Štetočine u domu

odgovora

Objavljeno

Znam da se na plafonu skuplja paucina,pauci,razne bube i komarci...a jel video neko crve,one iz povrca???

Ja jesam i to kod mene na plafonu,prvo sam mislila da je slucajno zalutao iz hrane jer sam nasla u kuhinji,medjutim kakva je verovatnoca da se pojavi i sutradan jos jedan,prevrnem celu kuhinju i ne nadjem nista,taman pomislim da je neka slucajnost kad danas vidim u kuhinji dva i u kupatilu jedan!!!

Ima li neka iskustva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IZVINI!!!

Znam da tebi nije ni najmanje od smeha...ali mene stomak boli...jos od momenta kada sam videla rec "crvi" a dokosurilo me "na plafonu"

sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznata mi je situacija.

Sigurno imaju negde leglo.

Još dok sam živela kod mojih jednom sam ušla u kuhinju i zatekla jedno desetak crva na plafonu.

Sve smo prevrnuli naglavačke i nismo našli ništa. Onda su se sutra dan pojavili novi. Opet smo sve prevrnuli i konačno ih našli u kesici sa lešnicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoj boze prvi put to cujem....bas se plasim crva :)

idem da bacim sav lesnik koji imam u kuci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i ja videla, ne u svojoj kuci, vec u tudjoj. Na zidu, i na plafonu. Pre par dana.... svasta, strasno sam se iznenadila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huhhh jeste da sam pojedine clanove nasmejala,al mi je sad lakse kad sam cula da nisam jedina :D ,moracu ponovo da prevrcem sve po kuhinji al mi nije jasno odakle mi u kupatilu,mora da je neki odsetao do tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene nisu u pitanju bili crvi , ali ne mogu da odolim da ne napisem..

u proslom stanu gde smo bili podstanari pojavile nnam se sitne bubice , musice.. meni su licile na susam i tako sam ih zvala SUSAM BUBICE !!! bile su takvog izgleda , kao prepeceni susam. pojavile se po malo.. po gde koja ne bitno zid-plafon.. lete.. i malo po malo njih sve vise i vise... ja kao pretrazim i nista u kuhinji ne nadjem. odemo na odmor i vratimo se ono po negde ih malo ima.. bukvalno par komada i ja kao srecna. kad otvorim kuhinju nesto da uzmem a ono MILIONI :o

sve sam pobacala. staklene bocice sa zacinima , pune bubica i larvi.. a mislim da su potekle iz cajeva. volimo i pijemo cajeve pa uvek imam gomilu cajeva. u cajevima je bilo tek strasno , u ne otvorenim kutijama , znaci upakovane u celofanu.. grozno.. sve.. sve smo pobacali i sutra rucali kod svekrve, otisli par dana kod mojih i onda u nabavku..

i u novom stanu ponekad nadjem neku takvu bubicu , ne znam da li su to neke standardne musice samo se tad "nakotile" u nenormalnoj kolicini , ili su zalutale u cvecu.. mozda.. ne znam

sad redovno proveravam sve i ne skladistim vise nista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bezveze nadam se da ste rsesili problem...

A na temu crva (ko je gadljiv nek odmah prestane citati): zalutala sam veceras u emisiju o Ginisovim rekordima i cula jedan o coveku koji je za 1h iz jedne posude u drugu koristeci samo usta prebacio 17kg zivih crva! :blink: Koji bolestan um bi tako sta radio!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baba od mm bi vam stalno pisala na ovu temu (da ima net i da zna da koristi danasnju tenologiju),jer kod nje ima od svega po malo .. Meni se zivot zgadio ..ZA 2min smo potrosili 200ml onog spreja protiv svih tih zivotinjka i nije pomoglo ... Tamo je uzas.. A inace ja nemam iskustva sa crvima i svim tim..(hvala bogu.. ) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam zivo prevrnula i nigde nisam nasla leglo ili kako se vec zove :blink: od kad sam prvi put pisala pojavili se jos jedan-dva i nestali,neko mi rece da hoce da se jave i kad je neka vlaznost vazduha odgovarajuca tako da mislim da je to i uticalo jer evo sad nema a nigde u hrani nisam nasla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bezveze nadam se da ste rsesili problem...

A na temu crva (ko je gadljiv nek odmah prestane citati): zalutala sam veceras u emisiju o Ginisovim rekordima i cula jedan o coveku koji je za 1h iz jedne posude u drugu koristeci samo usta prebacio 17kg zivih crva! :blink:Koji bolestan um bi tako sta radio!!!

A koji bolesnik bi to jos stavio u Ginisa u020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je to bio slucaj,ali su u pitanju bili moljci,koji u nekoj fazi svog razvojnog ciklusa imaju stadijum larve,tako da su bili nakaceni svuda po zidu i plafonu.Pokusala sam dve,tri godine da ih se resim .Bezuspesno.Na kraju sam bacila moj omiljeni beli vuneni tepih i stvar resena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,sad vise nisam gladna ni zeljna nicega... :lol: Znaci cim prestanem da dojim sedecu ceo dan pred kompom i citati ovu stranicu... :lol:

Inace,nisam imala probleme sa bubama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj drugarici se pre neki dan pojavila kolonija na plafonu. Nasla im je leglo u kesi sa mlevenim orasima koju nije stavila u frižider.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koji bolesnik bi to jos stavio u Ginisa u020.gif

Ima svacega u Ginisu! Da se sokiras! Ja gledala samo zbog dela o najmanjem coveku na svetu (74.6cm), al kad su pomenuli crve i zivot mi se smucio i zamenila sam kanal! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa crvima nisam imala problema,ali jesam sa citave cetiri bube ruse.

Kao sto Chi napisa,nakon citanja ove stranice nema jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko god da me je ova tema nasmejala...ja svako malo blenem u plafon...mm me je pita0 pre neki dan,sta trazim na plafonu?! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje da nisam svratila ovde!

Jako se bojim crva :huh:

Imam pola dzaka brasna od prosle zime, sad sam naterala muza da ga izbaci napolje, vec ga ne koristim, samo tu bez veze stoji. Samo je rekao:"E pa, ja sam ludji od tebe!" i izasao sa dzakom :unsure:

kad sam zivela sa drugaricom ona kupila crve tati za pecanje i stavila ih u frizider. Ja sam mislila da je pasteta :unsure: (slicna kutijica) i tako ih uzmem i stavim na sto. Za malo me infarkt nije udario kad sam otvorila kutiju. Fuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno,bolje da nisam krenula sa ovom temom :lol:

Kod mene ih i dalje nema,al neznam dal ste me shvatile,to nisu bili oni sto se posle pretvore u moljce ili u sta vec,nego oni sto ostanu takvi,sto jedu jabuke isl.,valjda ste shvatile koje su,nisam bas neki strucnjak za crve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj,dobro pa naletih na ovu temu,ja se borim sa tim nakazama evo vec skoro 6 meseci,pojave se na plafonu niotkud!!! Kao sto ti kazes,prevrnula sam i ja celu kucu,ribam kao luda na sve strane,ono se opet pojavi,ali uvek jedna,i to u kuhinji na plafonu!! Nego razmisljam ovih dana nesto,da nije mozda u aspiratoru problem?!! Hmmm.moracu jos to da rasklopim i ako nije ni tamo,onda stvarno zovem istrebljivace!!! Sta vise,stan je novogradnja,od pre dodinu dana,tako da mi je bas cudno,a sramota me bilo i da spominjem nekom ovaj problem,moz'covek svasta da pomisli,hehehe, Aj bezveze,ko prvi resi misterijozne crve,javlja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogme ovi moji su bas hibridni neki! Ne znam sta jedu,ali se goje kao prasici..xixixi..u svakom slucaju,evo druga nedelja kako ih nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo mi drago sto sam naišla na ovu temu! I kod mene u kući su se pojavili crvi po plafonu, a ne znam odakle dolaze.

Nema ih nešto mnogo -po 1-2 pojave se s vremena na vreme, ali se ja ježim od njih i čitav dan mi je loše kad ih nadjem. Mislila sam da se to samo meni dešava i već povezala sve sa nekim natprirodnim fenomenima... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam gde da pisem,pa cu ovde, IMAM MRAVE U STANU OD SINOC....POMOZITE! Sve sam probala so,prasak za pecivo, neke stvari kupila protiv ali nista ne pomaze oni se samo premeste na drugo mesto, cak i etericno ulje lavande...izludjuju me :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam gde da pisem,pa cu ovde, IMAM MRAVE U STANU OD SINOC....POMOZITE! Sve sam probala so,prasak za pecivo, neke stvari kupila protiv ali nista ne pomaze oni se samo premeste na drugo mesto, cak i etericno ulje lavande...izludjuju me :(

Raid pomaze neznam jesi probala, a pomaze cimet tako sam cula al nisam probala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.