Štetočine u domu

odgovora

Objavljeno

ne znam gde da pisem,pa cu ovde, IMAM MRAVE U STANU OD SINOC....POMOZITE! Sve sam probala so,prasak za pecivo, neke stvari kupila protiv ali nista ne pomaze oni se samo premeste na drugo mesto, cak i etericno ulje lavande...izludjuju me :(

Cimet???? Mravi ne vole taj miris, pa pospi po svim ćoškovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo RAID kućice...ja sam ih imala dvije godine dok nisam stavila kućice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam gde da pisem,pa cu ovde, IMAM MRAVE U STANU OD SINOC....POMOZITE! Sve sam probala so,prasak za pecivo, neke stvari kupila protiv ali nista ne pomaze oni se samo premeste na drugo mesto, cak i etericno ulje lavande...izludjuju me :(

Ništa, pomiri se sa tim. Dok ne nateraš celu zgradu da isprska stanove, ništa se ne postiže. Kod mene je tako u poslednjih godinu, dođu, pojedu šta nađu da nije sakriveno, onda ih nema jedno vreme, pa opet dođu...Prskala sam ih svim i svačim i uvek se nađu bar njih četiri-pet, koji se penju pored sudopere. Ništa strašno, nema ih mnogo, ali sasvim dovoljno da dobijem nervni slom svaki put kad ih vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj hvala..idem da probam cimet pa cu da trazim te kucice...bas nervni slom da dobijem kad vidim kako setaju :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas raid zamke za mrave. Dobre su i posle par dana ih vise uopste nemas. Verovatno pobegnu kod komsije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce je bilo jos malo a danas ne vidim ni jednog,postavila sam te kucice po stanu,nadam se da su otisli zauvek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažem ja da su kućice spas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažem ja da su kućice spas ;)

Ali ce zato komsije da se iznenade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevjerovatno će zvučati, mi smo 2 godine imali veeeeeliku navalu mrava...sjećam se F se rodio, popodnevni san, ulazim ja u sobu, a iznad njegove glave mravinjak...prapirala sam se...Od 30 stanova(svi vode borbu sa njima) komšinica i ja stavimo RAID kućice...nakon toga nema nijednog mrava niti u jednom stanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kolko sam skontala te kucice funkcionisu tako da kad mrav udje pokupi otrov na nogama, i odnose u mravinjak, i tako se svi potamane :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sta mislite o onom prskanju stanova zbog buba svaba,dezinsekcija i deratizacija,jel neko probao,jer stvarno bube nestaju..Mi ih imamo u kupatilu,ja neznam odakle izlaze kada svuda imam tabletice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sta mislite o onom prskanju stanova zbog buba svaba,dezinsekcija i deratizacija,jel neko probao,jer stvarno bube nestaju..Mi ih imamo u kupatilu,ja neznam odakle izlaze kada svuda imam tabletice..

Mi smo ih imali prošle godine u kupatilu - mrave, pa smo za svaki slučaj Stefi i ja otišli kod moje keve na tri dana, dok je muž zaprašio kupatilo.

Nsimo zvali te "firmice" koje to rade, kupili smo neki prašak i to je to...

Mada svi kažu da to ne šteti deci, a i po zgradama u gradu je to obavezno jednom godišnje, a ljudi nešto ne lupaju vratima i ne zabranjuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sta mislite o onom prskanju stanova zbog buba svaba,dezinsekcija i deratizacija,jel neko probao,jer stvarno bube nestaju..Mi ih imamo u kupatilu,ja neznam odakle izlaze kada svuda imam tabletice..

mozes zvati i firmu, mada postoji i sprej kojim se sve isprska. ali isprskas i bezis napolje. tj gledaj da niko ne bude u stanu celog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, pojavile su nam se bube u kuci! :blink: Da li je neka od vas imala problema sa tim i kako ste ga resile? Dvoumim se da prskam protiv tih stetocina zbog trudnoce, ali ne mogu ni da ostanem samo na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve bube?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, pojavile su nam se bube u kuci! :blink: Da li je neka od vas imala problema sa tim i kako ste ga resile? Dvoumim se da prskam protiv tih stetocina zbog trudnoce, ali ne mogu ni da ostanem samo na tome.

A kakve su bube u pitanju, mozda je najbolje pozvati deratizaciju pa ces cuti sta i kako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su one "ruse" :unsure: Zvala bih ja, ali me je strah, trudna sam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MIVA pozovi ih i pitaj kojim preparatima prskaju, da li su stetni,

ja sam 2 nedelje pred porodjaj u stanu u BGu , zvala agenciju koja to radi i rekli su mi da su sredstva bezbedna za decu , i pse,

bubasvaba je bilo svuda , odjednom su se uselile kod nas , ludela sam , nema mesta gde ih nisam nalazila,

posle prskanja ne brises mokrom krpom jedno 2 nedelje i vise se nijedna nije pojavila,

prskaju po ivici zid/pod, ispred ulaznih vrata, oko prozora, vrata od terase ,

mesta nisu na dohvat ruke svaki dan, nema bojazni da ces morati stalno da peres ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva,imas u poljoprivrednim ili veterinarskim apotekama sredstva koja su na biljnoj bazi i koja ne stete deci,a samim tim ni trudnicama.A sto se tice prskanja,ako imas gde da se sklonis na dve noci i posle toga ta sredstva nemaju vise dejstvo,a u medjuvremenu pobiju brdo buba,jedino posle da se pocisti.

Ali probaj prvo sa ovim bezopasnim sredstvima,mozda uspeju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm, hvala na pomoci, raspitacu se detaljnije zbog toga sto imamo jednog malog psica koji voli da njuska po kuci :rolleyes: pa nas je strah i zbog njega da prskamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam invaziju mrava u kuhinji!!! Popi***la sam! Gdje da nabavim te kucice sve zivo potamanise?! Vec tri dana kuhinju ribam i rasklanjam, ali cim nesto ostavim, poslije 5 min zateknem mravinjak! Sinoc sam ostavila Tasin keks na radnom stolu, posto je ona vidjela zdjelicu sa hranom i pocela da place, dok sam je nahranila (15 min), keks je bio pun mrava i zavrsio je u smecu! A bijeli dio radnog stola je pocrnio koliko ih je bilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam invaziju mrava u kuhinji!!! Popi***la sam! Gdje da nabavim te kucice sve zivo potamanise?! Vec tri dana kuhinju ribam i rasklanjam, ali cim nesto ostavim, poslije 5 min zateknem mravinjak! Sinoc sam ostavila Tasin keks na radnom stolu, posto je ona vidjela zdjelicu sa hranom i pocela da place, dok sam je nahranila (15 min), keks je bio pun mrava i zavrsio je u smecu! A bijeli dio radnog stola je pocrnio koliko ih je bilo!

Obavezno kupi kucice, ili samo raid pa isprskaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam invaziju mrava u kuhinji!!! Popi***la sam! Gdje da nabavim te kucice sve zivo potamanise?! Vec tri dana kuhinju ribam i rasklanjam, ali cim nesto ostavim, poslije 5 min zateknem mravinjak! Sinoc sam ostavila Tasin keks na radnom stolu, posto je ona vidjela zdjelicu sa hranom i pocela da place, dok sam je nahranila (15 min), keks je bio pun mrava i zavrsio je u smecu! A bijeli dio radnog stola je pocrnio koliko ih je bilo!

Oh draga razumijem te u potpunosti. Evo već danima se borim sa istim problemom. Samo kod mene nije invazija jedino u kuhinji već ih ima svuda, dnevni boravak, kupatilo, spavaća soba. Juče predveče izađem u šetnju i uđem u stan i imam šta da vidim čitav zid spavaće sobe prekriven mravima idu u koloni u smjeru dječijeg krevetića, kad nisam dobila infarkt. Uzela sprej, prskala... sinoć nismo ni spavali u spavaćoj... Ja sam nabavila kućice Raid odavno i ništa od njih. U našem slučaju uopšte ne djeluju. U spavaćoj sobi imam 6 kućica a soba je 16m2, i dalje ih najviše ima u spavaćoj iako smo i zaprašili sinoć i ja danas opet. Maloprije sam ubila 5 komada. To su oni mali, žuti, dosadni mravi koje gotovo i ne vidiš i možeš ih lako i pojesti. Ne znam više šta da radimo, naša zgrada ih je puna, isprobala nekoliko sprejeva i ništa ne djeluje, trenutno ih pobije i sutra opet izbiju. Večeras mi jedna žena reče za neki Neopitroid što se razblaži s vodom da je efikasan i nije štetan po ljude. Sutra ću vidjeti da odmah uzmemo to sredstvo i čitav stan zaprskamo...

Počela sam da ludim od mrava, ne smijem ni da zaspim, sve mislim kako gmile po meni... brrr :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kod nas dosli misevi! :angry: Ne znam vise sta da radim da bi ih se otarasila,od onog otrova cini mi se da se oni lepo najedu i nista im ne fali! Sads am pocela da stavljam lepak ne bi li se zalepili,uhvatilo se nekoliko ali cujem da ih ima jos.

Preksinoc me muz napao da mu fali 1000 din i da sam ih ja negde zaturila (jer znam da nisam potrosila),zestoko smo se posvadjali! Bilo mi je krivo jer znam da sam ih stavila na stocic a sad ih nema.Mnogo me to kopkalo i ja ujutru podignem kauc a ono u kutiji za posteljinu pare,silni papiri i jos mnogo toga.Mos je pokupio sa stola i odneo u svoj budzak.Stavila sam lepak na to mesto ali nikako das se uhvati!Muka mi je vise od njih,ne znam odakle dolaze toliko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvali smo neku firmu koja nam je isprskala celu kucu i dvoriste. Zatim smo stavili neke tabletice i vidi se tek po neka, ali sve manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.