiska na kukove. Moja mama je inace znala i da je nosi u marami, koju su posle proglasili veoma losom, a eto, nama nista od nje nije bilo, cak naprotiv uzivala je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yoga mama, hvala na odgovoru. Videla sam sličnu maramu na netu, Je Porte Mon Bebe, i korisnici su oduševljeni. Samo cena....

Tale, i ti si našla tu maramu?

Možda ću onda probati maramu.

Clara82, pokušaj neku drugu nosiljku, mei tai npr. Ako si zainteresovana, imaću uskoro mei tai koji možeš probati. Jedna žena pravi jako udobne i lepe nosiljke i dala mi je da prosledim onima koji žele probati. Prva koja se prijavila već je kupila i zato sada će mi slati novu nosiljku. Piši pp ako si zainteresovana. ;)

Linus, da - ja sam videla jednu mamu na Keju kako nosi svoju bebu u Hug Bug-u, i "startovala je" :) Bila sam ubedjena da je dobila od "rodjaka iz inostranstva", ali kada mi je rekla da je kupila u Beogradu - bila sam :) :) :) Rekla mi je sajt, pogledala sam ga - i to je to.

Meni je Hug Bug vrlo zgodan, i moja malecka se sva cici od radosti i razmase se kada vidi da pocinjem da ga namestam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam juce bila u gradu i bas sam isprobavala neke nosiljke,jer ljudi kazu da je mei tai skup (?) 4.000 din,tako da sam put pod noge breeee i da pogledam nosiljke od oko 1500 din, pa mislim ,mozda moze da prodje dok je beban bas mali,ali recimo sa 6m bebe imaju oko 8kg,a do tada u taj kengur ni ne moze da se nosi,jer je za bebu koja sedi,elem i tako sam ih isprobavala...nije toliko strasno,ali nista posebno,cenim da se mogu nositi jakoo kratko,i varijanta-prenesi na drugo dete je nemoguca.

dok mei tai moze da se nosi sve dok ima potrebe za nosenjem deteta,izradjen je od super materijala koji nema sanse da se negde podere,a kaisevi koji drze ustvari mei tai su ojacani i prostepani bar 6puta, mei tai se izradjuje od nerecikliranih materijala,materijal se pere pre sivenja,konac je potpuno nov i `svez` jer najcesce stvari pucaju jer su materijli stati kao i konac (po radnjama stoje i vise godina)

tako da glasam za mei tai (koga interesuje neka pogleda

http://www.redhotchilibaby.freeforums.org/...a-bebu-f43.html )

trenutno testiramo rastegljiv sling,tako da je u najavi,kad prodje testiranje i ako je sve ok kacim sliku da vidite

pozzz majka mara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebe se mogu nositi u

klasicnom kenguru od 5m+ ali da beba bude okrenuta ka mami,sto se preporucuje za uzrast do goninu dana bas zbog razvoja kukova, (ovaj kengur ima 2 polozaja prema mami i od mame)

u specijalnim kengurima (chicco soft&dream) onako kako proizvodzac predlaze om+,(tri polozaja,lezeci,prema mami i od mame)

sling marama od om+ (vise polozaja)

mei tai nosiljka od 3.5m+ (kad beba uspostavi kontrolu glave) (tri polozaja,ka mami,na boku,na ledima-ova nosiljka je za dugo koriscenje,sto znaci da mozete da je koristite sve dok imate potrebu da nosite dete,cak i dete od 3god )

http://www.redhotchilibaby.freeforums.org/...a-bebu-f43.html )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Minu poceli da nosimo u "kenguru" sa 4 meseca, po malo, ne sme se preterivati zbog pritiska na kukove. Moja mama je inace znala i da je nosi u marami, koju su posle proglasili veoma losom, a eto, nama nista od nje nije bilo, cak naprotiv uzivala je!

Marame su mnogo prirodnije za nosenje i udobnije. A mogu i da se koriste prakticno od bebinog rodjenja.

Ja sam svog sina nosila u elasticnoj marami koju sam u to vreme morala da narucujem iz Amerike. Ne bih je menjala ni za jedan kengur na svetu:)

Citala sam temu Nosiljke za bebe na ovom forumu i raduje me sto mame sada imaju mnogo vise izbora i kod nas. Ova Hug Bug marama o kojoj se pise je skoro identicna sa ovom koju ja imam. Posto razmisljamo o drugoj bebi i mislim da cu je definitivno isprobati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marame su mnogo prirodnije za nosenje i udobnije. A mogu i da se koriste prakticno od bebinog rodjenja.

Ja sam svog sina nosila u elasticnoj marami koju sam u to vreme morala da narucujem iz Amerike. Ne bih je menjala ni za jedan kengur na svetu:)

Citala sam temu Nosiljke za bebe na ovom forumu i raduje me sto mame sada imaju mnogo vise izbora i kod nas. Ova Hug Bug marama o kojoj se pise je skoro identicna sa ovom koju ja imam. Posto razmisljamo o drugoj bebi i mislim da cu je definitivno isprobati ;)

Ma stvar je odlicna i mi cemo je iskoristiti na drugoj bebi obavezno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo korisili babybjorn active nosiljku, ali ne precesto, vise kad samo bebac i ja trebali da skocimo na brzinu do prodavnice, kad ja bas nemam vise snage da ga nosam (jedno vreme je hteo saaamooo da se nosa), i bili smo stvarno zadovoljni, najvise polozajem bebe u njemu. A onda sam kupila sling maramu i naucila da je namestam ;) Ma fenomenalno! U to vreme, kad sam je nabavila, sa 3-4 bebina meseca, bekac se borio da zaspi, pa samo se noosaaaliiii do iznemoglosti, a u marami nam je oboma bilo divno, on brzo zaspi, mene ruke ne bole, lepo ga stavim posle u krevetac i milina! Posto on i nije bas voleo da se voza u kolicima u to vreme, sling sam nosala svuda, pa dok hoce u kolica super, kad nece, ja vadim sling. Ja sam bas zadovoljna...

Jedino nisam smela da ga stavljam u onaj lezeci polozaj, bas mi nije bilo prijatno, a i cinilo mi se da ne umem da ga namestim, da mu nije udobno, tako da sam sacekala da moze sam da drzi glavicu, da malo ojaca i sa disanjem i sa svim, pa smo tada poceli da uzivamo u sling...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ciao svima :)

ja sam upravo u 7 mesecu trudnoce! cekam devojcicu! htela sam da obavestim sve mame koje su zainteresovane za ovu opciju kengur/sling marame...ima nesto mnogo bolje sto sam videla preko kad sam zivela..a i sad sam nasla i kod nas da rade jedne dve cure! upitanju je maram za nosenje beba..super je stvar!!!!! moja drugarica je skoro celu prvu godinu bebe to koristila i slabo se smarala sa glomaznim kolicima kad je isla negde..a i prakticno joj je bilo po kuci da radi i drzi tu bebu!!! ma super je stvar...to je preko mnogo popularnije!! super izgleda, prakticno je i ja nameravam da ih obavezno koristim!!

ako vas interesuje pogledajte na sajtu http://hug-bug.com/mame_kazu.html

veliki pozdrav svima!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Luku nosili u kenguru od 2.meseca, i to smo kupili Infantino kengur od 0-10 kg, i stvarno je odlican, cvrst, drzi bebi kicmu, super!!! Sad ima 6. meseci, kicma je ok, kukovi su ok!!!

Vidim da dosta mama prica o sling maramama, meni one izgledaju jako neudobno za bebu, a i koliko znam skoro su bile povucene sve te marame iz prodaje, bas zbog negativnih posledica po bebe ( krivljenje kicme itd.) - mislim da to cak i ima na Bebac sajtu, pa procitajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Luku nosili u kenguru od 2.meseca, i to smo kupili Infantino kengur od 0-10 kg, i stvarno je odlican, cvrst, drzi bebi kicmu, super!!! Sad ima 6. meseci, kicma je ok, kukovi su ok!!!

Vidim da dosta mama prica o sling maramama, meni one izgledaju jako neudobno za bebu, a i koliko znam skoro su bile povucene sve te marame iz prodaje, bas zbog negativnih posledica po bebe ( krivljenje kicme itd.) - mislim da to cak i ima na Bebac sajtu, pa procitajte.

Anci, moram da ti kazem da su iz prodaje povuceni slingovi koje pravio upravo Infantino. Povuceni su i iz prodaje u Srbiji.

Ipak, moram priznati da ja mislim da je svaki proizvod za bebe opasna stvar i da se mora postupati iskljucivo po uputstvima. Te jadne bebice koje su se ugusile nisu nosene ispravno, pa su ostale bez vazduha....

"Obicne" marame (ne te industrijske, sasivene, sa kopcama) su jako udobne, ali to moras probati da bi se uverila:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pripremam se za kupovinu stvari za prvu bebu, pa me zanima jedna stvar za početak.

U čemu ste izneli bebu iz porodilišta? Da li je neophodno kupiti nosiljku ili to može da bude auto-sedište za bebe, koje će mi posle i te kako trebati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iznela bebu u autosedištu. Nosiljku nisam ni kupovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti tako i savetovala da uradis. Kupis nesto sto ces i kasnije koristiti. 2 u 1. Cemu uzaludno bacanje para? Naravno da nam je svima milo kada kupujemo za nase bebe, ali treba razmisljati prakticno. Ipak vreme brzo prolazi, pocece da sedi, korpica nece vise biti interesantna, a autosediste mozes duze da koristis. Bolje ustedi pare, pa kasnije kupi hranilicu ili nesto slicno. Da sam znala, ja bih tako uradila. Evo, imamo korpicu, a sta ce nam sada.. A hranilicu nemamo.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mis_mali, apsolutno je beskoristno kupovati nosiljku za iznosenje, posebno sto sad ide leto i lepo vreme. Mi smo imali (dobili smo je) i nosiljku i autosediste i iskreno nosiljku jesmo koristili prva tri meseca jer je bila zima i to samo kada smo isli na kontrole ali u tu namenu moze da koristi i autosediste samo malo nestu ubaci da malo izravnas povrsinu (bar sam ja tako radila, mozda i ne mora).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i ja smatram da je to bacanje novca kao i mnoge druge stvari što sam tek sada shvatila i dalje shvatam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek bila praktična i pozajmljivala te tako "nepotrebne" stvarčice. Nosiljku ćeš sve ukupno koristiti maximalno 3x...tako da ne vredi da se kupuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mis_mali, apsolutno je beskoristno kupovati nosiljku za iznosenje, posebno sto sad ide leto i lepo vreme. Mi smo imali (dobili smo je) i nosiljku i autosediste i iskreno nosiljku jesmo koristili prva tri meseca jer je bila zima i to samo kada smo isli na kontrole ali u tu namenu moze da koristi i autosediste samo malo nestu ubaci da malo izravnas povrsinu (bar sam ja tako radila, mozda i ne mora).

I ja sam koristila autosedište za odlazak na kontrole. Ništa nisam ubacivala da ga izravnam, beba neće predugo da sedi u njemu, a u tom takozvanom fetalnom položaju bebi neće ništa faliti. Oni koji su dizajnirali autosedišta, verovatno su vodili računa o bebinom zdravlju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam koristila auto sedist i josuvek ga koristim,neznam dal mislimo na isto,to je ono kao nosilica i sediste,bas za bebe,otprilike do godinu dana a vec ima umetak za novorodjence koji se kasnije skine,meni je super,narocito sto sam sama pa je vozikam svuda sa mnom,uvezes je pojasom i ides,bez bojazni da ce se prevrnuti isl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.