Štetočine u domu

odgovora

Objavljeno

pojavilo mi se dosta nekih sitnih musica, mislim da su iz cveca.

da li neko zna cime prskati? prosle god sam kupila etiol ali ga nisam nikad koristila a sveki sam dala zbog istog slucaja medjutim isto je, bez poboljsanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pojavilo mi se dosta nekih sitnih musica, mislim da su iz cveca.

da li neko zna cime prskati? prosle god sam kupila etiol ali ga nisam nikad koristila a sveki sam dala zbog istog slucaja medjutim isto je, bez poboljsanja.

Isto tako i dok nisam zemlju promenila nista nije pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto tako i dok nisam zemlju promenila nista nije pomoglo.

meni je tko bilo i pretprosle god i kad sam na prolece iznela na terasu cvece bilo ok, tj narednu zimu ih nije bilo. sad evo opet..

znaci svu zemlju da promenim? jooooj, pa ko ce to da uradi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je tko bilo i pretprosle god i kad sam na prolece iznela na terasu cvece bilo ok, tj narednu zimu ih nije bilo. sad evo opet..

znaci svu zemlju da promenim? jooooj, pa ko ce to da uradi :(

Ja sam potrazila savet u jednoj cvecari,zena se time bavi, i dala mi je prvo nesto za prskanje i kokosov sprej, i napomenula da cesto te male musice lezu jaja u zemlji... i ne cesto zalevati jer od prevelike vlaznosti legu se iste..a mozes probati sad odozgo po zemlji nasuti sitnog peska kao i to pomaze, pa bar do proleca da sad ne menjas zemlju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam potrazila savet u jednoj cvecari,zena se time bavi, i dala mi je prvo nesto za prskanje i kokosov sprej, i napomenula da cesto te male musice lezu jaja u zemlji... i ne cesto zalevati jer od prevelike vlaznosti legu se iste..a mozes probati sad odozgo po zemlji nasuti sitnog peska kao i to pomaze, pa bar do proleca da sad ne menjas zemlju.

hvala ti, pokusacu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je krenula toplo vreme, tako su nam se 'doselili' mravi na 7. sprat.

Zvala sam neku agenciju (nasal ih preko neta) i dosli su odmah sutradan kada mi je to odgovaralo. Nisam smela da brisem podove mokrom krpom samo 2 dana i dobila sam garanciju od 6 meseci da se nece pojaviti nista. Evo,proslo je 3 nedelje, nema nicega. ;) Ako i nesto 'uleti' kroz prozor, aterira na pod odmah. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je krenula toplo vreme, tako su nam se 'doselili' mravi na 7. sprat.

Zvala sam neku agenciju (nasal ih preko neta) i dosli su odmah sutradan kada mi je to odgovaralo. Nisam smela da brisem podove mokrom krpom samo 2 dana i dobila sam garanciju od 6 meseci da se nece pojaviti nista. Evo,proslo je 3 nedelje, nema nicega. ;) Ako i nesto 'uleti' kroz prozor, aterira na pod odmah. :P

Eto super :)

A cime oni to sredjuju? Prskaju necim ili kako? Nikada nisam imala dodira sa takvim agencijama pa nemam pojma ni cime to rade ni da li je stetno ni nista. Ja neinformisana do daske :)

Jednom sam imala problem sa mravima i to u prvih nekoliko nedelja kako smo se doselili ovde i ja sam to resila tako sto sam zatvorila kuhinju, potrosila pola spreja "Raid" i kad je sve pocrkalo izluftirala doooooooobro i do dan danas, da kucnem u drvo, nista mi se nije pojavljivalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su neki otrovi koji deluju direktno na nervne celije insekata, ali ne deluju na toplokrvna bica. Ja sam ranije prskala 2 puta godisnje i bilo mi je cool. Ma komarac mi leti nije ulazio u stan. Onda sam pauzirala jer sam bila ipak u tripu da ce da smeta Petru koji je prvih godinu dana bio 'neuroloski' slucaj, pa nisam. Sad sam bukvalno ukucala na google deratizacija i pozvala telefonom. Za 56kvadrata, naplatili su mi 1600din.

Prska se po sastavima zida i poda, po stokovima vrata i prozora, oko slivnika i sifona. Meni su i terasu isprskali. Patar je bio tu dok se prskalo i pomno pratio kako " Bata praska mrave jer nerviraju mamu." :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su neki otrovi koji deluju direktno na nervne celije insekata, ali ne deluju na toplokrvna bica. Ja sam ranije prskala 2 puta godisnje i bilo mi je cool. Ma komarac mi leti nije ulazio u stan. Onda sam pauzirala jer sam bila ipak u tripu da ce da smeta Petru koji je prvih godinu dana bio 'neuroloski' slucaj, pa nisam. Sad sam bukvalno ukucala na google deratizacija i pozvala telefonom. Za 56kvadrata, naplatili su mi 1600din.

Prska se po sastavima zida i poda, po stokovima vrata i prozora, oko slivnika i sifona. Meni su i terasu isprskali. Patar je bio tu dok se prskalo i pomno pratio kako " Bata praska mrave jer nerviraju mamu." :lol:

Dusa mala :wub:

Pa super, to uopste nije puno kad uzmes u obzir to da dodju i srede stvar i ti platis, umesto da se cackas sa gomilom nekih aparata, kucica, sprejeva koji kostaju skoro isto toliko, s tim da je sve to pod znakom pitanja da li ces uspeti da ih se resis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pod znakom pitanja koliko sve to isparava i sta sve sadrzi. da ne pricam sto ne traje dugo ni jedan sprej. za kucice ne znam, ali sprejevi me ubise u pojam: kao ima za letece, pa za bubasvabe, pa za mrave.... ma da, kako da ne!

Ja sam ih tih par dana dok su pristizali 'fajtala' sa etericnim uljima. Uuuuuuuu, sto ne vole jake miriseeeeeeeee :lol: ali, dzabe! Varte se odmah sutradan. ;)

Ovako, imam garanciju da me nece uznemiravati 6 meseci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jeeeeste jos cu da zagledam pod mikroskopom dal imaju krila ili ne i dal su zeleni ili ljubicasti :lol:

A u sustini i u najgorem slucaju da se vrate, sta je dva puta godisnje dati 1600din u zamenu za tvoj mir ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kucice 0 cista 0 nama nista nisu pomogle, imali smo mrave, sad se selimo od njih :D sprej mi je pomgao vise nego kucice neki onaj za sve insekte, ja sam mrave posipala cimetom, ali se vrate :D

Za cimet nisam znala. Ja ne znam ni koji sam sprej koristila, neki plavi Raid-ov, sad, za koju vrstu insekata je bio nemam pojma, ne secam se.

A moja mama je koristila neku kredu protiv mrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja tu kredu, pa sam pisala kao luda po zidovima. Neki pobegnu, tj. ne predju crtu, a neki trckaraju po njoj. :blink: Nista mi to nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja tu kredu, pa sam pisala kao luda po zidovima. Neki pobegnu, tj. ne predju crtu, a neki trckaraju po njoj. :blink: Nista mi to nije jasno.

Pa mozda su razlicite vrste mrava :lol:.. kazem ja treba ti mikroskop da utvrdis s CIM imas posla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problema sa malim belim bubicama - liče na crve, ali nisu. Izgledaju ovako nešto, ovo je jedina slika na internetu koju sam našla a da liči. (uglavnom su blele, ali sam naletela i na krem i tamno sive) http://img14.imageshack.us/img14/7879/racici3.jpg

Naime, živim u NSu već skoro 3 godine, stan je novogradnja a ovih malih bubica ima na sve strane. Pojavljivale su se i u prethodnom stanu pa sam se nakon nekog vremena iselila jer niko nije znao šta da radi sa njima.

Kada sam se doselila prvih par nedelja nije ih bilo a onda sam počela da ih primećujem u kupatilu i to uvek samo jednu ili dve. Bile su male kao susam, a sada su narasle skoro 1cm dužine i preselile se u kuhinju, a sinoć sam našla i 3 u krevetu. :(

Ne želim da se selim a ne znam ni šta da radim. Pričala sam sa prijateljicama ali ni jedna nema taj problem (iako sve žive u krugu od 300m) ...ili samo ne žele da pričaju o tome... :unsure:

Zna li neko kako da ih se rešim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problema sa malim belim bubicama - liče na crve, ali nisu. Izgledaju ovako nešto, ovo je jedina slika na internetu koju sam našla a da liči. (uglavnom su blele, ali sam naletela i na krem i tamno sive) http://img14.imageshack.us/img14/7879/racici3.jpg

Naime, živim u NSu već skoro 3 godine, stan je novogradnja a ovih malih bubica ima na sve strane. Pojavljivale su se i u prethodnom stanu pa sam se nakon nekog vremena iselila jer niko nije znao šta da radi sa njima.

Kada sam se doselila prvih par nedelja nije ih bilo a onda sam počela da ih primećujem u kupatilu i to uvek samo jednu ili dve. Bile su male kao susam, a sada su narasle skoro 1cm dužine i preselile se u kuhinju, a sinoć sam našla i 3 u krevetu. :(

Ne želim da se selim a ne znam ni šta da radim. Pričala sam sa prijateljicama ali ni jedna nema taj problem (iako sve žive u krugu od 300m) ...ili samo ne žele da pričaju o tome... :unsure:

Zna li neko kako da ih se rešim?

Vidi sa predsednikom kućnog saveta ko prska zgradu od insekata, pa pozovi da ti to srede. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su neki otrovi koji deluju direktno na nervne celije insekata, ali ne deluju na toplokrvna bica. Ja sam ranije prskala 2 puta godisnje i bilo mi je cool. Ma komarac mi leti nije ulazio u stan. Onda sam pauzirala jer sam bila ipak u tripu da ce da smeta Petru koji je prvih godinu dana bio 'neuroloski' slucaj, pa nisam. Sad sam bukvalno ukucala na google deratizacija i pozvala telefonom. Za 56kvadrata, naplatili su mi 1600din.

Prska se po sastavima zida i poda, po stokovima vrata i prozora, oko slivnika i sifona. Meni su i terasu isprskali. Patar je bio tu dok se prskalo i pomno pratio kako " Bata praska mrave jer nerviraju mamu." :lol:

YelenaC, da li znas koji je otrov u pitanju? Nama su se ponovo pojavile buba ruse, pre neki dan sam jednu nasla u Vukovom kreveticu i pocela sam da placem! Ne znam kako da ih se otarasimo vise! Poludela sam. Htela bih da prskam, ali nam je komplikovano da odlazimo na par dana negde. Htela bih nesto bezbedno za Vuka. Nemanm puno poverenja u ove firme ovde pa bih htela da znam ime tog sredstva. Sve se plasim da buba ne ode na Vuka ili da mu ne daj Boze udje u usta :huh: Ne mogu vise, smao o tome razmisljam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad bi tako nesto dobro bilo i za komarce. Vec ih se grozim kad se setim kako ce nas patiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaaaaaaaaaaaaC :lol: Da te podsetim na pitanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, da li znas koji je otrov u pitanju? Nama su se ponovo pojavile buba ruse, pre neki dan sam jednu nasla u Vukovom kreveticu i pocela sam da placem! Ne znam kako da ih se otarasimo vise! Poludela sam. Htela bih da prskam, ali nam je komplikovano da odlazimo na par dana negde. Htela bih nesto bezbedno za Vuka. Nemanm puno poverenja u ove firme ovde pa bih htela da znam ime tog sredstva. Sve se plasim da buba ne ode na Vuka ili da mu ne daj Boze udje u usta :huh: Ne mogu vise, smao o tome razmisljam!!!

Ne znam koja su sredstva, ali bilo koju firmu da zoves,sve ce ti objasniti. Nije stvar nepoverenja nego nase neinformisanosti. Ja bih radije da mi ispraskaju kucu nego da mi bube setaju po detetu dok spava :angry::blink:

Kad bi tako nesto dobro bilo i za komarce. Vec ih se grozim kad se setim kako ce nas patiti

Da ti kazem: ja sam godinama prskala 2 puta godisnje i kad bi mi usao komarac, on bi odmah pao la mort :lol: kao i svi drugi insekti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koja su sredstva, ali bilo koju firmu da zoves,sve ce ti objasniti. Nije stvar nepoverenja nego nase neinformisanosti. Ja bih radije da mi ispraskaju kucu nego da mi bube setaju po detetu dok spava :angry::blink:

Da ti kazem: ja sam godinama prskala 2 puta godisnje i kad bi mi usao komarac, on bi odmah pao la mort :lol: kao i svi drugi insekti. ;)

Naravno, to i ja kazem. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni prskaju i vikendom tako da mozes da posaljes muza i dete napolje dok oni isprskaju. ne treba da ides na par dana. bolje sada da ti isprskaju dok ti beba jos ne puzi jer ne streba da brises podove jedno 3 dana posle prskanja. Obavezno da ti naprskaju i ramove od prozora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ti kazem: ja sam godinama prskala 2 puta godisnje i kad bi mi usao komarac, on bi odmah pao la mort :lol: kao i svi drugi insekti. ;)

Cekaj bre Yelo, hoces da mi kazes da "oni" kad naprskaju ne ulaze ni komarci??? :o

To je onda od prilike ono, posle njih ni trava ne raste :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baki, ja ima terasu koja nije natkrivena, na 7. spratu. Kad je bilo ono lepo vreme, doleteo bumbar i stao na neke daske koje sam taj dan stavila na terasu na kratko. Dok sam ja otisla da uzmem neku krpu da ga posaljem van terase( 3 koraka) on je umrEo, nesretnik.

Komarce nisam imala ni jedne godine osim onog leta kad se Petar rodio jer nisam prskala s proleca(bili smo u krecenju pa sam posle zaboravila). Tog leta smo koristili onaj tecni Raid i htela sam da siznem od istih. Ovog proleca osim tog nesretnog bumbara, uletelo mi je par musica u stan i nisu izasle zive :lol: i jedna osa :blink:

Trebalo bi da pitas u poljoprivrednoj apoteci da li imaju tecnost protiv komaraca. Prskas sa onom pumpom za prskanje voca oko prozora sa spoljne strane i oko vrata. Naravno i sa unutrasnje i prag na ulaznom vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.