Siroki povoj - da ili ne?


odgovora

Objavljeno

Moja beba je rodjena karlicno pa nam je receno da stavljamo dve tetra i jednu svedsku pelenu...Sa dva meseca smo bili na UZ kukova i bilo je sve u redu i tad su nam skinuli jednu tetra...Stavljam joj i dalje siroki povoj do sledece kontrole koja je 28.08 tad ce i napuniti 6 mes. pa cemo videti sta ce nam reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citana i secer pisevi. Secer zamisljam te kako si izvodila to skrivanje sirokog povoja :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je rodjena karlicno pa nam je receno da stavljamo dve tetra i jednu svedsku pelenu...Sa dva meseca smo bili na UZ kukova i bilo je sve u redu i tad su nam skinuli jednu tetra...Stavljam joj i dalje siroki povoj do sledece kontrole koja je 28.08 tad ce i napuniti 6 mes. pa cemo videti sta ce nam reci...

da li ti je neko objasnio povezanost karlicno rodjene bebe i sirokog povoja? Ako jeste molim te napisi bas me interesuje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ti je neko objasnio povezanost karlicno rodjene bebe i sirokog povoja? Ako jeste molim te napisi bas me interesuje. :)

Pa kad smo je vodili kod pedijatra i kad su nam dolazile patronazne sestre i ja im rekla da je karlicno rodjenja rekli su mi da obavezno stavljam dve tetra...a cim su to rekle verovatno postoji neka povezanost...

To mi pise i u otpusnoj listi iz porodilista maksimalna abdukcija kukova....Obavezan siroki povoj...

Eto,e a mogu ti dati broj patronaze pa ih pitaj... :D salim se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

mama bojana samo nas da ima, bice ultra bogata :)

salim se, ja sam joj idealan slucaj.....:)

sto se tice dece verovatno je to preterivanje prisutno kod prvog deteta...volela bih mna mama (cim se vrati iz cg) da to malo pojasni :)

mislim da su mame sa drugom decom mnogo opustenije i u fazonu "evo ti pavloviceva, mazi se sam" :lol:

Mada nesto je nema :(

Iskreno se nadam da je tako.E jesi (sto bi moja "cera" rekla) sasava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citana i secer pisevi. Secer zamisljam te kako si izvodila to skrivanje sirokog povoja :lol: :lol: :lol:

pisijada nema sta...ili ti pis....jel se secas onog mog opisa za pis????xaxaxaxaxax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, ja sam s prvim djetetom posto je rodjen u aprilu stavljala mjesec dana siroki povoj a ovom drugom posto je rodjen sada u junu nisam nikako , a i cula sam se sa rodicom koja zivi u Njemackoj i kaze da tamo nisu ni culi za siroki povoj, pa sam skontala ako su oni zdravi i pravi nece ni nama nista faliti, hehe. A inace nisam panicar ni s prvim a jos manje s ovim, nekako sam od pocetka sebi imala sliku sta cu i kako cu da dijete nije od papira, pa ne moze se tako lako poderati, sto bi moja mama rekla rodila se pametna jer nisam voljela slusati nicije savjete a pogotovu babske price!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo na prvoj kontroli bili sa tri meseca i dr je rekla da su kukovi ok ali da nastavim da mu nocu stavljam sirok povoj i da sa punih 6 meseci idemo opet na uz kukova. ja mu ne stavljam bas svako vece sirok povoj zbog ovih vrucina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vam iskustvo preko grane :D

Dakle, snimaju kukove u porodilištu, snimaju ih sa 2-3 meseca i to je to. Širok povoj nemamo, nismo ni imali. Kad sam pitala doktorku da li ćemo da snimamo kukove sa 6 meseci, prvo je pomislila da smo omašili ono snimanje sa dva tri mseca, a onda objasnila da nema potrebe da se ide sa 6 meseci. Iskreno mislim da je širok povoj još uvek samo kod nas (mislim na Srbiju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nosili do pre neki dan, znači do skoro 4,5 meseca. Iskreno ja sam joj skidala danju zbog užasnih vrućina. Dr nam je rekao da moramo da nosimo dok se ne pojavi zrno okoštavanja u kukićima. I napokon se pojavilo na 3. kontroli. Jedva smo dočekale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nosili do pre neki dan, znači do skoro 4,5 meseca. Iskreno ja sam joj skidala danju zbog užasnih vrućina. Dr nam je rekao da moramo da nosimo dok se ne pojavi zrno okoštavanja u kukićima. I napokon se pojavilo na 3. kontroli. Jedva smo dočekale!

Cestitam!

Znala sam i ja Mini ponekada da skinem, kada smo kuci, pakleno im je u tim pelenama, sta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,procitala sam sve komentare i stvarno ne znam sta da radim.Ikreno,nisam bas ZA sirok povoj,sa Teom smo stavljali nekih mesec ipo dana i kad smo (i kad smo isli na kontrole kod dr.:D),sve je bilo ok.Bili smo samo na 1.kontroli i trebalo je da idemo kad prohoda medjutim nas pedijatar nam rece da nema potrebe,a posto je postujem maximalno i verujem joj nismo ni isli.Ona kaze da se nigde u svetu ne nosi siroki povoj samo kod nas,i ni ona zapravo ne shvata zasto nasi toliko insistiraju,ali bolje da kaze da se nosi bar do 1.pregleda da ne bi ona ispala kriva...Inace,ona nije mlada,vec starija gospodja(koja ima i unuke,znaci baka :)) koja "pametno" prati novosti u svetu medicine,npr.prati trend sa sirokim povojom a ne prati trend da je do 4.godine dozvoljeno da dete nosi pelene,pa joj zbog toga jos vise verujem-uvek mi objasni svoju teoriju zasto je za ili protiv.

Ana ima 3 ned.i 3 dana i ima 3dana kako joj ne stavljam povoj.Muci se sa grcevima i umesto da lepo moze savijati noge(sto pomaze u izbacivanju gasova) ona se jadna ne moze ni maknuti pa samo jos vise place mukica... :( Ne znam da li je pametno ali joj necu stavljati vise.Mi ionako nismo srbi pa da bar imam jedno obrazlozenje zasto bismo stavljali,preventivno koliko ja znam ne pomaze,tako da i nema argumenata ZA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila za to da skinemo siroki povoj sa dva mjeseca, kada smo isli na kontrolu i snimanje kukova. Pitam pedijatra, a ona nam kaze da nosimo jos bar dva mjeseca, pa ako i tada sve bude ok, da skinemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Akiju stavljala sirok povoj do prve kontrole kukica. U stvari, ja sam nastavila da mu stavljam i kada mi je pedijatar rekla da ona smatra da nema potrebe da mu stavljam vise, jre je sve o.k. ja sam mu skinula.

Nigde u svetu ne stavljaju sirok povoj jer svud u svetu kontrolisu kukice odmah po rodjenju. Kod nas se malo ceka za to, pa se sirok povoj stavlja preventivno. Mozda bih ja i nastavila da mu stavljam sirok povoj da ne znam koliko je srecan kad mu skinem pamucne pelene i kad ostane samo u pampersu. :) Odmah pocne da mrda nogicama i da se smeje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ja sam za! To je preventiva, pa zasto da ne!

U porodilistu su nam rekli da se vise ne koristi siroko povijanje ali, posto nam je dolazila babica da kupa Dunjicu, ona nam je rekla da obavezno stavimo.

Danas smo bili kod ortopeda na prvo snimanje kukica i on nam je rekao da je sve ok, i skinuo pelene tako da je Dunjica ostala samo u pampersu. Totalno je zbunjena.

Inace, pokazao nam je vezbice koje da radimo cesto sa Dunjicom, cisto da joj vezbamo telo i spremamo za krupnije pokrete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim široko povijanje sa Veljkom, kao i sa Stevom..preventiva čista, čekamo kontrolu kukića :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je najgore, ne mozes znati ni da li ce taj sirok povoj pomoci. Moja jetrva je stavljala sirok povoj, pa je imao problema sa kukicima i nosio je one glupave gace ( ne znam kako se zovu) a sin moje prijateljice je cak morao da nosi aparatic. Strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je najgore, ne mozes znati ni da li ce taj sirok povoj pomoci. Moja jetrva je stavljala sirok povoj, pa je imao problema sa kukicima i nosio je one glupave gace ( ne znam kako se zovu) a sin moje prijateljice je cak morao da nosi aparatic. Strasno!

Isto i nas mali drugar,pa je ipak nosio Pavlikove remencice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo siroki povoj.Imali smo jednu kontrolu sa dva meseca i bilo je sve u redu,ali nam je receno da nastavimo sa sirokim povijanjem.Za sedam dana idemo na drugu kontrolu i ja se nadam da ce sve biti u redu i da cemo konacno da se oslobodimo svih tih pelena..

Moja cerkica ih je nosila do sestog meseca i ako je sve bilo u redu,ali tako su nam rekli doktori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E najzad je dosao i ovaj da-obavili smo uz kukova! :) Sve je u najvecem redu "mozemo sinuti siroki povoj". :D

Nismo ga ni stavljali.Posto je imala grceve i cinilo mi se da joj smeta,nisam stavljala od prilike od 15.dana Aninog zivota.Cinila mi se cvrstom i mislim da je bila srecnija ovako bez svih tih sojeva.Da nesto nije bilo u reu pojela bih se ziva,jedva sam cekala ovaj dan... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali s. povoj 6 nedelja, oba puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa Teodorom skinuli sa 2,mozda 2,5meseca.E sad,drugo dete pa sam bila hrabrija.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uopšte nismo nosili široki povoj, u porodilištu su nam rekli da je neophodan jedino ako neko u porodici ima probleme sa kukovima. Mada sam skoro čitala neki tekst, možda baš na bebac vestima, nisam sigurna, gde je neka doktorka objasnila kako širok povoj nije bitan samo zbog kukova, već i zato što stimuliše pravilan razvoj butne kosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stimuliše pravilan razvoj butne kosti.

Ovo stvarno nisam imala pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokušala sam da nađem članak, ali na žalost nisam uspela. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.