Siroki povoj - da ili ne?


odgovora

Objavljeno

I da dodam da se nama siroki povoj smucio. Posebno kad treba umotati aktivnu bebu. Ali zato sada uzivamo u punim carima bez sirokog povoja, a bebac ima pravilno razvijene misice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi stavljamo siroki povoj samo nocu. Planiram tako do prve kontrole, a onda i to da batalimo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi stavljamo siroki povoj samo nocu. Planiram tako do prve kontrole, a onda i to da batalimo!

Sad sam videla tiker (OT sam) piše da si trudna 41+ nedelja) daj nam dečaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam videla tiker (OT sam) piše da si trudna 41+ nedelja) daj nam dečaka :)

Taman sam namestila novi tiker na starom forumu, kad ono promena i tiker nestao. Sad me mrzi... a i nadam se da ce da se vrati sam od sebe! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi stavljamo siroki povoj, i stavljacemo ga do prve kontrole lakse mi ga drzati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siroki povoj skinuli smo negde sa 5 mes. kad je vec ojacala i ne bih ga skidala ranije. Na snimanju kukova rekli su da ga skinemo jos sa 2,5 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siroki povoj skinuli smo negde sa 5 mes. kad je vec ojacala i ne bih ga skidala ranije. Na snimanju kukova rekli su da ga skinemo jos sa 2,5 meseca.

A sto toliko dugo ste nosili povoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedijatar nam je rekao da skinemo sa 6 meseci, na uz sa 2,5 a ja sam skinula sa 5. Tad sam mislila da je vreme gledajuci nju. I opet bih tako i sa drugim detetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je mjerodavnije ono sto kaze ortoped nego pedijatar, ili se varam?

Ja sam Andjeli skinula sa 5.mjeseci,kad nam je i receno na UZ kukova.

Pedijatra uopste nisam ni pitala niti mi je on sta sugerisao po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je mjerodavnije ono sto kaze ortoped nego pedijatar, ili se varam?

Ja sam Andjeli skinula sa 5.mjeseci,kad nam je i receno na UZ kukova.

Pedijatra uopste nisam ni pitala niti mi je on sta sugerisao po tom pitanju.

Ne varaš se - ortoped je merodavniji - kako bi rekla naš pedijataš školovan je za kukove i pregled, a pedijatri su učili neke druge stvari ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da svi pedijatri, bez obzira na to da li su kukovi zreli ili ne, savetuju da se povoj skine tek sa 6 meseci...mi smo drzali negde do 4 dok je bilo hladno napolju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, koji povoj do 6 meseci? Ko to savetuje u danasnje vreme? :rolleyes:

To je mozda bilo nekad, mozda i sad savetuju pedijatri stare skole.

Sta bi bilo da zivite u inostranstvu, do kad bi tamo stavljali bebi siroki povoj?

Mislim da stvarno vise nema potrebe za sirokim povojem, polako se i on izbacuje iz upotrebe, bas kao sto se izbacilo i ono povijanje u kiflu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ga u inostranstvu i ne stavljaju.Eto, ja sam pristalica da se stavlja do 5, 6 mjeseci.

A ta kifla mi je bas simpaticna mada to ne bih radila svojoj bebi. Moja jetrva koja ima osmomjesecnu bebu je to htjela da uradi ali nije znala kako. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ga u inostranstvu i ne stavljaju.Eto, ja sam pristalica da se stavlja do 5, 6 mjeseci.

A ta kifla mi je bas simpaticna mada to ne bih radila svojoj bebi. Moja jetrva koja ima osmomjesecnu bebu je to htjela da uradi ali nije znala kako. :D

To je nesto najgore sto moze bebi da se uradi, sprecava njen prirodan razvoj, ogranicava je...uf, dobro da ti jetrva nije znala kako se to radi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, koji povoj do 6 meseci? Ko to savetuje u danasnje vreme? :rolleyes:

To je mozda bilo nekad, mozda i sad savetuju pedijatri stare skole.

Sta bi bilo da zivite u inostranstvu, do kad bi tamo stavljali bebi siroki povoj?

Mislim da stvarno vise nema potrebe za sirokim povojem, polako se i on izbacuje iz upotrebe, bas kao sto se izbacilo i ono povijanje u kiflu.

Isto može da se kaže i za ortopede stare škole :P A ima ih punooo ;)

Elem, sve zavisi od sredine, pedijatra, ortopeda... Svako ima svoj sud o tome.

Najvažnije je da bebini kukovi budu zdravi i da se pravilno formiraju, i da se ti osnovni pregledi rade kako treba.

Ne treba forsirati "ma ko još nosi široki" ili "e moraš to ti je sigurnije", "e to se samo još u Srbiji nosi" - svaka majka će doneti odluku kako sama misli da treba, naravno nakon izveštaja sa UZ (bar bi tako trebalo da bude).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cera je nosila siroki povoj do 4 meseca, a sinu sam pre neki dan (sa puna 3 meseca) prestala da stavljam svedsku. Nosio je od rodjenja svedsku (bez tetra pelene ispod nje), dakle ne bas tzv."siroki povoj" ali je svakako takvo povezivanje pomoglo da bebac bude cvrsci sto mi je olaksalo drzanje u rukama, nosenje, lakse i slobodnije sam ga spustala. Tako su ga u porodilistu povijali a ja samo nastavila kod kuce i nisam puno razmisljala da li mu bespotrebno stavljam-jer je meni pomagalo da mi bebac bude cvrsci i da ga slobodnije nosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, da izbrisemo onda ovu temu? :D

A.N.A., kako samo svedsku? Kako ti je beba bila cvrsca kad mu stavis samo tanku svedsku pelenu? Po meni, to je isto kao da ni nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, da izbrisemo onda ovu temu? :D

A.N.A., kako samo svedsku? Kako ti je beba bila cvrsca kad mu stavis samo tanku svedsku pelenu? Po meni, to je isto kao da ni nema.

Verovatno pampers i preko toga švedsku pelenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, da izbrisemo onda ovu temu? :D

A.N.A., kako samo svedsku? Kako ti je beba bila cvrsca kad mu stavis samo tanku svedsku pelenu? Po meni, to je isto kao da ni nema.

Kamilice, šta ti bi? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da svi pedijatri, bez obzira na to da li su kukovi zreli ili ne, savetuju da se povoj skine tek sa 6 meseci...mi smo drzali negde do 4 dok je bilo hladno napolju

Da, tako je i kod nas. Ne kazem da su merodavniji pedijatri kazem samo da nisam slusala ni jedne ni druge vec radila onako kako ja mislim da je najbolje za moje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, da izbrisemo onda ovu temu? :D

A.N.A., kako samo svedsku? Kako ti je beba bila cvrsca kad mu stavis samo tanku svedsku pelenu? Po meni, to je isto kao da ni nema.

Verovatno pampers i preko toga švedsku pelenu.

Da, da - pampers pa svedska pelena preko i onda garderobica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, koji povoj do 6 meseci? Ko to savetuje u danasnje vreme? :rolleyes:

To je mozda bilo nekad, mozda i sad savetuju pedijatri stare skole.

Sta bi bilo da zivite u inostranstvu, do kad bi tamo stavljali bebi siroki povoj?

Mislim da stvarno vise nema potrebe za sirokim povojem, polako se i on izbacuje iz upotrebe, bas kao sto se izbacilo i ono povijanje u kiflu.

Jel to ona kifla što je zaštitni znak bebca? :) Meni je to tako surovo,zamislite da vas neko umota u kiflu.Ako već bebama majke stavljaju široki povoj,trebalo bi onda da ne koriste pampers,posebno ljeti.Meni su najbolje pp,jer su zdravije,a pri tom zamjenjuju široko povijanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M je nosio siroki povoj negde do 5-og mesece, savetovali su do 6 ali mi smo skinuli ranije, A je pravo iz porodilista prebacen na IMD, zbog komplikacija, tamo smo ostali dve nedelje, ima beba koje i duze budu tamo, ali nikome ne stavljaju siroki povoj, tako da sam ja kad smo dosli kuci samo nastavila da koristim samo pampers, i sve je bilo ok, sve kontrole. Mislim da su mislljenja razlicita i kod pedijatara, jer oni stalno idu na te neke seminare i to se stalno menja, ispituje se pondneblje, i valjda je nase podneblje podlozno necemu, neznam cemu , sto lose utice na sarzevane zranaca u kostima kukova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su mislljenja razlicita i kod pedijatara, jer oni stalno idu na te neke seminare i to se stalno menja, ispituje se pondneblje, i valjda je nase podneblje podlozno necemu, neznam cemu , sto lose utice na sarzevane zranaca u kostima kukova.

Ovo je nama rekla ortoped kad sam se ja šokirala za Pavlika, a i naš privatan DR - da smo mi takvo podneblje gde su deca sklona sporijem sazdrevanju jezgra kukova, pa zato još ima pedijatara i ortopeda koji preporučuju (ne teraju ;)) da se nosi široko do 6 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.